درمان تعریق بیش از حد با بوتاکس

نخستین بار در سال ۱۹۸۹، وزارت غذا و داروی آمریکا تأیید کرد که بوتاکس درمانی می‌تواند ۸ نوع بیماری را درمان کند. در طول این سال‌ها بوتاکس درمانی توانسته میلیون‌ها نفر را که از بیماری‌های مختلف رنج می‌بردند، علاج کند که از آن میان می‌توان به اختلالات حرکتی و تشنج اشاره داشت.

در سال ۲۰۰۴ سازمان غذا و داروی آمریکا تزریق بوتاکس را برای درمان تعریقِ بیش از حد عملی دانست. هم اکنون بیش از ۲۰ کشور در سرتاسر دنیا برای درمان تعریق بیش از حد زیر بغل، بوتاکس درمانی را به کار می‌گیرند. بوتاکس محصول یکی از مشهورترین شرکت‌های دنیا Allergan آمریکا می‌باشد، که بیشترین تحقیق و پژوهش را در زمینه توکسین بوتولینیوم انجام داده است.

بوتاکس درمانی یک روش بی خطر و بسیار مؤثر در درمان تعریق بیش از حد قسمت‌هایی از بدن نظیر زیر بغل، دست ، پا، سر و صورت و نواحی نسبتاً کوچک (همچون زیر سینه) به شمار می‌رود. اونابوتولینیوم نوع A پروتئین خالص و طبیعی است که می‌تواند ترشح عرق را سد کند و این کار را از طریق ممانعت از آزاد شدن استیل کولین (یک واسطه شیمیایی که باعث تحریک غدد عرق می‌شود) انجام می‌دهد. تزریق بوتاکس در مقادیر بسیار کم تنها در زیر سطح پوست تزریق شده و همانجا باقی می‌ماند.

اگر شما هم جز افرادی هستید که می‌خواهید درمان تعریق بیش از حد با بوتاکس را انجام دهید، به منظور کسب اطلاعات بیشتر و مطرح نمودن سوالات خود در خصوص تزریق بوتاکس یا رزرو نوبت در کلینیک زیبایی گلدن رویال می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس حاصل فرمایید.

 

بوتاکس درمانی برای تعریق بیش از حد

از لحاظ علمی ثابت شده درمان تعریق بیش از حد با بوتاکس باعث افزایش بهره‌وری فرد در حین کار می‌شود. عرق کردن یکی از مکانیسم‌های ضروری بدن برای کنترل دمای بدن می‌باشد؛

خدمات زیبایی کلینیک زیبایی گلدن رویال

اما بوتاکس تنها به بخش‌هایی تزریق می‌شود که سهم‌شان در تعریق کلی بدن اندک و ناچیز است به عنوان مثال سهم زیربغل در ترشح عرق فقط ۲ درصد می‌باشد و در نتیجه توقف موقتی این تعریق تأثیر چندانی در فرآیند تنظیم دمای بدن نخواهد داشت.

فردی که برای درمان تعریق بیش از حد زیر بغل به بوتاکس روی می‌آورد، میزان تعریقش پس از درمان حدود ۸۲ تا ۸۷درصد کاهش می‌یابد. برای مشاهده نتایج حاصل از این درمان تنها ۲ تا ۴ روز زمان لازم است اما پس از دو هفته اثرات درمان کاملاً مشهود و قابل درک می‌شود.

پس از درمان  زیر بغل شما بین ۴ تا ۱۲ ماه عرق نخواهد کرد اما برخی نتایج کلینیک زیبایی گلدن رویال از تداوم ۱۴ ماهه نتایج این روش درمانی خبر می‌دهند. آمار و ارقام نشان می‌دهد، تکرار تزریق بوتاکس هیچ خطری در پی ندارد و به تداوم هر چه بیشتر و نتایج طولانی‌مدت کمک می‌کند و باعث می‌شود نشانه‌ها و علائم این بیماری به طور چشمگیری بهبود یابد و کیفیت زندگی فرد دو چندان شود.

شایان ذکر است که بدانید؛ بدن کاهش تعریق پس از تزریق بوتاکس را در قسمت‌های دیگری جبران می‌کند، که این مسئله نیز به نوبه خود مشکلی به وجود نخواهد آورد.

تأثیر بوتاکس در درمان تعریق بیش از حد کف دست بین ۸۰ تا ۹۰ درصد گزارش شده است که این تزریق می‌بایست هر ۶ ماه تکرار شود. می‌توان از بوتاکس برای درمان تعریق سر و صورت هم بهره برد؛ تکنیک تزریق این ناحیه به مهارت و تخصص ویژه‌ای نیاز دارد؛ که شما عزیزان می‌توانید تزریق بوتاکس را بدون هیچ‌گونه نگرانی نزد پزشکان متخصص کلینیک زیبایی گلدن رویال با آسودگی خاطر انجام دهید.

یکی از عوارض احتمالی تزریق بوتاکس از تقارن خارج شدن صورت مخصوصاً پیشانی، است و زمانی اتفاق می‌افتد که بوتاکس به درون ماهیچه‌های صورت نفوذ کند. این بر هم خوردن تقارن موقتی و زودگذر بوده و با تزریق مقداری بوتاکس در صورت نیاز می‌توان این مشکل را رفع کرد.

می‌توان از بوتاکس برای درمان تعریق بیش از حد کف پا بهره برد در این روش، درد بیشتری را حس خواهید کرد. شایان ذکر است که استفاده از بوتاکس برای درمان تعریق پا در مقایسه با سایر قسمت‌های بدن تأثیر و کارآیی چندانی ندارد.

کاربرد مؤثر و کارآمد بوتاکس برای درمان تعریق بیش از حد

یکی از مؤثرترین روش‎های موجود برای درمان تعریق بیش از حد استفاده از بوتاکس است. در کلینیک تخصصی پوست و مو رخ آرا این روش به دست پزشکان متخصص و مجرب اجرا می‌شود که در این زمینه آموزش‌های لازم را دیده و با زیر و بم این روش کاملاً آشنا هستند.

پزشکان مجرب کلینیک تخصصی پوست موی رخ آرا دوره درمان تعریق بیش از حد با تزریق بوتاکس را گذرانده و گواهی‎های مربوطه را دریافت کرده‎اند. مدت زمان این تزریق بسیار کوتاه است و پزشکان با تجربه و حرفه‌ای کلینیک زیبایی گلدن رویال می‌توانند در عرض ۱۰ دقیقه تزریق بوتاکس هر دو زیر بغل را انجام دهند.

با تزریق بوتاکس شما از فعالیت‌های روزانه و کار خود نمی‌افتید. در حین درمان از یک سوزن بسیار ریز و نازک استفاده می‌شود و مقدار بسیار کمی از بوتاکس به زیر پوست ناحیه‌ای که شما از تعریق بیش از حد آن رنج می‌برید تزریق می‌شود. در ناحیه تحت‌درمان چند تزریق انجام می‌شود که تعداد و محل آن به تشخیص دکتر شما بستگی دارد.

برای آن که در حین تزریق اذیت نشوید، پزشک چند تکنیک بی‌حسی موضعی را با هم ترکیب می‌کند. باید ۱ تا ۲ هفته پس از تزریق بوتاکس دستورالعمل‌های پزشک را مو به مو انجام دهید تا پزشک با لمس ناحیه تحت درمان بفهمد کدام قسمت‌ها را از قلم انداخته. بعد از تزریق بوتاکس نباید ورزش‌های سنگین انجام دهید.

هزینه بوتاکس درمانی برای درمان تعریق بیش از حد

  • هزینه تزریق بوتاکس برای درمان تعریق بیش از حد به دو عامل بستگی دارد:
  • مساحت ناحیه نیازمند درمان
  • بیمه هزینه‌های مربوط به این درمان را پوشش می‌دهد یا نه

باید در نظر داشته باشید که تزریق بوتاکس علاجی برای تعریق بیش از حد نیست؛ بلکه با تزریق بوتاکس نشانه‌های این بیماری به تدریج و با مرور زمان از بین می‌روند و دوباره باز می‌گردند. برای حفظ و ماندگاری این شرایط باید تزریق به طور مرتب تکرار شود. فاصله زمانی بین تزریق‌ها بین ۷ تا ۱۶ ماه متغیر است.

کلینیک زیبایی گلدن رویال انواع خدمات زیبایی پوست و مو را شامل بوتاکس ، لیزر موهای زائد ، جوانسازی پوست ، اصلاح فرم بینی ، تزریق ژل ، لیزر موهای زائد آقایان و … همراه با پزشگاه مجرب و امکانات روز دنیا ارائه می دهد. لطفا جهت ویزیت و مشاوره رایگان با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید