علت ضخیم شدن موهای کرکی صورت بعد از لیزر

حتماً در مورد ضخیم شدن مو بعد از لیزر شنیده اید و یا حتی خودتان این مورد را تجربه کرده اید! فکر می کنید چه عاملی سبب می شود تا مو پس از لیزر ضخیم تر شود. اصلاً چنین چیزی صحت دارد یا فقط تصور می شود؟

ضخیم شدن مو بعد از لیزر موهای زائد وجود دارد و ما هم منکر این موضوع نیستیم. اما بررسی ها نشان می دهد که درصد کمی از افراد درگیر این مشکل می شوند. ولی افزایش رشد مو بستگی به دستگاه لیزر موهای زائدی دارد که شما استفاده می کنید.

لیزر موهای نازک در کلینیک زیبایی گلدن رویال

تفاوتی که دستگاه های لیزر موهای زائد با یکدیگر دارند باعث می شود که برخی از این دستگاه ها یک سری کار های اضافی انجام دهند.

دستگاه های اسکلپیون مدیو و اسکلپیون مونو در کلینیک زیبایی گلدن رویال با دارا بودن طول موج دایود و 940 نانومتر قادر هستند که موهای نازک را هم از بین ببرند.

چرا دستگاه های اسکلپیون موهای نازک را از بین می برند؟

دستگاه اسکلپیون مدیو و مونو، منوی مخصوص لیزر موهای نازک دارد. این دستگاه اولین دستگاه لیزری است که در سال 2023 وارد شده و قابلیت انجام لیزر موهای نازک را دارد.

از آن جایی که ریشه موهای نازک بسیار ضعیف و کوچک می باشد، از بین بردن موهای نازک نسبت به موهای ضخیم به انرژی و قدرت بسیار بیشتری احتیاج دارد تا ریشه بتواند انرژی را جذب کند و از بین برود و بسوزد.

اگر بخواهیم که انرژی زیادی به پوست و فولیکول مو  با استفاده از دستگاه هایی که طول موج الکس دارند، بدهیم موجب سوختگی سطح پوست و ایجاد تاول بر روی پوست می شود. چرا که پوست هم آن انرژی را جذب می کند.(اتفاقی که در دستگاه های الکس بین 30 تا 50 درصد رخ می دهد.)

دستگاه هایی با طول موج دایود و 940 نانومتر انرژی بنیادی ضعیف تری نسبت به الکس دارد، اگر ما حرارت دستگاه را بالا ببریم، باعث آسیب رسیدن به پوست نمی شود. و تمام آن انرژی جذب ریشه مو می شود و ریشه را از بین می برد.

نحوه عملکرد لیزر موهای نازک

موضوع اصلی که به دنبال آن هستیم، علت ضخیم شدن مو بعد از لیزرموهای زائد با دستگاه های الکس است. اما در ابتدا باید بدانیم که لیزر دقیقاً چطور عمل می کند. در این روش از دستگاه لیزر با اشعه خاص و طول موج مشخصی استفاده می شود. طول موجی که برای دستگاه لیزر تنظیم می شود بر اساس ملانین های موجود در ریشه مو ارزیابی خواهد شد.

اشعه لیزر سبب می شود که ملانین هایی که در ریشه مو وجود دارند تحت تاثیر قرار بگیرند. در این صورت ریشه موی زائد نابو می شود. به طور کلی کسانی که پوست های روشن با موهای ضخیم و تیره دارند، بهترین کاندید برای لیزر محسوب می شود.

لیزر موهای زائد

لیزر معمولاً در طی جلسات متعدد صورت می گیرد و میانگین آن نیز 8 الی 10 جلسه است. این موضوع بستگی به رنگ و نوع پوست و همینطور ضخامت مو دارد. وضعیت هورمونی و مصرف دارو و میزان تماس پوست با نور آفتاب از موارد مهمی است که باید ارزیابی شود. هدف اصلی از لیزر موی های نازک و کرکی شدن و در نهایت کاهش رشد مو و توقف آن است.

لیزر موی زاید یک جایگزین سریع برای اصلاح و اپیلاسیون محسوب می شود. طول موج های لیزر بر اساس نوع دستگاه معمولاً 755، 800 و 1064 نانومتر اعلام می شود که رویکرد قابل توجهی است.

پیشنهاد مطالعه: تعداد شات لیزر برای نواحی بدن چقدر باشد؟

علت زیاد شدن مو بعد از لیزر موهای نازک

دانستن علت ضخیم شدن مو بعد از لیزر سبب می شود تا بتوانیم جلوی این مشکل را بگیریم. دقت کنید که گاه انجام لیزر سبب می شود که میزان فشار خون پوست بیشتر شود. به زبانی ساده تر، در واقع جریان خون در زیر پوست بیشتر می شود. از سوی دیگر انرژی وارد شده به فولیکول ها و همینطور ریشه های مو نیز بیشتر می شود.

علت ضخیم شدن مو پس از لیزر

ریشه ها قدرت بیشتری پیدا می کنند. در نهایت با مشکل ضخامت بیشتر مو روبرو خواهید بود. حقیقت این است که مشکل ضخیم شدن و زیاد شدن مو پس از لیزر به ندرت رخ می دهد و یک سری موارد روی این موضوع تاثیر می گذارند.

آیا لیزر موهای نازک صورت باعث زیاد شدن مو می شود؟

ضخیم شدن مو بعد از لیزر نگران کننده نیست اما لیزر موهای نازک صورت با دستگاه های الکس پیشنهاد خوبی نیست! اما همانطور که گفته شد با استفاده از دستگاه های اسکلپیون مشکلی برای پوست به وجود نمی آید.

لیزر روی موهای کرکی

موهای کرکی می بایست به واسطه دستگاه لیزر مخصوصی برطرف شوند و این موضوع مهمترین اصل برای از بین بردن موهای کرکی محسوب می شود. ضخیم شدن موی کرکی بعد از لیزر در برخی از افراد مشاهده شده است اما احتمال آن بسیار کم است.

عوامل تاثیر گذار در افزایش ضخامت مو پس از لیزر موهای نازک

فکر می کنید می توان ضخیم شدن مو بعد از لیزر را کنترل کرد و یا مانع آن شد؟ عوامل تاثیر گذاری در این راستا وجود دارد که باید بررسی شود.

 1- نوع دستگاه

یکی از موضوعات مهم مربوط به انرژی و امواج مغناطیسی دستگاه لیزر است. در واقع گاه فولیکول های مو به این امواج حساسیت نشان می دهند. در نهایت لیزر برعکس عمل کرده و شاهد ضخیم شدن مو بعد از لیزر خواهیم بود.

2- مشکلات هورمونی

برخی از بانوان بدون در نظر گرفته وضعیت هورمونی خود به سراغ روش لیزر می روند. در این صورت بهم ریختگی های هورمونی سبب می شود که ضخامت مو بیشتر شود.

همچنین بخوانید: آیا لیزر موهای سفید را از بین می برد؟

افزایش ضخامت مو پس از لیزر یکی از موارد مهم محسوب شده و کاربرد خاص خود را دارد. پیشنهاد می کنیم که پیش از انجام لیزر همه آزمایش های لازم را انجام دهید.

 3- رنگ پوست

لیزر موی زائد برای پوست روشن با موهای ضخیم و تیره اجرا می شود و بی نظیر است. در صورتی که رنگ پوست شخص تیره و یا برنز باشد، معمولاً نمی توان انتظار داشت که لیزر موی زائد به خوبی اجرا شود. ضخیم شدن موی کرکی بعد از لیزر تا حدودی مشاهده شده است.

تاثیر رنگ پوست بر ضخیم شدن مو پس از لیزر

 4- میزان تخصص پزشک

گاه دیده شده که میزان تخصص پزشک روی ضخیم شدن مو تاثیر زیادی می گذارد. در واقع پزشک باید بتواند تشخیص درستی روی نوع پوست و برند لیزر و تنظیم آن داشته باشد. اگر تخصص پزشک بالا باشد ضخیم شدن مو بعد از لیزر رخ نمی دهد.

لیزر موهای ضخیم بهتر است یا لیزر موهای نازک

لیزر موهای ضخیم و نازک هر دو امکان  پذیر است اما نکته ای که حائز اهمیت است استفاده از دستگاه مناسب با توجه به نوع ضخامت مو است.

اگر از دستگاه مناسب برای لیزر موهای ضخیم استفاده نکنیم ممکن است نتیجه مورد نظر را از لیزر نگیریم؛ ولی اگر از دستگاه لیزر مناسب موهای ضخیم استفاده کنیم، متوجه تغییرات و نتیجه ی کامل آن میشویم.

در کلینیک گلدن رویال هر دو دستگاه برای لیزر موهای ضخیم و لیزر موهای نازک وجود دارد. ابتدا پوست و موی شما شما توسط پزشک معاینه می شود و سپس با توجه به نوع ضخامت مو و رنگ پوست، دستگاه مناسب و اشعه مناسب برای شما تجویز می شود.

چه کسانی مستعد ضخیم شدن مو پس از لیزر هستند؟

در صورتی که درگیر مشکلات هورمونی هستید، احتمال اینکه ضخیم شدن مو بعد از لیزر را تجربه کنید، زیاد است. بیماری های هورمونی می بایست پیش از انجام لیزر درمان شوند. مثلاً بیماری هیرسوتیسم و هایپرتریکوز از دسته بیماری های مهمی هستند که در نهایت سبب می شوند که لیزر عملکرد برعکسی داشته باشد و این موضوع به نوبه خود دردسرساز می شود.

همچنین بخوانید : خدمات لیزر موهای زائد مردان در بهار 1402

پیشنهاد ما این است حتماً پیش از انجام لیزر اجازه دهید که وضعیت هورمونی بدن شما مشخص شود. یعنی اطمینان حاصل کنید که لیزر موهای زائد بدنتان چقدر نتیجه بخش خواهد بود

ضخیم شدن مو بعد از لیزر

اگر مطمئن هستید که در سلامت کامل به سر می برید نگران ضخیم شدن مو بعد از لیزر نباشید، چون احتمال آن بسیار کم است. اما به طور کلی یک سری تکنیک ها وجود دارد که می تواند جلوی این مشکل را بگیرد. بهتر است قبل از انجام لیزر در معرض خورشید شدید قرار نگیرید.

همینطور سولاریوم را فراموش کنید. شما اجازه لایه برداری یا اپلاسیون پیش از لیزر ندارید. اگر انتی بیوتیک مصرف می کنید با پزشک در میان بگذارید. در روز های پیش از لیزر بهتر است که فعالیت بدنی بالایی نداشته باشید.

احتمال افزایش ضخامت مو پس از لیزر چند درصد است؟

اگر بخواهیم درصدی برای ضخیم شدن مو بعد از لیزر اعلام کنید شاید کمتر از 3 درصد از کل افرادی که لیزر را برای موهای زائد خود انتخاب می کنند، تجربه ضخیم شدن مو پس از لیزر را داشته باشند.

آیا پس از لیزر موهای بدن ضخیم می شود؟

این افراد نیز قطعاً یا از بیماری خاصی رنج می برند که سبب بهم ریختگی هورمون ها می شود یا نوع پوست و ریشه موهای افراد بر اساس نوع لیزر انتخابی ناسازگار است. هرچه دقت بیشتری روی شرایط بالینی فرد شود احتمال ضخیم شدن مو پس از لیزر به حداقل خواهد رسید و مشکلی در این زمینه نخواهد بود.

آیا ضخیم شدن مو پس از لیزر اثبات شده است؟

در پاسخ به سوال آیا ضخیم شدن مو بعد از لیزر ثابت شده است؟ تا حدودی می توان گفت بله! یعنی نمی توان منکر ضخیم شدن مو پس از لیزر شد.

اما این موضوع قابل کنترل است. یعنی اگر شخص آزمایش های هورمونی را پشت سر بگذارد و مشکلات هورمونی خود را برطرف سازد.یا اگر به طور کلی وضعیت پوست و نوع لیزر برای او مشخص شود می توان جلوی این مشکل را گرفت. دقت کنید که درصد چنین مشکلی بسیار کم است و هرگز نمی توان گفت که لیزر انتخاب بدی برای رفع موهای زائد است.علت ضخیم شدن موی صورت مردان نیز میتواند به دلیل مشکلات هورمونی باشد.

اما باید بدانید که نوع لیزر، شرایط پوست و تخصص پزشک همگی روی نتیجه تاثیر می گذارد و باید رعایت شود. مثلاً کسانی که درگیر مشکل سندروم تخمدان پلی کیستیک هستند و یا مشکل اختلالات آدرنال دارند، شاید نتیجه برعکس از لیزر ببینند.

آیا لیزر موهای نازک را ضخیم میکند؟

به طور قطعی نمی توان به این سوال پاسخ بله یا خیر داد. در واقع ضخیم شدن مو بعد از لیزر بستگی به منطقه درمان، ضخامت مو، نوع پوست و همینطور نوع لیزر مورد استفاده دارد. هر یک از موارد نامبرده اگر رعایت نشود مشکل ساز خواهد شد.

از تمامی موارد بالا دستگاه مناسب برای انجام لیزر بسیار حائز اهمیت است و در دستگاه های اسکلپیون مونو این اتفاق به هیچ عنوان رخ نمی دهد.

بنابراین به طور کلی برای کسب بهترین نتیجه نیاز است که 4 الی 6 جلسه این روند را ادامه دهید و همینطور سالانه نیز برای شارژ بروید.

علت ضخیم شدن موهای کرکی صورت

دقت کنید که لیزر موهای نازک به طور کلی برای رفع دائمی موها استفاده می شود و اثر بخشی خاص خود را دارد. موضوع مهم دیگر این است که موهای ضخیم معمولاً با مشکلی روبرو نمی شوند اما موهای نازک شاید در ابتدا واکنش برعکس داشته باشند.

خدمات لیزر موهای زائد در کلینیک زیبایی گلدن رویال

خدمات لیزر موهای زخیم زائد در کلینیک زیبایی گلدن رویال توسط پزشک متخصص و تیم حرفه ای با بهترین دستگاه لیزر موهای زخیم زائد انجام می شود .

لیزر موهای زائد آقایان

زیباجویان گرامی توجه داشته باشید در کلینیک زیبایی گلدن رویال دستگاه مخصوص انجام لیزر موهای نازک وجود دارد و خود دستگاه و کارخانه سازنده آن از شرکت آلمان ضمانت انجام لیزر موهای نازک آن را تایید میکنند. و برخلاف دستگاه های الکس که موجب سوختگی می شوند به هیچ عنوان باعص ایجاد تاول و سوختگی بر روی پوست نمی شود.

لیزر موهای نازک با دستگاه اسکلپیون مونو و مدیو  بهترین روش برای از بین رفتن موهای زائد نازک صورت و بدن است.

نظرات کاربران
guest
4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
المیرا زمانی
المیرا زمانی
1401-10-07 12:23

سلام وقتتون بخیر یه سوال داشتم میخواستم بپرسم ببینم چرا بعد لیزر موها بیشتر میشود؟

میلاد شعبانی
میلاد شعبانی
1401-06-18 13:22

سلام
من موهای بدنم بعد از لیزر تو قسمت شانه و بازو و پشتم به شدت غیر طبیعی بلند و مشکی بود من نو اون نواحی مویی نداشتم نمی دونم چرا اپراتور انجام داد
الان خواهش جواب بدین من میخام فقط موهام بع حالت قبل لیزر برگرده دیگه امر دارم سمت لیزر نمیرم
ایا برمی گرده موهای من انگار جهش به شدت غیر طبیعی پیدا کرده
خب طبیعتا من پسرم با هورمون مردونه نباید هورمون تاثیری داشته باشه