آیا از تاثیرات و عوارض بوتاکس ارزان چیزی می دانید؟

در سال های اخیر توجه به زیبایی و روش های جوان سازی پوست رونق فراوان یافته است. این مورد به خصوص در بین بانوان بسیار رواج یافته است. بوتاکس یکی از روش های پرطرفدار است البته این روش دارای باید ها و نباید هایی است که باید در خصوص آن اطلاعات کافی داشته باشید و بدانید که عوارض بوتاکس تقلبی چیست؟

بوتاکس چیست؟

تزریق زیرجلدی بوتاکس یکی از جدیدترین روش ها برای زیبایی و جوانسازی پوست می باشد. در این روش از  ماده ای با نام بوتولینوم استفاده می شود که این ماده نوعی سم محسوب می شود.

بوتاکس

تزریق این سم در دز های کنترل شده باعث دژنره شدن و از بین رفتن اعصاب آن ناحیه می شود و در نتیجه پوست ناحیه شل شده و صاف می شود و جوان به نظر می رسد. از همین تعریف میتوان متوجه شد که عوارض بوتاکس تقلبی چقدر می تواند خطرناک باشد.

عوارض بوتاکس تقلبی چیست؟

در صورتی که شما به کلینیک زیبایی مراجعه کنید که از ماده تزریقی بوتاکس تقلبی استفاده کند و یا اینکه به مرکزی مراجعه کنید که با تزریق ارزان شما را وسوسه می کند ممکن است به عوارض زیر دچار شوید

 التهاب و درد در ناحیه تزریق

در صورتی که فرد تزریق کننده متخصص نباشد یا از سرنگ و سرسوزن نامناسب استفاده کند ممکن است باعث این عارضه در فرد شود.

درد در ناحیه تزریق

مشخص است که تزریق همیشه همراه با درد می باشد که معمولا با استفاده از یک مسکن ضعیف مانند: استامینوفن قابل تحمل می باشد. ولی در صورتی که تزریق توسط فرد غیر حرفه ای انجام شود و یا دز مناسب تزریق نشود و یا از ماده تزریقی باکیفیت استفاده نشود ممکن است باعث درد بیش از حد و غیر قابل تحمل نشود.

درد در ناحیه تزریق بوتاکس

 یکی از عوارض بوتاکس تقلبی سردرد و تهوع می باشد

این مورد بیشتر در زمانی اتفاق می افتد که از ماده موثره بوتاکس نامرغوب استفاده شود. البته این مورد برای افرادی که برای  اولین بار  تزریق بوتاکس کرده اند به صورت محدود و خفیف ایجاد می شود. و معمولا در عرض چند ساعت باید از بین برود ولی در صورتی که بیش از 3 روز این عوارض  ادامه یابد باید به ماده تزریق شده شک کرد و حتما به پزشک متخصص مراجعه کرد.

عوارض بوتاکس ارزان

 کبود شدن و ایجاد هماتوم در محل تزریق

اگر در هنگام تزریق محل عروق به درستی شناسایی نشود و تزریق بر روی آن انجام شود باعث خونریزی و جمع شدن خون در زیر پوست و هماتوم و کبودی در محل تزریق می شود.

 ایجاد عفونت و متعاقب آن ایجاد تب

ایجاد عفونت توسط ماده تزریقی با کیفیت بوتاکس تقریبا نزدیک به صفر است و آمار ها هم تایید کننده این مورد می باشد. تنها در صورتی ممکن است این اتفاق رخ دهد که تزریق با ماده بوتاکس تقلبی و غیر استریل انجام شود. این مورد از نادرترین عوارض بوتاکس تقلبی می باشد ولی در صورت ایجاد می تواند علاوه بر محل تزریق با سایر قیمت های پوست و ناحیه اطراف آن آسیب برساند.

ری اکشن های کولینرژیک

این واکنش ها از عوارض بوتاکس نامرغوب می باشند و مواردی مانند: خشکی دهان و خشک شدن چشم اتفاق می افتد بیشترین موارد در این خصوص بعد از تزریق بوتولینوم نوع B که بوتاکس تقلبی می باشد اتفاق می افتد. ولی در نوع بوتولینوم نوع A که مرغوبتر است چنین عارضه ای مشاهده نمی شود.

عوارض بوتاکس تقلبی در قسمت های مختلف صورت

بیشترین عوارض بوتاکس بی کیفیت به صورت لوکال و محل تزریق به ویژه در ناحیه صورت ایجاد می شود که در این بخش به مهمترین آنها اشاره خواهیم کرد:

ناحیه پیشانی

عضله ناحیه پیشانی بسیار نازک و حساس است. در صورتی که از مواد نامرغوب بوتاکس استفاده شود یا دز بیش از حد مجاز تزریق شود باعث افتادگی دو طرفه یا یک طرفه ابرو خواهد شد. در این حالت فرد دچار احساس سنگینی ابرو می کند که در بانوان این احساس سنگینی با آرایش کردن بیشتر خود را نشان می دهد.

مورد دیگری که ممکن است در پیشانی افراد در اثر عوارض بوتاکس تقلبی ایجاد شود حالت Frozen look یا نگاه یخ زده و بی احساس است. مراکز حرفه ای و پزشکان متخصص هرگز ریسک استفاده از مواد نامرغوب و تزریق اشتباهی را نمی پذیرند.

همچنین بخوانید : انجام خدمات بوتاکس صورت به مردان

مورد بعدی در این ناحیه تزریق نامتوازن مواد در این ناحیه و فلج نشدن تمامی قسمت ها می باشد که به آن نشان مِفیستو می گویند زیرا قسمتی از ابرو به خاطر فلج نشدن بالا باقی می ماند. مواردی که در این ناحیه ممکن است ایجاد شود باعث تداخل و مشکل در دید نمی شود.

عوارض بوتاکس در ناحیه چشم

عضلات اطراف چشم از پیچیده ترین و حساس ترین عضلات صورت هستند. در صورت تزریق اشتباهی و تزریق مواد بی کیفیت ممکن است که باعث ایجاد افتادگی پلک شود که این مورد هم ممکن است در یک چشم و یا هر دو چشم ایجاد شود. مورد بعدی که ممکن است در اثر تزریق در این ناحیه ایجاد شود بالا و پایین شدن قسمت های مختلف ابروها و ایجاد ناهمواری می باشد.

عوارض بوتاکس ارزان

خشکی چشم از عوارض بوتاکس تقلبی در این ناحیه می باشد که بسیار نیز شایع است. پوست اطراف ناحیه چشم بسیار نازک می باشد در صورتی که تعداد تزریق های انجام شده به این منظور در آن ناحیه زیاد باشد ممکن است باعث پارگی پوست آن قسمت شود که معمولا ترمیم آن هم به سختی امکان پذیر است.

عوارض بوتاکس تقلبی در اطراف دهان

مشکلاتی که در این ناحیه ایجاد میشود معمولا  باعث تصنعی شدن لبخند کج شدن لبخند و یا مواردی با عنوان لبخند جوکری می شود.

عوارض بوتاکس تقلبی در دراز مدت در چه مراکزی نباید بوتاکس تزریق کرد؟

این عوارض در  دراز مدت ممکن است باعث ایجاد موارد زیر شوند:

  1. آسیب اساسی به عضلات محل تزریق
  2. ایجاد مشکل در بلع
  3. افتادگی دائمی پلک
  4. ایجاد مشکل در عضله گردن و تضعیف آن
  5. مشکل در بینایی و ایجاد تاری در  دید
  6. سستی عمومی بدن و احساس ضعف عضلانی
  7. ایجاد مشکل در عضلات جوشی و مشکل در جویدن
  8. ایجاد عارضه در تارهای صوتی و مشکل در حرف زدن
  9. تاکی کاردی و ایجاد مشکلات قلبی
  10. ایجاد حساسیت و واکنش های آلرژیک مانند: قرمز شدن و خارش پوست

پس از تزریق بوتاکس تقلبی چه باید کرد؟

بهتر است بلافاصله  بعد از متوجه شدن این موضوع سریعا به یک مرکز معتبر و پزشک متخصص مراجعه کرده و موضوع را در میان بگذارید تا از ایجاد آسیب و عوارض بیشتر جلوگیری شود. پزشک با توجه به عوارض ایجاد شده تصمیم میگیرد که از چه روشی برای کاهش و رفع عوارض اقدام نماید.

چگونه بوتاکس نامرغوب را تشخیص دهیم؟

پس از تزریق بوتاکس اگر تغییر بر روی صورت شما انجام نشد و چین و چروک صورت شما محو نشد یکی از نشانه های بوتاکس تقلبی می باشد و همچنین حساسیت نشان دادن ، انحراف چشم ، افتادگی پلک، افتادگی ابرو و…. از نشان ههای بوتاکس نامرغوب می باشد.

بهترین مارک بوتاکس کدام است؟

برای خرید ماده تزریقی بوتاکس باید بهترین برند های موجود در بازار کشورمان را بشناسید و یا در مرکزی تزریق انجام دهید که بسیار معتبر باشد وگرنه عوارض بوتاکس تقلبی گریبانگیر شما خواهد شد. در این بخش به بهترین برند های موجود در کشورمان اشاره خواهیم کرد:

برند BOTOX

یکی از بهترین برند ها می باشد که دارای ماندگاری 3 الی 4 ماه می باشد و در کشورهایی مانند: آمریکا، کشور های اروپایی و غیره بسیار پر مصرف می باشد.

عوارض بوتاکس

 بوتاکس Dysport

بوتاکس دیسپورت  یکی از پرطرفدارترین برند های بوتاکس در کشور ما می باشد که محصول شرکت گالدرما انگلستان است. ماندگاری این برند حدود 5 ماه است.

مارک Xeomin

محصول یک شرکت آلمانی می باشد. ماده موثره آن بوتولینوم نوع A می باشد. ماندگاری این مارک نیز 3 الی 4 ماه است و از لحاظ قیمت نسبت به سایر برند ها ارزانتر است.

بوتاکس زئومین

مسپورت تولید ایران

بوتاکس مصپورت  تولید ایران بوده و دارای ماندگاری 4 الی 6 ماه می باشد و از لحاظ قیمت بسیار مناسب بوده و دارای کیفیت قابل رقابت با برند های خارجی می باشد.

برای تزریق بوتاکس با کیفیت به کجا باید مراجعه کرد؟

در تمام زمینه ها چه در زمینه خرید و چه در انجام  هر عمل باید به بهترین و حرفه ای ترین مرکز مراجعه شود. به ویژه در مسائل بهداشتی و زیبایی که ارتباط مستقیم با سلامتی و زیبایی و آینده شخص دارد باید مرکزی را انتخاب کنید که در درجه اول زیر نظر پزشک متخصص باشد و ثانیا دارای سابقه و رزومه مناسب باشد.

برای تزریق بوتاکس کجا باید مراجعه کرد؟

همچنین باید از بهترین متریال ها و داروها و تجهیزات برای انجام این عمل استفاده کنند. کادر مشغول در  مرکز زیبایی که به آن مراجعه می کنید نیز بسیار مهم می باشد زیرا که یک تزریق اشتباه و یا دز بالا ممکن است آینده شما را تحت تاثیر قرار دهد. عوارض بوتاکس تقلبی یکی از پر شکایت ترین مواردی است که در پرونده های پزشکی قانونی معمولا مطرح می شود.

خدمات تزریق بوتاکس در کلینیک زیبایی گلدن رویال

خدمات تزریق بوتاکس در کلینیک زیبایی گلدن رویال توسط پزشک متخصص و تیم حرفه ای با بهترین برندهای بوتاکس انجام می شود.

بوتاکس

متخصصان ما در کلینیک زیبایی گلدن رویال خدمات مرتبط با زیبایی پوست و مو شامل لیزر موهای زائد ، لیزر موهای زائد مردان ، پاکسازی پوست ، بوتاکس میگرن  و … در خدمت مشتریان گرامی می باشد. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا مشاوره با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس بگیرید.

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها