تفاوت لیزر موهای زائد و الکترولیز مو

تفاوت لیزر موهای زائد و الکترولیز مو چیست؟ این سوالی است که مراجعین ما  در کلینیک از ما می پرسند. طی چند هفته گذشته ، چندین مشتری جدید داشته ایم که به کلینیک زیبایی گلدن رویال مراجعه کرده و درخواست حذف موهای زائد در ناحیه زیر بغل و بیکینی خود را کرده اند.

پس از ارزیابی وضعیت هر یک از این مشتریان ، مشخص شد که به دلیل رنگ ، بافت و میزان رشد مو ، لیزر موهای زائد سریعترین و موثرترین گزینه برای آنها می باشد.

پس از توصیه لیزر موهای زائد به آنها ، بلافاصله گفتند: آیا نتایج لیزر مو دائمی است؟ در طول سال ها ، بارها و بارها این سوال را مشتریان  در هنگام مشاوره پرسیده اند “الکترولیز دائمی است ولی لیزر دائمی نیست” و وقتی از آنها پرسیده می شود که چرا فکر می کنند الکترولیز گزینه بهتری است ، همه پاسخ می دهند که تصمیم آنها براساس تحقیقاتی است که به صورت آنلاین انجام داده اند. این طرز تفکر جدید نیست. در طول سال ها ،  بارها و بارها این پاسخ را از مشتریان خود در هنگام مشاوره شنیده ایم.

لیزر موهای زائد

دلیل انتشار این طرز فکر در فضای اینترنتی به دلیل طبقه بندی FDA (سازمان غذای آمریکا) است که الکترولیز را یک روش دائمی و لیزر را یک روش کاهش دائمی معرفی کرده است.

اگرچه هر دو طبقه بندی صحیح است ، اما بگذارید معنای واقعی آنها را توضیح دهیم. یک منطقه یک سانتی از پوست را که با 10 تار مو پوشانده شده است ، مثال می زنیم. رنگ 8 تار مو قهوه ای یا سیاه و 2 عدد مو روشن (بلوند ، قرمز ، خاکستری یا سفید)  است.  در ادامه با همین مثال تفاوت لیزر موهای زائد و الکترولیز مو را توضیح می دهیم.

لیزر موهای زائد

بیایید با فرایند لیزر موهای زائد شروع کنیم ، که FDA آن را “کاهش دائمی” می داند. در طی این فرآیند از بین بردن مو ، دستگاه لیزر به پوست فشار داده می شود تا انرژی نور لیزر در فولیکول مو منتشر شود. نور لیزر فقط جذب ملانین یا رنگدانه های قهوه ای و سیاه می شود.

هنگامی که نور لیزر به ریشه موی قهوه ای یا سیاه می رسد ، آن را تخریب کرده و مو از بین می رود. و از آنجا که دستگاه لیزر فقط رنگدانه های قهوه ای یا سیاه را تشخیص می دهد ، روی موهایی که بلوند ، خاکستری ، سفید ، قرمز یا موهای بسیار ظریف و به اصطلاح کرکی ، موثر نیست.

تفاوت لیزر موهای زائد و الکترولیز مو

فقط در 20-30 دقیقه با لیزر موهای زائد یک پا را درمان کنید!

مزایای لیزر موهای زائد این است که در مناطق وسیعی از بدن بسیار سریع انجام می شود و به طور متوسط ​​تقریباً فقط به 6 تا 8 جلسه لیزر نیاز دارید. هر جلسه لیزر موهای زائد آقایان در قسمت پشت در حدود 15-20 دقیقه ، لیزر پاهای خانمها در 20-30 دقیقه و لیزر بیکینی در حدود 5-7 دقیقه انجام می شود. و نتایج فقط با یک جلسه درمان قابل مشاهده است!

عوارض لیزر موهای زائد

عوارض لیزر موهای زائد ممکن است شامل موارد زیر باشد: تاول ، التهاب ، تورم ، تحریک ، تغییرات رنگدانه ای (معمولاً لکه های روشن روی پوست تیره) ، سرخی ، تورم

این عوارض طی چند ساعت پس از انجام لیزر از بین می روند. هر علامتی که بیش از آن طول بکشد ، باید با پزشک اطلاع داده شود.

شما می توانید با مراجعه به یک مرکز لیزر معتبر و مطمئن  خطر عوارض جانبی و آسیب دائمی پوست را به صفر برسانید.

الکترولیز مو

بطور کامل در ابتدای مقاله در مورد لیزر موهای زائد صحبت کردیم و حال در این بخش درمورد الکترولیز مو  می گوییم تا با تفاوت لیزر موهای زائد و الکترولیز مو آشنا شوید . الکترولیز توسط FDA به عنوان “روش دائمی” طبقه بندی شده است. در طی فرآیند الکترولیز ، یک میله است درون خود فولیکول مو وارد می‌شود و با ایجاد یک جریان الکتریکی مو را از بین می‌برد. برای  گرفتن نتایج دائمی ، برای هر مویی تعداد جلسات متعددی لازم است. این جریان الکتریکی می تواند باعث فعل و انفعالات یونی شده و به بافت پوست آسیب برساند.

همچنین بخوانید : آیا لیزر موهای سفید امکانپذیر است؟

مزیت الکترولیز این است که از آنجا که به صورت دستی به هر فولیکول مو هدایت می شود و برای جذب انرژی به مو به ملانین قهوه ای یا سیاه متکی نیست ، بر روی تمام رنگ ها ، بافت ها و تمام قسمت های بدن موثر است. و برخلاف لیزر موهای زائد ، می توان از آن در لیزر ابرو نیز استفاده کرد.

الکترولیز مو

فواید الکترولیز مو

الکترولیز یک فرآیند آهسته برای مناطق بزرگتر است. با این حال ، از آنجا که هر موی منفرد باید چندین بار درمان شود ، روند الکترولیز می تواند بسیار کند و خسته کننده باشد ، احتمالاً برای شروع درمان های هفتگی شدید لازم است. به همین دلیل ، الکترولیز معمولاً در مناطق بزرگ بدن توصیه نمی شود.

حال اجازه دهید برگردیم و نگاهی به نمونه ای از پوست (پوشیده شده از 10 تار مو) بیندازیم که قبلاً در مورد آن صحبت کردیم. اگر الکترولیز روی این یک سانت از پوست انجام شود ، هر مویی که به صورت دستی درمان می شود ، مهم نیست که چه رنگی باشد ، در نهایت به صورت دائمی از بین می رود.

اگر لیزر موهای زائد بر روی این یک سانت از پوست انجام شود ، انرژی لیزر فقط 8 تار موی رنگدانه دار را تشخیص می دهد و آنها را برای همیشه از بین می برد ، در حالی که 2 تار مو (سفید ، خاکستری ، قرمز یا بلوند) کاهش دائمی پیدا می کنند. سپس می توان این چند تار مو را با الکترولیز درمان کرد.

عوارض جانبی الکترولیز

عوارض جانبی جزئی شایع هستند ، اما معمولاً در طی یک روز برطرف می شوند. شایع ترین علامت ، قرمزی جزئی ناشی از تحریک پوست است.

عوارض جانبی شدید احتمالی شامل ایجاد عفونت به دلیل استفاده از سوزن های غیر استریل در طی این روش و همچنین زخم است. مراجعه به کلینیک زیبایی دارای مجوز می تواند خطرات را به حداقل برساند.

اکنون که از تفاوت بین الکترولیز و لیزر موهای زائد مطلع شدید ، درک این مسئله آسان تر است که چرا FDA الکترولیز را به عنوان دائمی و لیزر را به عنوان کاهش دائمی طبقه بندی می کند. الکترولیز و لیزر موهای زائد بسیار موثر هستند و به طور مستقل و یا در ترکیب با یکدیگر به خوبی کار می کنند.

تفاوت لیزر موهای زائد و الکترولیز مو در چیست ؟

تا به اینجا بطور کامل در مورد لیزر مو و الکترولیزر مو صحبت کردیم و تفاوت لیزر موهای زائد و الکترولیز مو را دانستید اما دستگاه های لیزر مو بدون اینکه به بافت‌های اطراف آسیب برسانند  موهای زائد را از بین می برند، در الکترولیز حرارت ایجاد شده توسط جریان الکتریکی با وجود اینکه سبب تخریب یشه مو می شود اما ممکن است با ایجاد فعل و انفعالات یونی سبب آسیب رساندن به مو شوند.

خدمات لیزر موهای زائد در کلینیک زیبایی گلدن رویال

انجام خدمات لیزر موهای زائد در کلینیک زیبایی گلدن رویال توسط پزشک متخصص با بهترین دستگاه های روز دنیا صورت می گیرد.

خدمات این مرکز شامل لیزر موهای زائد ، پاکسازی پوست ، بوتاکس ، مزوتراپی صورت و … می باشد.

لیزر موهای زائد

همراهان گرامی ما در این مقاله سعی کردیم برای شما بطور کامل با تفاوت لیزر موهای زائد و الکترولیز مو آشنا کنیم پس لیزر موهای زائد انتخاب بهتری است مگر اینکه به دلیل رنگ مو چاره ای بجز استفاده از الکترولیز وجود نداشته باشند.

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها