آیا تاثیر لیزر موهای زائد دائمی می باشد؟

عوامل بسیاری در  تاثیر لیزر موهای زائد موثر هستند . دانستن این عوامل می تواند شما رابرای رسیدن به نتیجه مطلوب کمک کند. ما در این مقاله قصد داریم شما را با عوامل اثرگزار لیزر موهای زائد آشنا می کنیم.

از بین بردن موهای زائد برای همیشه یکی از علاقمندی‌های انسان است. این کار علاوه بر رعایت بهداشت باعث ایجاد یک حس سبکی و نظافت دائمی در انسان می شود به ویژه در افرادی که حجم موهای زائد در آنها زیاد است. این مسئله می‌تواند به افزایش اعتماد به نفس بی‌انجامد.

لیزر یک روش موثر برای رفع موهای زائد بدن

خلاص شدن از شر موهای زائد و رشد بی‌ رویه آنها برای بسیاری از افرادی که از پرمویی رنج می‌برند یک چالش دائمی است، این‌ها افرادی هستند که روش‌های عادی‌تری چون شیو کردن یا وکس کردن به نتیجه دلخواه در آنها نمی‌انجامد و به دنبال راهی برای ماندگاری بیشتر هستند.

لیزر موهای زائد

برای این دسته افراد لیزرموهای زائد بهترین روش برای رفع موهای زائد است،  تحقیقات نشان می‌دهد که لیزر می‌تواند تاثیرگذاری بیشتری در مدت زمان بلندتری به همراه داشته باشد.

آیا  تاثیر لیزر موهای زائد دائمی می باشد؟

خب اینک وقت آن رسیده که به سوال مهم پاسخ دهیم، باید بگوییم که در رفع موهای زائد به روش لیزر از انرژی نور متمرکز برای ارسال اشعه متمرکز نور به منظور از بین بردن فولیکول‌های موی زیر پوست استفاده می‌کند.

با این حال، همه موها در یک چرخه رشد قرار ندارند. بنابراین در طول مدت درمان با لیزر برخی موها همچنان به رشد خود ادامه می‌دهند،  حتی ممکن است که بعد از اتمام دوره درمانی با لیزر همچنان برخی از موهای زائد به رشد خود ادامه دهند، که این مسئله کاملا طبیعی خواهد بود.

اثر لیزر موهای زائد دائمی می باشد

به این ترتیب باید گفت که استفاده از کلمه دائمی برای لیزر موهای زائد یک کلمه نامناسب است، چرا که ممکن است حتی بعد از اتمام 8 جلسه درمانی علی‌رغم کاهش چشمگیر موها در نواحی مختلف همچنان شاهد رشد موها در بعضی مناطق باشیم، پس باید توجه داشت که حتی لیزر نمی‌تواند تاثیر لیزر موهای زائد دائمی  باشد. اما هرگونه رشد مجدد با درمان‌های تکمیلی هر 6  تا 12 ماه قابل کنترل است.

دلیل دائمی نبودن تاثیر لیزر موهای زائد

همانطور که بیان کردیم زمانی می توان به رفع دائم و کامل موهای زائد امیدوار بود که فولیکول‌های مو به طور کامل از بین بروند، از آنجایی که در درمان با لیزر اکثر فولیکول‌ها دچار تخریب و آسیب می شوند کاملا طبیعی است که بعد از مدتی دوباره رشد موها با حجم کمتر، ضخامت کمتر و رنگ روشنتر آغاز می‌شود این به آن معنا است که ممکن است فرد هرگز به پرمویی سابق نباشد اما رشد موها همچنان در حجم کمتر ادامه دارد، مدت زمان لازم برای رشد مجدد مو بستگی به چرخه منحصر به فرد رشد مو در هر فرد دارد.

بعضی از افراد موهایی دارند که سریع‌تر از سایرین رشد می‌کند. موهایی که در مرحله استراحت قرار دارند کندتر از موهایی که در مرحله دیگری قرار دارند رشد می‌کنند.

دلیل دائمی نبودن لیزر موهای زائد

بیشتر افراد می توانند طی چند ماه انتظار رشد مجدد مو را داشته باشند. وقتی این اتفاق بیفتد، آنها می توانند برای درمان مجدد به کلینیک زیبایی مراجعه کنند. پس از مدتی موهای جدید روی پوست رشد می‌کنند اما چندین دوره درمان ممکن است به رفع موهای زائد برای طولانی مدت منجر شود اما بیماران نباید انتظار حذف دائمی موهای زائد را داشته باشند. چون همیشه مقداری مو وجود دارد که ممکن است دوباره رشد کند.

پزشکان متخصص در امر لیزر موهای زائد پیشنهاد می‌کنند که بعد از طی دوره درمانی بهتر است که افراد بعد از یکسال برای دریافت نتیجه بهتر در دوره های تکمیلی شرکت کنند.

چرا که در طی درمان با لیزر برای کاهش مو بسیاری از فولیکول‌ها تخریب دیده و یا دچار آسیب  می‌شوند ممکن است که پوست اقدام به تولید فولیکول‌های جدید کند که این مسئله باعث می‌شود رشد مجدد موها را شاهد باشیم.

 5 عامل تاثیرگذار برای رفع موهای زائد با لیزر

عوامل بسیاری وجود دارد که در اثرگذاری لیزر موهای زائد نقش دارند در این بخش به این عوامل اشاره خواهیم کرد، بسیاری از این عوامل حتی باعث می‌شود که با قطع پروسه درمانی رشد موها مجددا آغاز شود. این مسئله هیچ ارتباطی به نوع دستگاه لیزر موهای زائد و  کارایی آن نخواهد داشت.

1- رنگ پوست افراد

به گفته متخصصین هرچه افراد سفیدتر بوده و دارای رنگدانه‌های روشن مو باشند تاثیر لیزر موهای زائد روی آنها کاهش پیدا می‌کند. به این معنا که لیزر روی افرادی اثر بیشتری دارد که تفاوت میان رنگدانه‌های مو و رنگ پوست در آنها بیشتر است.

2- نژاد و قومیت

در برخی نژادها شاهد رشد بسیار زیاد موهای دائم در حجم بالا هستیم، مثلا در نژاد آسیای شرقی افراد از نظر موهای زائد بسیار کم مو هستند در حالی که در منطقه خاور میانه نژاد اغلب مردم پر مو است. این افراد حتی با طی کردن دوره‌های درمانی با لیزر ممکن است همچنان شاهد رشد موهای زائد با حجم کمتری باشند.

3- بیماری‌های هورمونی

یک نکته مهم دیگر که در تاثیر لیزر موهای زائد در بلند مدت نقش دارد، بیماری‌های هورمونی است، اکثر افرادی که به این بیماری‌ها دچار هستند دارای رشد بی رویه موهای زائد می‌شوند، در این دست افراد بهتر است که ابتدا درمان بیماری انجام گیرد، چرا که در صورت درمان نشدن بیماری به احتمال زیاد رشد موهای زائد بعد از پایان درمان با لیزر همچنان ادامه می یابد.

4- جنسیت

رشد موهای زائد غالبا در مردان بیشتر از زنان است و حجم موها نیز در این افراد بیشتر می‌باشد، بنابراین انتظار می‌رود که حتی با لیزر موهای زائد مردان و لیزر خط ریش آقایان باز هم شاهد رشد موهای زائد باشند.

از بین بردن موهای زائد بدن مردان

5- سن

با بالاتر رفتن سن حجم موها کاهش پیدا می کند بنابراین می‌توان گفت که هرچه سن بالاتر باشد احتمال رشد مجدد موهای زائد کمتر می‌شود.

ماندگاری لیزر موهای زائد چقدر است؟

دوباره فرآیند درمانی رفع موهای زائد با لیزر را بررسی می‎کنیم، در لیزر فولیکول‌های مو توسط نور متمرکز لیزر مورد حمله قرار گرفته تخریب می شود یا از بین می‌رود، با توجه به پراکندگی موها در سطح پوست ممکن است چندین جلسه درمانی طول بکشد تا شاهد رفع چشمگیر موهای زائد باشید و یا بتوانید اثرات آن را به خوبی مشاهده کنید،

این مسئله به عواملی که در  بخش قبل آن به آنها اشاره کردیم خواهد داشت. بخاطر داشته باشید تاثیر لیزر موهای زائد فقط در صورتی که فولیکول مو از بین رفته باشد دائمی است.

معمولا ماندگاری و تاثیر لیزر موهای زائد یکسال است که ممکن است در برخی افراد بیشتر باشد، به همین دلیل است که پزشکان توصیه می‌کنند که حتما روند درمانی را با دوره‌های شوک ادامه دهید، به این معنا که باید بعد از پایان دوره درمانی دو دوره سه ماهه، یک شش ماهه و سپس سالانه لیزر کردن را ادامه دهید تا از رشد مجدد موهای زائد جلوگیری شود.

بیشتر افراد مشاهده می‌کنند که وقتی مو پس از لیزر کردن دوباره رشد می‌کند، روشن‌تر و کمرنگ‌تر است  و تراکم آن نیز نسبت به گذشته کاهش یافته است. این امر به آن دلیل است که لیزر حتی اگر نتواند آن را از بین ببرد به فولیکول مو آسیب می‌رساند.

ماندگاری و تاثیر لیزر موهای زائد

اگر یک فولیکول مو آسیب دیده اما از بین نرود، در نهایت مو مجدداً رشد می‌کند. از بین بردن تمام فولیکول‌های مو می‌تواند دشوار باشد، بنابراین انتظار می‌رود که بیشتر افراد شاهد رشد مجدد مو بعد از درمان با لیزر باشند. هنگامی که مو رشد می کند، امکان درمان مجدد آن وجود دارد، بنابراین افرادی که می‌خواهند تمام موهای زائد آنها از بین برود به چندین دوره درمانی نیاز دارند.

در بعضی موارد، موها ممکن است خیلی روشن، خیلی کوتاه یا در برابر درمان مقاوم باشند. در این موارد، فرد ممکن است روش‌های دیگر حذف موهای زائد مانند اپیلاسون را انتخاب کند.

در نهایت نیاز به توضیح است که لیزر موهای زائد مو های زائد بدن شما را کاهش می‌دهد و باعث کمتر رشد کردن آنها می شود اما مو های بدن را از بین نمی‌برد پس لیزر روش دائمی حذف موهای زائد نیست بلکه روشی برای کاهش دائمی رشد موهای زائد است.

یک نکته مهم درمورد تاثیر لیزر موهای زائد

در صورتی که بعد از 6 تا 12 ماه  بعد از اتمام جلسات لیزر موها عود نکند احتمال عود یا بازگشت مجدد موهای زائد بسیار کمتر خواهد بود و تاثیر لیزر موهای زائد را مشاهده میکنید مگر در کسانی که دچار مشکلات غددی و اختلالات هورمونی باشند که در این‌صورت هم با تشخیص دقیق علت و درمان صحیح دارویی احتمال عود موها کاهش خواهد یافت و حداقل میزان شدت عود موهای زائد مشابه قبل از شروع لیزر درمانی نخواهد بود.

از سویی تنها راه درمان موهایی که در هنگام رشد و خروج مو از پوست٬ زیر پوست می‌روند و باعث جوش یا لک مخصوصا در ناحیه گردن آقایان و ساق پای خانم‌ها می شود، لیزر است. لیزر سبب رفع و اصلاح موها خواهد شد و تاثیر لیزر موهای زائد  آن است که  مویی رشد نکند.

خدمات حرفه ای لیزر موهای زائد در کلینیک گلدن رویال

خدمات لیزر موهای زائد در کلینیک گلدن رویال با بروزترین دستگاه های لیزر توسط پزشک متخصص و تیم حرفه ای انجام می شود.

در کلینیک زیبایی گلدن رویال انجام لیزر موهای زائد برای خانم ها توسط اپراتور خانم و برای آقایان توسط اپراتور آقا انجام می گیرد. لطفا جهت ویزیت و مشاوره با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس حاصل فرمایید.

لیست برخی دیگر از خدمات کلینیک زیبایی گلدن رویال : بوتاکس ، پاکسازی پوست ، لیزر بیکینی ، پی آر پی مو  و…

و در نهایت با مواردی که در این مقاله ذکر کردیم و با انتخاب کلینیک معتبر می توانید تاثیر لیزر موهای زائد را افزایش دهید و از نتایج آن لذت ببرید.

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها