با رعایت نکات ساده و کاربردی در خصوص پوست و مو و زیبایی در هر سن و سالی می توان از پوست و مویی زیبا بهره مند شد .

نکات اساسی جهت دستیابی به زیبایی پوست و مو

● داشتن خواب کافی بدون صدا و نور در شب سبب شفافیت و درخشندگی پوست و مو و زیبایی فرد می گردد .

●  آقایان بعد از اصلاح صورت با هر وسیله ای جهت تامین رطوبت و آسیب کمتر به صورت  ، بهتر است از لوسیون های مخصوص که اثر ضد باکتری نیز دارند استفاده کنند.

● در برخی مردان که پوست حساس تری دارند ، باید به جای تیغ یا ژیلت از ریش تراش برقی استفاده کرد ، زیرا با این وسیله می توان آسیب بسیار کمتری به پوست ، اصلاح را انجام داد  .

● از رنگ کردن سریع ریشه ی موهای رنگ شده که به تازه گی درآمده ، خودداری کنید ، زیرا رنگ و دکلره با ترکیبات شیمیایی خود باعث آسیب جدی به موها می شوند.

از ساده ترین مراقبت های زیبایی و سلامتی غافل نشوید

● کرم های ضد آفتاب مناسب با نوع پوست ، برای حفاظت از پوست در برابر چروک و لک ها بسیار مناسب است ، با مالیدن ضدآفتاب و تجدید آن هر دو ساعت یکبار ، به مراقبت موثری از پوست خود بپردازید.

● افراد سیگاری با ترک سیگار باعث حفظ سلامت و زیبایی خود خواهند شد .

● از صحبت کردن های طولانی مدت با گوشی تلفن همراه پرهیز کنید ، با اینکار از ایجاد جوش پوستی و انسداد منافذ پوست جلوگیری می شود .

● متناسب با نوع پوست و موی خود از شوینده های سازگار و به دفعات لازم استفاده کنید ، زیرا پاکسازی بیش از حد موجب تحریک و تولید چربی و پخش باکتری ها می گردد.

● قبل از خواب حتما باید مواد آرایشی از پوست و مو پاکسازی شوند ، زیرا در هنگام خواب با بالا رفتن دمای بدن ، این مواد جذب خواهند شد .

● از خوردن مواد غذایی بیهوده مانند هله و هوله ها و غذای فست فودها خودداری کنید .

● جهت تحریک رشد و مراقبت از موها ،،مرتب به کوتاهی ، شانه زدن و نظافت موها بپردازید .

● جهت تقویت مو و درخشندگی پوست و موی خود می توانید از مالیدن روغن نارگیل و زیتون استفاده کنید .

● با نوشیدن مقادیر کافی از آب ، سموم از بدن دفع شده و به زیبایی پوست و مو کمک بسیاری خواهد شد .

● در صورت ایجاد هر گونه عارضه و مشکل در بافت های حساسی چون ؛ پوست و مو ، بهتر است به جای شروع به خود درمانی های غیراصولی به یک متخصص پوست و موی دارای تجربه و مهارت کافی مراجعه نمود .

مهمترین علت ریزش مو در زنان
مهمترین علت ریزش مو در زنان

مهمترین علت ریزش مو در زنان

بهترین نقطه برای تشخیص علت ریزش مو  انجام تست خون است تا ازاین طریق میزان آهن، هورمون های تیروئید و وضعیت استروژن خون مشخص شود. تنها شما نیستید که ریزش…

بهترین روش برداشتن خال صورت چیست؟
بهترین روش برداشتن خال صورت چیست؟

بهترین روش برداشتن خال صورت چیست؟

این پرسش که بهترین روش برداشتن خال صورت چیست؟ سئوال بسیاری از مراجعین به کلینیک های پوست و زیبایی است. در برخی موارد ، برای برداشتن خال صورت از یک…

هایفو دابلو ، معرفی و مزایا
هایفو دابلو ، معرفی و مزایا

هایفو دابلو ، معرفی و مزایا

هایفو دابلو  ، زیبایی در هر فرهنگ و قومیتی معیارهای متفاوتی دارد اما داشتن پوستی سالم و زیبا و عاری از چین و چروک معیاری مشترک بین تمام افراد می…