آیا از ماندگاری بوتاکس ابرو چیزی میدانید؟

بوتاکس ابرو یک روش درمانی غیر جراحی و تزریقی می باشد که به وسیله آن می توان خطوط اخم بین دو ابرو را از بین برد و همچنین باعث بالا کشیدن ابروها میشود. بوتاکس از جمله روش‌های زیبایی است که برای از بین بردن چین و چروک‌های صورت، به ویژه در ناحیه پیشانی، ابرو کاربرد دارد.

لازم است بدانید که بوتاکس از نوعی سم ساخته می‌شود که می‌تواند با تاثیر گذاری بر روی عضله‌های فعال پوست، که در ایجاد کردن خطوط، از جمله خط اخم، نقش قابل توجه دارند سبب غیر فعال کردن آن‌ها شود. بنابراین از این طریق، خطوط و چین و چروک‌ها، صاف خواهند شد و از طرف دیگر به جوانسازی پوست نیز کمک خواهد شد.

بوتاکس

پس از اینکه عضلات ناحیه ابرو وارد فاز استراحت شدند می‌توان عضلات پیشانی را به سمت بالا کشید که این کار نیز باعث لیفت ابرو می‌شود. استفاده از بوتاکس، روشی غیر تهاجمی است و قیمت مناسبی هم دارد بنابراین در حال حاضر، از روش‌های رایج زیبایی به شمار می‌رود.

 

 

اهمیت داشتن ابروهای زیبا

همان‌طور که می‌دانید ابروها نقش موثری در زیبایی چهره دارند از نظر برخی از افراد چشم‌ها و ابروها به عنوان قاب چهره به شمار می‌روند از طرف دیگر ابروها حتی می‌توانند حالت چشم‌ها را نیز دگرگون کنند و یا باعث ایجاد تعادل در چهره شوند.

بوتاکس ابرو

نقش ابرو در جوانسازی چهره و یا پیرتر نشان دادن صورت نیز نقشی غیر قابل انکار است. خستگی و کسالت، شادابی و نشاط و… همه حالت‌هایی هستند که از طریق ابرو به نمایش در می‌آیند. مجموعه این عوامل باعث شده تا در حال حاضر از روش‌های مختلفی برای هر چه زیباتر نشان دادن این عضو استفاده شود که یکی از این روش‌ها، روش تزریق ژل و یا بوتاکس ابرو است.

بوتاکس ابرو چیست؟

بوتاکس ابرو روشی است که از طریق به کار گیری آن می‌توان چین و چروک‌های دور چشم، خط اخم و هم‌چنین چین و چروک‌های موجود در گوشه خارجی چشم را از بین برد. این روش باعث می‌شود تا از افتادگی پلک‌ها و ابروها در سنین بالا پیشگیری به عمل آید.

به طور کلی لازم است بدانید که وقتی سن افراد افزایش پیدا می‌کند میزان کلاژن موجود در لایه‌های عمیق‌تر پوست نیز کم‌تر می‌شود. وجود کلاژن، به استحکام و جوانسازی پوست کمک می‌کند. بنابراین با از دست دادن آن، پوست، حالت شل شدگی و افتادگی پیدا می‌کند.

بوتاکس ابرو چیست؟

بنابراین در صورتی که اخم کنید پیشانی و ابروها با فعالیت ماهیچه‌های اطراف چشم به سمت پایین کشیده خواهند شد و افتادگی ابرو شکل خواهد گرفت. بوتاکس، روشی است که می‌تواند این آسیب‌ها را جبران کند.

نکات قبل از بوتاکس ابرو

لازم است بدانید که هر چند روش بوتاکس برای ابرو، نوعی روش سرپایی و غیر جراحی به شمار می‌رود و مدت زمان زیادی نیز طول نخواهید کشید که شما پس از تزریق از مطب پزشک خارج شوید، اما باید پیش از انجام این کار چند نکته را در نظر داشته باشید.

یکی از مواردی که باید قبل از اجرای این روش در نظر بگیرید این است که در این زمان، نباید از داروهای رقیق کننده مانند آسپرین استفاده کنید. از طرف دیگر قبل از تزریق ژل، یا بوتاکس از مواد خوراکی از قبیل روغن ماهی و یا سیر استفاده نکنید.

نکات قبل از بوتاکس ابرو

مصرف ویتامین‌هایی از جمله ویتامین E نیز توصیه نمی‌شود. مصرف این دسته از مواد خوراکی و دارویی، باعث می‌شوند تا میزانی از کبودی و تیرگی در محل تزریق ایجاد شود. تزریق بوتاکس برای ابرو به طور معمول، درد شدید ندارد. اما با این حال پزشک قبل از انجام این کار، برای راحتی شما از کرم‌های بیهوشی و هم‌چنین پماد بی حسی استفاده خواهد کرد.

عوارض بوتاکس ابرو

مصرف این دسته از مواد خوراکی و دارویی، باعث می‌شوند تا میزانی از کبودی و تیرگی در محل تزریق ایجاد شود. تزریق بوتاکس برای ابرو به طور معمول، درد شدید ندارد. اما با این حال پزشک قبل از انجام این کار، برای راحتی شما از کرم‌های بیهوشی و هم‌چنین پماد بی حسی استفاده خواهد کرد.

عوارض بوتاکس شامل افتادگی پلک، تورم بافت لنفاوی ابرو و پلک و افزایش خطوط اطراف بینی است. این عوارض، دائمی نیستند و خطراتی را برای سلامتی ایجاد نخواهند کرد.

در این میان، افتادگی پلک به طور معمول به دلیل تزریق نادرست و اثر گذاری ماده بوتاکس بر عضله بالا برنده پلک بالایی شکل خواهد گرفت. این عارضه در بیشتر موارد، 2 تا 15 روز پس از تزریق، قابل مشاهده است و 2 تا 8 هفته بعد نیز از بین می‌رود.

در گذشته میزان افتادگی پلک‌ها در این روش، در ده درصد از مراجعه‌کنندگان اتفاق می‌افتاد اما در حال حاضر و با توجه به بهبود یافتن روش‌ها و تکینیک‌های تزریق و هم‌چنین نوع مواد مصرفی، شیوع این عارضه بسیار کم‌تر شده است.

احتمال ایجاد خطر و یا عارضه در بافت لنفاوی ابرو پلک مجاور نیز بسیار کم است و بیشتر در افرادی دیده می‌شود که سابقه تورم در ناحیه پلک و یا ابروهای خود دارند. به ویژه افرادی که دچار پف صبحگاهی در زیر چشم‌های خود هستند بیشتر دچار این عارضه خواهند شد. التهاب و افتادگی بافت بین دو ابرو نیز می‌تواند به احتمال بروز این عارضه کمک کند.

هم‌چنین لازم است این نکته را نیز در نظر داشته باشید که در بعضی از مواقع و با فلج شدن عضلات ناحیه بین ابروها، به میزان فعالیت عضلات اطراف بینی افزوده می‌شود و این عامل نیز باعث می‌شود تا خطوط اطراف این عضو، بیش از پیش به چشم بیایند. به ویژه این مشکل در هنگام خندیدن فرد و یا اخم کردن وی، بیشتر می‌تواند خود را نشان دهد. برای از بین بردن این عارضه نیز باید به تزریق بوتاکس به طرفین بینی اقدام کرد.

ماندگاری بوتاکس ابرو

ماندگاری و میزان دوام این روش، به چند عامل بستگی دارد. از جمله این عوامل می‌توان به میزان متابولیسم بدن فرد دریافت کننده تزریق، تاثیر نوع ماهیچه، تاثیر تعداد درمان اشاره کرد که در ادامه به شرح مختصر هر یک از این عوامل خواهیم پرداخت.

1- متابولیسم بدن فرد دریافت کننده تزریق

به طور کلی هر چه میزان متابولیسم و یا سوخت و ساز بدن فرد، بیشتر باشد بوتاکس، زودتر خواص و هم‌چنین میزان ماندگاری خود را از دست خواهد داد و به زودی جذب بدن خواهد شد.

2- تاثیر نوع ماهیچه

نوع ماهیچه فرد از دیگر موارد موثر بر ماندگاری روش تزریق بوتاکس به ابرو است. در این زمینه، نقش قدرت ماهیچه‌های فعال پیشانی قابل توجه است. هر چه میزان فعالیت ماهیچه‌های ابرو بیشتر باشد و بیشتر درگیر حالات چهره باشند بوتاکس، زودتر ماندگاری خود را از دست خواهد داد.

ماندگاری بوتاکس ابرو

3- تاثیر تعداد درمان

هر چه تعداد دفعات تزریق بیشتر باشد، روش بوتاکس برای ابرو نیز اثر بخش‌تر خواهد بود. چراکه این کار باعث می‌شود تا عضله‌های این ناحیه، به مرور زمان ضعیف‌تر شوند و حرکات این بخش نیز کاهش پیدا کند. با کم شدن حرکات ابرو، تجزیه بوتاکس نیز کاهش خواهد یافت.

همین عامل سبب شده تا برای دوام و یا ماندگاری بیشتر این روش، تکرار درمان انجام شود. با تکرار کردن تزریق بوتاکس برای ابرو و مراجعه به موقع به کلینیک زیبایی، می‌توان نتیجه این روش را برای مدت زمانی طولانی‌تر به وجود آورد. از طرف دیگر میزان ماندگاری این روش به نوع مراقبت از آن نیز وابسته است.

به طور معمول اولین تزریق نمی‌تواند نتایج مورد نظر را برای فرد ایجاد کند. چرا که پاسخ ماهیچه‌ها و هم‌چنین بدن مراجعه کننده به درمان بوتاکس، مشخص نیست. بنابراین نمی‌توان به درستی بر آورد کرد که ماهیچه به چه میزان تزریق ژل، نیاز دارد.

عوامل تاثیرگذار بر هزینه بوتاکس ابرو

هزینه بوتاکس برای ابرو به چند عامل بستگی دارد. از جمله این عوامل می‌توان میزان بوتاکس، مناطق تزریق آن، برند محصول مورد نظر، هزینه‌های پزشک و کلینیک و … را نام برد.

میزان بوتاکس

لازم است بدانید که در تزریق اولیه بوتاکس به محل مورد نظر، میزان تزریق به طور دقیق، مشخص نیست و پزشک با توجه به تجربه‌ای که دارد و هم‌چنین بررسی ماهیچه‌ها و میزان فعالیت آن‌ها، از مقدار مشخصی بوتاکس استفاده می‌کند.

مناطق تزریق بوتاکس

بعضی از افراد علاقه دارند تا خط اخم خود را از بین ببرند در حالی که دیگران تمایل به لیفت ابرو و… نیز خواهند داشت. بنابراین و به طور مسلم، هر چه منطقه تزریق بیشتر و بزرگ‌تر باشد هزینه بیشتری را نیز برای آن باید بپردازید.

برند بوتاکس

یکی از مهم‌ترین عوامل موثر بر هزینه بوتاکس، برند و نوع بوتاکس می باشد. این مواد به طور معمول توسط شرکت‌های مختلفی از جمله شرکت‌های امریکایی، انگلیسی، چینی، ایرانی و… تولید می‌شوند که هر یک قیمت‌های متفاوتی دارند.

برند بوتاکس

دلیل اصلی در اختلاف قیمت‌های این محصولات در میزان، نوع، جامد و یا مایع بودن محصول مورد نظر، مواد موجود در ژل، میزان اثر گذاری و دوام محصول، شرایط نگهداری از بوتاکس و… است.

پزشک و کلینیک مورد نظر

قیمت و میزان هزینه تزریق بوتاکس به ابرو، به شدت تحت تاثیر تجربه و تخصص پزشک قرار دارد. هر چه تجربه پزشک بالاتر باشد به طور حتم باید هزینه بیشتری برای انجام تزریق بپردازید.

کلینیک‌های مختلف نیز هر یک دارای برنامه‌های متعددی در این زمینه هستند. از طرف دیگر نقش موقعیت جغرافیایی و محل قرار گرفتن کلینیک را نیز نباید نادیده بگیرید.

قیمت بوتاکس ابرو

با توجه به مواردی که در بالا به آن‌ها اشاره شد هزینه و قیمت بوتاکس برای ابروها، به صورت یک عدد دقیق قابل پیش بینی نیست. همان‌طور که گفته شد شرکت‌های مختلفی وجود دارند که به کار تولید این محصولات اشتغال دارند. هر یک از برندها ویال‌های مختلفی دارند. از جمله ویال‌های یک نفره یا 50 واحدی تا 100 واحدی.

برخی از این برندها نیز ویال‌های 300 تا 500 واحدی دارند. از طرف دیگر هزینه هر واحد بوتاکس، قیمت مشخصی دارد که این میزان از قیمت با توجه به عوامل موثر بر آن، سنجیده می‌شود.

خدمات بوتاکس ابرو در کلینیک زیبایی گلدن رویال

خدمات تزریق بوتاکس ابرو در کلینیک زیبایی گلدن رویال بصورت کاملا حرفه ایماندگاری بوتاکس ابرو و توسط پزشک متخصص انجام می گردد.

کلینیک زیبایی گلدن رویال خدمات خود را شامل برداشتن خال و زگیل ، لیزر موهای زائد ، هایفوتراپی ، بوتاکس میگرن ، تزریق ژل لب و … با تضمین کیفیت ارائه می دهد. لطفا برای ویزیت و مشاوره با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس بگیرید.

همراهان گرامی در پایان توجه داشته باشید که بوتاکس ابرو برای بانوان باردار یا شیرده مناسب نمی باشد زیرا ممکن است سم موجود در بوتاکس، باعث آسیب رساندن به کودک و یا جنین شود.

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها