You are currently viewing آیا از عوارض بوتاکس چیزی می دانید؟

عوارض بوتاکس زمانی پیش می آید که برای تزریق بوتاکس به یک کلینیک زیبایی نامعتبر مراجعه کرده باشید . اگر تزریق بوتاکس بوسیله یک متخصص پوست انجام شود، حداقل درد و تورم و قرمزی خیلی خفیف تمام آن چیزی است که بدنبال تزریق بوتاکس تجربه خواهید کرد. به احتمال زیاد شما نیز می دانید که استفاده از این دارو روشی برای جوان سازی پوست می باشد.

پوست یکی از مهم ترین اعضای بدن است که ما را در برابر بسیاری از خطرات حفظ می نماید. پوست انسان با گذشت زمان دچار پیری شده و چین و چروک هایی بر روی آن ایجاد می گردد. تزریق بوتاکس راهکار بسیاری خوبی برای از بین بردن چین و چروک و پر کردن نواحی فرو رفته صورت است. مزایا و معایب بوتاکس حتما باید توسط بیمار مطالعه گردد.

بوتاکس چیست و چه کاربردی دارد؟

در واقع بوتاکس نوعی دارو است که با تزریق آن به بافت و عضله باعث فلج موقت آن می گردد. روابط عصبی محلی که به آن دارو تزریق می شود، قطع شده و همین موضوع سبب رفع چین و چروک ها می گردد. در اغلب مواقع این تزریق سبب به وجود آمدن برجستگی در محل می شود و همین موضوع سبب پر شدن نواحی صورت می گردد.

بعد از تزریق این ماده میزان چین و چروک و فرو رفتگی صورت به حداقل می رسد. همین ویژگی باعث شده است تا از این دارو برای جوان سازی پوست استفاده گردد. پزشک متخصص زیبایی با معاینه دقیق و بررسی میزان چین و چروک صورت مقدار ماده لازم را توسط سرنگ به صورت تزریق می نماید. میزان و مقدار بوتاکس تزریقی باید به اندازه استاندارد باشد در غیر این صورت فاجعه ی بزرگی بر روی صورت شما پیش خواهد آمد.

متاسفانه در سال های اخیر افراد سودجو و کلاهبرداری خودشان را متخصص زیبایی معرفی نمودند و بدون داشتن دانش کافی اقدام به تزریق این دارو نمودند. همین موضوع سبب وجود تزریق های زیبایی غیر استاندارد و معایب بوتاکس می شود. حتما قبل از انجام هر عمل زیبایی درباره ی پزشک خود تحقیقات لازم را انجام دهید. شناخت مزایا و عوارض بوتاکس از اهمیت بالایی برخوردار است.

بوتاکس و کاربرد آن چیست

معرفی انواع کاربردهای بوتاکس

1- بوتاکس پیشانی

پیشانی محلی است که اغلب افراد در آن دارای چین و چروک می باشند. خطوط خط اخم در واقع بین دو ابرو و خطوط بانی یعنی خطوطی که بالای بینی قرار دارند شامل بوتاکس پیشانی هستند. داشتن خطوط و چین در این نواحی سبب خسته دیده شدن صورت و پیری چهره می گردد.

با تزریق دارو در این نواحی خطوط موجود پر شده و پیشانی کاملا صاف به نظر می آید. معمولا بیشتر افراد نیازمند تزریق در این ناحیه می باشند و برای جوان تر کردن صورت خود در این ناحیه تغییراتی را انجام می دهند. عوارض بوتاکس در این ناحیه بسیار کم است.

همچنین بخوانید:  همه چیز درمورد بوتاکس پیشانی

2- بوتاکس میگرن

تزریق بوتاکس میگرن برای کاهش دردهای میگرنی می باشد و کاملا جنبه درمانی دارد. این تزریق حتما باید توسط پزشک مغز و اعصاب انجام گیرد. در واقع خاصیت فلج کردن و قطع ارتباطات عصبی در این دارو موجب شده تا از آن برای درمان میگرن نیز استفاده گردد.

تزریق این دارو در نواحی مشخص باعث می گردد تا سیگنال درد از آن ناحیه به مغز فرستاده نگردد و بیمار دیگر احساس دردی را نداشته باشد. این روش یکی از درمان های بسیار مفید برای میگرن می باشد. البته تزریق حتما باید در محل های مناسب انجام گردد. معایب بوتاکس در این روش بسیار کم است.

3- بوتاکس صورت

صورت شامل پیشانی، چشم، گونه ها، لب ها و چانه می باشد. تزریقی در هر یک از این نواحی شامل بوتاکس صورت می باشد. انجام تزریق در صورت باعث از بین رفتن چین و چروک و فرو رفتگی می گردد.

داشتن صورتی بدون خط و چین و چروک باعث جوان دیده شدن آن می گردد. برای دست یابی به جوانی چهره و از بین بردن پیری می توانید از تزریق در هر ناحیه ای از صورت خود استفاده نمایید. البته این تزریق به صورت موقتی است و باید برای ادامه این موضوع دوره ای را برای ترمیم بگذرانید.

4- بوتاکس دور چشم

دور چشم یکی از نواحی مهم برای تزریق می باشد. وقتی لبخند می زنید خطوطی در زیر و کنار چشم پدید می آید که آن ها را پاهای کلاغی می نامند. با گذشت زمان و افزایش سن این خطوط بیش از قبل می شوند و باعث پیر دیده شدن چهره می گردد.

تزریق درست در این نواحی می تواند باعث از بین رفتن چین و چروک شود. همچنین فرو رفتگی و تیرگی زیر چشم نیز با استفاده از این روش قابل درمان می باشد. داشتن چشمان بدون خط و خطوط شما را جوان تر نشان می دهد. عوارض بوتاکس دور چشم معمولا بسیار خفیف و کم است.

بوتاکس میگرن

 مزایای استفاده از بوتاکس

شاید برخی  از افراد این تصور را داشته باشند که این دارو تنها برای زیبایی استفاده می گردد اما درمان درد ، جوانسازی و … نیز  از کاربردهای این دارو می باشد. در ادامه به بررسی مزیت های  این روش خواهیم پرداخت.

1- جوان سازی و زیبایی

جوانسازی و زیبا سازی یکی از مهم ترین مزایای استفاده از بوتاکس می باشد. قبل از کشف این ماده به عنوان داروی رفع چین و چروک افراد شانس جوانسازی پوست خود را نداشتند ولی در حال حاضر شما می توانید با استفاده از این دارو در سن 40 سالگی مانند یک بانوی سی ساله به نظر برسید.

همچنین بخوانید:  بوتاکس دیستون چیست و ماندگاری آن چقدر می باشد؟

2- رفع چروک های صورت

دستیابی به پوستی صاف کاری است که این دارو انجام می دهد. شما می توانید بدون احساس بد و افسردگی نسبت به پیر شدن پوست با استفاده از این دارو صورت خود را جوان سازید. مزایا و فواید بوتاکس بسیار بیشتر از عوارض بوتاکس می باشد.

3- ایمن و بی خطر بودن این روش درمان

در واقع با تزریق بوتاکس شما هیچ خطری را برای سلامتی خود ایجاد نمی کنید. این روش درمانی کاملا سرپایی است و هیچ نیازی به بستری شدن ندارد. داروی بیهوشی نیز برای تزریق این دارو لازم نمی باشد و تنها با کمی بی حسی موضعی کار انجام می گیرد.

دسترسی داشتن به یک روش بی خطر و ایمن برای جوان سازی پوست یکی از مزایای این نوع درمان می باشد. البته مقدار و میزان داروی تزریقی اهمیت زیادی دارد و در صورت انجام این کار توسط افراد غیر متخصص باعث ایجاد معایب بوتاکس خواهد بود.

عوارض بوتاکس

4- درمان برخی از بیماری ها

درمان برخی از بیماریها یکی دیگر از مزایای بوتاکس می باشد. درمان دردهای میگرن و یا گرفتگی ماهیچه از جمله فواید این دارو می باشد. ویژگی فلج کردن و قطع سیگنال های عصبی از ناحیه مورد نظر به مغز سبب شده است تا بتوان از آن برای درمان انواع دردها استفاده نمود. در واقع با انجام این روش دیگری سیگنال درد به مغز و نخاع فرستاده نمی شود و بیمار هیچ دردی را احساس نمی کند.

5- درمان تعریق با بوتاکس

درمان تعریق با بوتاکس نیز یکی از مزایای دیگر بوتاکس می باشد. عرق کردن در همه افراد وجود دارد ولی در برخی از افراد میزان تعریق بیش از حد بوده و باعث ایجاد مشکلاتی برای افراد می گردد. تزریق این دارو در نواحی تعریق مانند زیر بغل و یا جاهای دیگر می تواند مقدار تعریق را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. بنابراین یکی از مزیت های دیگر این دارو درمان تعریق بیش از حد می باشد. وجود لکه ی عرق بر روی لباس نمی تواند برای خودتان و دیگران خوشایند باشد.

مزایای بوتاکس چیست

بررسی عوارض بوتاکس

عوارض بوتاکس بسیار خفیف و نا چیز می باشد.

1- وجود تورم و قرمزی در صورت

تورم و قرمزی در صورت یکی از معایب بوتاکس می باشد. بعد از تزریق این دارو معمولا تورم و قرمزی خفیفی بر روی صورت پدیدار می گردد که البته در اغلب موارد به راحتی و در مدت کوتاهی از بین می رود. میزان تورم بعد از استفاده ی دارو مربوط به تخصص و حرفه ای بودن پزشک می باشد. اگر تزریقی با سرنگی نازک و به آرامی انجام گردد میزان تورم کمتر خواهد بود. مقدار آن نیز اهمیت زیادی دارد. هر چه مقدار دارو کم باشد میزان تورم و قرمزی نیز کمتر خواهد بود.

همچنین بخوانید:  تفاوت بوتاکس دیستون و مصپورت

2- احساس درد

احساس درد یکی دیگر از معایب بوتاکس می باشد. معمولا درد بسیار کم و خفیف می باشد اما در مواقعی ممکن است فرد درد زیادی را احساس نماید. در صورتی که میزان درد زیاد باشد پزشک از بی حسی های موضوعی استفاده می نماید.

بهتر است در صورت وجود درد حتما پزشک خود را نسبت به آن آگاه نمایید تا از بی حسی استفاده نماید. ممکن است تا نیم ساعت بعد از تزریق هم این معایب بوتاکس را احساس کنید که با مصرف مسکن به راحتی می توان آن را از بین برد.

3- سردرد و تهوع

سر درد و تهوع نیز یکی دیگر ازمعایب بوتاکس می باشد که می توان به عنوان شایع ترین عوارض آن ها را ذکر نمود. البته تهوع به میزان بسیار کم اتفاق می افتد اما سردرد معمول تر است. این عارضه ممکن است به دلیل استرس و یا اولین بار بودن تزریق ایجاد گردد.

معمولا تا چند روز و یا چند ساعت بعد از تزریق سردرد از بین می رود البته می توان از داروهای مسکن نیز برای بهبود آن استفاده نمود. داشتن آگاهی و اطلاعات در این مورد عوارض بوتاکس قبل از تزریق می تواند وجود عوارض را به حداقل ترین حالت ممکن برساند.

4- عفونت ناحیه تزریق

عفونت ناحیه تزریق نیز یکی از معایب بوتاکس است که بسیار نادر می باشد. داروی بوتاکس استاندارد ماده ای دارد که از احتمال هرگونه عفونت جلوگیری می نماید. البته محیط و سرنگ مورد استفاده نیز باید کاملا استریل باشد. ایجاد عفونت احتمال بسیار کمی دارد و فقط در صورتی اتفاق می افتد که در محیط غیر استریل و به دست فرد غیر متخصص انجام گیرد.

خدمات تزریق بوتاکس در کلینیک زیبایی گلدن رویال

انجام خدمات تزریق بوتاکس در کلینیک زیبایی گلدن رویال توسط پزشکان متخصص انجام می شود اگر تزریق بوتاکس را در نظر دارید ، کلینیک زیبایی گلدن رویال از شما دعوت می کند جهت مشاوره با شماره های ۰۲۱۲۶۰۰۱۲۲۰۸۲-۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ تماس حاصل فرمایید.

کلینیک زیبایی گلدن رویال ، همراه با تیم حرفه ای و پزشکان مجرب جهت انجام خدمات زیبایی پوست مو شامل لیزر موهای زائد ،  لیزر بیکینی ، پاکسازی صورت و…در خدمت همه شما عزیزان می باشد.

ما در این مقاله سعی کردیم شما را راجع به عوارض بوتاکس آگاه سازیم.  حتما کارهای زیبایی خود را توسط پزشکان حرفه ای و در مراکز معتبر انجام دهید تا شاهد عوارض بوتاکس نباشید. مراجعه افراد به مراکز غیر تخصصی می تواند باعث ایجاد خسارت ها و عوارض غیر قابل جبرانی باشد  حتما قبل از رفتن به مرکز و انجام کار زیبایی درباره ی پزشک خود تحقیقات لازم را انجام دهید.

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments