از بین بردن موهای زائد برای همیشه چگونه ممکن است؟

آیا از بین بردن موهای زائد برای همیشه ممکنه ؟در این مقاله گزینه های معمول برای از بین بردن موهای زائد بدن مردان و زنان توضیح داده شده است. این گزینه ها مطمئن ترین و ساده ترین روش های از بین بردن موهای  بدن برای خانم ها و آقایان است. رفع موهای زائد بدن در بین خانم ها همیشه معمول بودن است و زنانی که در طول تاریخ به زیبایی خود اهمیت می داده اند به دنبال روشهای دائمی تری برای امر بوده اند.

لیزر موهای زائد

در مورد آقایان نیز ، علی رغم فرهنگ مردانگی که ممکن است شما در آن تربیت شده باشید یا امروزه وجود داشته باشد بسیاری از مردان موهای بدن خود را از بین می برند یا حداقل آنها را مرتب می کنند. در واقع بیش از 60 درصد مردان موهای زائد خود را از بین می برند. امروزه با تیغ ، موم ، لیزر یا کرم موهای را می توان به راحتی موهای زائد مردان را از بین برد ، بنابراین به نظافت خود بپردازید!

 

از بین بردن موهای زائد برای همیشه

کلینیک زیبایی گلدن رویال روش های متداول از بین بردن موهای زائد برای همیشه و موقت بدن زنان و مردان و همچنین بهترین روش از بین بردن موهای بدن را توضیح داده است و شما می توانید برای دریافت ویزیت و مشاوره درباره بهترین روش رفع موهای زائد مناسب خود از طریق شماره های اقدام نمایید.

روش حذف موهای زائدنتایج بدست آورده
حذف موهای زائد با موچین _ اصلاح _ کرم موبر – اپیلاسیونرشد دوباره موها بعد از گذشت 4 روز تا یک هفته
الکترولیز موراه حل دائمی برای از بین بردن موهای زائد خانم ها و آقایان می باشد

درد بیشتری نسبت به لیزر دارد.

لیزر موهای زائد90 تا 75 درصد موها بطور دائمی و برای همیشه از بین می روند و بهترین گزینه برای رهایی از موهای زائد برای همیشه می باشد.

چگونه مو های زائد را برای همیشه از بین ببریم ؟چندین روش دائمی برای از بین بردن موهای زائد بدن وجود دارد که ما در این بخش به آنها اشاره کرده ایم:

1- لیزر موهای زائد

انسان‌ها از گذشته تا چند دهه اخیر از روش‌هایی مانند موكن خانگی، كرم‌ها، پودرها، مواد شیمیایی، بندانداختن، استفاده از موچین و تیغ و اپیلاسیون برای از بین‌بردن موهای زائد استفاده می‌كردند.

ولی رشد و رویش مجدد موها ی زائد پس از مدت كوتاهی ناراحت‌كننده و آزاردهنده بود. به كمك تكنولوژی لیزر كه كاربردهای زیادی در صنعت، علوم مختلف و از جمله پزشكی دارد، از بین بردن موهای زائد دیگر موجب ناراحتی و دغدغه افراد نمی‌شود و با استفاده از این وسیله می‌توانند در مدتی كه پزشك متخصص با در نظر گرفتن فاكتورهایی از جمله رنگ پوست و مو برای متقاضی در نظر می‌گیرد، به رفع موهای زائد بپردازند و برای همیشه یا به مدت طولانی از شر موهای زائد خلاص شوند.

 

اگر می خواهید یک بار و برای همیشه از شر موهای ناخواسته بدن خلاص شوید و یا به فکر از بین بردن موهای زائد صورت برای همیشه هستید ، درمان لیزر را برای از بین بردن مو انجام دهید. لیزر موهای زائد یکی از روش های برجسته برای رفع موهای زئد برای مردان است.

لیزر یک روش دائمی موزدایی است که از اشعه لیزر برای نفوذ به پوست و از بین بردن سلول های مو استفاده می کند. در این روش پرتوی لیزر از طریق پوست شما به فولیکول های مو نفوذ کرده و آنها را از بین می برد. به دلیل از بین رفتن فولیکول های مو ، موها به خودی خود می ریزند و برای مدت زمان خیلی طولانی رشد نمی کنند.

لیزر موهای زائد مردان

از بین بردن موهای زائد مردان با لیزر مو نیاز به چندین جلسه دارد تا بطور کامل اثر کند. اگرچه این روش روی هر نوع مویی جواب می دهد ، اما مردان با پوست روشن و موی تیره می توانند نتایج بهتری را مشاهده کنند زیرا موهای تیره نور لیزر را به خوبی جذب می کنند و باعث افزایش کارایی لیزر می شوند. همچنین آقایان می توانند با استفاده از لیزر مو ، موهای صورت و ریش خود را در کوتاهترین زمان و بصورت دائمی مرتب نمایند.

2- الکترولیز مو

الکترولیز مو نیز یک راه حل دائمی برای از بین بردن موهای زائد بدن در خانم ها و آقایان است که از جریان الکتریکی برای از بین بردن مو از ریشه استفاده می کند. در این فرآیند ، از یک الکترود سوزنی شکل استفاده می شود که جریان الکتریکی را از پوست بدن انتقال داده و ریشه های مو را از بین می برد. این روش از رشد مو جلوگیری می کند. این فرآیند در مناطق کوچکتر مانند زیر بغل و ابرو بهتر عمل می کند.

عیب بزرگ روش الکترولیز تعداد جلسات طولانی برای انجام آن و نیز دردناک بودن این روش می باشد و تنها برای مناطق کوچک توصیه می شود. اما همچنان از بین بردن موی بدن با لیزر  بهترین روش می باشد.

اگرچه گزینه های مختلفی در مورد چگونگی از بین بردن موهای زائد بدن وجود دارد ، اما افراد باید این گزینه را براساس آستانه درد و شرایط بدنی خود انتخاب کنند. برای دستیابی به نتایج عالی ، انجام لیزر مو در یک کلینیک زیبایی معتبر و توسط یک متخصص توصیه می شود.

راه های از بین بردن موهای زائد بطور موقت

از راه های از بین بردن موهای زائد بطور موقت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- کرم از بین بردن موهای زائد برای همیشه

کرم موبر یک روش بدون درد و آسانترین روش برایرفع موهای زائد بدن است. دو نوع کرم موبر موثر برای حذف موهای زائد مردان وجود دارد: یکی برای پوست های طبیعی و دیگری برای پوست های حساس. نتیجه استفاده از کرم های موبر پوستی صاف تر است که ماندگاری آن بیشتر از تراشیدن مو است.

وقتی کرم را روی موها می زنید ، در زمان مشخص شده که معمولا روی بسته نوشته می شود، مو را از روی سطحپوست پاک می کند. به راحتی می توانید از کرم های رفع موهای زائد در خانه و روی همه مناطق بدن خود استفاده کنید.

2- اپیلاسیون

اپیلاسیون یک روش از بین بردن موهای زائد است که با استفاده از پارچه و موم ، موها را از ریشه پاک می کند. این روش کمی دردناک است اما موها را از ریشه برمی دارد و به شما امکان می دهد تا 4 هفته از پوست صاف و بدون مو لذت ببرید. اپیلاسیون را می توانید در سالن توسط متخصصان و یا اینکه خودتان آن را در خانه با کیت های اپیلاسیون انجام دهید.

3- تراشیدن مو

همه آنچه شما برای اصلاح نیاز دارید یک تیغ تیز خوب و یک کرم کف کننده است. اصلاح سریع و آسان است و با کمترین مهارت انجام می شود. با این حال ، همیشه احتمال بریدگی وجود دارد. همچنین تراشیدن امکان رشد موهای زیر پوستی را بهمراه دارد. نتایج این روش کمترین میزان ماندگاری را نسبت به سایر روشها دارد.

آنچه که باید قبل از لیزر بدانید

در روش لیزر مو برخلاف اپیلاسیون لازم نمی باشد که منتظر باشید تا موهای زائدتان بلند شود. در این روش بهتر است موهای زائد یک تا دو روز قبل از هر جلسه لیزر کوتاه نمایید. اما نه با روش هایی نظیر اپیلاسیون که ریشه مو را نیز از بین می برند. بهترین روش اصلاح با ژیلت می باشد که و را فقط از سطح پوست پاک می کنند.

از بین بردن موهای زائد بدن مردان

هر چه اندازه موهای زائد کوتاهتر باشد، انرژی لیزر سریع‌تر به فولیکول‌ مو می‌رسد و لیزر درمانی اثربخش خواهد بود.

پزشکان متخصص پوست گلدن رویال توصیه میکنند که از دو تا سه هفته قبل از درمان در معرض نور خورشید قرار نگیرید و از سولاریوم استفاده نکنید. برای مراقبت های پس از لیزر متخصص توصیه‌های لازم را با توجه به نوع پوست و ماهیت درمان ارائه می‌هد.

اگر قصد دارید تا درمورد از بین بردن موهای زائد صورت برای همیشه بدانید یا موهای زائد صورت شما را کلافه کرده ما به شما پیشنهاد می کنیم حتما مقاله کامل و جامع از بین بردن موهای زائد صورت برای همیشه را مطالعه نمایید .

در صورتی که مشکلی با صرفه هزینه برای از بین بردن موهای زائد بدن تان ندارید، مطمئنا از بین بردن موی بدن با لیزر می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای این موضوع باشد. امروزه لیزر یکی از پرطرفدارترین روش ها برای رفع دائمی موهای زائد می باشد. همچنین لیزر بیکینی میتواند بهترین گزینه برای رفع موهای زائد ناحیه تناسلی باشد.

همراهان عزیز حتما قبل از انجام لیزر درمورد کلینیک زیبایی مورد نظر تحقیق کنید و حتما  رعایت بهداشت کلینیک را در الویت خود قرار دهید .

 ویژگی‌ موثر لیزر برای رفع موهای زائد 

ما در این بخش به ویژگی های لیزر مو اشاره کرده ایم:

طول موج نور

طول موج نور در قسمت‌هایی كه تحت درمان لیزر قرار می‌گیرند، كوتاه و رنگ نور لیزر  قرمز و مادون قرمز است. هر چه طول موج  بلندتر باشد، قدرت نفوذ آن در پوست بیشتر است.

نكته دیگر این است كه هنگامی كه پوست تیره‌تر شود، جذب طول موج‌های كوتاه‌تر در آن بیشتر می‌شود. بنابراین لیزر با طول موج كوتاه‌تر، درد بیشتری نسبت به لیزر با طول موج  بلند برای فردی كه رنگ پوست تیره دارد، ایجاد می‌كند.

توان لیزر

در لیزر برای رفع موهای زائد، از 3 طول موج مختلف استفاده می‌شود. طول موج 1064 nm كه منبع تولید این نور، بلور   Nd: YAG (دایود لیزر) است. این طول موج برای پوست‌های درجه 4 و 5 مناسب است. قطر لكه آن 10 میلی‌متر و توان مؤثر آن، حدود 20-50 J/cm² و طول پالس حدود 15 تا

۳۰ میلی‌ثانیه است. این لیزر برای موهایی كه عمق زیاد و ریشه‌های عمیق و سیاه در پوست‌های بسیار تیره دارند، استفاده می‌شوند. تعداد جلسات مورد نیاز ۶ جلسه با فاصله دو هفته است.

طول موج دیگری كه زیاد استفاده می‌شود و به طول موج الكس معروف است، طول موج 755 nm است كه منبع تولید این نور، بلور الكساندرایت یا دایود لیزر است.

این طول موج برای پوست‌های درجه 1 و 2 مناسب و توان مؤثر آن، حدود  10-40 J/cm² است. از این لیزر برای موهای سطحی و رنگ روشن در پوست‌های روشن استفاده می‌شود.

تعداد جلسات مورد نیاز ۶ جلسه با فاصله ۲ تا ۳ هفته است.

در ایران لیزرهایی كه برای  پوست‌های درجه 3 و 4 استفاده می‌شوند، پركاربردترند. در نتیجه طول موج مناسب 808 nm دایود است، اما به دلیل كركی و نازك‌شدن مو بعد از جلسه سوم، توصیه می‌شود از طولی موجی با 755 nm استفاده شود.

بهترین برندهای دستگاه لیزر برای از بین بردن موهای زائد

هنگامی كه اطلاعات اولیه و پایه‌ای شما در مورد لیزر و نحوه كاركرد آن افزایش یابد، بهتر می‌توانید در مورد استفاده از این وسیله برای رفع موهای زائد تصمیم‌گیری كنید؛ زیرا می‌دانید در طی درمان چه اتفاقاتی رخ می‌دهند و شیوه كار چگونه است.

از اینرو ترس و نگرانی كمتری خواهید داشت، انتظارات و توقعات نامعقول نخواهید داشت و با انجام توصیه‌هایی كه در رابطه با مراقبت‌های بعد از لیزر باید انجام دهید، نتایج مطلوب‌تری دریافت خواهید كرد.

لیزر موهای زائد آقایان

در این میان لازم است بدانید كدام دستگاه برای شما و نوع پوست و مویتان مفید است و به مراكز معتبری مراجعه می‌كنید كه روال درمان را با استانداردهای لازم طی می‌كنند. در ادامه دو دستگاه كه بیشترین مصرف را در میان دستگاه‌های لیزر دارند و در نوع خود بهترین‌اند به شما معرفی می‌كنیم.

۱- دستگاه لیزر پلاتینیوم

لیزر پلاتینیوم یكی از جدیدترین، مؤثرترین و كارآمدترین انواع لیزر برای از بین بردن موهای زائد است كه با انواع مو و انواع رنگ پوست سازگاری دارد.

این دستگاه مجهز به سیستم خنك‌كننده قوی، توان بالا، بدون درد و بدون سوختگی است.  سه طول موج (با مشخصات طول موج۷۵۵ نانومتر (الکس)، طول موج ۸۰۸ نانومتر (دایود ۹) و طول موج ۱۰۶۴ نانومتر (ان دی یگ) ) به شكلی نوآورانه در دستگاه لیزر پلاتینیوم تركیب شده‌اند كه به طور هم‌زمان بافت‌های عمیق و ساختارهای فولیكول مو را مورد هدف قرار می‌دهند.

 

ویژگی داشتن سه طول موج هم‌زمان باعث می‌شود این دستگاه  قابلیت تنظیم برای پوست‌های روشن، گندمی و تیره را دارا باشد و برای استفاده از بین بردن موهای زائد آقایان و خانم‌ها به طور جداگانه  تنظیم  شود.

۲- دستگاه لیزر اسکلپیون

دستگاه لیزر اسكلپیون، تنها دستگاه لیزر موجود در بازار است كه علاوه بر تأییدیه سازمان غذا و داروی آمریكا، لقب از بین‌ برنده دائمی موهای زائد را به خود اختصاص داده‌است.

بنابراین بهترین دستگاه برای از بین بردن موهای زائد برای همیشه محسوب می‌شود. این دستگاه  با جدیدترین تكنولوژی روز دنیا در كشور آلمان ساخته‌شده و مهم‌ترین ویژگی آن این است كه برای افراد كم‌تحمل می‌تواند همان اثربخشی لیزر را بدون ایجاد درد و كاهش كارایی، داشته‌باشد.

از دیگر ویژگی‌های این دستگاه این است كه با انواع رنگ پوست و مو سازگاری دارد. دایود استفاده‌شده در این دستگاه قابلیت نفوذ در بافت‌های عمیق و طیف‌های مختلف رنگ، از روشن تا  تیره را داراست.

این دستگاه نیز دارای دو طول موج هم‌زمان و سیستم خنك‌كننده است كه با تمام تیپ‌های پوستی سازگاری دارد. ویژگی دیگر این دستگاه، داشتن منوی اختصاصی برای موهای نازک با طول موج ۹۴۰  نانومتر است.

برند اسکلپیون از سال ۱۹۷۷ تاكنون در امور زیبایی، جراحی زیبایی و لیزر سابقه و تخصص دارد و در بیش از ۶۰ کشور دنیا استفاده می‌شود.

این برند همچنین بالاترین استانداردهای مدیریت و كیفیت را دریافت كرده‌است. برند اسكلپیون از معدود كمپانی‌هایی است كه علاوه‌بر فعالیت در حوزه لیزر و زیبایی، برای متخصصان و پزشكان، دوره‌های آموزشی برگزار می‌كند كه این كار به معنای حمایت همه جانبه از تولید و جلب رضایت مشتری است

قیمت لیزر موهای زائد

  • تبلیغات بی شماری برای انجام لیزر موهای زائد آقایان و خانم ها با هزینه کم وجود دارد که معمولا از دستگاه های با کیفیت پایین و افراد غیر متخصص استفاده می کنند که در نهایت علاوه بر افزایش تعداد جلسات لازم برای از بین بردن موهای زائد ، به دلیل رعایت نکردن استاندارهای لازم موجب بروز عوارض پوستی نظیر سوختگی ،التهاب ، عفونت و آکنه در مراجعه کنندگان می شوند.
  • با توجه به حجم و ضخامت موی آقایان ، هزینه لیزر مو در آقایان بیشتر از خانم ها می باشد. این هزینه به دلیل تراکم مو ، وسعت ناحیه ، تعداد جلسات مورد نیاز که در آقایان بیشتر است و نیز نوع دستگاه و مهارت پزشک متخصص تعیین می شود.
  • افراد با پوست روشن و موی تیره و ضخیم نتایج بهتری کسب خواهند نمود. این به این معنا نیست که لیزر مو روی افراد دیگر تاثیر نمی گذارد.

در افراد با پوست روشن و موی تیره بدلیل کاهش ملانین یا رنگدانه در پوست و عدم جذب نور لیزر توسط آن احتمال التهاب پوست به صفر می رسد و برعکس موهای تیره به دلیل وجود ملانین با جذب بهتر لیزر، سوزانده و از بین خواهند رفت. جهت اطلاع از قیمت لیزر به صفحه مخصوص قیمت لیزر موهای زائد مراجعه نمایید.

خدمات حرفه ای لیزر موهای زائد بدن در کلینیک زیبایی گلدن رویال

خدمات لیزر موهای زائد در کلینیک زیبایی گلدن رویال توسط تیم حرفه ای و پزشک متخصص انجام می شود.

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره رفع موهای زائد و رزرو وقت قبلی، با ما در کلینیک زیبایی گلدن رویال تماس بگیرید. برخی دیگر از خدمات زیبایی پوست و مو در گلدن رویال شامل بوتاکس ، پاکسازی پوست ، هایفوتراپی، جوانسازی پوست ، تزریق ژل  ، برداشتن خال  و …. می باشد.

لیزر موهای زائد

همراهان گرامی توجه داشته باشید بهترین روش از بین بردن موهای زائد برای همیشه ، لیزر می باشد چرا که لیزر یکی از روش های درمانی طولانی مدت می باشد.

نظرات کاربران
guest
4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آیسان
آیسان
1402-03-05 21:13

یکی از آشناهامون گفت لیزر صورت برای اون هایی که صورتشون موهای نازکی داره خوب نیست چون موهاشون رو ضخیم میکنه؟

ارشاد
ارشاد
1400-07-18 14:03

قیمت اصلی لیزر چند هست تشکر