معجزه درمان عرق صورت با بوتاکس

درمان عرق صورت امروزه یکی از دغدغه های اصلی کسانی شده است که تعریق بیش از حد را در صورت خود دارند .عرق کردن یک عملکرد طبیعی بدن است. در این عملکرد دما و حرارت بدن کاهش می یابد و به نوعی سموم بدن دفع می شود. عرق کردن صورت را می توان جزو یکی از آزار دهنده ترین انواع عرق کردن در بدن دانست که همین موضوع باعث شده تا افراد زیادی به دنبال درمان عرق صورت خود باشند.

به طور کلی بین 30 تا 50 درصد افرادی که در ناحیه صورت خود تعریق بسیار زیادی را تجربه می کنند.، این موضوع بیشتر به دلیل عوامل موروثی و سابقه خانوادگی است. اما از طرفی هم بعضی از افراد به دلیل وجود یک به نام هیدروز جمجمه ای به تعریق بیش از حد صورت مبتلا می شوند.

درمان تعریق با بوتاکس

طبق ادعای محققین، ممکن است در بعضی از نواحی بدن مانند صورت، تعداد غده های عرق در زیر پوست بسیار زیاد باشد و این موضوع به تعریق بیش از حد کمک می کند. شدت این بیماری در افراد مختلف، متفاوت است، اما در هر صورت فرد مبتلا احساس بسیار بدی را تجربه می کند.

آیا تزریق بوتاکس می تواند عرق صورت را کاهش دهد؟

امروزه روش های متعددی برای درمان عرق صورت وجود دارد که یکی از این روش ها تزریق بوتاکس است. به تازگی تزریق بوتاکس برای درمان عرق صورت به شدت مورد توجه مردم قرار گرفته است.

به جرات می توانیم بگوییم این روش درمانی، یکی از بهترین و تاثیرگذارترین روش های درمانی کاهش عرق صورت به حساب می آید. در این روش بوتاکس به غدد عرق زیر پوست تزریق می شود و به دنبال آن کاهش تعریق صورت می گیرد.

درمان عرق صورت با بوتاکس

به طور کلی باید بگوییم قبل از اینکه بخواهید از بوتاکس برای کاهش تعریق صورت استفاده کنید، بهتر است تا به یک پزشک متخصص مراجعه کنید تا علت اصلی تعریق بیش از حد در ناحیه صورت شما مشخص شود.

همچنین بخوانید : معجزه شگفت انگیز بوتاکس کف دست و پا برای رهایی از عرق شدید

در بسیاری از موارد ممکن است این موضوع دلایل دیگری داشته باشد و با راه های درمانی دیگری مداوا شود. در صورتی که هیچ علت یا بیماری خاصی در این خصوص وجود نداشته باشد و تعریق بیش از حد صورت صرفا به دلیل وجود غدد عرق زیاد در زیر پوست باشد، تزریق بوتاکس بهترین راه درمان این مشکل است.

نحوه درمان عرق صورت با بوتاکس چگونه است؟

در ابتدا باید بگوییم برای درمان عرق صورت، باید عصب غدد عرق را تحت تاثیر قرار داد. در واقع زمانی که عصب غدد عرق در بدن فعال می شود، صورت دچار تعریق بیش از حد می شود. اگر تحریکی برای این عصب ها وجود نداشته باشد، غدد تعریقی به تنهایی قادر به ترشح عرق نیستند.

همچنین بخوانید: با تزریق بوتاکس زیر بغل از عرق شدید خلاص شوید

درمان عرق با بوتاکس به این شیوه است که در ناحیه های مورد نظر و با استفاده از سوزن های بسیار ریز پزشکی، بوتاکس تزریق می شود و از این طریق عصب های تحریک کننده تعریق صورت، غیر فعال می شوند.

نحوه درمان عرق با بوتاکس

تزریق بوتاکس برای درمان عرق صورت یک اقدام غیر تهاجمی است و حتی برای این کار به بی حسی نیز نیازی نیست؛ اما در مواردی برای راحتی بیمار از بی حسی موضعی قبل از تزریق استفاده می شود. این اقدام به صورت سرپایی، بدون بستری و در زمان بسیار کوتاه انجام می شود.

به طور کلی در نظر داشته باشید شما تنها برای درمان عرق اولیه می توانید از تزریق بوتاکس کمک بگیرید. عرق اولیه به این معناست که علت پزشکی و یا بیماری خاصی برای تعریق بیش از حد شما وجود نداشته باشد.

مزایای درمان عرق صورت با بوتاکس

درمان عرق صورت با بوتاکس مزایای زیادی برای شما در بر دارد. اولین و مهمترین مزیت این روش درمانی کاهش چشمگیر عرق کردن در ناحیه صورت است. پس از تزریق شما دیگر تعریق زیاد در صورت را تجربه نمی کنید و این موضوع از لحاظ بهداشتی به نفع شماست.

همچنین بخوانید: آیا تفاوت بوتاکس دیستون و مصپورت را می دانید؟

خانم ها معمولا به صورت روزانه چهره خود را آرایش می کنند. تعریق بیش از حد صورت دوام و ماندگاری آرایش را به شدت کاهش می دهد. با درمان عرق صورت به شیوه تزریق بوتاکس، این مشکل برای همیشه از بین خواهد رفت.

مزایای درمان عرق صورت با بوتاکس

یکی دیگر از مزایای این روش درمانی غیر تهاجمی بودن آن است. در ان اقدام شما هیچ گونه درد و خونریزی و یا آثار بخیه را تجربه نمی کنید و این موضوع می تواند یک مزیت بسیار مهم محسوب شود. تزریق بوتاکس برای درمان عرق صورت، نیاز به بستری شدن ندارد و شما می توانید در عرض کمتر از یک ساعت تزریق و درمان را انجام دهید و بدون نیاز به سپری کردن دوره نقاهت، به فعالیت های روزمره تان ادامه دهید.

همچنین بخوانید: بوتاکس میگرن، روشی نوین برای درمان میگرن]

همچنین تزریق بوتاکس برای درمان عرق صورت کاملا بی خطر و تاثیرگذار است. در این روش تعریق صورت، قطع نمی شود بلکه درمان می شود. زمانی که شما بدانید این روش، درمان است و موقتی و زودگذر نیست، قطعا با انگیزه بیشتری برای درمان اقدام می کنید.

عوارض درمان عرق صورت با بوتاکس

همانطور که میدانید برای هر اقدام پزشکی و هر درمانی، عوارضی در نظر گرفته شده است. اینکه آیا این عوارض در بدن شما بروز پیدا می کند یا خیر به شرایط بدنی شما و همچنین تجربه و تخصص پزشک معالج بستگی دارد. با این حال که تزریق بوتاکس برای درمان عرق صورت یک روش بی خطر و موثر است، ممکن است عوارض زیر در بیمار رخ دهد:

 • اختلال در گفتار
 • اختلال در بلع
 • اختلالات تنفسی
 • ضعف و خستگی عضلانی
 • تورم پلک ها
 • قرمز شدن و خارش پوست
 • اختلال در بینایی
 • بروز واکنش های آلرژیک
 • سردرد و گردن درد

ناگفته نماند که این عوارض بوتاکس به ندرت در بیمار دیده می شوند و در صورتی که این کار توسط پزشک متخصص انجام شود، احتمال بروز چنین عوارضی به شدت کاهش می یابد.

همچنین بخوانید : درمان لبخند لثه ای با بوتاکس

در نظر داشته باشید در صورتی هم که شما جزو آن دسته افراد نادری باشید که این عوارض را تجربه می کنند، به صورت بسیار خفیف و موقتی آن را تجربه می کنید. بهتر است تا با مشاهده هر گونه عوارضی فورا پزشک خود را از این موضوع مطلع کنید و به توصیه های وی عمل کنید.

چرا بوتاکس بهترین راه برای درمان عرق صورت می باشد؟

همانطور که گفتیم روش های درمانی متعددی برای عرق صورت وجود دارد که بوتاکس یکی از آنها است. همانطور که میدانید بوتاکس نوعی سم است که به بدن تزریق می شود و باعث فلج عضلات می شود. این سم با از کار انداختن عصب های فعال غدد تعریق، می تواند درمان قطعی برای عرق صورت به حساب بیاید.

بوتاکس بهترین روش درمان عرق صورت

این در حالیست که مصرف دارو برای درمان عرق صورت برای یک مدت موقت جوابگو است و پس از گذشت زمان ممکن است مجدد تعریق مثل روزهای اول اتفاق بیفتد. بنابراین بوتاکس بهترین راه برای درمان عرق صورت است.

مراقبت های قبل و بعد از درمان عرق صورت با بوتاکس

مراقبت قبل از درمان

 • قبل از درمان عرق صورت با بوتاکس بهتر است تا هیچ گونه محصول آرایشی و بهداشتی روی پوست خود نداشته باشید.
 • حتما از یک هفته قبل و تا یک هفته بعد از تزریق بوتاکس از استعمال دخانیات و مصرف مشروبات الکلی خودداری کنید.
 • بهتر است تا 24 ساعت قبل و بعد از تزریق بوتاکس برای درمان عرق صورت، از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین استفاده نکنید و در صورتی که داروی خاصی مصرف می کنید و یا بیماری خاصی دارید، حتما آن را با پزشک در میان بگذارید.
 • در صورتی که سابقه حساسیت های پوستی دارید باید قبل از تزریق بوتاکس آن را به پزشک خود اطلاع دهید.

مراقبت بعد از درمان

 • بعد از تزریق بوتاکس، نباید فعالیت سنگین داشته باشید
 • تا چند ساعت بعد از تزریق بوتاکس، از حمام گرم بپرهیزید.

ماندگاری درمان عرق صورت با بوتاکس چقدر می باشد؟

در خصوص ماندگاری درمان عرق صورت با بوتاکس باید بگوییم اگر شما این کار را توسط یک پزشک متخصص و با تجربه انجام دهید، قطعا درصد رضایت بخشی شما بسیار زیاد است. شما بعد از یک هفته تاثیر درمانی بوتاکس را برای کاهش تعریق صورت خود می بینید و با توجه به تشخیص پزشک، پس از چند دوره درمانی که تقریبا 6 الی 12 ماه طول می کشد، تعریق بیش از حد صورت شما درمان می شود.

ماندگاری بوتاکس برای درمان عرق

این روش تقریبا تا یک سال ماندگاری دارد و پس از آن شما می توانید سالی یک یا دو بار بوتاکس تزریق کنید و از تعریق صورت جلوگیری کنید. ناگفته نماند تمام این موارد به شرایط جسمی شما و تشخیص پزشک بستگی دارد.

آیا پس از درمان عرق صورت با بوتاکس بدن دچار اختلال می شود؟

به طور کلی تزریق بوتاکس برای درمان تعریق بیش از حد صورت یک روش ایمن و بی خطر است. به غیر از عوارض جانبی که در بخش های قبلی برای بوتاکس عنوان کردیم، اختلال دیگری در بدن به وجود نخواهد آمد و بدن شما با مشکل رو به رو نخواهد شد.

هزینه درمان عرق صورت با بوتاکس

در مورد هزینه درمان عرق صورت با بوتاکس باید بگوییم که شما باید در ابتدا توسط پزشک معاینه شوید تا پزشک تشخیص دهد که شما به چند دوز دارو نیاز دارید. پس از تشخیص پزشک، هزینه درمان شما مشخص می شود.

به خاطر داشته باشید عواملی همچون تخصص و تجربه پزشک و کلینیکی که در آن بوتاکس انجام می دهید در هزینه بوتاکس تاثیرگذار است. بهتر است تا با کیفیت ترین و با تجربه ترین کلینیک زیبایی را برای خود انتخاب کنید و برای صرف هزینه های کمتر سلامت خود را به دست افراد بی تجربه و مراکز نامعتبر نسپارید.

خدمات درمان عرق صورت با بوتاکس در کلینیک زیبایی گلدن رویال

خدمات درمان عرق صورت با بوتاکس در کلینیک زیبایی گلدن رویال توسط تیم حرفه ای و پزشک متخصص انجام می شود.

دیگر خدمات زیبایی پوست و مو شامل لیزر موهای زائد، مزوتراپی مو ، تزریق ژل لب، جوانسازی پوست ، پاکسازی پوست و … نیز در گلدن رویال ارائه می شود. لطفا جهت ویزیت و مشاوره  با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس حاصل فرمایید.

همراهان گرامی توجه داشته باشید که تعریق صورت یکی از مشکلاتی می باشد که زندگی فرد و کارهای روزمره او را تحت تاثیر  قرار می دهد. خوشبختانه درمان عرق صورت با بوتاکس موثر عمل کرده و با غیر فعال کردن اعصاب تعریق، این مشکل را حل می کند.

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها