دستگاه اسکلپیون بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

دستگاه اسکلپیون چست و چه ویژگی هایی دارد؟ یکی از مشکلاتی که همه را آزار داده و همه سعی کرده اند به نوعی از شر آن خلاص شوند ، مسئله رفع موهای زائد بوده است. موهای زائدی که در سراسر بدن به دلایل وجود یا عدم وجود مقدار مشخصی از هورمون های خاص در برخی از افراد بسیار شایع است.

بعد از فهمیدن اینکه لیزر می تواند روش خوبی برای درمان موهای زائد باشد ، دستگاه های مختلفی برای کمک به پزشکان در این زمینه و خوشحالی مشتریان از روند درمان ایجاد شد.

در این بین دستگاهی برای لیزر به نام دستگاه اسکلپیون ساخته شد که قصد داریم در مقاله از مزایای این دستگاه نسبت به سایر دستگاه های رقیب بگوییم.

دستگاه اسکلپیون یا مدیو استار چیست؟

از قدیم الایام آقایان و خانم ها برای از بین بردن موهای زائد قسمت های مختلف بدن خود از تیغ، ژیلت و یا پودرهای موبر استفاده می کردند که فقط برای مدتی از شر موهای زائد خلاص بودند و این وسایل نمی توانستند سبب کاهش دائمی رشد موها شوند. اما کم کم دستگاه های لیزری برای رفع موهای زائد و از بین بردن آنها ساخته شد.

دستگاه اسکلپیون در میان انواع دستگاه های لیزر موهای زائد، نوع پیشرفته تر با امکانات بالاتری است که بر اساس تکنولوژی روز ساخته شده است.

دستگاه اسکلپیون می تواند با سرعت و قدرت بیشتری با استفاده از طول موج های مختلف به داخل پوست نفوذ کند و فولیکول مو را از بین ببرد.

دستگاه اسکلپیون یا مدیو استار چیست؟

این دستگاه آنچنان به داخل پوست نفوذ می کند که سبب از بین بردن و سوزاندن ریشه مو می گردد و در نتیجه سبب کاهش دائمی رشد موهای زائد می شود. قابل ذکر است که با استفاده از این دستگاه می توان عمق تابش نور را بر روی هر پوستی با هر رنگی تنظیم کرد.

افرادی که از دستگاه اسکلپیون برای رفع موهای زائد خود استفاده می کنند عموما درد کمتری را نسبت به استفاده از دیگر دستگاه ها تحمل می کنند. این دستگاه علاوه بر لیزر دست ، لیزر پا ، لیزر خط ریش و یا بهتر است بگوییم رفع موهای زائد کل بدن می تواند به خوبی به درمان و رفع انواع آکنه، جوش ها، جوانسازی پوست و … بپردازد.

7 مورد از تفاوت لیزر اسکلپیون و کندلا

1-دستگاه اسکلپیون نوع پیشرفته و جدیدی از دستگاه های لیزر می باشد. اما کندلا نوع قدیمی دستگاه های رفع موهای زائد می باشد که البته عملکرد خوبی نیز دارد.

2- از تفاوت های این دو دستگاه می توان به اندازه قدرت آنها اشاره کرد، قدرت دستگاه اسکلپیون حدود ده ژول بیشتر از کندلا است. در نتیجه موهای زائد را بهتر حذف می کند اما ممکن است درد بیشتری برای بیمار به وجود آورد.

3- شات کردن دستگاه لیزر کندلا به صورت دایره ای است. اما دستگاه لیزر اسکلپیون این کار را به صورت رولی انجام می دهد. در لیزر کندلا گاهی اوقات نیاز است که چندین بار نسبت به شات کردن یک نقطه اقدام شود که در این صورت ممکن است آن قسمت دچار سوختگی، التهاب و یا زخم شود.

4- به دلیل رولی بودن دستگاه اسکلپیون هیچ نقطه ای بر روی پوست باقی نمی ماند که این دستگاه به آنها دسترسی نداشته باشد و یا قسمتی از پوست سرد و گرم شود. این دستگاه قدرت خوبی برای از بین بردن موهای زائد دارد و می تواند به خوبی پوست را صاف کند.

5- این دستگاه پیشرفته لیزر به راحتی می تواند تمام موهای زائد روشن، کوتاه و نازک را از بین ببرد و به تخریب فولیکولی عمیق تری نسبت به دستگاه کندلا بپردازد.

6- سرعت این دستگاه نیز بسیار بیشتر از دستگاه کندلا می باشد و در نتیجه تعداد جلسات مراجعه به پزشک برای رفع موهای زائد نیز کمتر است.

7- دستگاه اسکلپیون غیر لمسی است و با استفاده از سلفونی که دارد، می تواند به خوبی بهداشت را رعایت کند( این سلفون را می توان چندین بار عوض کرد) اما در دستگاه لیزر کندلا این امکان وجود ندارد و دستگاه لمسی می باشد.

تفاوت دستگاه لیزر اسکلپیون و کندلا

پس در نتیجه دستگاه کندلا عملکرد بهتری روی پوست های روشن دارد و به خوبی می تواند آنها را پاکسازی کند. جهت کسب اطلاع در مورد لیزر موهای زائد و الکترولیز مو کلیک کنید.

 5 مورد از مزایای دستگاه لیزر اسکلپیون

دستگاه اسکلپیون از انرژی های مختلف و طول موج های متفاوتی برخوردار است تا در عمق های مختلف پوست نفوذ کند. از مزایای این دستگاه می توان به این مورد زیر اشاره کرد :

1- انواع پوست ها با شرایط مختلف و رنگ های متنوع می توانند از این دستگاه برای رفع موهای زائد خود استفاده کنند. در صورتی که دیگر دستگاه های لیزر عموما فقط می توانند به رفع موهای زائد یک نوع پوست اقدام کنند.

2- وجود سری های مختلف در دستگاه لیزر اسکلپیون می باشد. با وجود این سری ها، افراد می توانند برای رفع موهای زائد هر قسمتی از بدن به پزشک مراجعه کنند.

3- طول موج این دستگاه بین 810 تا 940 نانومتر است و می تواند با سرعت بسیار بالایی اقدام به رفع موهای زائد کند.

4- این دستگاه لیزر دارای مجوزFDA  از کشور آمریکا است و می تواند در رفع و کاهش دائمی موهای زائد کمک کند. در صورتی که بقیه دستگاه ها فقط رشد این موها را برای زمان های مختلفی کم می کنند.

5- دستگاه ایزر اسکلپیون دارای خنک کننده می باشد و در صورت تاباندن طول موج های مختلف به پوست می تواند به کاهش درد بیمار بپردازد و قسمت مورد هدف را سرد کند.

مهم ترین ویژگی دستگاه اسکلپیون یا مدیو استار چیست؟

این دستگاه دارای مزایا و برتری های زیادی نسبت به دیگر دستگاه های لیزر است و به همین دلیل برای هر فردی با یک شرایط خاص، یکی از این قابلیت ها مهم تر از بقیه می باشد.

قیمت لیزر موهای زائد با دستگاه اسکلپیون

اما به نظر ما مهم ترین ویژگی های این دستگاه لیزر، استفاده همزمان از دو طول موج و یا از بین بردن موهای زائد نازک با درد بسیار کمتر نسبت به دیگر دستگاه های لیزر می باشد.

چرا دستگاه اسکلپیون بهترین دستگاه لیزر موهای زائد شناخته شده است؟

انواع دستگاه های لیزر با طول موج های مختلف کم یا زیاد اقدام به رفع موهای زائد می کنند که هر کدام دارای معایبی هستند. اما دستگاه اسکلپیون می تواند عملکردی بهتر، بدون عوارض و با ماندگاری بیشتر داشته باشد.

در این میان برخی از دستگاه ها مانند الکس ساندرایت و دایود نیز محبوب هستند و مورد استقبال مردم قرار می گیرند.

دستگاه لیزر الکساندرایت دارای خنک کننده ای قوی است و می تواند درد بیمار را کم کند. اما فقط می تواند موهای روشن را تحت پوشش قرار دهد. دستگاه دایود نیز عمق نفوذ خوبی دارد و تمام پوست ها را در بر می گیرد اما مجهز به خنک کننده نیست و بیمار باید تحمل درد زیادی را داشته باشد.

قیمت لیزر موهای زائد

در این میان، این دستگاه رفع موهای زائد تمام مزایا و ویژگی های مذکور را همراه با دیگر قابلیت های خوب، در کنار یکدیگر دارد و بیمار می تواند از آنها بهره بگیرد.

این دستگاه دارای خنک کننده، پوشش دهی ناحیه های بیشتری از پوست، مناسب برای تمام پوست ها با رنگ ها و شرایط مختلف، درد کمتر و … می باشد. به همین دلیل به عنوان بهترین دستگاه مورد استفاده پزشکان و مراجعان قرار می گیرد.

قابل ذکر است که این دستگاه لیزر رفع موهای زائد دارای قدرت نفوذ بسیار بالایی است و می تواند عمیق ترین فولیکول ها را نیز بسوزاند.

یکی دیگر از دلایلی که سبب شده است، این دستگاه به عنوان بهترین دستگاه شناخته شود این مورد است که اصلا سبب سوختگی پوست فرد بیمار نمی شود.

تعداد جلسات لازم برای لیزر موهای زائد با دستگاه اسکلپیون

موهای تمام قسمت های بدن همیشه در دو چرخه استراحت و رشد هستند. در این میان انواع دستگاه های لیزر فقط می توانند موهای زائد در حال رشد را از بین ببرند و تاثیری روی موهای زائد در حال استراحت ندارند.

به همین دلیل تعداد جلسات مورد نیاز برای رفع موهای زائد را پزشک تعیین می کند. این جلسات باید در بازه های زمانی مشخصی باشد تا موهای زائد جلسه قبلی که در فاز استراحت بودند به فاز رشد برسند.

اولین جلسه لیزر موهای زائد

به همین دلیل رفع موهای زائد نیازمند تعداد جلسات مختلفی با توجه به رشد و مقدار موهای زائد دارد. عموما این جلسات برای افراد مختلف بین چهار تا هشت جلسه می باشد.

دستگاه لیزر اسکلپیون مونولیت 2023

این دستگاه به تازگی توسط شرکت اسکلپیون با قدرت و عملکرد بهتر و پیشرفته تر با 2 کاربرد لیزر موهای زائد و رفع تیرگی بدن وارد ایران شده است.

 

تفاوت دستگاه لیزر اسکلپیون 2023 با نسل های قبل:

1- این دستگاه شامل 2 هندپیس دایودی و الکسی به صورت جداگانه می باشد؛ که موجب کاربرد بیشتر آن می شود.

همانطور که میدانید از طول موج دایودی برای لیزر انواع پوست میتوان استفاده کرد. ولی برای پوست های روشن که نیاز به قدرت بیشتری دارند طول موج الکس بهتر جواب می دهد.

به همین منظور شرکت اسکلپیون این قابلیت که همزمان 2 هندپیس به دستگاه متصل میشود را به آن اضافه کرده است؛ که درصورت نظر پزشک و یا اپراتور از هندپیس الکسی و یا دیودی برای مرجعه کننده استفاده میشود.

در واقع این دستگاه مانند نمونه های داخلی که دارای 2 الی 3 طول موج همزمان هستند نمی باشد بلکه دو هندپیس جداگانه برای دو طول موج در این دستگاه تعبیه شده است.

2- تفاوت دیگر این دستگاه با نسل های قبلی داشتن کولینگ 360 برای هر 2 هندپیس می باشد.

در نسل های قبلی از کولینگ های کریستای استفاده میشد. به این صورت که کمی پایین تر از حفره ای که از آن طول موج لیزر بیرون می آید، یک مربع به صورت کریستال برای خنک کنندگی وجود داشت.

در دستگاه اسکلپیون 2023 دور تا دور حفره لیزر به صورت 360 درجه هوای خنک همزمان با زدن شات پخش میشود. که این امر موجب میشود درد حاصل از لیزر بسیار کمتر شود.

3- یکی دیگر از تفاوت های مهم این دستگاه با نمونه های قبلی تشخیص خودکار طول موج توسط دستگاه می باشد.

در نسل های قبلی اپراتور و یا پزشک باید ابتدا طول موج را مشخص کرده و آن را به دستگاه میداد تا بتواند لیزر را شروع کند. ولی در این دستگاه جدید برای هر نقطه از بدن خود دستگاه تصمیم میگیرد که چه طول موجی مناسب است.

اپراتور فقط رنگ پوست و نقطه مورد نطر برای لیزر را وارد دستگاه میکند و دستگاه خودش درجه مناسب را تعیین میکند.

بنابراین احتمال بروز خطا و یا سوختگی بسیار بسیار کمتر و ایمنی آن نسبت به تمام دستگاه های لیزر بیشتر می باشد.

4- پدال تعبیه شده برای این دستگاه به صورت بلوتوثی و بدون سیم می باشد. و این امر موجب بهبود عملکرد لیزر توسط اپراتور میشود.

در کل باتوجه به آپشن های اضافه شده به این دستگاه خصوصا 2 هندپیسه بودن آن عملکرد کلی دستگاه و ایمنی آن نسبت به نسل های قبلی بسیار بالاتر رفته است.

هزینه لیزر موهای زائد با دستگاه اسکلپیون

اگر هزینه استفاده از یک نوع دستگاه لیزر را با هزینه طولانی مدت استفاده از ژیلت، تیغ و دیگر موبرها مقایسه کنیم، مطمئنا استفاده از این دستگاه ها به صرفه تر می باشد.

در این میان استفاده از دستگاه های لیزر مختلف به دلیل مزایا و معایب آنها می توانند دارای سبب صرف هزینه های متفاوتی شوند.

اما دیگر عواملی مانند مقدار موهای زائد، ناحیه ای که قصد از بین بردن موهای زائد آن را داریم، رنگ پوست و … نیز می توانند در قیمت و هزینه استفاده از دستگاه اسکلپیون تاثیرگذار باشند.

با این وجود استفاده از دستگاه لیزر اسکلپیون برای رفع موهای زائد می تواند دارای قیمت بالایی باشد. اما چون تعداد جلسات آن نسبت به دیگر دستگاه ها کمتر می باشد، مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است.

خدمات لیزر موهای زائد با دستگاه اسکلپیون

کلینیک زیبایی گلدن رویال همراه با تیم حرفه ای و پزشکان مجرب ، لیزر موهای زائد شما را با جدیدترین دستگاه لیزر اسکلپیون (مدیو استار) ، به بهترین شکل ممکن و با بروزترین تکنولوژی های روز دنیا انجام می دهد.

در کلینیک زیبایی گلدن رویال انجام لیزر موهای زائد برای خانم ها توسط اپراتور خانم و برای آقایان توسط اپراتور آقا انجام می گیرد.

دیگر خدمات زیبایی پوست و مو کلینیک زیبایی گلدن رویال شامل لیزر بیکینی ، لیزر موهای زائد آقایان  ، پاکسازی پوست ،پی آر پی مو ،  بوتاکس ،  تزریق ژل  و …  می باشد لطفا جهت مشاوره و اطلاع از قیمت ها با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس حاصل فرمایید.

همراهان گرامی همانطور که در این مقاله ذکر کردیم دستگاه اسکلپیون مناسب افراد تحمل نیز می باشد که بدون داشتن درد و کم شدن انرژی به نتیجه مطلوب برسند.
نظرات کاربران
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهدی
مهدی
1402-02-12 10:00

سلام ، ببخشید اگه ممکنه لیست قیمت دو مدل دستگاهی رو که اینجا معرفی کردید واینکه مدل ۲۰۲۳ رو موجود دارید یا نه برای بنده ارسال بفرمائید