You are currently viewing 4 نکته حیرت آور در مورد از بین بردن موهای زائد

از بین بردن موهای زائد كه در قسمت‌هایی از بدن مانند صورت (نواحی پشت لب، چانه، پیشانی و گونه‌ها) و دیگر قسمت‌ها از جمله گوش، شكم، پشت گردن، زیر بغل و ناحیه تناسلی رشد می‌كند و ظاهر نازیبایی به بدن می‌دهد، همیشه باعث دغدغه افراد بوده‌است.

ماندگاری لیزر موهای زائد

روش‌های زیادی برای از بین بردن موهای زائد وجود دارند كه از گذشته تاكنون مورد استفاده قرار می‌گرفتند ولی امروزه استفاده از لیزر به منظور از بین بردن موهای زائد برای همیشه یكی از ابزارهای كارآمد جهت از بین بردن موهای زائد به شمار می‌رود كه در این مقاله شرحی بر آن خواهیم داشت. با ما همراه باشید.

لیزر وسیله‌ای كارآمد برای از بین بردن موهای زائد

انسان‌ها از گذشته تا چند دهه اخیر از روش‌هایی مانند موكن خانگی، كرم‌ها، پودرها، مواد شیمیایی، بندانداختن، استفاده از موچین و تیغ و اپیلاسیون برای از بین‌بردن موهای زائد استفاده می‌كردند.

ولی رشد و رویش مجدد موهای زائد پس از مدت كوتاهی ناراحت‌كننده و آزاردهنده بود. به كمك تكنولوژی لیزر كه كاربردهای زیادی در صنعت، علوم مختلف و از جمله پزشكی دارد، از بین بردن موهای زائد دیگر موجب ناراحتی و دغدغه افراد نمی‌شود و با استفاده از این وسیله می‌توانند در مدتی كه پزشك متخصص با در نظر گرفتن فاكتورهایی از جمله رنگ پوست و مو برای متقاضی در نظر می‌گیرد، به از بین بردن موهای زائد بپردازند و برای همیشه یا به مدت طولانی از شر موهای زائد خلاص شوند.

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد، در سال 1997، توسط سازمان غذا و داروی آمریكا(FDA) تأیید شد و یافته‌های حاصل از تحقیقات بیشتر نشان دادند كه لیزر برای از بین‌بردن موهای زائد وسیله‌ای مؤثر و كارآمد است.

عملكرد لیزر برای از بین بردن موهای زائد

 كاركرد لیزر به این صورت است كه با گسیل‌كردن انتخابی پالس‌های نوری مدت‌دار در طول موج‌های مختلف و تمركز بر قسمت تیره پوست، فولیكول‌های مو را می‌سوزاند و از رشد مجدد آنها جلوگیری می‌كند.

نكته مهم این است كه هر چه پوست تیره‌تر باشد، نور  بیشتری  را جذب می‌كند و به عملكرد لیزر پاسخ بهتری می‌دهد. مطلوب‌ترین حالت این است كه رنگ پوست روشن و رنگ مو تیره باشد. در این حالت لیزر بیشترین كارایی را برای از بین بردن موهای زائد دارد.

همچنین بخوانید:  لیزر خط ریش آقایان روشی حیرت آور برای تنظیم ریش صورت

لیزر با گرم‌كردن و آسیب موضعی در نواحی تیره پوست كه ملانین(رنگدانه پوست) بیشتری دارد، فولیكول‌های مو را نابود می‌كند. از آن‌جایی كه فوتون‌های نور لیزر به صورت انتخابی جذب پوست می‌شوند، موهای سیاه، سفید و قهوه‌ای بهتر با لیزر از بین می‌روند ولی دستگاه‌های لیزر جدید قادرند موهای سیاه  با پوست‌های تیره را هم هدف قرار دهند. بنابراین هر چه پوست و مو تیره‌تر باشند، نور با سرعت و شدت بیشتری جذب پوست می‌گردد.

دستگاه لیزر برای اولین بار در اواسط دهه 90 میلادی به صورت تجاری مورد استفاده قرار گرفت. این روزها از لیزر به طور گسترده‌ای در كلینیك‌ زیبایی و حتی خانه‌ها استفاده می‌شود.

تا پیش از این از لیزر برای از بین بردن موهای زائد در افرادی كه پوست روشن داشتند، استفاده می‌شد ولی پیشرفت تكنولوژی باعث شده افرادی با پوست‌های تیره هم بتوانند از مزایای لیزر برای از بین بردن موهای زائد بهره‌مند شوند. تحقیقات نشان داده‌اند كه این روش درمانی بی‌خطر و ایمن است.

عملكرد لیزر برای حذف موهای زائد

البته فاكتورهایی از جمله نوع و رنگ پوست و مو، الگوی رشد موها و مراقبت‌های بعد از استفاده از لیزر برای حصول نتایج  بهتر تأثیرگذارند  ولی تشخیص اینكه چه كسی و به  چه مدتی به لیزر نیاز دارد، با پزشك معالج است.

این جلسات برای افراد مختلف متفاوتند و از 3 تا 7 جلسه می‌توانند توصیه‌ شوند. بهترین و مؤثرترین درمان از بین بردن موهای زائد در قسمت‌های بازو، سینه، شانه و پشت است. 

2 ویژگی‌ موثر لیزر برای از بین بردن موهای زائد 

1- طول موج نور

طول موج نور در قسمت‌هایی كه تحت درمان لیزر قرار می‌گیرند، كوتاه و رنگ نور لیزر  قرمز و مادون قرمز است. هر چه طول موج  بلندتر باشد، قدرت نفوذ آن در پوست بیشتر است.

نكته دیگر این است كه هنگامی كه پوست تیره‌تر شود، جذب طول موج‌های كوتاه‌تر در آن بیشتر می‌شود. بنابراین لیزر با طول موج كوتاه‌تر، درد بیشتری نسبت به لیزر با طول موج  بلند برای فردی كه رنگ پوست تیره دارد، ایجاد می‌كند.

2- توان لیزر

در لیزر برای از بین بردن موهای زائد، از 3 طول موج مختلف استفاده می‌شود. طول موج 1064 nm كه منبع تولید این نور، بلور   Nd: YAG (دایود لیزر) است. این طول موج برای پوست‌های درجه 4 و 5 مناسب است. قطر لكه آن 10 میلی‌متر و توان مؤثر آن، حدود 20-50 J/cm² و طول پالس حدود 15 تا

همچنین بخوانید:  لیزر ابرو

30 میلی‌ثانیه است. این لیزر برای موهایی كه عمق زیاد و ریشه‌های عمیق و سیاه در پوست‌های بسیار تیره دارند، استفاده می‌شوند. تعداد جلسات مورد نیاز 6 جلسه با فاصله دو هفته است.

لیزر برای حذف موهای زائد

طول موج دیگری كه زیاد استفاده می‌شود و به طول موج الكس معروف است، طول موج 755 nm است كه منبع تولید این نور، بلور الكساندرایت یا دایود لیزر است.

این طول موج برای پوست‌های درجه 1 و 2 مناسب و توان مؤثر آن، حدود  10-40 J/cm² است. از این لیزر برای موهای سطحی و رنگ روشن در پوست‌های روشن استفاده می‌شود.

تعداد جلسات مورد نیاز 6 جلسه با فاصله 2 تا 3 هفته است.

در ایران لیزرهایی كه برای  پوست‌های درجه 3 و 4 استفاده می‌شوند، پركاربردترند. در نتیجه طول موج مناسب 808 nm دایود است، اما به دلیل كركی و نازك‌شدن مو بعد از جلسه سوم، توصیه می‌شود از طولی موجی با 755 nm استفاده شود.

بهترین برندهای دستگاه لیزر برای از بین بردن موهای زائد

هنگامی كه اطلاعات اولیه و پایه‌ای شما در مورد لیزر و نحوه كاركرد آن افزایش یابد، بهتر می‌توانید در مورد استفاده از این وسیله برای از بین بردن موهای زائد تصمیم‌گیری كنید؛ زیرا می‌دانید در طی درمان چه اتفاقاتی رخ می‌دهند و شیوه كار چگونه است.

از اینرو ترس و نگرانی كمتری خواهید داشت، انتظارات و توقعات نامعقول نخواهید داشت و با انجام توصیه‌هایی كه در رابطه با مراقبت‌های بعد از لیزر باید انجام دهید، نتایج مطلوب‌تری دریافت خواهید كرد.

در این میان لازم است بدانید كدام دستگاه برای شما و نوع پوست و مویتان مفید است و به مراكز معتبری مراجعه می‌كنید كه روال درمان را با استانداردهای لازم طی می‌كنند. در ادامه دو دستگاه كه بیشترین مصرف را در میان دستگاه‌های لیزر دارند و در نوع خود بهترین‌اند به شما معرفی می‌كنیم.

1- دستگاه لیزر پلاتینیوم

لیزر پلاتینیوم یكی از جدیدترین، مؤثرترین و كارآمدترین انواع لیزر برای از بین بردن موهای زائد است كه با انواع مو و انواع رنگ پوست سازگاری دارد.

این دستگاه مجهز به سیستم خنك‌كننده قوی، توان بالا، بدون درد و بدون سوختگی است.  سه طول موج (با مشخصات طول موج755 نانومتر (الکس)، طول موج 808 نانومتر (دایود 9) و طول موج 1064 نانومتر (ان دی یگ) ) به شكلی نوآورانه در دستگاه لیزر پلاتینیوم تركیب شده‌اند كه به طور هم‌زمان بافت‌های عمیق و ساختارهای فولیكول مو را مورد هدف قرار می‌دهند.

همچنین بخوانید:  معرفی بهترین دستگاه لیزر موهای زائد 2021

دستگاه لیزر پلاتینیوم

ویژگی داشتن سه طول موج هم‌زمان باعث می‌شود این دستگاه  قابلیت تنظیم برای پوست‌های روشن، گندمی و تیره را دارا باشد و برای استفاده از بین بردن موهای زائد آقایان و خانم‌ها به طور جداگانه  تنظیم  شود.

2- دستگاه لیزر اسکلپیون

دستگاه لیزر اسكلپیون، تنها دستگاه لیزر موجود در بازار است كه علاوه بر تأییدیه سازمان غذا و داروی آمریكا، لقب از بین‌ برنده دائمی موهای زائد را به خود اختصاص داده‌است.

بنابراین بهترین دستگاه برای از بین بردن موهای زائد برای همیشه محسوب می‌شود. این دستگاه  با جدیدترین تكنولوژی روز دنیا در كشور آلمان ساخته‌شده و مهم‌ترین ویژگی آن این است كه برای افراد كم‌تحمل می‌تواند همان اثربخشی لیزر را بدون ایجاد درد و كاهش كارایی، داشته‌باشد.

از دیگر ویژگی‌های این دستگاه این است كه با انواع رنگ پوست و مو سازگاری دارد. دایود استفاده‌شده در این دستگاه قابلیت نفوذ در بافت‌های عمیق و طیف‌های مختلف رنگ، از روشن تا  تیره را داراست.

این دستگاه نیز دارای دو طول موج هم‌زمان و سیستم خنك‌كننده است كه با تمام تیپ‌های پوستی سازگاری دارد. ویژگی دیگر این دستگاه، داشتن منوی اختصاصی برای موهای نازک با طول موج 940  نانومتر است.

برند اسکلپیون از سال 1977 تاكنون در امور زیبایی، جراحی زیبایی و لیزر سابقه و تخصص دارد و در بیش از 60 کشور دنیا استفاده می‌شود.

این برند همچنین بالاترین استانداردهای مدیریت و كیفیت را دریافت كرده‌است. برند اسكلپیون از معدود كمپانی‌هایی است كه علاوه‌بر فعالیت در حوزه لیزر و زیبایی، برای متخصصان و پزشكان، دوره‌های آموزشی برگزار می‌كند كه این كار به معنای حمایت همه جانبه از تولید و جلب رضایت مشتری است.

خدمات لیزر موهای زائد در کلینیک زیبایی گلدن رویال

در کلینیک زیبایی گلدن رویال انجام لیزر موهای زائد برای خانم ها توسط اپراتور خانم و برای آقایان توسط اپراتور آقا انجام می گیرد. لطفا جهت مشاوره با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس حاصل فرمایید.

لیست برخی دیگر از خدمات گلدن رویال  : لیزر بیکینی ،بوتاکس ، بوتاکس پیشانی ، اصلاح فرم بینی ، فرم دهی صورت ، جوانسازی پوست ، درمان تعریق با بوتاکس ، و ….

و در پایان توجه داشته باشید قبل از مراجعه به کلینیک زیبایی برای از بین بردن موهای زائد ، از وکس و کرم های موبر استفاده نکنید چرا که مو باید با روند طبیعی رشد کند اما استفاده ازتیغ و شیو کردن مشکلی ندارد .

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها