You are currently viewing نکات مهم درباره فرم دهی صورت یا مادلینگ صورت

در مقاله فرم دهی صورت یا مادلینگ صورت ، قصد داریم به معرفی و انجام این روش و همچنین هزینه ها ، عوارض و مزایای آن بپردازیم.

عمل زاویه سازی فک را می‌توان با روش‌های مختلفی انجام داد؛ از جمله کوچک کردن فک، لاغر کردن صورت و بزرگ و برجسته کردن چانه و گونه از طریق تکنیک‌های مختلفی مانند بوتاکس ، تزریق ژل ، تزریق چربی ، پروتز و لیفت با نخ.

کاندیدای مناسب برای فرم دهی صورت

هر کسی که در هر سنی به دنبال بهبود شکل چهره خود باشد و در وضعیت سلامتی خوبی باشد می‌تواند برای روش‌های بهبود شکل صورت ازجمله عمل زیبایی فک، به عنوان یک گزینه مناسب در نظر گرفته شود.

روش های فرم دهی یا مادلینگ صورت

1- فرم دهی و مادلینگ صورت با تزریق بوتاکس

در هر طرف زاویه فک شما، عضله‌ی بزرگی به نام مسیتر (masseter) وجود دارد که به عنوان عضله‌ی جونده (مخصوص جویدن) خدمت می‌کند. دو گروه عضلات دیگر به نام‌های تمپورال (temporalis) و پتریگوید (pterygoid) نیز وجود دارند که همین کارکرد را دارند.

ممکن است عضلات مسیتر به دلیل جویدن بیش از حد و یا دندان قروچه کردن در شب‌ها، رشد کنند و باعث شوند که فک به صورت مربعی شکل به نظر آید؛ درست مانند بدن‌سازهایی که روی بخش خاصی از بدن خود کار می‌کنند تا آن را رشد دهند. شل کردن عضلات با تزریق بوتاکس ، یک روش مؤثر برای کوچک و جمع و جور کردن خط فک است. کوچک شدن خط فک، ظاهر مربعی شکل فک را بهبود می‌بخشد.

فرم دهی و مادلینگ صورت

بوتاکس چگونه انجام می‌شود؟

بوتاکس به عضلات مسیتر واقع در دو طرف صورت تزریق و در نقاط متعدد داخل عضلات پخش می‌شود. در هر طرف صورت تنها یک تزریق انجام می‌شود که کمتر از پنج دقیقه طول می‌کشد.

این روش بسیار مؤثر، بدون درد یا دارای حداقل درد است و به هیچ‌گونه زمان استراحت بعد از درمان نیاز ندارد. این یک روش غیرجراحی است و تأثیر آن روی صورت، بین 2 تا 8 هفته بعد از درمان دیده می‌شود.

عوارض جانبی احتمالی بوتاکس

در این روش هیچ‌گونه تورم و یا کبودی ایجاد نمی‌شود، فقط ممکن است جای یک سوزن ریز روی صورت شما باقی مانده باشد. ممکن است در هفته اول یک درد مبهم در هر دو طرف عضلات صورت وجود داشته باشد که در هنگام جویدن بیشتر احساس می‌شود؛

مادلینگ صورت
فرم دهی و مادلینگ صورت

این درد گذرا است و در عرض یک هفته از بین می‌رود. شما باید به مدت 4 ساعت بعد از درمان از ماساژ دادن عضلات صورت و دراز کشیدن خودداری کنید.

2- زاویه‌دار کردن فک و صورت با بزرگ و برجسته کردن گونه

یکی از موانع ایده‌آل و زیبا بودن صورت، کوچک بودن گونه‌ها است. شما می‌توانید با استفاده از تزریق ژل هیالورونیک‌اسید ، شکل گونه‌های خود را تغییر دهید و پروفیل نیمرخ و تمام‌رخ صورت خود را بهبود بخشید. آنچه که در مورد همه ی این روشها مهم است انتخاب یک کلینیک زیبایی معتبر برای انجام آنهاست.

نمونه کار فرم دهی صورت در کلینیک زیبایی گلدن رویال

این روش چگونه انجام می‌شود؟

ژل هیالورونیک‌اسید، یک پروتئوگلیکان شبیه به آنچه در پوست، چشم و مفاصل ما یافت می‌شود است. تحقیقات نشان داده است که این ژل‌ها به دلیل خاصیت برگشت‌پذیری بالا، برای بهبود شکل صورت بسیار ایمن و بی‌خطر هستند؛ به این معنی که یا تجزیه و انحلال می‌شوند و یا با گذشت زمان توسط بدن تفکیک و فروپاشی می‌شوند.

برای بزرگ و برجسته کردن گونه، تنها به یک تزریق و حداکثر به دو تزریق نیاز است؛ به همین دلیل درد زیادی ندارد و تقریباً به زمان استراحت بعد از عمل نیز نیازی نیست.

برای اولین بار، به طور متوسط 1 تا 2 سی‌سی‌ژل کافی است. برخی ژل‌ها حاوی مواد بی‌حس کننده هستند که ناحیه تحت درمان را بی‌حس می‌کنند تا میزان درد به حداقل ممکن برسد.

 عوارض جانبی احتمالی این روش

یک عارضه جانبی که گهگاه رخ می‌دهد، ایجاد کمی درد و کبودی در زیر گونه است که حدود چند روز طول می‌کشد. در این روش، میزان تورم بسیار کم است و نتایج درمان بلافاصله قابل‌مشاهده است.

3- زاویه‌دار کردن فک و صورت با بهبود شکل بینی

زیباسازی یا اصلاح فرم بینی روشی است که برای افزایش تناسب بین اجزای صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. یک بینی صاف و گرد مانعی برای ایده‌آل و زیبا بودن شکل صورت است.

شما می‌توانید با استفاده از ژل‌های تزریقی هیالورونیک‌اسید، شکل پُل بینی خود را تغییر دهید و بینی را نوک‌دار کنید تا پروفیل نیم‌رخ و تمام رخ صورتتان بهبود یابد.

این روش چگونه انجام می‌شود؟

تزریق چربی یا استخراج چربی از مناطق دارای چربی بدن خودتان مانند شکم و سپس تزریق آن به بینی، یک فرایند بسیار ایمن و ساده برای تغییر شکل بینی است.

این روش زاویه دار کردن فک بسیار سریع است که در آن چند تزریق در وسط پُل بینی و نوک بینی انجام می‌شود و در پایان به یک ماساژ دقیق نیاز دارد. اگر از پُرکننده‌هایی که حاوی مواد بی‌حس کننده است استفاده شود، میزان درد به حداقل ممکن می‌رسد.

عوارض جانبی احتمالی این روش

عوارض جانبی این روش زاویه دار کردن فک بسیار کم است. ممکن است در روز اول جای سوزن تزریق و کمی قرمزی، روی صورت قابل ‌مشاهده باشد که با گذشت زمان بهبود می‌یابد. همچنین در هفته اول بعد از درمان، مقدار کمی کبودی روی پُل بینی دیده می‌شود. نتایج این روش بلافاصله بعد از درمان قابل‌ مشاهده هستند و مقدار کمی تورم نیز وجود دارد که در عرض چند روز برطرف می‌شود.

4- زاویه‌دار کردن فک و صورت با پروتز چانه

بزرگ و برجسته کردن چانه با استفاده از پروتز چانه و فیلر می‌تواند ساختار زیرین صورت را تغییر دهد، تعادل بهتری بین اجزای صورت برقرار کند شکل صورت را Vشکل یا زاویه‌دار کند که معمولا با ۱ الی ۲ سی سی امکان پذیره.

پروتز چانه می‌تواند شکل سه بُعدی چانه را بهبود بخشد؛ این روش نه تنها قادر است چانه‌های گود افتاده را به جلو بیاورد، بلکه می‌تواند چانه‌های کوچک و کوتاه را نیز، نوک‌دا، تیز و کشیده کند. این روش برای افرادی که تمایل به زاویه دار کردن صورت دارند ، بسیار مؤثر است.

فرمدهی چانه با فیلر هم یک اشاره ای بشه که معمولا با ۱ الی ۲ سی سی امکان پذیره

تزریق ژل زاویه سازی فک
تزریق ژل زاویه سازی فک

این روش چگونه انجام می‌شود؟

پروتزهای چانه در انواع، اندازه و شکل‌های مختلفی وجود دارند. بسته به پروفیل صورت شما، یک پروتز مناسب برایتان انتخاب خواهد شد. پروتزها از طریق برش‌های بسیار کوچکی که معمولاً در زیر چانه ایجاد می‌شوند، جایگذاری می‌شوند. از آنجایی که این برش‌ها در زیر چانه ایجاد می‌شوند، جای زخم ناشی از آنها قابل‌ مشاهده نیست.

عوارض جانبی احتمالی این روش

پروتز چانه روشی بی‌خطر و دائمی است. تنها عارضه جانبی این روش، جای زخم‌های کوچک ناشی از برش‌ها است که بعد از گذشت 2 هفته بهبود می‌یابد.

5- سفت کردن پوست برای لاغر کردن صورت

سفت کردن پوست صورت با استفاده از روش لیفت با نخ، صورت را باریک و لاغر و افتادگی پوست را برطرف می‌کند. پژمرده و افتاده بودن بیش از حد پوست می‌تواند صورت را مربعی‌تر از آنچه هست به نظر آورد. بنابراین شما می‌توانید بدون نیاز به عمل جراحی، با انجام لیفت صورت با سفت کردن پوست شل و پژمرده صورت خود، به چهره‌ای باریک و Vشکل دست یابید.

این روش چگونه انجام می‌شود؟

قرار دادن و تثبیت موقعیت نخ‌ها سریع است و بسته به تعداد مناطقی که به درمان نیاز دارند و نوع نخ‌هایی که مورد استفاده است، حدود 30 دقیقه تا 2 ساعت طول می‌کشد.

عوارض جانبی احتمالی این روش

التهاب و خطر عفونت که ممکن است به دلیل استفاده از نخ‌های آلوده در زاویه دار کردن صورت بروز کند، عوارض جانبی هستند که گه‌گاه رخ می‌دهند. به همین دلیل لازم است برای درمان به یک مکان بهداشتی، مجهز و دارای مجوز مراجعه کنید.

هزینه‌های درمان فرم دهی و مادلینگ صورت

از آنجایی که گزینه‌های درمانی ذکر شده برای اهداف زیبایی و جوان‌ سازی صورت مورد استفاده قرار می‌گیرند، شرکت‌های بیمه آنها را هزینه زاویه دار کردن فک را تحت پوشش قرار نمی‌دهند.

هزینه‌ها از یک نوع درمان به نوع دیگر متفاوت هستند. به‌طور کلی روش‌های تزریق مانند تزریق ژل و یا تزریق بوتاکس ارزان‌تر از روش تزریق چربی هستند؛ زیرا روش تزریق چربی فرایند اضافی دیگری به نام استخراج چربی نیز دارد.

روش‌های درمانی دیگر ازجمله پروتز و لیفت با نخ، هزینه بیشتری به عهده شما خواهند گذاشت. توصیه می‌شود برای اطلاع از مقدار دقیق هزینه‌ها با پزشک متخصص خود مشورت کنید.

هزینه انجام خدمات فرم دهی صورت با توجه به مقدار مصرف ژل و برند انتخابی برای هر کسی متفاوت است و قیمت آن تقریبا بین 1.400.000 تومان الی 2.700.000 میلون تومان می باشد.

خدمات فرم دهی و مادلینگ صورت در کلینیک زیبایی گلدن رویال

امروزه این امکان برای شما وجود دارد تا در کلینیک زیبایی گلدن رویال، با استفاده از روش‌های درمانی مختلف صورت خود را زیبا و جوان کنید.

ما در کلینیک زیبایی گلدن رویال در تمام زمینه‌های درمانی مربوط به زیبایی پوست و مو از قبیل زاویه دار کردن فک ،  لیزر موهای زائد ، لیزر موهای زائد مردان ، بوتاکس ، هایفوتراپی صورت ، تزریق ژل لب ، مزوتراپی مو ، لیزر بیکینی ، درمان تعریق با بوتاکس ، پاکسازی صورت  و … کارشناسان باتجربه‌ای داریم.

در ابتدا شما تحت معاینه و بررسی قرار خواهید گرفت تا مشخص شود کدام بخش صورت باید تغییر کند تا فک و صورتتان زاویه‌دار شود. پس از آن با توجه به معاینات انجام شده و در نظر گرفتن شرایط شما، بهترین گزینه درمانی برایتان انتخاب خواهد شد. پزشکان ما تا زمانی که به نتایج مطلوب خود دست یابید، شما را همراهی می‌کنند.

نظرات کاربران
3 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
masi
masi
1399-02-05 21:09

هزینه به چه صورته ؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  masi
1399-02-28 15:15

جهت اطلاع از قیمت ها می توانید با شماره های کلینیک یا از طریق بخش قیمت خدمات اقدام فرمایید

ژیلا
ژیلا
1399-01-26 11:54

خیلی ممنون از اطلاعات مفیدتون