تزریق فیلر چیست

یکی از راههای درمانی و زیبایی جهت رفع چین و چروک و از بین بردن خطوط اضافی بر روی صورت، تزریق فیلر یا تزریق ژل می باشد. از این عمل زیبایی برای رفع پیری و جوانسازی پوست نیز استفاده می شود؛ همچنین کاربرد دیگری که دارد حجم دهی گونه و لب ها می باشد. نکته ای که در رابطه با تزریق باید بدانید این است که اثر فیلر بعد از مدتی از بین می رود و نیاز دارید که مجددا برای تزریق به پزشک مراجعه کنید.

به مرور زمان و افزایش سن پوست شل می شود و علت آن لاغری می باشد که میتواند تاثیرات بسیار منفی بر روی صورت بگذارد و با تزریق این ماده شما میتوانید جوانی را به پوست خود برگردانید. با کاهش حجم صورت ناحیه هایی که بیشتر درگیر می شوند گونه ها، دور لب، شقیقه و دهان می باشند. با انجام تزریق فیلر میتوانید حجم صورت را افزایش دهید و لاغری صورتتان را جبران کنید.

فیلر چیست

خدمات زیبایی کلینیک زیبایی گلدن رویال

فیلر چه کاربردهایی دارد؟

 • باعث حجم دهی لب ها و حجم دهی صورت می شود.
 • چین و چروک و افتادگی پوست را از بین می برد.
 • جای زخم ها را اصلاح می کند.
 • تیرگی زیر چشم را رفع می کند.

سن مناسب تزریق فیلر

فیلر هیچگونه محدودیت سنی ندارد و همه میتوانند از آن استفاده کنند اما بیشترین رده سنی از 35 سال به بالا می باشد زیرا با افزایش سن افراد از چهره خود ناراضی می شوند و نیاز به تزریق فیلر را در خود احساس می کنند. البته ممکن است افراد سن بالایی نداشته باشند اما به دلیل زایمان یا شیردهی دچار پیری زودرس شده باشند این افراد میتوانند با تزریق فیلر،  جوانی و زیبایی را بدون هیچگونه خطری به خود برگردانند.

اگر قصد انجام تزریق فیلر را دارید در انتخاب پزشک حساسیت بالایی به خرج دهید! تا بهترین نتیجه را بگیرید و بعد از اینکه تزریق را انجام دادید از دیدن نتیجه لذت ببرید. هزینه جراحی لیفت صورت بسیار بالا می باشد و بهترین راه در حال حاضر برای رفع چین و چروک و جوانسازی ، فیلر می باشد.

مدت زمان تزریق فیلر کمتر از نیم ساعت می باشد و اثرات آن 4 ماه الی یک سال دوام دارد. البته امکان دارد در صورت استفاده از مواد با کیفیت اثر آن بیشتر از یک سال نیز باقی بماند.

سن مناسب تزریق فیلر

مزایای تزریق فیلر

 • با استفاده از تزریق شما میتوانید چندین ناحیه را به طور همزمان درمان کنید.
 • بعد از تزریق فیلر هیچ نیازی به استراحت و دوران نقاهت ندارید.
 • فیلر ماندگاری بسیار بالایی دارد.
 • هزینه تزریق فیلر مناسب است.

در طول تزریق با استفاده از مواد مخصوص خطوط چین و چروک را پر می کنند. به دلیل اینکه مواد تزریق از مواد طبیعی مانند هیالورونیک اسید تشکیل شده اند سختی آنها با درجه های مختلفی همراه است. با استفاده از آنها بافت، حجم از دست رفته خود را به دست می آورد. برای مثال هنگامی که از این ماده برای گونه ها استفاده می شود حجیم شدن گونه ها را در پی دارد. هنگامی که پوست حجیم شود کشیده می شود و جوانسازی و زیبایی را به دنبال دارد.

با استفاده از فیلر به جذب آب کمک می کنید، در واقع شما با تزریق نه تنها چین و چروک صورتتان را از بین می برید بلکه به آبرسانی پوست نیز کمک می کنید. اگر فرد داری پوستی مرطوب باشد نشانه های پیری نیز در آن بسیار کم خواهد بود و چین و چروک، خطوط عمیق صورت و… بسیار دیرتر از سایر افراد در پوست او ظاهر خواهد شد.

تزریق فیلر میتواند بهترین جایگزین برای عمل های زیبایی باشد زیرا این تزریق بیشتر در نواحی ای مانند لب، بینی، گونه، چانه و پیشانی انجام می گیرد. ترکیب تکرار تزریق و مراقبت از پوست میتواند نتایج شگفت انگیزی را به دنبال داشته باشد.

عوارض فیلر چیست؟

عوارض فیلر بسیار کم است و هیچگونه عوارض و عفونتی ندارد، همین امر باعث شده است نسبت به بقیه روش ها  بسیار متمایز باشد. تنها ممکن است بعد از تزریق ژل لب کمی تورم دیده شود که با استفاده از کمپرس یخ بعد از 24 ساعت از بین می رود و میتوانید نتیجه نهایی را ببینید.

بسیاری از افراد بر این باورند که باید تزریق به طور مرتب تکرار شود و در صورت عدم تکرار فرد زیبایی خود را از دست می دهد که این یک باور کاملا غلط است. زیرا همانطور که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد ، تزریق ، تحریک کلاژن را به دنبال دارد و تولید این ماده به میزان قابل توجهی در بدن افزایش می یابد. ماندگاری تزریق تنها با تکرار و تداوم افزایش خواهد یافت.

انواع فیلرها

هیالورونیک اسید

رایج ترین ماده برای تزریق فیلر هیالورونیک اسید می باشد، این ماده به صورت طبیعی در بدن وجود دارد و میتوان آن را در اطراف چشم یا بافت همبندی مشاهده کرد. بااستفاده از تزریق این ماده چین و چروک ها رفع شده و از بین می روند، خط لبخند پر می شود و صاحب پوستی سفت خواهید شد.

کلسیم هیدروکسید آپاتیت

این ماده به صورت طبیعی در استخوان های بدن وجود دارد و از آن برای پر کردن خطوط عمیق و شیار استفاده می شود.

پلی لاکتیک اسید

این ماده کلاژن سازی را تحریک می کند و طی ماه های اول مصرف نتیجه ای مشاهده نمی کنید، اما بعد از گذشت چند ماه کلاژن سازی تحریک می شود و نتیجه را به خوبی مشاهده خواهید کرد.

مواد دیگری که برای تزریق از آن استفاده می کنند با استفاده از لیپوساکشن از چربی خود بدن گرفته می شوند و پس از اینکه آن را خالص کردند برای حجم دهی و از بین بردن چروک هایی که عمق زیادی دارند مورد استفاده قرار می گیرند.

بهترین مواد فیلر کدامند؟

 • ژل آلیاکسین: از این ژل برای جوانسازی استفاده می کنند و این ماده در خود ، اسید هیالورونیک اسید دارد که خلوص بسیار بالایی دارد و همین امر باعث شده است که ژل آلیاکسین از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشد و این ژل را به محبوب ترین ژل برای تزریق فیلر تبدیل کند.
 • ژل پرفکتا: این ژل دارای 5 محصول است که هر کدام از آنها را برای یک نقطه خاص مورد استفاده قرار می دهند که این مناطق عبارتند از: لب ها، بینی و گونه. این ژل تمام نشانه های پیری از جمله: چین و چروک بسیار عمیق اطراف بینی و دهان و چشم و دور لب را از بین می برد.
 • ژل سیتوسیال: این ژل برای ترمیم فرورفتگی های پوستی، پر کردن خطوط ماریونت و رفع چین و چروک های ناشی از لیپودیستروفی بسیار کاربرد دارد. ژل سیتوسیال مناسب ترین گزینه برای رفع چین و چروک و خطوط صورت می باشد.
 • ژل تئوسیال: این ژل طی فرآیندهای بسیار پیچیده ای به وجود می آید و به دلیل تکنولوژی بسیار بالایی که در ساخت آنها به کار برده شده است دارای خلوص بالایی از مواد طبیعی مانند مولکول های اسید هیالورونیک می باشند. ژل تئوسیال بهترین درمان برای نواحی متحرک صورت می باشد.

بهترین مواد فیلر کدامند

نکات مهم در تزریق فیلر

در هنگام تزریق، معمولا پزشک ، فیلر نرم را برای نواحی ای مانند لب مورد استفاده قرار می دهد و فیلرهایی که سفت می باشند را برای نواحی مانند چانه استفاده می کند. پزشک با توجه به نیاز شما نوع فیلر را تعیین می کند. بنابراین انتخاب پزشک متخصص برای این عمل اهمیت بالایی دارد.

امکان دارد در بعضی از نقاط تزریق انجام می گیرد تورم و قرمزی به وجود بیاید اما بعد از مدت زمانی بسیار کوتاه کاملا از بین می روند. هنگامی که عمل تزریق را به طور مرتب تکرار کنید کلاژن سازی را فعال خواهید کرد و این یک اتفاق بسیار مثبت برای جوان سازی پوست می باشد.

چه کسانی می توانند تزریق فیلر انجام دهند

بهترین افراد برای تزریق فیلر کسانی هستند که دارای سلامت جسمانی می باشند ، واقع بینانه ظاهر خود را در نظر دارند ، دارای پوست خوبی می باشند و سیگار نمی کشند.

ممکن است بعضی از افراد تحمل درد را نداشته باشند در این صورت پزشک ناحیه مورد نظر را بی حس می کند و سپس تزریق فیلر را به زیر پوست انجام می دهد. البته در مواردی بسیار نادر دیده شده است که فرد به مواد فیلر حساسیت نشان داده و دچار قرمزی و تورم شده باشد که در این حالت بهتر است با پزشک خود مشورت کند.

با توجه به واکنش بدن تعداد دفعات تکرار تزریق تعیین می شود.

ماندگاری فیلر

مدت زمان ماندگاری تزریق در هر فرد متفاوت است. با گذشت زمان مواد تزریقی جذب بدن می شوند و پوست را به حالت طبیعی خود باز می گردانند، استفاده از مواد با کیفیت در تزریق فیلر میتواند هزینه بالایی داشته اما به همان نسبت نتایج آن بسیار ماندگار و خوب خواهد بود. بعد از اینکه تزریق را انجام دادید میتوانید نتیجه را ببینید. با توجه به ماده ای که برای تزریق مورد استفاده قرار گرفته شده است و ویژگی های بدنی فرد ، تغییرات به خوبی قابل مشاهده خواهد بود.

تزریق ماده فیلر امری بسیار مهم است و باید پزشک تخصص بسیار بالایی در این کار داشته باشد، موادی که مورد استفاده قرار می گیرند زمانی تاثیر واقعی خود را نشان می دهند که توسط یک پزشک ماهر به پوست منتقل شوند اگر هرگونه کوتاهی و سهل انگاری در انتخاب دکتر انجام بگیرد صدمات جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت.

گلدن رویال یک کلینیک تخصصی در زمینه خدمات زیبایی مو و جوانسازی پوست می باشد و انواع خدمات خود را از قبیل تزریق ژل ،لیزر موهای زائد ، بوتاکس ، لیزر موهای زائد مردان ، اصلاح فرم بینی ، درمان پف زیر چشم و دیگر خدمات مرتبط  همراه با پزشکان مجرب و با بهترین امکانات آسایشی و تجهیزات پزشکی به روز دنیا ارائه می دهد. برای ویزیت و مشاوره رایگان با ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس بگیرید.

 

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید