تفاوت بوتاکس دیستون و مصپورت

فرق بوتاکس دیستون و مصپورت چیست ؟ بوتاکس مصپورت خوبه یا دیستون ؟این روزها یکی از روش های جوانسازی پوست تزریق بوتاکس می باشد که از برندهای معتبر بوتاکس می توان بوتاکس دیستون و مصپورت را نام برد .

توجه به زیبایی صورت و جوانسازی پوست در میان بانوان و حتی آقایان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد به همین دلیل است که در صورت بروز هرگونه چین و چروک پوستی افراد برای از بین بردن آن اقدام می نمایند.  بوتاکس نوعی سم بوتولینویوم است که به وسیله یک باکتری تولید می شود. این سم در صورتی که به درستی مورد استفاده قرار بگیرد، می تواند تاثیرات بسیار مثبتی در علم پزشکی داشته باشد.

بوتاکس

بوتاکس دیستون و مصپورت نیز همین سم می باشند که پس از تزریق موجب می شوند تا عضلات مورد نظر فلج شده و به نوعی سیستم های عصبی آن قسمت از کار بیفتد.

این کار از انقباض عضلات ناحیه مورد نظر جلوگیری نموده و در نهایت منجر به عدم ایجاد چین و چروک می شود. راه های زیادی برای ازبین بردن چین و چروک صورت وجود دارد. یکی دیگر ازروش های جوانسازی پوست پی آر پی پوست می باشد. ولی بهتر است تمامی این اعمال را در یک کلینیک زیبایی مطمئن و زیر نظر پزشک متخصص پوست انجام دهید.

همچنین بخوانید: جوانسازی پوست با بوتاکس یا پی آر پی

بررسی کامل بوتاکس دیستون

شاید برای شما این سوال ایجاد شود که بوتاکس دیستون چیست؟ و چه تفاوتی با سایر بوتاکس ها دارد؟ برای جواب به این سوال ها باید بدانید که بوتاکس دیستون عملکردی مشابه با سایر بوتاکس ها دارد. این ماده با پیشگیری نمودن از حرکت عضلات یک ناحیه، موجب از کار افتادن اسپاسم های عصبی در آن ناحیه می شود.

پس از تزریق نمودن بوتاکس دیستون ماده تزریق شده ماهیچه ها را تحت تاثیر قرار داده و در نهایت به سمت انتقال دهنده های عصبی حرکت می کند. از طرفی این بوتاکس از رهاسازی استیل کولین نیز جلوگیری نموده و موجب توقف حرکت ماهیچه ها می شود.

بوتاکس دیستون ساخت کدام کشور است؟

ضعیف شدن عضلات به وسیله تزریق بوتاکس دیستون موجب فلج شدن موقت عضلات می گردد و در ادامه منجر به صاف شدن عضلات و از بین بردن چین و چروک های پوستی می شود.

به طور قطعی می توان گفت که این ماده بی ضرر بوده و پس از مدتی توسط کلیه ها دفع می شود. بنابراین بوتاکس دیستون موقتی بوده و ماندگاری آن حدود 3 تا 6 ماه می باشد.

به طور کلی از این نوع بوتاکس در قسمت های مختلفی مانند چال چانه، دور لب، خط خنده، گونه ها، پیشانی، پوست گردن، دور چشم، خط اخم، پوست میانه سینه و … استفاده می شود.

بوتاکس دیستون توسط شرکت ایمن واکسن ایران طراحی و تولید شده است. که تمامی تست های آزمایشگاهی مورد نیاز جهت اطمینان از بی ضرر بودن آن انجام شده است.

بررسی کامل بوتاکس مصپورت

یکی دیگر از بوتاکس های تولید شده توسط ایرانیان بوتاکس مصپورت می باشد. بوتاکس مسپورت چیست؟ یکی از بهترین و ایده آل ترین بوتاکس های تولید شده در ایران می باشد. کارایی این بوتاکس شباهت بسیار زیادی به بوتاکس دیستون دارد.

که می تواند به صورت طولانی مدت موجب فلج شدن عضلات ناحیه مورد نظر شده و از بروز چین و چروک پوستی در این مدت جلوگیری نماید. البته به دلیل وجود پروتئین های کمتر در این بوتاکس، نتیجه آن نسبت به بوتاکس دیستون دیرتر نمایان می شود.

بوتاکس مصپورت

مولکول های ظریف موجود در بوتاکس مصپورت موجب شده تا از آن بیشتر در قسمت های نازک و ظریف استفاده شود. این نوع بوتاکس ایرانی پس از مقایسه با مشابه چینی آن، توانست جایگاه خود را در علم پزشکی محکم تر نماید.

از طرفی این بوتاکس با وجود تاثیرگذاری بسیار ایده آلی که دارد، به دلیل تولید داخلی، هزینه بوتاکس مقرون به صرفه تر نیز دارد. نتیجه این تزریق حدود شش ماه ماندگاری دارد و پس از آن از طریق کلیه ها دفع خواهد شد.

البته محل تزریق بوتاکس تاثیر بسیار زیادی در میزان ماندگاری آن دارد. نتیجه تزریق این نوع بوتاکس نیز حدود 4 تا 10 روز پس از تزریق بروز پیدا می کند. یکی از ایده آل ترین و محبوب ترین کاربردهای بوتاکس مسپورت، از بین بردن خط اخم میان دو ابرو و روی پیشانی است.

تفاوت بوتاکس دیستون و مصپورت چیست؟

بوتاکس دیستون و مصپورت شباهت های بسیار زیادی با یکدیگر دارند. اما این دو نوع بوتاکس تفاوت هایی نیز با یکدیگر دارند که، اطلاع از آن ها موجب می شود تا انتخاب مناسب تری داشته باشید. از مهم ترین تفاوت بوتاکس دیستون و مصپورت می توان به موارد زیر اشاره نمود:

تفاوت در ساختار

از آنجایی که بوتاکس مصپورت به صورت پودری می باشد، برای نگهداری نمودن از آن نیازی به شرایط نگهداری ویژه ای نیست. در صورتی که در تولید بوتاکس دیستون از لاکتوز یا همان قند شیر استفاده شده است. به همین دلیل عدم توجه به شرایط نگهداری می تواند موجب فاسد شدن ماده بوتاکس شود.

تفاوت در اثرگذاری

  • همانطور که گفته شد عملکرد بوتاکس دیستون و مصپورت یکسان است. اما تفاوت بارز این دو نوع بوتاکس در میزان تاثیرگذاری آن ها و مدت زمان مورد نیاز جهت بروز نتیجه تزریق است. در صورت استفاده از بوتاکس دیستون بلافاصله می توانید نتیجه تزریق را مشاهده نمایید. اما برای مشاهده نتیجه پس از تزریق بوتاکس مسپورت، به 4 تا 10 روز زمان نیاز دارید.
  • سرعت پخش شدن ماده تزریق شده در ناحیه مورد نظر و جلوگیری نمودن از حرکت عضلات، در بوتاکس مصپورت با روند کندتری نسبت به دیستون پیش می رود.
  • ماندگاری بوتاکس دیستون نسبت به مصپورت بسیار بیشتر است و در برخی از مواقع با توجه به شرایط بیمار، ممکن است بیشتر از 6 ماه نیز دوام داشته باشد.

تفاوت در تزریق

دوز مواد تزریق شده در بوتاکس مصپورت بیشتر از دیستون می باشد.

بوتاکس دیستون بهتر است یا مصپورت؟

بوتاکس مصپورت خوبه یا دیستون ؟ از آنجایی که هر دو بوتاکس دیستون و مصپورت عملکردی یکسان دارند، انتخاب نمودن یکی از آن ها کار نسبتا دشواری است. به همین دلیل برای بسیاری از افراد این سوال ایجاد می شود تفاوت بوتاکس دیستون و مصپورت چیست و کدام یک بهتر می باشد؟ انتخاب بهترین و مناسب ترین نوع بوتاکس، کاملا بستگی به شرایط شما دارد.

اگر می خواهید که بلافاصله پس از تزریق نتیجه آن را مشاهده نمایید، بوتاکس دیستون را انتخاب نمایید. زیرا نتیجه بوتاکس مصپورت چند روز پس از تزریق قابل مشاهده می باشد. اما از آنجایی که در دیستون از لاکتوز استفاده می شود، افرادی که به قند موجود در شیر یا همان لاکتوز حساسیت دارند، به هیچ عنوان نباید از این نوع بوتاکس استفاده نمایند.

بوتاکس دیستون بهتر است یا مصپورت؟

از طرفی اگر مدت زمان ماندگاری نتیجه بوتاکس برای شما اهمیت دارد، بهتر است بدانید که بوتاکس دیستون ماندگاری بیشتری نسبت به بوتاکس مصپورت دارد. با این وجود برای استفاده نمودن هر کدام از این بوتاکس ها، نیاز است تا ابتدا با مزایا و عوارض بوتاکس به طور کامل آشنایی پیدا کنید. سپس با آگاهی بیشتر بهترین نوع بوتاکس را انتخاب نمایید. حال به جواب این سوال که بوتاکس دیستون خوبه یا مصپورت رسیده اید.

فواید بوتاکس دیستون و مصپورت

معمولا با استفاده نمودن مکرر از بوتاکس، ممکن است اثرگذاری آن ها به مرور زمان کاهش پیدا کند. از طرفی استفاده نمودن مداوم از بوتاکس می تواند موجب واکنش های خود ایمنی در بدن شود. اما بوتاکس دیستون از پروتئین کمتری نسبت به سایر انواع بوتاکس برخوردار می باشد.

فواید بوتاکس دیستون و مصپورت

به همین دلیل احتمال بروز واکنش های خود ایمنی بدن بسیار کاهش می یابد. البته علاوه بر تفاوت بوتاکس دیستون و مصپورت که در این مقاله ذکر شد این دو بوتاکس از مزایای مشترکی نیز برخوردار می باشند، که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

• همانطور که گفته شد میزان پروتئین موجود در این بوتاکس کمتر از سایر آن ها است. به همین دلیل هنگام تزریق مواد به طور کامل در سطح یکنواخت پخش می شوند و همین موضوع موجب طبیعی تر دیده شدن محل تزریق می شود.
• برای تزریق بوتاکس مصپورت و دیستون نیازی به استفاده از داروهای بیهوشی و یا بی حسی نیست. با این وجود در صورتی که شما بخواهید، پزشک محل تزریق را با استفاده از بی حسی های سطحی و موضعی بی حس نموده و سپس تزریق را انجام می دهد.
• با توجه به تحقیقات انجام شده روی مواد بوتاکس مصپورت و دیستون، احتمال بروز عوارض جانبی این مواد بسیار کمتر از سایر بوتاکس ها می باشد.
• از طرفی این بوتاکس ها می توانند خطوط عمیق و سطحی روی پوست را از بین ببرند و ظاهری طبیعی و جوان تر ایجاد نمایند.

عوارض بوتاکس دیستون و مصپورت

بوتاکس دیستون و مصپورت از کم عارضه ترین نوع بوتاکس شناخته می شوند. به همین دلیل است که استفاده نمودن از این بوتاکس ها از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار می باشند.

البته از آنجایی که شرایط مختلفی مانند سن، بیماری های زمینه ای، محل تزریق و … در تزریق بوتاکس موثر است. در برخی از مواقع نیز ممکن است عوارض احتمالی ناشی از تزریق بروز پیدا کنند. توجه داشته باشید که استفاده نمودن از بوتاکس تقلبی و پزشک غیر متخصص و بی تجربه، از ابتدایی ترین و مهم ترین دلایل بروز عوارض بوتاکس می باشند.

به همین دلیل سعی کنید یک کلینیک زیبایی معتبر و پزشک ماهر و متخصص در زمینه تزریق بوتاکس انتخاب نمایید و از اصل بودن بوتاکس دیستون و مصپورت اطمینان حاصل نمایید. از عوارض احتمالی تزریق بوتاکس دیستون و مصپورت می توان به موارد زیر اشاره نمود.
• کبودی و تورم محل تزریق
• بروز عفونت
• فلج شدن عضلات صورت به دلیل فرو رفتن بیش از اندازه سوزن در پوست
• عدم تقارن به دلیل عدم تزریق مواد یکسان در دو طرف صورت
• آسیب دیدگی دائمی اعصاب صورت

هزینه انواع برندهای بوتاکس. (1)

خدمات بوتاکس دیستون و مصپورت در کلینیک گلدن رویال

تزریق بوتاکس دیستون و مصپورت در کلینیک زیبایی گلدن رویال توسط پزشک متخصص انجام می شود .

بوتاکس

همراهان گرامی توجه داشته باشید که تفاوت بوتاکس دیستون و مسپورت ناچیز می باشد و  تمامی عوارض ذکر شده درمورد این دو بوتاکس ناشی از استفاده نمودن مواد تقلبی و عدم تجربه و تخصص پزشک می باشد. به همین دلیل بهتر است پزشکی را انتخاب نمایید که علاوه بر تجربه و تخصص، مواد بوتاکس را نیز خودش تهیه نماید. در این صورت احتمال تقلبی بودن مواد بسیار کاهش می یابد.

نظرات کاربران
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهناز ميرزايي
مهناز ميرزايي
1401-06-24 11:21

اطلاعات خوبي را از اين مقاله دريافت كردم وتصميم گرفتم بوتاكس ديستون راتهيه كنم هم مقرون به صرفه است هم فوايدش بيشتر است