چه کسانی نباید لیزر موهای زائد انجام دهند

لیزر درمانی به دلیل اثر بخشی و بدون درد بودن ، به یکی از محبوب ترین راه حل های رفع موهای زائد تبدیل شده است. یکی از سوالات متداولی که در کلینیک زیبایی گلدن رویال می شنویم این است که ” آیا من کاندیدای لیزر موهای زائد هستم ؟ ” در ادامه توضیح میدهیم که چه کسانی نباید لیزر کنند.

لیزر موهای زائد

وقتی صحبت از روش های دائمی موزدایی می شود ، لیزر موهای زائد یک گزینه عالی برای هدف قرار دادن مناطق وسیعی از بدن و همچنین صورت است. لیزر یک راه حل بسیار دائمی تر از اپیلاسیون است و تعداد جلسات بسیار کمتری نسبت به الکترولیز مو لازم دارد . با گذشت زمان ، میزان قابل توجهی از میزان و تراکم مو در ناحیه تحت درمان کاهش می یابد.

چه کسانی نباید لیزر موهای زائد انجام دهند ؟

چه کسانی نمی توانند لیزر موهای زائد انجام دهند ؟ هر چند اکثر افراد با خیال راحت می توانند برای از بین بردن موهای زائد خود به کلینیک زیبایی اما برخی از آنها کاندیدای مناسبی نیستند.

لیزر موهای زائد می تواند برای مدت طولانی پوست صاف و بدون مو به شما بدهد. نکته ای که باید به خاطر بسپارید این است که باید در نظر بگیرید که آیا شما کاندید مناسبی برای لیزر مو هستید یا خیر. اگر هنوز مطمئن نیستید ، برای گرفتن نوبت ویزیت و مشاوره رایگان از متخصصین کلینیک زیبایی گلدن رویال با شماره های تماس بگیرید.

قیمت لیزر موهای زائد

در ادامه مطلب درباره اینکه چه کسانی نمی توانند کاندید مناسبی برای انجام لیزر موهای زائد باشند ، توضیح بیشتری ارائه می دهیم:

1- افرادی که پوست و موی روشنی دارند

طبیعت مو و پوست شما می تواند نتیجه لیزر موهای زائد را تعیین کند. در حالی که دستگاههای لیزر زیادی برای حذف موهای زائد وجود دارد ، بعضی از آنها برای نوع خاصی از پوست مناسب ترند.

به عنوان مثال ، اگر پوست تیره ای دارید ، ممکن است به شما توصیه شود لیزر Nd-YAG را انتخاب کنید ، زیرا آسیب کمتری به پوست شما وارد می کند.

به طور کلی ، هر چه تضاد رنگ از پوست به مو بیشتر باشد ، درمان آن آسان تر است. متاسفانه آن دسته از بیمارانی که موهای بلوند یا سفید دارند کاندیدای مناسبی برای این امر نیستند زیرا فاقد رنگدانه لازم برای درمان هستند.

همچنین بخوانید : آیا لیزر موهای سفید امکان پذیر است؟

بسته به فناوری خاصی که استفاده می شود ، داشتن هیچ گونه جوش پوستی ، عفونت ، زخم باز یا برنزه کردن پوست نیز می تواند مانع انجام لیزر مو شود.

2- انواع پوست های مستعد رنگدانه

شایعترین عوارض جانبی لیزر مو شامل تحریک پوست یا تغییر رنگ و رنگدانه است. اگر پوست شما به راحتی تغییر رنگ می دهد ، توصیه می شود رفع موهای زائد را با لیزر انجام ندهید. برای جلوگیری از این مسئله ، باید قبل از انتخاب روش ، از پزشک خود در مورد خطرات و عوارض درمان بپرسید. پزشک شما ممکن است یک آزمایش را برای دیدن واکنش پوست شما در برابر درمان  لیزر پیشنهاد دهد.

3- افرادی که بیماری پوستی دارند

درمان با لیزر به طور کلی برای افرادی که بیماری پوستی یا عفونت دارند توصیه نمی شود. برخی از داروهایی که برای شرایط پوستی خود استفاده می کنید ، مانند ایزوترتینوئین ، می تواند باعث حساسیت به نور شود. قبل از درمان باید به پزشک خود اطلاع دهید تا از مناسب بودن خودتان برای لیزر مو مطمئن شوید.

4- افرادی که باردار هستند

در حالی که اطلاعات کافی در مورد تأثیر لیزر یا مواد شیمیایی اعمال شده بر روی پوست شما در طی لیزر مو بر روی جنین وجود ندارد ، به طور کلی توصیه می شود در صورت بارداری از درمان لیزر موهای زائد خودداری کنید. در واقع هیچ درمانی با لیزر برای افراد باردار توصیه نمی شود.

بسیاری از خانم ها ممکن است در اثر افزایش هورمون ها در دوران بارداری ، شاهد رشد مو در نوک پستان ها یا شکم خود شوند. به طور معمول این موها بعد از بارداری خود بخود از بین می روند و نیازی به استفاده از لیزر برای حذف این موهای زائد وجود ندارد.

5- ناحیه ای که می خواهید لیزر کنید

بسته به ضخامت مو ، اندازه ناحیه تحت درمان و وضعیت پوست و مو ، شدت لیزر متفاوت خواهد بود. اگر می خواهید برای از بین بردن موهای زائد روی صورت یا ابروهای خود لیزر انجام دهید ، بسیاری از متخصصان پوست و مو توصیه می کنند که به روش های قدیمی اپیلاسیون یا موچین پایبند باشید. نور لیزر در صورت برخورد با چشمان شما می تواند بسیار خطرناک باشد و باعث نابینایی ، تاری و تیرگی دید شود.

لیزر برای چه کسانی ممنوع است؟

اگر بخواهیم بگوییم که لیزر برای چه کسانی ممنوع است و اصلا نباید ااین عمل را انجام دهند، باید بگوییم که لیزر برای کسانی که سولار می روند و یا با نور خورشید آفتاب میگیرند، ممنوع است و بهتر است بعد از گذشت طول دوره ی سولار و یا آفتاب خود با گذشت3 الی 4 ماه با مشورت پزشک لیزر انجام دهند.

هرچند امروزه یک سری لیزر و اشعه های متفاوت برای لیزر افراد با پوست تیره وجود دارد ولی باز هم یشنهاد ما به شما مشورت با پزشک متخصص و تصمیمی گیری نهایی است.

لیزر برای چه کسانی مناسب نیست؟

بیمارانی که موهای تیره و پوستی روشنی دارند کاندیداهای ایده آلی برای انجام لیزر مو هستند. این اجازه می دهد تا لیزر نور خود را بر روی رنگدانه موجود در مو متمرکز کند و رنگدانه موجود در پوست در مقابل آن مقاومت نکند. در بیماران با پوست تیره ، دستگاههای لیزرخاصی وجود دارد که می تواند با موفقیت استفاده شود. هرچه موهای شما نسبت به رنگ پوست تیره تر باشد ، سرعت درمان شما نیز سریعتر خواهد بود.

 

در چه مواقعی نباید لیزر کرد؟

برای اینکه بفهمید در چه مواقعی نباید لیزر کرد  اول و مهمترین نکته مشاوره با یک تکنسین لیزر می باشد. توجه به این نکته نیز ضروری است که برای دستیابی به نتایج مطلوب و کاهش دائمی رشد مو ممکن است به 8 جلسه یا حتی گاهی بیشترنیاز داشته باشد.

در مواقعی که شما در دوران عادت ماهیانه هستید، بهتر است لیزر موهای زائد انجام ندهید. خصوصا در ناحیه بیکینی. بهتر است پس از تمام شدن این روزان بخ مرککز لیزر مراجعه کنید.

علاوه بر آن هنگامی که شما قرص هایی که موجب خشکی بدن می شوند مانند قرص های راکوتان و …. را مصرف میکنید بهتر است لیزر موهای زائد انجام ندهید. ولی باز بهتر است با پزشک خود در این باره صحبت کنید.

کدام مناطق با لیزر مو قابل درمان هستند؟

برخی از متداول ترین مناطق برای انجام لیزر مو عبارتند از:

  • لیزر ابرو
  • پشت لب و چانه و کل صورت بجز اطراف چشم
  • لیزر زیر بغل
  • منطقه بیکینی
  • لیزر پاها و ران ها
  • سینه و پشت
  • گوش ها
  • بازوها
  • شکم

آیا لیزر موهای زائد دائمی است؟

بدن هر کدام از افراد نسبت به درمان لیزر مو واکنش متفاوتی نشان می دهد. پس از اتمام جلسات لیزر موهای زائد آقایان و خانمها، برخی از افراد شاهد ریزش دائمی مو هستند و نتایج دائمی را می بینند ، در حالی که برخی فقط کاهش مو را نتیجه می گیرند و ممکن است طی یک یا دو سال نیاز به یک جلسه شارژ مجدد داشته باشند.

موفقیت این روش به خود فرد و تعداد جلسات درمان بستگی دارد. اما حتی برای این افراد نیز اگر موها دوباره رشد کند ، سبک و نازک تر از قبل خواهد بود و فقط به لیزر گاه به گاه نیاز  خواهند داشت.

آیا لیزر موهای زائد دائمی است

از بین بردن دائمی رشد مو در افرادی که هم پوست روشن و هم موی روشن دارند و همچنین افرادی هم پوست تیره و هم رنگ موی تیره دارند چالش برانگیزتر است.

آیا لیزر مو ارزش انجام دادن دارد؟

از بین بردن مو با لیزر یک جایگزین راحت و موثر برای دیگر روشای حذف موهای زائد است که وقت شما را می گیرند و فقط نتایج کوتاه مدت دارند.

برای انجام لیزر مو در در هر نقطه از بدن نظیر لیزر بیکینی ، لیزر پاها ، پشت ، سینه ، صورت و زیر بغل  و … دستگاههای لیزر دقیق امروزی نظیر دستگاه اسکلپیون (مدیو استار) که یکی از بهترین دستگاه لیزر موهای زائد می باشد می توانند به راحتی مورد استفاده قرار گیرند و موهای زائد را از بین ببرند.

لذا این روش با توجه به مزایای آن نظیر نتایج  دائمی یا طولانی مدت ، هزینه مناسب و ایمن بودن و … ارزش سرمایه گذاری را دارد.

خدمات لیزر موهای زائد در کلینیک گلدن رویال

انجام خدمات لیزر موهای زائد در کلینیک زیبایی گلدن رویال با بهترین و بروزترین دستگاه های دنیا انجام می شود.

لیزر موهای زائد

کلینیک زیبایی گلدن رویال یک مرکز معتبر و تخصصی با پزشکان مجرب می باشد که کلیه خدمات مرتبط با زیبایی پوست و مو نظیر لیزر مو ، بوتاکس ، بوتاکس دیسپورت ، خدمات جوانسازی و پاکسازی پوست و … را ارائه می دهد. شما می تواند برای رزرو نوبت ویزیت و مشاوره با شماره های  ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس بگیرید.

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها