تزریق ژل زیر چشم

گودی زیر چشم از رایج ترین عوارض پوستی می باشد. هدف تزریق ژل زیر چشم  برای رفع گودی زیر چشم و چین و چروک های این ناحیه از صورت است که با افزایش سن، پوست برخی از مواد تشکلیل دهنده خوب مثل هیالورونیک را از دست  داده است.و در نهایت منجر به ایجاد گودی در مناطقی که مطلوب نیستند می شود.

با تزریق این مواد( هیالورونیک)  باعث آبرسانی به پوست شده و با تولید کلاژن موجب بهبود کیفیت وضعیت پوست خواهد شد.

تزریق ژل زیر چشم

عکس قبل و بعد تزریق فیلر زیر چشم در کلینیک گلدن رویال

با مشاهده عکس قبل و بعد از تزریق فیلر زیر چشم شما میتوانید به خوبی تفاوت سیاهی و پودی را در هر دو عکس مشاهده کنید. حتی بلافاصله بعد از تزریق تفاوت فاحشی بین دو عکس کاملا مشهود است. بدون شک یکی از بهترین روش های ماندگار برای درمان سیاهی اطراف چشم تزریق ژل و فیلر است.

فیلر زیر چشم

دراین عارضه، کرم های دور چشمی در از بین رفتن بافت زیر چشم، تاثیر چندانی در درمان آن ندارد.

تنها روش برای جبران بافت ها ی ازدست رفته مراجعه به متخصص پوست در کلینیک زیبایی می باشد. که با استفاده از پرکننده هایی چون چربی ، ژل و فیلرهای هیالورونیک اسید یا تزریق ژل این کار را انجام می دهند.این امر به دلیل دارا بودن بافتی مشابه خود بدن ، ایجاد حساسیت و واکنش نمی کند.

مراحل تزریق ژل زیر چشم

در اولین مرحله متخصص پوست و مو در اطراف چشم بعد از ایجاد بی حسی موضعی مقدار مورد نیازی از ژل را در گودی زیر چشم تزریق می کند و با ماساژ این ناحیه ، ژل را به طور پراکنده پخش می کند. در ادامه با استفاده از لوله های باریک به روند تزریق می پردازد.

تزریق فیلر زیر چشم

در این روش با پر شدن محل گودی و بازتاب بهتر نور از آن و قرار گیری ژل در بین پوست و بافت تیره ی زیر چشم ، بهبود تیرگی دور چشم ها نیز در اثر تزریق صحیح ژل ایجاد خواهد شد و همانند اصلاح فرم بینی با فیلر، اثر آن را زودتر مشاهده خواهید کرد.

قبل از تزریق ژل زیر چشم

قبل از درمان از مصرف الکل و رقیق کننده های خون، مانند آسپرین، پرهیز کنید. تزریق ژل زیر چشم  بدون درد بوده و  در حدود نیم ساعت زمان می برد. می توان کار تزریق را با استفاده مواد بی حس کننده موضعی راحت تر کرد.

پس ازاینکه متخصص محل درمان را ارزیابی و نشانه گذاری کرد ، محل تزریق را پاک میکند تا خطر عفونت از بین برود. بعد با یک سوزن نازک، به آرامی تزریق ژل زیر چشم را آغاز می کند. تا آن ناحیه را پر کند.

روش های تزریق ژل زیر چشم

روش های گوناگونی برای تزریق ژل زیر چشم وجود دارند که ما در این بخش به آنها اشاره کرده ایم:

1- تزریق ژل زیر چشم با کانولا

در این روش ژل به وسیله یک کانولا که یک لوله باریکی است تزریق خواهد شد. این فرآیند به ۱۵ تا ۳۰ دقیقه زمان نیاز دارد. ضمن اینکه نتایج دریافتی از این تزریق بلافاصله بعد از تزریق نمایان می شود.

2-تزریق ژل چشم با سوزن

با این روش تزریق ژل بسیار دقیق تر انجام می شود در صورتی که با کانولا نمی توان تزریق فیلر زیر چشم را به طور دقیق انجام داده به همین خاطر است که امروزه بیشتر از ترفند قبلی طرفدار دارد. همچنین تزریق ژل زیر چشم با کانولا باعث ایجاد و بروز توده، تورم و پف می شود.

مراحل تزریق ژل زیر چشم

فاکتورهای اصلی دستیابی به نتیجه ی مطلوب در این روش استفاده از ژل های استاندارد و با کیفیت و مراجعه به  پزشک متخصص در تزریق می باشد.

چرا کبودی زیر چشم بعضی افراد بدتر از دیگران است

در ابتدا باید بگویم که علت های بسیار زیادی برای  کبودی زیر چشم وجود دارد.به خصوص ژنتیک. بعضی از افراد با چربی زیر چشم کمتری در مقایسه با دیگران متولد میشوند که گودی چشم نامیده می شود،و در اصطلاح برای توصیف بسیاری از مشکلات اطراف چشم است.

همه افراد در لبه استخوانی که چشم را پوشانده است مقداری گودی چشم دارند و این امر طبیعی است.  اما بعضی افراد گودی بیشتری نسبت به دیگران دارند که چنین افرادی بیشتر برای تزریق ژل زیر چشم نیاز پیدا میکنند.

چرا کبودی بعضی از افراد بدتر از دیگران است

جدای از ژنتیک، سیاهی زیر چشم می تواند مواردی از قبیل قرارگیری در معرض خورشید به مدت طولانی،از دست دادن مقدار قابل توجهی ازآب بدن، حساسیت، و  کم خوابی و یا نامرتب بودن آن تاثیر بگیرد.

بهترین ژل برای تزریق زیر چشم کدام است

از ژل های دائمی، موقت و نیمه موقت برای تزریق ژل زیر چشم استفاده می شود. اما بهترین نوع ژل ها، ژل موقت است که کاملا ایمن بوده و سبب ایجاد آلرژی نخواهد شد. و به مدت ۷ تا ۹ ماه ماندگاری دارند.

چند سی سی ژل برای تزریق ژل زیر چشم لازم است؟

برای تزریق ژل زیر چشم به کمتر از یک سی سی ژل نیاز می باشد که باقی مانده ژل تا زمانی که تاریخ مصرف دارد نگه داشته می شود . اگر احتیاج به تمدید بود از همون مابقی ژل برای شما استفاده می کنند.

ماندگاری ژل در تززیق ژل زیر چشم

میزان ماندگاری ژل به عوامل بسیاری بستگی دارد:
– نوع پوست(سفت یا شل بودن)
– سن بیمار
– فعالیت ماهیجه های هر فرد.
– نوع ژل(میزان ماندگاری بیشتر به نوع ژل بستگی دارد)

مزایای تزریق ژل در زیر چشم

-نتایج آن طبیعی می باشد.
-ماندگاری بالایی در حدود 15 ماه دارد.
-باعث پر شدن گودی دور چشم خواهد شد.
-دوره نقاهت کوتاه مدتی دارد.
-موجب رفع چین و چروک زیر چشم ها می شود.
-بهبود حالت چشم ها

عوارض تزریق ژل زیر چشم

اگر از ژل مرغوب استفاده کنید عوارض ژل زیر چشم بجز بروز مقداری التهاب و کبودی برایتان نخواهد داشت.

در اثر مراجعه به پزشک غیر متخصص ممکن است  ژل زیر چشم به نقاط دیگر پخش شود یا در زیر پوست به صورت گلوله گلوله و برآمده دربیاید.

قیمت تزریق ژل زیر چشم

هزینه تزریق ژل زیر چشم بستگی به عواملی همچون نوع و برند ژل دارد. توجه داشته باشید که ژل مورد نیاز برای تزریق زیر چشم خود به کمتر از یک سی سی است و باقی ژل را تا زمانی که تاریخ دارد، نگه داشته شده و در صورت نیاز چند ماه بعد، به صورت رایگان تزریق می شود.

مراقبت های بعد از تزریق زیر چشم

  • تا حدود ۲۴ ساعت بعد از تزریق حرکات هوازی انجام ندهید.
  • اگر قصد عزیمت به جایی را دارید برای تزریق ژل اقدام نکنید.(به علت احتمال کبودی در تزریق)
  • داروهایی مثل مسکن ضد التهابی،ایبوپروفن، ویتامین E و آسپرین نباید تا ۵ روز قبل از این تزریق مصرف شوند. چون میزان کبودی در محل تزریق بیشتر می شود.

ژل های هیالورونیـــک اسید قابلیت خوبی برای جذب دارند و به مدت چند هفته تا چند سال تاثیرگذار هستند.و این ژل ها به صورت موقت استفاده می شوند بنابراین لازم است که هر چند وقت یکبار(بستگی به سن و دیگر پارامترها) به متخصص مراجعه کنید.

عکس تزریق ژل زیر چشم

در کلینیک زیبایی گلدن رویال انجام تزریق ژل زیر چشم برای خانم ها توسط پزشک متخصص خانم و برای آقایان توسط پزشک متخصص آقا انجام می گیرد.

سایر خدمات زیبایی پوست و مو در گلدن رویال که در کنار تزریق ژل زیر چشم انجام می شود شامل لیزر موهای زائد ، لیزر بیکینی ، لاغری موضعی ، درمان پف زیر چشم ، پاکسازی پوست ، بوتاکس ، بوتاکس دیسپورت و … می باشد. لطفا جهت ویزیت و مشاوره با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس بگیرید.

نظرات کاربران
guest
6 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
akram
akram
1400-08-15 11:18

سلام. تزریق ژل زیر چشم با کانولا انجام میشه؟

محبوبه
محبوبه
1400-08-09 13:35

سلام. بهترین مارک ژل زیر چشم چیه؟

امیری
امیری
1399-02-27 05:47

سلام من زیرچشام گود شده وتیره شده خیلی چکارکنم راهنماییم کنید وقیمت هم بنویسد لزفا