مزایا و عوارض تزریق ژل لب

ممکن است شما درمورد عوارض تزریق ژل لب چیزهایی را شنیده باشید اما بخاطر داشته باشید که این عوارض تزریق ماندگار نخواهند بود. ما در این مقاله به بررسی عوارض تزریق ژل لب پرداخته ایم لطفا تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

تزریق ژل لب در حال حاضر یکی از انواع جراحی‌هایی است که برای زیبایی صورت انجام می‌شود. این روش، روشی غیر تهاجمی برای فرم دهی لب می باشد و از طرف دیگر هزینه پایینی نیز دارد.

از طریق انجام تزریق ژل، بسیاری از افراد اقدام به جوانسازی لب‌ها و حجم دادن به آن می‌کنند. لازم است بدانید که مجموعه عواملی وجود دارند که باعث می‌شوند بافت لب‌ها نیز مانند سایر اعضای بدن، دچار تغییر و تحولاتی شود و یا به سمت پیری حرکت کند.

از جمله این عوامل می‌توان قرار گرفتن در معرض نور خورشید، استعمال دخانیات و… را نام برد. بنابراین عده زیادی از افراد سعی دارند از طریق اجرای روش‌هایی، زیبایی و جوانی را به لب‌های خود برگردانند و تزریق ژل به لب یکی از این راهکارها است.

ماندگاری تزریق ژل لب چقدر است؟

به طور کلی می‌توان گفت میزان دوام و ماندگاری در روش تزریق ژل لب به چند عامل بستگی دارد که از جمله این عوامل می‌توان نوع ژل را نام برد.

همان‌طور که می‌دانید در حال حاضر انواع مختلفی از ژل‌های لب برای تزریق وجود دارند که هر یک دارای دوام خاصی هستند. از جمله انواع این ژل‌ها می‌توان به ژل‌های رستیلن اشاره کرد که دوام آن‌ها در حدود 6 ماه تا یک سال گزارش شده است.

برای ژل‌های ژوویدروم، دوام تقریبی 12 ماه تا دو سال در نظر گرفته شده است و ژل‌های رادیس، دوامی 18 تا 24 ماهه دارند.

از طرف دیگر میزان ماندگاری ژل، به برند آن محصول و هم‌چنین میزان حجم دهی به لب وابسته است. متابولیسم بدنی فردی که ژل به لب‌های وی تزریق شده است نیز در میزان دوام این محصول نقشی موثر دارد.

ماندگاری تزریق ژل لب چقدر است؟

از طرف دیگر بعضی از ژل‌ها تاثیر دائمی ایجاد می‌کنند و تاثیر بعضی دیگر، موقتی است. لازم به ذکر است که توصیه اصلی پزشکان نیز استفاده از ژل‌های تزریقی موقت است تا در صورت عدم رضایت شما مشاهده عوارض تزریق ژل لب، راهی برای جبران آن وجود داشته باشد.

مزایای تزریق ژل به لب

از مزایای تزریق ژل لب می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

کبودی کم

تزریق ژل لب به طور معمول، میزان کبودی و هم‌چنین تورمی که در اثر تزریق ژل به لب ایجاد می‌شود بسیار کم است. به ویژه این عامل در زمینه ژل‌های هیالورونیک اسید از بقیه این محصولات بیشتر گزارش شده است.

ماندگاری مناسب

در بیشتر موارد، تزریق ژل به لب‌ها تاثیر دائمی ایجاد نمی‌کند و به طور معمول این تاثیر موقت است و به زودی از بین خواهد رفت. اما می‌تواند در طول این مدت زمان، میزان رضایتمندی بالایی را برای فرد تزریق کننده به وجود آورد. این دوام در بسیاری از مواقع در حدو 6 ماه است.

کنترل آسان حجم لب

در روش تزریق ژل به لب‌ها پزشک متخصص می‌تواند میزان حجم لب را تحت کنترل خود در بیاورد تا نتیجه دلخواه شما اتفاق بیفتد. بخاطر داشته باشید شما با تحقیق بسیار در انتخاب متخصص زیبایی می توانید احتمال بروز عوارض تزریق ژل لب را به حداقل برسانید.

عوارض تزریق ژل لب

خون مردگی پس از تزریق ،بی حسی، تورم، سوزش و قرمزی در ناحیه تزریق و پیرامون آن و از دست دادن حالت طبیعی لب‌ها و …  عوارض تزریق ژل لب می باشند.

به طور معمول به دلیل خون رسانی زیاد در لب، پس از تزریق، احتمال خون مردگی در این ناحیه وجود دارد که با استفاده از کمپرس آب سرد و توصیه‌های دارویی و غذایی پزشک برطرف می‌شود.

عوارض تزریق ژل لب

از طرف دیگر به دلیل شبکه عصبی قوی در لب‌ها، بی حسی در این ناحیه پس از تزریق ایجاد می‌شود و ممکن است تا 45 دقیقه باقی بماند. تورم، سوزش و هم‌چنین قرمزی نیز از دیگر عوارض تزریق ژل لب می باشند که پس از تزریق ایجاد می‌شوند که آن هم به دلیل استفاده از سوزن است. مهم‌ترین عارضه و یا عیب این روش مربوط به زمانی است که حالت لب‌ها طبیعی نباشد.

در این صورت لازم است صبر کنید تا با از بین رفتن تورم، لب‌ها نیز به حالت طبیعی خود دست یابند و یا پزشک متخصص با انجام ماساژ این عیب را برطرف نماید.

معرفی 6 مدل‌ تزریق ژل لب

1- مدل قلبی

لب‌های قلبی به دلیل اینکه شکلی زنانه ایجاد می‌کنند در میان بانوان بسیار پرطرفدار هستند. با استفاده از این روش تزریقی، شکلی خاص‌تر بر روی لب‌ها ایجاد می‌شود.

تزریق ژل به صورت قلبی باید به صورت حرفه‌ای‌تری انجام گیرد تا باعث خوش فرمی و برجستگی لب‌ها شود و با تزریق ژل لب مواجه نشوید.  این روش، به طور معمول برای زنان جوانی انجام می‌شود که صورتشان شکل بیضی دارد.

2- مدل روسی

در این روش تزریقی، لب‌ ها به شکل یک قلب ظریف و با حجمی بیشتر از روش قلبی، در نزدیکی مرکز لب، به صورت دقیق و شبیه به عروسک روسی شکل داده می‌شوند. در حقیقت در این روش به جای اینکه به حجم لب اضافه کنند، آن را به سمت بالا می‌برند. بنابراین از این طریق، شکل طبیعی‌تری برای لب‌های شما، ایجاد می‌شود.

3- مدل عروسکی یا باربی

در این شیوه تزریق ژل، لب پایین مراجعه کننده حجیم‌تر از لب بالایی وی می‌شود. در این صورت، لب پایین شما، بیشترین فرم را به خود می‌گیرد و مانند یک باربی می‌شود و ظاهر عروسکی پیدا می‌کند.

4- مدل طبیعی یا نچرال

در این روش تزریق ژل مدل نچرال، پزشک متخصص، ژل را به صورت مقطعی تزریق می‌کند. یعنی در طی دو تا سه جلسه و به مرور، حجم لب افزایش داده می‌شود. در این صورت لب‌ها نباید از حالت طبیعی و مرزهای لب خارج شوند. از طرف دیگر در این شیوه باید چروک‌های طبیعی لب نیز حفظ شوند تا ظاهری نرمال پیدا کنند.

نمونه مدل تزریق ژل لب

5- مدل فانتزی

در این روش زیبایی، لب‌ها به صورت عادی و طبیعی خود حجم داده نمی‌شوند. در این روش سعی می‌شود تا لب‌ها از فرم طبیعی خود خارج شوند و با برجستگی زیاد و هم‌چنین حجم بالا به نمایش در بیایند. بیشتر افرادی که تمایل به استفاده از این روش دارند دیگر نقاط صورت خود را نیز دست کاری می‌کنند تا چهره فانتزی و عروسکی داشته باشند.

6- مدل چاکدار

در تزریق ژل لب مدل چاک دار، تزریق ژل به وسط لب پایینی انجام می‌شود تا شکلی چاکدار ایجاد شود. بخش وسطی لب‌ها به طور معمول پهن‌ترین بخش لب است. اما لب برخی از افراد در خط وسط، باریک است و در دو طرف آن برجستگی بیشتری دیده می‌شود. به همین دلیل، یعنی برجسته بودن دو طرف خط وسط لب و شکاف روی آن، حالتی چاکدار  ایجاد می‌شود.

مراقبت‌های بعد از تزریق چگونه است؟

پس از تزریق ژل به لب‌ها ممکن است کمی قرمزی، تورم، حساسیت به لمس و خارش در محل تزریق و یا اطراف این ناحیه، برای شما ایجاد شود. این عوامل نادر هستند اما باید حتما در نظر گرفته شوند.

بنابراین در این صورت، از خاراندن، ماساژ دادن و یا دست زدن به این نواحی خودداری کنید. البته در برخی مواقع پزشک برای درمان عوارض تزریق ژل لب بعد از جراحی ، داروهای خاصی را  تجویز می کند.

اگر پس از تزریق دچار درد شدید نباید از داروهای آسپرین و یا ضد التهابی مانند ایبوپروفن و یا ژلوفن استفاده کنید. چراکه این داروها موجب خونریزی و یا کبودی در محل می‌شوند. برای رفع کبودی از کمپرس آب سرد استفاده کنید. تا با عوارض تزریق ژل لب مواجه نشوید.

سعی کنید نواحی تزریق ژل تا حد امکان، بی حرکت باشد. اگر در سطح پوست خود برآمدگی مشاهده کردید می‌توانید آن ناحیه را ماساژ دهید.

اصلاح صورت و آرایش کردن آن، بعد از یک هفته، انجام شدنی است. بنابراین نباید بلافاصله پس از تزریق، دست به آرایش و یا اصلاح صورت بزنید.

مراقبت بعد از تزریق ژل لب

برای جلوگیری از بروز عفونت در ناحیه تزریق ژل، باید حتما این نواحی را تمیز و خشک نگه دارید. بنابراین می‌توانید با استفاده از شوینده‌های ملایم، ناحیه تزریق را شسشتو دهید.

قبل از برطرف شدن کبودی‌ها و تورم و قرمزی، نباید محل تزریق ژل را گرم کنید. بنابراین از آفتاب، سونا، حمام، سولاریوم و … خودداری نمایید. از طرف دیگر از سرد کردن محل تزریق نیز پرهیز کنید.

ورزش و فعالیت سنگین را پس از تزریق به مدت 2 هفته ترک کنید و در هنگام استراحت، بر روی صورت نخوابید. اگر این مراقبت های بعد از تزریق ژل لب را انجام ندهید ممکن است با عوارض تزریق ژل لب روبرو شوید.

تزریق ژل لب برای چه افرادی خطرناک است؟

هر چند روش تزریق ژل به لب‌ها از روش‌های کم تهاجمی و بی خطر به شمار می‌آید اما استفاده از این روش برای بعضی از افراد، ممنوع است و این افراد به هیچ عنوان نباید از روش تزریق ژل به لب‌های خود استفاده کنند.

تزریق ژل برای چه افرادی خطرناک است؟

از جمله افرادی که دارای واکنش‌های آلرژیک هستند، زنان باردار و شیرده، بیماران قلبی، مصرف کنندگان داروهایی مانند آسپرین، بیماران مبتلا به دیابت، افرادی که سابقه سکته قلبی و یا مغزی دارند، افرادی که دارای بیماری‌های تنفسی مانند آسم هستند و … نباید از این روش برای زیبایی استفاده کنند و یا قبل از تزریق، بیماری و یا عارضه خود را  با پزشک، در میان بگذارند زیرا ممکن است با عوارض تزریق ژل لب روبرو شوند.

قیمت تزریق ژل لب

میزان هزینه و قیمت تزریق ژل به لب، به چند عامل بستگی دارد. از جمله عوامل موثر بر تعیین قیمت این تزریق، می‌توان به نوع ژل تزریقی اشاره کرد.

از طرف دیگر مقدار تزریق ژل و هم‌چنین میزان دوام و ماندگاری این محصول نیز از دیگر عوامل موثر بر قیمت تزریق ژل هستند. همان‌طور که گفته شد انواعی از ژل‌های تزریقی برای لب‌ها وجود دارند که هر یک خواص و ماندگاری ویژه‌ای نیز دارند.

بنابراین قیمت هر یک، بر تعیین قیمت نهایی تزریق اثر گذار است. دستمزد پزشک و هزینه‌های کلینیک زیبایی و هم‌چنین مراقبت‌های بعد از تزریق و هزینه خرید داروهای تقویتی که به طور معمول پس از تزریق توسط پزشک متخصص تجویز می‌شوند نیز از دیگر عواملی هستند که قیمت تزریق ژل لب به آن‌ها وابسته است.

توجه داشته باشید که هیچ ارزانی بی علت نیست و اگر در سالن های زیبایی و یا برخی از کلینیک های زیبایی قیمت خیلی پایین به شما گفتند مطمئن باشید که از ژل لب ارزان و بی کیفیت استفاده میکنند و بعد از تزریق شما با عوارض تزریق ژل لب روبرو خواهید شد.

خدمات تزریق ژل در کلینیک زیبایی گلدن رویال

خدمات تزریق ژل لب در کلینیک زیبایی گلدن رویال با بهترین برند ژل توسط پزشک متخصص و تیم حرفه ای انجام می شود.

در کلینیک زیبایی گلدن رویال انجام تزریق ژل لب برای خانم ها توسط پزشک متخصص خانم و برای آقایان توسط پزشک متخصص آقا صورت می گیرد.

کلینیک زیبایی گلدن رویال مرکز تخصصی خدمات پوست و مو شامل لیزر موهای زائد ، لیزر بیکینی ، بوتاکس ، بوتاکس پیشانی ، بوتاکس میگرن ، پاکسازی پوست ، مزوتراپی مو ، جوانسازی پوست و …  می باشد .

کلینیک زیبایی گلدن رویال برای تزریق ژل لب از با کیفیت ترین برندهای ژل استفاده می کند تا احتمال بروز عوارض تزریق ژل لب را به حداقل برساند. لطفا جهت مشاوره و تعیین وقت با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس حاصل فرمایید.

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها