503

یکی از اصلی ترین ویژگی های دستگاه های لیزر که می تواند تاثیر زیادی را در نتیجه ی لیزر مو داشته باشد، تعداد شات لیزر برای نواحی بدن می باشد. با افزایش تعداد شات لیزر برای نواحی بدن در ثانیه می توان تاثیر لیزر مو را افزایش داده و مدت زمان لیزر مو را کمتر کرد.

شات لیزر یعنی چه

منظور از شات لیزر به تخلیه ی انرژی بر روی سطح پوست در یک ثانیه بر روی یک ناحیه از بدن گفته می شود. دستگاه های لیزر مو باعث می شود که تابش اشعه ی لیزر از طریق متمرکز کردن پرتوهای نوری به سطح پوست وارد شوند.

اشعه ها به وسیله ی رنگ دانه هایی که در فولیکول های مو و ریشه ها وجود دارند، جذب می شوند. البته این حرارت ایجاد شده فولیکول های مو را می سوزاند.

به مرور زمان و با تکرار این کار، رشد موها در نواحی که اشعه ی لیزر به آن ها برخورد کرده است، متوقف می شوند.

تکنسین های لیزر با فشار دادن کلید بر روی نواحی تحت درمان، اشعه های لیزر را بر روی سطح پوست اسپری می کنند. به هر بار که کلید فشار داده می شود و اشعه به سطح پوست اسپری می شود، شات گفته می شود.

تعداد شات در ثانیه هم به تعداد تخلیه ی انرژی لیزر بر روی سطح پوست در یک قسمت از بدن گفته می شود.

منظور از لیزرهای شاتی، دستگاه هایی می باشند که از آن ها برای رفع و حذف موهای زائد بدن استفاده می شود.

نحوه ی استفاده از دستگاه های لیزرهای شاتی به این صورت است که از برگه های مستطیل شکل در اندازه ها و ابعاد گوناگون برای از بین بردن موهای زائد استفاده می کنند.

افرادی که اقدام به ارائه ی خدمات لیزر می کنند با هر بار فشار دادن کلید، باعث اسپری شدن اشعه ها بر روی سطح پوست می شوند.

تاثیر تعداد شات های لیزر برای نواحی بدن در نتیجه لیزر مو

در این بخش از محتوای تعداد شات لیزر برای نواحی بدن به بررسی تاثیر تعداد شات های لیزر برای نواحی بدن در نتیجه لیزر مو می پردازیم.

از جمله اصلی ترین قابلیت های دستگاه های لیزر می توان به تعداد شات های لیزر و مدت زمان تابش پالس های لیزر بر روی سطح پوست اشاره کرد.

تعداد شات های لیزر برای نواحی بدن در نتیجه ی لیزر مو، موجب اثربخشی درمان و حذف موهای زائد می شود.

تاثیر تعداد شات های لیزر برای نواحی بدن در نتیجه لیزر مو

موضوع دیگری که در مورد تعداد شات های لیزر برای نواحی بدن وجود دارد، این است که اگر تعداد شات های لیزر بیش از اندازه باشد، احتمال سوختگی پوست افزایش پیدا می کند.

بیشتر بودن تعداد شات های لیزر در ثانیه باعث افزایش انتقال حرارت به نواحی مورد نظر می شود. همین طور این امر منجر به جلوگیری از برخورد انرژی پراکنده به پوست می شود. لیزر موهای زائد مزایای بسیار زیادی دارد.

4 نمونه از مزیت های استفاده از لیزر

استفاده از لیزر موهای زائد مزیت های زیادی دارد چرا که مارا برای همیشه از شر موهای زائد خلاص کرده و علاوه برآن فواید دیگری نیز برای ما دارد که درادامه به آنها اشاره میکنیم.

1- دقت بالا:

در لیزر موهای زائد، اشعه ی لیزر فولیکول های مو را هدف قرار می دهد و موجب تخریب و نابودی آن ها می شود.

2- سرعت درمان بالا:

سرعت درمان حذف موهای زائد با لیزر خیلی بیشتر از سایر روش ها می باشد.

3- احساس درد کمتر:

شدت درد در افراد مختلف، متفاوت می باشد. به این صورت که برخی از افراد درد کمتری را احساس می کنند و برخی دیگر، بیشتر. ولی به صورت کلی دردی که حس می شود در مقابل درد سایر روش ها مانند اپیلاسیون خیلی کمتر است.

4- استفاده از این روش برای تمامی نواحی بدن:

از لیزر موهای زائد می توان برای تمامی نقاط بدن استفاده کرد.

علت متفاوت بودن تعداد شات های لیزر برای نواحی مختلف بدن

تعداد شات لیزر برای نواحی بدن که لیزر موهای زائد بر روی آن ها صورت می پذیرد، به موارد گوناگونی بستگی دارد. از جمله ی این موارد می توان به ویژگی های دستگاه لیزر مو مثل فرکانس های استفاده شده، اندازه، رنگ پوست، قد و وزن بیمار، ضخامت و تراکم موهای هر شخص و … اشاره کرد.

به این صورت که تعداد شات برای زیر بغل در رنگ پوست های روشن بین 10 تا 15 شات می باشد. در پوست

های تیره تعداد شات برای زیر بغل حدود 20 شات در نظر گرفته می شود. البته تعداد شات ها در دستگاه های رولی نسبت به دستگاه های دیگر متفاوت می باشد.

 

تعداد شات های لیزر برای خانم ها و آقایان

تعداد شات لیزر برای نواحی بدن در بانوان و آقایان متفاوت حساب می شود. به این صورت که موهای ضخیم تر نیاز به تعداد شات بیشتری دارند، در حالی که موهای نازک تر را می توان با استفاده از دستگاه لیزر در تعداد شات کمتر از بین برد.

البته سری های لیزر با قطرهای متفاوت هم می تواند در تعداد شات های دستگاه لیزر تاثیر گذار باشد.

ولی به صورت کلی می توان گفت که تعداد شات لیزر در بانوان و آقایان با توجه به وزن و قد تغییر پیدا می کند.

از دیگر عوامل تاثیر گذار در تعداد شات لیزر دستگاه در بانوان و آقایان اندازه و میزان تراکم مو می باشد.

هزینه هر شات لیزر چقدر می باشد

برای خانم ها داشتن موهای زائد بسیار آزار دهنده می باشد و موجب کاهش اعتماد به نفس آن ها می شود.

لیزر موهای زائد می تواند به این افراد کمک کند تا برای همیشه از شر موهای زائد خود رهایی پیدا کنند. تعداد شات لیزر برای نواحی بدن در هر فرد متفاوت می باشد.

قیمت و هزینه هر شات لیزر هم برای رفع موهای زائد با توجه به موقعیت مکانی، دستگاه لیزر مورد استفاده، تعداد جلسات لیزری مورد نیاز، رنگ مو، رنگ پوست و ارائه ی دهنده ی خدمات متفاوت حساب می شود.

به این صورت که تعداد شات لیزر برای نواحی بدن در افرادی که موهای تیره تری دارند، نسبت به افرادی که از موهای بور، قرمز، طلایی و روشن برخوردار هستند، خیلی کمتر است.

چون رنگدانه های موجود در موهای تیره تر موجب جذب انرژی نور لیزر بیشتری می شود. هر اندازه موهای مراجعه کننده تیره تر باشد به تعداد شات لیزر کمتری نیاز است.

تعداد شات های لیزر برای نواحی بدن توسط دستگاه

به هیچ عنوان در یک جلسه تعداد شات لیزر برای نواحی بدن را در مواقعی که تعداد شات بیشتری نیاز است، نمی توان حساب کرد. چون ممکن است به دلیل خطای انسانی، احتمال سوختگی پوست افزایش پیدا کند.

تکنسین لیزر در یک جلسه موهای زائد قسمت هایی از بدن شما را تحت درمان قرار می دهد. در این صورت می تواند با توجه به وسعت ناحیه و نوع پوست و موی مراجعه کننده، اقدام به تعیین دقیق تعداد شات های لیزر برای نواحی دیگر بدن به وسیله ی دستگاه لیزر نماید.

البته در همین راستا ذکر این موضوع از قاعده مستثنی نمی باشد که تعداد شات های لیزر با توجه به نوع دستگاه لیزر مو، متفاوت می باشد.

تعداد شات های لیزر برای نواحی بدن توسط دستگاه

تعداد شات های لیزر برای پوست های تیره اهمیت بسیار زیادی دارد. تکنسین های لیزر برای حفظ سلامتی پوستی مراجعه کننده هایی که دارای پوست تیره هستند و اثربخشی بیشتر، تعداد شات های لیزر را کاهش می دهند. ولی در عوض مدت زمان هر پالس را طولانی تر می کنند.در این صورت احتمال سوختگی و تغییر رنگ پوست اطراف مو به شدت کاهش می یابد.

در افرادی هم که دارای پوست روشن هستند، تکنسین های لیزر برای درمان موثر تر و حفظ سلامتی پوست آن ها، تعداد شات های لیزر را افزایش می دهند و مدت زمان هر پالس را کوتاه تر می کنند.

تعداد شات لیزر موهای زائد برای آقایان تعداد شات لیزر موهای زائد برای بانوان

چند نکته ی مهمی که در ارتباط با تعداد شات لیزر برای نواحی بدن وجود دارند

  •  هر اندازه تعداد شات لیزر برای نواحی بدن، بیشتر باشد درمان حذف موهای زائد اثربخش تر خواهد شد. این امر موجب کاهش دوره ی درمان به دلیل نتیجه ی بهتر حذف موهای زائد می شود. موضوعی که در این راستا وجود دارد، این است که تعداد شات های بیشتر می تواند باعث افزایش احتمال سوختگی پوست شود.
  •  افزایش تعداد شات های لیزر برای نواحی بدن در هر ثانیه باعث افزایش انتقال حرارت به نواحی مورد نظر می شود. به این صورت که انتقال حرارت بیشتر به نواحی مورد نظر، از برخورد انرژی پراکنده به پوست جلوگیری می کند.
  • یک دستگاه لیزر جدید به نام دستگاه لیزر اسکلپیون 2023 به تازگی وارد کلینیک گلدن رویال شده است. یکی از ویژگی های این دستگاه با سایر مدل های قبلی آن تعیین تعداد شات و درجه لازم برای هر ناحیه توسط خود دستگاه می باشد.
  •  نکته ی دیگری که در ارتباط با تعداد شات های مورد نیاز برای نواحی مختلف بدن وجود دارد، این است که، بیشتر بودن تعداد شات در نواحی وسیع تر بدن مانند لیزر پا موجب کاهش مدت زمان درمان خواهد شد.
  •  البته اگر مدت زمان تابش هر پالس طولانی تر باشد، پروسه ی درمان حذف موهای زائد بدن، از تاثیر بیشتر برخوردار خواهد بود. در غیر این صورت، تعداد پالس های کوتاه و تعداد شات کم، موجب درمان قسمت کوچکی از ناحیه ی تحت درمان در یک جلسه خواهد شد.

تعداد شات لیزر برای جلوگیری از عوارض احتمالی

جمع بندی

امیدواریم با مطالعه ی این مطالب تا به اینجا، اطلاعات مورد نیاز را در ارتباط با چگونگی تعیین تعداد شات لیزر برای نواحی بدن در افراد مختلف، کسب کرده باشید.

همان گونه که در مطالب بالاتر به این موضوع اشاره کردیم، تعداد شات های لیزر با توجه به رنگ پوست، رنگ مو، ضخامت و تراکم مو در نواحی بدن، اندازه ی مو و … متغیر می باشد.

کلینیک زیبایی گلدن با دارا بودن کادری مجرب و حرفه ای در زمینه لیزر موهای زائد و دستگاه های به روز و پیشرفته، تعداد کافی شات لیزر برای نوحی مختلف بدن شما را تعیین میکند. و در نهایت خدماتی عالی و بدون عوارض و پشیمانی به مراجعه کنندگانش ارائه میدهد.

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها