آیا از عوارض بوتاکس چیزی می دانید؟

عوارض بوتاکس بعد از چند سال زمانی پیش می آید که برای تزریق بوتاکس به یک کلینیک زیبایی نامعتبر مراجعه کرده باشید . اگر تزریق بوتاکس بوسیله یک متخصص پوست انجام شود، حداقل درد و تورم و قرمزی خیلی خفیف تمام آن چیزی است که بدنبال تزریق بوتاکس تجربه خواهید کرد. به احتمال زیاد شما نیز می دانید که استفاده از این دارو روشی برای جوانسازی پوست می باشد.

پوست یکی از مهم ترین اعضای بدن است که ما را در برابر بسیاری از خطرات حفظ می نماید. پوست انسان با گذشت زمان دچار پیری شده و چین و چروک هایی بر روی آن ایجاد می گردد. تزریق بوتاکس راهکار بسیاری خوبی برای از بین بردن چین و چروک و پر کردن نواحی فرو رفته صورت است. مزایا و معایب بوتاکس حتما باید توسط بیمار مطالعه گردد.

بوتاکس

بررسی عوارض بوتاکس بعد از چند سال

عوارض بوتاکس بسیار خفیف و نا چیز می باشد و معمولا در دراز مدت عوارضی نخواهد داشت.

1- وجود تورم و قرمزی در صورت

تورم و قرمزی در صورت یکی از معایب بوتاکس می باشد. بعد از تزریق این دارو معمولا تورم و قرمزی خفیفی بر روی صورت پدیدار می گردد که البته در اغلب موارد به راحتی و در مدت کوتاهی از بین می رود. میزان تورم بعد از استفاده ی دارو مربوط به تخصص و حرفه ای بودن پزشک می باشد.

اگر تزریقی با سرنگی نازک و به آرامی انجام گردد میزان تورم کمتر خواهد بود. مقدار آن نیز اهمیت زیادی دارد. هر چه مقدار دارو کم باشد میزان تورم و قرمزی نیز کمتر خواهد بود.

2- احساس درد

احساس درد یکی دیگر از معایب بوتاکس می باشد. معمولا درد بسیار کم و خفیف می باشد اما در مواقعی ممکن است فرد درد زیادی را احساس نماید. در صورتی که میزان درد زیاد باشد پزشک از بی حسی های موضوعی استفاده می نماید.

بهتر است در صورت وجود درد حتما پزشک خود را نسبت به آن آگاه نمایید تا از بی حسی استفاده نماید. ممکن است تا نیم ساعت بعد از تزریق هم این معایب بوتاکس را احساس کنید که با مصرف مسکن به راحتی می توان آن را از بین برد.

3- سردرد و تهوع

سر درد و تهوع نیز یکی دیگر ازمعایب بوتاکس می باشد که می توان به عنوان شایع ترین عوارض آن ها را ذکر نمود. البته تهوع به میزان بسیار کم اتفاق می افتد اما سردرد معمول تر است. این عارضه ممکن است به دلیل استرس و یا اولین بار بودن تزریق ایجاد گردد.

اگر قصد انجام بوتاکس دیستون را دارید و هیچ آگاهی در مورد این برند ندارید و دوست دارید از مزایا و عوارض بوتاکس دیستون اطلاعات بدست آورید به شما پیشنهاد میکنیم تا مقاله کامل  و جامع بوتاکس دیستون را مشاهده کنید و از فواید و عوارض بوتاکس دیستون اطلاع پیدا کنید و سپس برای تزریق بوتاکس اقدام کنید . 

معمولا تا چند روز و یا چند ساعت بعد از تزریق سردرد از بین می رود البته می توان از داروهای مسکن نیز برای بهبود آن استفاده نمود. داشتن آگاهی و اطلاعات در این مورد عوارض بوتاکس قبل از تزریق می تواند وجود عوارض را به حداقل ترین حالت ممکن برساند.

جهت کسب اطلاع بیشتر بابت عوارض بوتاکس ارزان کلیک کنید.

4- عفونت ناحیه تزریق

عفونت ناحیه تزریق نیز یکی از معایب بوتاکس است که بسیار نادر می باشد. داروی بوتاکس استاندارد ماده ای دارد که از احتمال هرگونه عفونت جلوگیری می نماید.

البته محیط و سرنگ مورد استفاده نیز باید کاملا استریل باشد. ایجاد عفونت احتمال بسیار کمی دارد و فقط در صورتی اتفاق می افتد که در محیط غیر استریل و به دست فرد غیر متخصص انجام گیرد.

عوارض بوتاکس پیشانی

عوارض بوتاکس پیشانی بسیار معمول می باشد که این عوارض شامل  قرمز شدن، سردرد و حالت تهوع و کبود شدن منطقه تزریق می باشد . اما اگر برای تزریق بوتاکس پیشانی ب مراکز نامعتبر مراجعه کنید با عوارض دائمی بوتاکس مواجه خواهید شد چرا که از مواد و ژل های تقلبی و نامرغوب استفاده می کنند.

بوتاکس و کاربرد آن چیست

عوارض بوتاکس دور چشم

از عوارض بوتاکس دور چشم می توان به افتادگی پلک ، قرمز شدن ناحیه تزریق ، شنگن شدن پلک ها ،اختلال در بینایی ،  کبودی ، سرازیر شدن از اشک از چشم ها و… در صورتی که با هر یک ا این عوارض بوتاکس مواجه شدید حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید.

عوارض بوتاکس میگرن

حساسیت به بوتاکس بسیار کم اتفاق می افتد پس اگر از میگرن شدید رنج می برید بهترین روش بوتاکس میگرن می باشد که اگر تزریق بوتاکس میگرن توسط پزشک متخصص . یا تحت نظارت پزشک انجام شود با هیچگونه عوارضی مواجه نخواهید شد.

عوارض بوتاکس زیر بغل

اثرگذاری بوتاکس زیر بغل بعد از  هفته مشخص می شود و با اینکه عوارض بوتاکس زیر بغل بسیار نادر است اما ممکن است برخی از افراد با عوارض بوتاکس مواجه شوند این عوارض شامل : خشکی دهان ، سردرد ، حالت تهوع ، ضعف عضلانی و … باشد.

درمان عرق زیر بغل با بوتاکس

عوارض بوتاکس بعد از چند سال

متاسفانه گاهی شاهد عوارض بوتاکس در دراز مدت خواهیم بود که این عوارض بدلیل انتخاب کلینیک زیبایی نامعتبر و انتخاب پزشک غیر حرفه ای می باشد که با تشخیص اشتباه بوتاکس را برای افراد تزریق می کنند که با چهره ای غیر عادی روبرو خواهید شد. پس در انتخاب کلینیک زیبایی برای تزریق بوتاکس دقت کنید.

همچنین بخوانید : بوتاکس لبخند لثه ای چیست و عوارض بوتاکس لبخند لثه ای چه می باشد؟

عوارض بوتاکس صورت در دراز مدت چیست؟

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد بوتاکس یک روش جوانسازی موقت است که افراد پس از گذشت 6 تا 8 ماه می توانند تزریق بوتاکس را تمدید کنند .اگر تزریق بوتاکس توسط یک فرد غیر متخصص و یا در سالن های زیبایی در طولانی مدت انجام شود عوارضی مانند : افتادگی پلک ، تاری دید ، ضعف عمومی بدن و … برای شما اتفاق بیوفتد.

برای رفع عوارض بوتاکس چه باید کرد؟

اگر  با عوارض بوتاکس مانند تورم روبرو شدید شما می توانید مقداری یخ را در یک کیسه ی مشمایی بریزید و بر روی ناحیه ورم چندین دقیقه قرار دهید. عوارض بتاکس معمولا ماندگار نستند و جای نگرانی ندارد.

خدمات تزریق بوتاکس در کلینیک زیبایی گلدن رویال

انجام خدمات تزریق بوتاکس در کلینیک زیبایی گلدن رویال توسط پزشکان متخصص انجام می شود اگر تزریق بوتاکس را در نظر دارید ، کلینیک زیبایی گلدن رویال از شما دعوت می کند جهت مشاوره با کلینیک گلدن رویال تماس بگیرید.

بوتاکس

ما در این مقاله سعی کردیم شما را راجع به عوارض بوتاکس آگاه سازیم.  حتما کارهای زیبایی خود را توسط پزشکان حرفه ای و در مراکز معتبر انجام دهید تا شاهد عوارض بوتاکس نباشید. مراجعه افراد به مراکز غیر تخصصی می تواند باعث ایجاد خسارت ها و عوارض غیر قابل جبرانی باشد  حتما قبل از رفتن به مرکز و انجام کار زیبایی درباره ی پزشک خود تحقیقات لازم را انجام دهید.

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها