لیزر خط ریش آقایان روشی حیرت آور برای تنظیم ریش صورت

لیزر خط ریش آقایان توسط دستگاه های لیزر مخصوص صورت انجام می شود و سبب می شود که دیگر نیاز به شیو روزانه نباشد. از سوی دیگر لیزر موهای زائد مردان سبب لطافت پوست شده و به بهداشت فردی شخص کمک زیادی می‌کند.

لیزر خط ریش چیست؟

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که لیزر موهای زائد فقط مخصوص بانوان است اما لیزر خط ریش آقایان یکی از روش‌های بسیار ارزشمند بوده که سبب می شود دیگر نیازی به شیو روزانه نباشد.

لیزر در ناحیه ریش به آقایان کمک می کند تا بتوانند ریش خود را به شکل دائمی و با توجه به سلیقه خود اصلاح نمایند. به طور کلی دقت کنید که لیزر موهای زائد مردان نیاز به تعداد جلسات بیشتری نسبت به لیزر موی بانوان دارد.

لیزر موهای زائد آقایان

لیزر خط ریش آقایان یک روش کلینیکی برای از بین بردن موهای زائد بوده و از لیزر نوری پر انرژی استفاده می‌شود که سبب شده چرخه رشد موها غیر فعال شود و به طور کلی این روش به پوست بدن آسیب وارد نمی کند در واقع لیزر ارگان های کوچکی به نام فولیکول مو را از بین میبرد زمانی که فولیکول مو دچار آسیب شود ساقه مو ضعیف شده و در نهایت با تکرار جلسات درمانی در نهایت فولیکول میمیرد و دیگر شاهد رشد مو نخواهیم بود.

به طور کلی انرژی و طول موج و پرتو لیزر به صورتی طراحی شده که سبب جذب رنگدانه‌های موجود در مو میشود. انرژی نوری لیزر نیز در نهایت به انرژی گرمایی تبدیل شده و گرما سبب آسیب رسیدن به فولیکول خواهد شد.

برخی افراد تصور می‌کنند که موهای زائد فقط شامل موهای ناحیه شرمگاهی و زیربغل است اما موهای زائد به هر موی اضافه‌ای که شما مجبور هستید آن را اصلاح کنید، گفته می‌شود.

بنابراین لیزر خط ریش آقایان یکی از بهترین روش‌هایی است که اگر در کلینیک لیزر موهای زائد معتبر انجام شود هیچ مشکلی برای افراد پیش نخواهد آمد و به افراد کمک می‌کند ظاهر بسیار مناسب و تمیزی داشته باشند و به بهداشت و سلامت پوست نیز منجر می‌شود.

لیزر موی مردان و خط ریش آقایان چه اهمیتی دارد؟

کسانی که علاقمند به از بین بردن موهای زائد صورت خود هستند معمولاً هر روز وقت زیادی برای شیو در نظر می‌گیرند. شیو روزانه علاوه بر وقت گیر بودن با مشکلاتی اعم از زبری مو و ایجاد زخم روی پوست همراه است. بسیاری از آقایان به ابزارهای شیو حساس بوده و درگیر جوش صورت میشوند.

یکی از راه های خلاص شدن از این موارد لیزر خط ریش آقایان است که به طور کلی کمک می کند تا دیگر نیاز به شیو روزانه نداشته باشند. البته لیزر در ناحیه ریش طبق سلیقه آقایان و به مدل دلخواه صورت گرفته و این رویکرد سبب می شود تا چهره همیشه تمیز و زیبا داشته باشند.

معمولاً تعداد جلسات لیزر خط ریش متغیر بوده و دوره‌های یادآور آن نیز بین ۱ الی ۴ جلسه بر اساس ضخامت ریشه و همینطور تراکم آن در نظر گرفته می‌شود.

لیزر گردن و خط ریش آقایان

این روش مورد استقبال بسیاری از آقایان قرار گرفته است و به طور کلی بر اساس نوع مو و رنگ پوست از متدهای مختلفی استفاده می شود. لیزر خط ریش آقایان یک روش عالی برای فرم دهی موهای صورت مردان بوده و سبب مرتب نشان دادن صورت میشود. برای انجام این کار باید از یک شخص متخصص و حرفه ای کمک گرفته شود در غیر این صورت مشکلات زیادی ایجاد خواهد کرد.

جلسات مورد نیاز برای لیزر خط ریش آقایان و گردن

آقایان برای رسیدن به نتیجه بهتر باید تعداد جلسات بیشتری را برای لیزر در نظر بگیرند.در یک ارزیابی کلی مشخص شده که تعداد جلسات مناسب لیزر خط ریش بیش از ۶ جلسه بوده و گاه تا ۱۲ جلسه ادامه پیدا می‌کند.

در صورتی که قصد لیزر موهای زائد ناحیه پشت و سینه دارید، حداقل ۸ جلسه می بایست در نظر بگیرید. معمولا فاصله جلسات نیز بین ۶ الی ۸ هفته ارزیابی شده است.

پیشنهاد مطالعه: تعداد شات لیزر برای نواحی بدن چقدر باشد؟

تعداد جلسات لیزر خط ریش مردان

این بررسی به صورت کاملا کلی بوده و بر اساس نوع موی زائد و همینطور تراکم آن متغیر خواهد بود. بنابراین انتظار معجزه در یک جلسه لیزر نداشته باشید و اجازه دهید که زمان کافی برای از بین رفتن فولیکول موی زائد برای بدن شما فراهم شود.

عوارض و فواید لیزر خط ریش آقایان

ما در این بخش به فواید و عوارض لیزر خط ریش اشاره کرده ایم:

فواید لیزر خط ریش

یکی از مهمترین فواید لیزر خط ریش این است که دیگر نیاز به شیو روزانه ندارد و در وقت صرفه‌جویی صورت می‌گیرد. از سوی دیگر با مشکل زبری پوست همراه نبوده و پوستی لطیف خواهید داشت. لیزر خط ریش آقایان به جوان شدن پوست صورت و شادابی بیشتر کمک زیادی می‌کند‌.

فواید لیزر خط ریش مردان

ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که لیزر خط ریش آقایان به طور کلی به بهداشت فردی نیز کمک کرده و سبب افزایش اعتماد به نفس آقایان می شود همه این موارد در سبک زندگی سالم و درست و بهداشتی اهمیت دارد.

عوارض لیزر خط ریش

یکی از مواردی که بسیاری از آقایان و بانوان نگران آن هستند که لیزر سبب ناباروری می‌شود بر اساس تحقیقات صورت گرفته این تفکر کاملاً اشتباه بوده و لیزر موهای زائد بدن هیچ ارتباطی به ناباروری ندارد و نور و لیزر در نهایت به اندازه ۲ میلیمتر وارد پوست شده و بر روی فولیکول ها و رنگدانه های مو سر می‌گذارد و عمق نفوذ نور بسیار سطحی است.

به این ترتیب میزان ورود نور به اندازه ای نیست که سبب آسیب رسیدن به اندام های تناسلی شود. بنابراین شایعه ها در این راستا را باور نکنید اما یکی از موضوعات مهم اینکه اگر لیزر توسط دستگاه بهداشتی و فرد متخصص صورت نگیرد، عوارض زیادی ایجاد کرده و در نهایت سبب سوختن پوست می شود، بنابراین تنها عارضه ای که لیزر خط ریش آقایان دارد ایجاد التهاب و قرمزی و سوختگی پوست است که به واسطه انجام کار توسط افراد غیرمتخصص ایجاد شده و باید در این زمینه دقت لازم صورت بگیرد.

مراقبت های قبل و بعد از لیزر خط ریش و گردن

در این بخش به مراقبت های قبل و بعد از لیزر خط ریش اشاره کرده ایم که اگر این مراقبت ها طبق گفته پزشک متخصص انجام شوند به نتیجه دلخواه حتما خواهید رسید.

مراقبت های قبل از لیزر خط ریش

پیش از انجام لیزر خط ریش آقایان به آنها گفته می شود که صورت خود را شیو کنند اما نباید از هیچ ماده ای استفاده نمایند. مواد بهداشتی و آرایشی باید از روی پوست پاک شده و پوست کاملا سالم باشد در صورتی که پوست صورت دارای زخم است، می‌بایست تا خوب شدن و بهبود کامل زخم صبر کنند.

مراقبت های بعد از لیزر خط ریش

از سوی دیگر پس از انجام لیزر خط ریش استفاده از ژیلت و یا دستگاه‌های مشابه ممنوع بوده و همینطور بهتر است که با پوست صورت با آرامش رفتار شود.

مراقبت های قبل و بعد از لیزر خط ریش و گردن

استفاده از لیف های خشن سبب آسیب رسیدن به پوست صورت خواهد شد به طور کلی مراقبتهای خاص قبل و بعد از لیزر وجود نداشته و هزینه ای در این راستا دیده نمی شود. اما بسیار مهم است که تعداد جلسات لیزر با تشخیص متخصص پشت سر گذاشته شده و سهل‌انگاری در این راستا صورت نگیرد.

احساس سوزش پس از لیزر امر عادی بوده و پس از ۲۴ الی ۴۸ ساعت از بین می‌رود و در این راستا یکسری لوسیون‌های خاص از سوی پزشک تجویز می شود که آقایان می توانند از آن استفاده نمایند و درد خود را کاهش دهند اما به طور کلی لیزر خط ریش آقایان یک روش بدون درد محسوب می‌شود.

لیزر خط ریش مردان برای چه افرادی مناسب است؟

لیزر خط ریش مردانه مناسب آقایانی است که به دنبال خطی دقیق و تمیز در ریش خود هستند. پرتو لیزر به عنوان یک راهنما برای کمک به دستیابی به یک خط مستقیم و متقارن در امتداد خط فک، خط گونه یا خط گردن استفاده می شود.

خط لیزر می تواند برای کوتاه کردن، فرم دادن یا حالت دادن به ریش استفاده شود. این کار همچنین برای مردانی که در حفظ خط صاف مشکل دارند یا برای کسانی که به دنبال راهی برای بهبود ظاهر کلی ریش خود هستند نیز مفید است.

با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که قبل از استفاده از این دستگاه، همیشه باید با یک متخصص پوست مشورت کنید تا از بی خطر بودن آن برای نوع پوست و رنگ مو اطمینان حاصل کنید.

چه کسانی نباید لیزر خط ریش انجام دهند؟

لیزر خط ریش یک روش زیبایی است که با استفاده از پرتو لیزر خط ریشرا صاف کرده و موهای اضافی را از بین می برد. با این حال، برای همه مناسب نیست و برخی افراد باید از آن اجتناب کنند یا اقدامات احتیاطی بیشتری را انجام دهند.

برخی از عواملی که می توانند بر ایمنی و اثربخشی لیزر موهای زائد خط ریش تأثیر بگذارند عبارتند از:

1- رنگ پوست

افرادی که پوست تیره یا پوست برنزه دارند، پس از لیزر خط ریش، بیشتر دچار تحریک پوست، تغییر رنگ یا سایر عوارض جانبی می شوند.ولی در کلینیک زیبایی گلدن رویال دستگاه لیزر مخصوص پوست های تیره نیز وجود دارد.

2- رنگ مو

اثربخشی لیزر موهای زائد به تضاد رنگ مو و پوست بستگی دارد. افرادی که موهای بلوند، قرمز، خاکستری یا سفید دارند ممکن است کاندیدای مناسبی برای لیزر موهای زائد نباشند.

3- شرایط پزشکی

برخی شرایط پزشکی مانند لوپوس، دیابت یا اختلالات پوستی می‌توانند بر ایمنی و اثربخشی لیزر موهای زائد تأثیر بگذارند.

4- داروها

برخی داروها مانند ایزوترتینوئین (آکوتان) می توانند پوست را نسبت به نور لیزر حساس تر کرده و خطر عوارض جانبی را افزایش دهند.

 اگر هر یک از مشکلات بالا را دارید در مورد لیزر خط ریش با پزشک خود مشورت کنید. او می تواند به شما کمک کنند تا تعیین کنید که آیا لیزر موهای زائد برای شما مناسب است یا خیر و راهنمایی هایی در مورد چگونگی به حداقل رساندن خطر عوارض جانبی به شما ارائه دهد.

آیا لیزر خط ریش و گردن آقایان بدون درد است؟

طول موج نور لیزر خط ریش آقایان به واسطه دستگاهی که انجام می‌شود دو میلی متر بوده و درد ایجاد شده بسیار کم و قابل تحمل است دقت کنید که دستگاه دارای اپراتور خنک کننده بوده و دردی احساس نخواهد شد.

لیزر خط ریش و گردن

اما احساس سوزن سوزن شدن و سوزش بسیار کم وجود دارد، که قابل تحمل بوده و هیچ مشکلی برای شما ایجاد نمی کند نوع دستگاه بکار برده شده در میزان درد اهمیت زیادی خواهد داشت.

آیا لیزر خط ریش آقایان دائمی می باشد؟

از سوالاتی که در مورد لیزر خط ریش آقایان پرسیده می شود اینکه آیا لیزر خط ریش دائمی است یا خیر. دقت کنید که شما به طور کلی در ابتدا باید تعداد جلسات اولیه را پشت سر بگذارید، سپس تایمی برای تمدید برای شما در نظر گرفته می‌شود و رفته‌رفته تعداد جلسات کاهش می‌یابد اما بین یک الی دو بار در سال نیاز به تمدید لیزر دارید تا نتیجه لیزر برای شما دائمی باشد.

لیزر موهای زائد آقایان

میزان دائمی بودن لیزر خط ریش در افراد متفاوت بوده و بستگی به نوع ریشه همینطور فولیکول مو دارد. بنابراین میزان دائمی بودن این روش از سوی متخصص و بر اساس رنگدانه‌های ریش آقایان مشخص می‌شود مثلاً آقایانی که ریش مشکی یا رنگ تیره دارند بهترین نتیجه را می گیرند اما کسانی که موهای زائد روشن و بور دارند معمولاً نتیجه مناسبی نخواهند گرفت.

قیمت لیزر خط ریش آقایان و گردن

یکی از مهمترین عواملی که در قیمت لیزر خط ریش آقایان و همینطور قیمت لیزر موهای زائد تاثیر گذار است نوع دستگاهی است که برای این کار استفاده می‌شود. چون مکانیزم دستگاه متفاوت بوده و در نهایت در هزینه مورد نظر تغییر ایجاد می‌کند.

از سوی دیگر تعداد جلسات لیزر از دیگر مواردی است که روی قیمت تاثیر می‌گذارد و همینطور کیلینیکی که لیزر در آن انجام می شود نیز از موارد تأثیرگذار است.

لیزر موهای زائد باید توسط افراد متخصص در کلینیک زیبایی بهداشتی و معتبر صورت بگیرد و به هیچ عنوان این کار نباید توسط افراد آماتور و بدون تخصص انجام شود چون سبب ایجاد مشکلات مختلفی شده و در نهایت به پوست بدن آسیب وارد می‌شود لیزر خط ریش از مواردی است که نیاز به تکرار داشته و قطعاً تمدید آن به نتیجه بهتر کمک زیادی می‌کند. گاه دستگاه به کار برده شده برای لیزر خط ریش و آقایان گران بوده و این موضوع هزینه کلی کار را بیشتر می کند.

خدمات لیزر خط ریش و گردن آقایان در کلینیک گلدن رویال

خدمات لیزر خط ریش و گردن آقایان در کلینیک زیبایی گلدن رویال با برترین و بروزترین دستگاه لیزر 2021  توسط پزشک متخصص و تیم حرفه ای انجام می شود.

لیست سایر خدمات کلینیک زیبایی گلدن رویال که در کنار لیزر خط ریش آقایان انجام می شود : لیزر دست ، لیزر پا، بوتاکس ، پاکسازی پوست، جوانسازی پوست ، درمان عرق با بوتاکس ،مزوتراپی مو  و …. لطفا جهت مشاوره با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس حاصل فرمایید.

 

لیزر خط ریش چند جلسه است؟

آقایان برای رسیدن به نتیجه عالی باید تعداد جلسات بیشتری را برای لیزر در نظر بگیرند.در یک بررسی کلی مشخص شد که تعداد جلسات لازم برای لیزر خط ریش بیش از ۶ جلسه بوده و گاه تا ۱۲ جلسه ادامه دارد.

هزینه لیزر خط ریش آقایان چقدر است؟

هزینه لیزر خظ ریش در کلینیک زیبایی گلدن رویال، با بهترین دستگاه لیزر 2023 اسکلپیون،مناسب برای تمامی پوست ها بین 470 الی 540 هزارتومان می باشد.

نظرات کاربران
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمد احمدوند
محمد احمدوند
1400-12-13 11:08

سلام
وقت بخیر
دو سوال
۱_آیا لیزر روی موهای سفید هم تاثیر گذاره
۳_برای لیزر خط ریش و آنکادر سیبیل و بالای چونه (زیرلب پایین) چه زمانی نیازه برای انجام لیزر و حدودا هزینه آن چقدر میشه.
باتشکر