You are currently viewing از بین بردن موهای صورت

همه خانم ها موهای صورت دارند ، حتی افراد مشهور . رشد موی زائد در صورت می تواند به دلایل ژنتیکی و یا  تغییرات هورمونی باشد. برای اطلاع از همه موارد و نبایدهای از بین بردن موهای زائد در این منطقه بسیار ظریف ، تکنیک های موجود برای از بین بردن موهای صورت در کوتاه مدت و بلند مدت را در این مطلب بخوانید.

روشهای از بین بردن موهای صورت

برای خلاص شدن از شر موهای صورت، یک لیست طولانی از روش های از بین بردن موهای صورت وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید ، از جمله موچین ، اپیلاسیون ، تراشیدن ، نخ کشیدن، لیزر موهای زائد و … .در ادامه توضیحات مربوط به هر کدام از این روشها آمده است:

1- لیزر موهای صورت

لیزر موهای زائد صورت انتخابی است که اکثر افراد امروزی برای از بین بردن موهای صورت انجام می دهند. لیزر یکی از راحت ترین تکنیک ها برای از بین بردن موهای زائد بدن برای مدت طولانی است و بنابراین برای افرادی که زمان لازم برای اصلاح زود به زود را ندارند ، بهترین گزینه است. معمولاً خانم ها برای از بین بردن موهای بالای لب ، چانه یا قسمت ریش و داشتن پوست صاف صورت به دنبال لیزر موهای زائد صورت هستند.

حتی مردان برای از بین بردن موهای زائد صورت اقدام به تکنیک های دائمی موزدایی از جمله لیزر می کنند. از بین بردن موهای صورت با لیزر می تواند نتایج طولانی مدت و حتی دائمی داشته باشد.  خصوصا لیزر موهای زائد آقایان آنها را از دردسر تراشیدن مکرر موهای ناخواسته خلاص می کند.

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد صورت با استفاده از یک پرتو نور ضربان دار انجام می شود که از لایه های پوست عبور می کند و فولیکول مو را هدف قرار می دهد. گرمای پرتو نور ، فولیکول های مو را از بین می برد و باعث ضعیف شدن مو می شود و سپس موها می ریزند. فولیکول مو آسیب دیده توانایی تولید موهای دیگر را برای مدت زمان طولانی از دست می دهد و گاهی اوقات منجر به کاهش دائمی مو می شود. این روش بهتر است در کلینیک زیبایی معتبر و توسط متخصص انجام شود تا احتمال هرگونه عوارض به صفر برسد.

2- تراشیدن مو

تراشیدن یکی از سریع ترین و آسان ترین راه ها برای از بین بردن موهای صورت است. خواه از یک ژیلت یکبار مصرف استفاده کنید و یا از نوع برقی آن ، هر دو دارای یک تیغه داخلی هستند که موهای سطح پوست را از بین می برند.

تراشیدن مو می تواند در قسمت های مختلف بدن کاربرد داشته باشد ، از جمله: پاها ، بازوها ، زیر بغل، منطقه بیکینی، صورت. با این حال ، نتایج آن دائمی یا طولانی مدت نیست. صورت شما به مدت یک تا سه روز بدون مو می ماند و سپس باید مجدد موهای اضافی را بتراشید.

همچنین بخوانید:  معرفی برترین راهکارهای حذف موهای زائد

در صورت تراشیدن مو برای گرفتن بهترین نتیجه ، صورت خود را تمیز کرده و یک لایه صابون یا کرم اصلاح بزنید. این کار باعث ایجاد سطح صاف می شود. ماشین اصلاح و یا ژیلت را در جهت رشد مو روی صورت خود بکشید.

بخاطر داشته باشید که گرچه این روش نسبتاً بی خطر است ، اما  رشد موی زیر پوستی می تواند از عوارض جانبی اصلاح باشند. رشد موهای زیر پوستی می تواند باعث ایجاد برجستگی های کوچک روی پوست شود که معمولا در چند روز بهبود می یابد.

3- موچین

موچین یکی دیگر از روش های موثر و ارزان برای از بین بردن موهای صورت است. این روش کمی متفاوت از تراشیدن عمل می کند. موچین به جای برش مو ، برای کندن یا کشیدن مو از ریشه ساخته شده است.

موچین روی تمام موی صورت کار می کند. به خصوص هنگام فرم دادن به ابرو بسیار مفید است. به طور معمول ، دوام نتایج موچین بیشتر از تراشیدن طول می کشد. ( سه تا هشت هفته)

برای استفاده از موچین به نکات زیر توجه کنید:

قبل از شروع ، صورت خود را با یک دستمال گرم بپوشانید تا پوست نرم شود. در حالی که پوست خود را محکم نگه داشته اید ، هر بار یک تار مو را بکشید. و همیشه در جهت رشد مو اینکار را انجام دهید.

استفاده از موچین می تواند  ناراحتی جزئی ایجاد کند ، اما معمولاً دردناک نیست. اگر درد دارید ، یک  تکه یخ را روی ناحیه بمالید تا قرمزی و التهاب را کاهش دهد.

موچین را قبل و بعد از استفاده حتماً با الکل ضد عفونی کنید. موچین می تواند باعث رشد موهای زیر پوستی شود. هچنین اگر به تازگی بوتاکس صورت انجام داده اید ، استفاده از موچین را برای مدتی به تعویق بیاندازید.

4- اپیلاتور

دستگاه اپلیدی  گزینه دیگری برای از بین بردن موهای صورت است. این تکنیک می تواند تا چهار هفته موها را از بین ببرد ، که اگر نمی خواهید به طور مرتب موهایتان را بتراشید و یا از موچین استفاده کنید ، انتخاب بهتری خواهد بود.

اپیلاتورها مانند موچین و تراشیدن عمل می کنند. با این تفاوت که اپیلاتورها موهای صورت را با گرفتن همزمان چند مو و از بین بردن آنها از ریشه از بین می برند. از آنجا که مو از ریشه برداشته می شود ، رشد مجدد آن بیشتر زمان می برد. گاهی اوقات ، استفاده از دستگاه اپلیدی منجر به نرم شدن و ریز شدن موها می شود.

اپیلاتورها در اندازه های مختلف وجود دارند و برای از بین بردن مو در تمام قسمت های بدن ایده آل است.

هنگام استفاده از اپیلاتور لازم نیست پوست خود را آماده کنید. با این حال ، چند روز قبل  از استفاده، لایه برداری به نرمی پوست کمک می کند و خطر موهای زیر پوستی را کاهش می دهد.

همچنین بخوانید:  لیزر الکساندرایت چیست ؟

برای استفاده از دستگاه اپلیدی به نکات زیر توجه کنید:

اپیلاتور را با زاویه 90 درجه نگه دارید.

پوست خود را محکم نگه دارید. اپیلاتور را در جهت رشد مو حرکت دهید.

برای جلوگیری از شکستن موها ، اپیلاتور را خیلی سخت روی پوست خود فشار ندهید و به آرامی روی صورت خود بکشید.

دستگاه اپلیدی می تواند دردناک باشد ، اما نازک شدن مو پس از چند بار استفاده می تواند باعث کاهش ناراحتی شود. اگر بعد از آن حساسیت پیدا کردید ، یک تکه یخ را روی نقاط دردناک بمالید تا تورم و التهاب را کاهش دهد.

5- اپیلاسیون

اپیلاسیون یک روش موثر برای از بین بردن تمام موهای یک منطقه است. دو نوع مختلف از کیت های اپیلاسیون وجود دارد:

نوارهای مومی که قبل از استفاده بین دستان خود گرم می کنید

مومی که در یک گرم کننده ذوب شده و سپس با یک چوب بر روی منطقه قرار می گیرد

وقتی در حال خرید موم هستید ، به دنبال موم نرم یا مومی که برای استفاده در صورت تهیه شده است ، بگردید. موم سخت برای پاها و ناحیه بیکینی بهتر است.

از بین بردن موهای صورت با اپیلاسیون

اگر مومی را انتخاب کردید که باید در خانه گرم شود ، یک گرم کننده موم خریداری کنید. گرم کننده موم ، آن را به طوریکسان گرم می کند و به شما امکان کنترل بهتر دما را می دهد. همچنین ، فقط یک بار از هر چوب استفاده کنید. استفاده مضاعف می تواند باکتری را وارد موم کند و باعث عفونت پوستی شود.

قبل از اپیلاسیون، یک تست روی پوست خود انجام دهید تا ببینید آیا واکنش آلرژیک ایجاد دارید یا خیر و مطمئن شوید که موم دمای مناسب دارد. موم نباید  زیاد گرم باشد و از طرفی به اندازه ای گرم باشد که به راحتی روی پوست شما کشیده شود.

اگر پوست شما به موم حساسیت نداشت  ، این مراحل را برای اپیلاسیون و از بین بردن موهای صورت خود دنبال کنید:

دست هایتان را بشویید. لایه برداری پوست انجام دهید.

در حالی که پوست را محکم نگه داشته اید ، موم را بزنید.

نوار در جهت رشد مو محکم بکشید

پس از پایان کار ، موم باقیمانده را از روی پوست بردارید و سپس مرطوب کنید.

اپیلاسیون می تواند کمی دردناک باشد. همچنین می تواند باعث ایجاد آکنه و رشد موهای زیر پوستی شود. اگر از رتینوئیدها استفاده می کنید نباید اپیلاسیون کنید

6- کرم های از بین بردن موهای صورت

کرم های موبر گزینه دیگری برای از بین بردن موهای صورت است. نتایج این روش می تواند طولانی تر از تراشیدن باشند و ممکن است این کرم ها از اپیلاسیون ارزان تر باشند.

همچنین بخوانید:  آیا تاثیر لیزر موهای زائد دائمی می باشد؟

این کرم ها دارای مواد شیمیایی مانند سدیم ، دی اکسید تیتانیوم و سولفید باریم هستند که پروتئین ها را در مو تجزیه می کنند ، به طوری که به راحتی حل و شسته می شود. اگرچه این مواد به طور کلی بی خطر هستند ، اما احتمال واکنش آلرژیک وجود دارد.

اگر اولین بار است که از کرم موبر استفاده می کنید ، ابتدا یک تست انجام دهید و مقدار کمی از کرم را به پوست خود بمالید. علائم واکنش شامل قرمزی پوست ، برجستگی و خارش است. قبل از استفاده از کرم روی صورت ، حداقل 24 ساعت بعد از تست صبر کنید.

پس از انجام تست ، نحوه استفاده از کرم موبر به شکل زیر است:

یک لایه کرم روی موهای زائد صورت قرار دهید؛ اجازه دهید کرم حدود 5 تا 10 دقیقه روی صورت شما بماند؛ با استفاده از پارچه مرطوب به آرامی کرم را پاک کرده و موهای ناخواسته را از بین ببرید؛ صورت خود را با آب بشویید و خشک کنید.

این محصولات به صورت ژل ، کرم و لوسیون در دسترس هستند. در حالی که این کرم ها می توانند موهای هر قسمت از بدن را از بین ببرند ، برخی از کرم ها مخصوص از بین بردن موهای صورت طراحی شده اند. این بدان معنی است که آنها صورت را صاف ، لایه برداری و مرطوب می کنند.

7- اصلاح با نخ

نخ کشیدن گزینه دیگری برای فرم دادن به ابروها و از بین بردن موهای صورت در لب بالایی ، کنار صورت و چانه است. در این روش از نخ استفاده می شود که موهای ناخواسته را از ریشه بر میدارد. نتایج این روش می تواند طولانی تر از تراشیدن مو یا موچین باشند ، به علاوه این روش باعث رشد موهای زیر پوستی نمی شود

نخ همچنین شامل مواد شیمیایی نیست. بنابراین ، هیچ واکنش پوستی وجود ندارد ، اگرچه ممکن است درد یا ناراحتی جزئی را تجربه کنید زیرا مو  را از ریشه خارج می شود. برای کاهش درد ، می توانید از کرم بی حسی استفاده کنید. از بین بردن مو با نخ به مهارت نیاز دارد . در صورت داشتن آکنه نخ ممکن است گزینه مناسبی نباشد ، زیرا باعث ایجاد زخم می شود.

خدمات حرفه ای لیزر موهای زائد در کلینیک زیبایی گلدن رویال

خدمات لیزر موهای زائد در کلینیک گلدن رویال توسط پزشک متخصص انجام می شود. کلینیک زیبایی گلدن رویال خدمات لیزر مو را برای تمامی نقط بدن با دو ستگاه پلاتینیوم و مدیو استار اسکلپیون ارائه می دهد.

برخی دیگر از خدمات این مرکز عبارتند از پاکسازی پوست ، بوتاکس دیسپورت ، جوانسازی پوست ، لیزر بیکینی ، تزریق ژل ، مزوتراپی صورت و …. برای ویزیت و مشاوره رایگان با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس بگیرید.

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها