هر آنچه که درمورد تزریق چربی صورت باید بدانید

تزریق چربی صورت به منظور بازیابی حجم از دست رفته صورت انجام می شود. روش‌های زیادی برای از بین بردن چین و چروکهای پوست صورت و جواسازی وجود دارد که تزریق چربی یکی از آن‌ روشها می باشد. عوامل بسیار زیادی در خشک شدن پوست تاثیر می گذارند، از جمله ژنتیک، عدم مراقبت صحیح، افزایش سن و… زمانی که این اتفاق رخ می دهد، بهترین راه برای برطرف کردن آن تزریق چربی است.

تزریق چربی صورت چیست؟

تزریق چربی صورت یک روش زیبایی است که در آن از چربی بدن خود فرد برای افزایش حجم، پری و کانتور صورت استفاده می شود. این روش شامل استخراج چربی از ناحیه ای از بدن بیمار مانند شکم، ران یا باسن و سپس تصفیه و تزریق مجدد آن به نواحی خاصی از صورت مانند گونه ها، لب ها، چین های بینی و زیرین است.
تزریق چربی صورت را می توان برای رفع انواع نگرانی های پوستی صورت از جمله چین و چروک صورت، گونه های فرورفته، لب های نازک و گودی زیر چشم استفاده کرد.
این یک روش کم تهاجمی است که به طور معمول تحت بی حسی موضعی همراه با آرامبخش انجام می شود و در مقایسه با روش های تهاجمی تر جوانسازی صورت، زمان بهبودی نسبتاً کوتاهی دارد.

عکس قبل و بعد تزریق چربی صورت

عکس قبل و بعد تزریق چربی صورت

عکس قبل و بعد تزریق چربی صورت

عکس قبل و بعد تزریق چربی صورت

عکس قبل و بعد تزریق چربی صورت

عکس قبل و بعد تزریق چربی صورت عکس قبل و بعد تزریق چربی صورت

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای تزریق چربی صورت هستند؟

برای انتخاب کاندیدای مناسب برای تزریق چربی به صورت، مهمترین عواملی که باید مورد توجه قرار گیرند عبارتند از:

۱. سلامت کلی بدن:

قبل از انجام هر نوع فرایند پزشکی، باید از سلامت کلی بدن خود مطمئن شوید. اگر شما دارای هرگونه بیماری یا مشکل پزشکی هستید، باید قبل از انجام تزریق چربی به صورت با پزشک خود مشورت کنید.

۲. سن:

تزریق چربی به صورت معمولاً برای افراد بالای ۱۸ سال مناسب است.

۳. پوست و ساختار صورت:

پوست و ساختار صورت هر فردی متفاوت است. پزشک شما باید بررسی کند که آیا ساختار صورت شما مناسب برای تزریق چربی است یا خیر.

۴. تاریخچه آلرژی:

اگر دارای تاریخچه آلرژی هستید، باید پیش از تزریق چربی به صورت با پزشک خود در مورد آن صحبت کنید.

۵. ترکیب رنگ پوست:

اگر رنگ پوست شما تفاوت بزرگی با چربی تزریقی دارد، ممکن است نتیجه نهایی دلخواه شما حاصل نشود.

زمان انجام تزریق چربی

در این صورت شما می توانید نسبت به تزریق چربی به نواحی مختلف صورتتان اقدام کنید. خط لبخند، خطوط پیشانی، خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم، خط گونه و… همگی از نواحی هستند که می توان با تزریق چربی آنها را ترمیم کرد.

هزینه تزریق چربی صورت

هزینه تزریق چربی به صورت بستگی به مواردی مانند تعداد نقاط تزریق، میزان چربی مورد نیاز و تجربه پزشک دارد. همچنین محل سکونت و نوع مرکز درمانی نیز می‌تواند بر هزینه تزریق چربی به صورت تأثیرگذار باشد.

به طور کلی، هزینه تزریق چربی به صورت در برخی مناطق جهان حدود 5 تا 10 ملیون تومان می‌باشد. باید توجه داشت که این هزینه برای هر فرد متفاوت است و برای دقیق‌تر بودن باید با پزشک مشورت کرد.

علاوه بر هزینه تزریق چربی به صورت، باید هزینه‌هایی مانند ملاحظات پس از جراحی، بازگشت به کار و هزینه‌هایی که ممکن است برای داروهای تجویز شده پرداخت شود، نیز در نظر گرفته شود.

مراحل انجام تزریق چربی صورت

به طور کلی مراحل تزریق چربی صورت طی سه مرحله انجام می شود:

1- استخراج چربی از یکی از نواحی بدن

در ابتدا پزشک یکی از نواحی مناسب برای برداشت چربی را انتخاب می کند؛ معمولا از چربی های ران ها و پهلو، چربی برداشته می شود.

2- پالایش و انتقال چربی

سپس در مرحله پالایش، سلول های چربی توسط سرنگ های مخصوص جدا می شوند و به نوعی از سایر بافت ها پالایش می شوند.

3- تزریق چربی پالایش شده به محل مورد نظر

در مرحله آخر توسط سوزن های زیبایی این چربی ها به نواحی مورد نظر تزریق می شوند.

باید ها و نباید های قبل از تزریق چربی صورت

قبل از اینکه بخواهید نسبت به تزریق چربی صورت اقدام کنید باید یک سری مراقبت های خاص قبل از تزریق  انجام دهید تا بتوانید نتیجه مطلوب تری از تزریق بگیرید.

1- با پزشک متخصص مشورت کنید

قبل از انجام این کار با پزشک متخصص مشورت کنید زیرا پزشک متخصص با معاینه‌ی دقیق  می‌تواند شما را به خوبی راهنمایی کند.

2- از مصرف دخانیات و دارو خودداری کنید

از 6 هفته قبل، از مصرف دخانیات خودداری کنید. بهتر است تا از مصرف داروهای ضد التهابی و داروهایی همچون آسپیرین نیز صرف نظر کنید.سعی کنید بدن خود را هیدراته نگه دارید .

اگر سابقه مصرف داروی خاصی را دارید بهتر است تا آن را با پزشک در میان بگذارید. رعایت تمامی این اقدامات برای نتیجه گیری مطلوب از تزریق لازم و ضروری هستند.

مراقبت های بعد از تزریق چربی صورت

بعد از تزریق چربی به صورت بهتر است تا یک سری از کارها را انجام ندهید تا نتیجه مطلوبی از تزریق بگیرید.

 1. بعد از تزریق بهتر است تا 4 هفته هنگام خواب و استراحت سر شما بالاتر از قسمت های دیگر بدنتان باشد.
 2. از انجام ورزش و فعالیت های سنگین به شدت خودداری کنید.
 3. مصرف دخانیات را تا 4 هفته ترک کنید.
 4. حتما تا 24 ساعت بعد از تزریق از یکی از اعضای خانواده تان بخواهید تا از شما مراقبت کنند.
 5. بهتر است در هفته اول از خم و راست شدن بیش از حد خودداری کنید تا نتیجه مطلوبی از تزریق بگیرید.

تزریق چربی به صورت لاغر

تزریق چربی صورت بهتر است یا بوتاکس؟

تزریق چربی به صورت و بوتاکس دو روش جداگانه هستند که برای بهبود ظاهر صورت مورد استفاده قرار می‌گیرند و هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. برای تعیین کدام یک برای شما بهتر است، باید نیازهای و مشکلات شما و نوع پوست و صورت شما مورد بررسی قرار گیرد.

تزریق چربی به صورت از چربی شما خود استفاده می‌کند و می‌تواند جایگزین مناسبی برای جایگزینی حجم صورت باشد. این روش می‌تواند ماندگاری طولانی مدت داشته باشد و به نسبت بوتاکس، برای بهبود لایه‌های عمیق تر از پوست موثرتر باشد.

بوتاکس یک ماده شیمیایی است که برای کاهش چین و چروک و تغییر شکل بعضی نقاط از صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش به طور موقت اثر دارد و در عرض چند هفته تا چند ماه باید مجددا تزریق شود. بوتاکس می‌تواند بهبود سریع‌تری نسبت به تزریق چربی به صورت داشته باشد و بهبودی در بعضی موارد بهتر از تزریق چربی به صورت باشد.

در کل، هر دو روش تزریق چربی به صورت و بوتاکس مزایا و معایب خود را دارند و بستگی به نیاز و ترجیح شما دارد. بهتر است با پزشکتان مشورت کنید و از او برای انتخاب بهترین روش برای شما، راهنمایی بگیرید.

پیشنهاد مطالعه: تزریق چربی بهتر است با بوتاکس؟

تزریق چربی به صورت لاغر

صورت نقش مهمی در زیبایی چهره دارد. کسانی که صورت آنها به شدت لاغر است، از این موضوع رنج می برند، به همین علت این افراد تصمیم به تزریق چربی صورت می گیرند. 

صورت زیبا صورتی است که برجستگی ها و فرورفتگی های آن طبیعی و متعادل باشند، بنابراین لاغری بیش از حد اصلا جلوه زیبایی نخواهد داشت.

افرادی که لاغر هستند نیز می توانند تزریق چربی صورت انجام دهند؛ زیرا به اندازه نیاز در بدن این افراد چربی مفید وجود دارد و می توان تزریق چربی را برای این افراد نیز انجام داد.

خیلی از افراد به اشتباه از بوتاکس برای پر شدن صورت خود استفاده می کنند که تفاوت بوتاکس و تزریق چربی در همین می باشد که چربی به نوعی برای پر کردن و تپل نمایش دادن صورت استفاده می شود.

تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد؟

اگر در مورد ماندگاری چربی میپرسید، باید بگوییم ماندگاری چربی از ژل بسیار بالاتر است. جذب چربی به متابولیسم بدن شما بستگی دارد اما معمولا 30 الی 70 درصد کسانی که چربی به صورتشان تزریق کردند، تا یک سال شاهد دوام آن بوده اند.

البته ناگفته نماند که عوامل بسیاری در جذب سریع چربی موثر اند که از جمله آن می توان به تغذیه و فعالیت های روزانه، میزان متابولیسم بدن و… اشاره کرد.

به طور کلی تزریق چربی صورت، جزو روش های بسیار ماندگار است که بسته به بدن افراد دوام سالیانه دارد. طی یک سال شما باید بعد از تزریق اولیه طی دو مرحله نسبت به ترمیم تزریق اقدام کنید؛ اما بعد از گذشت این زمان نتیجه ای بین 3 تا 5 سال از تزریق خواهید گرفت.

البته باید به این موضوع اشاره داشته باشیم که ماندگاری تزریق به شرایط جسمی و مراقبت هایی که انجام می دهید، بستگی دارد.

ماندگاری تزریق چربی

فواید تزریق چربی به صورت

فواید تزریق چربی صورت بسیار بیشتر از معایب و عوارض آن است. به موارد زیر توجه کنید:

 • بهبود و ترمیم بافت پوست
 • جوانسازی پوست و زیبایی
 • جذب سریع چربی به نواحی تزریق شده
 • محو کردن و از بین بردن حفره های ناشی از آکنه و جوش و همچنین جای زخم
 • عدم نیاز به تکرار درمان
 • مقرون به صرفه بودن به دلیل ماندگاری بالا
 • استفاده از چربی طبیعی بدن
 • عدم نیاز به استفاده از هر گونه ماده خارجی
 • اصلاح بد فرمی های صورت
 • ماندگاری بالا بین 3 الی 5 سال (البته بسته به متابولیسم بدن افراد)
 • ظاهری زیبا و کاملا طبیعی

عوارض تزریق چربی صورت

هر اقدام پزشکی عوارض خاص خودش را دارد؛ اما بهتر است تا آن را روشی را برای بازیابی زیبایی و جوانی انتخاب کنید که کمترین عوارض ممکن را داشته باشد. به خاطر داشته باشید انجام تزریق چربی صورت، اگر توسط یک پزشک ماهر انجام شود، کمترین و جزئی ترین عوارض ممکن را خواهد داشت.

1- تورم:

پس از تزریق چربی، در نقاط تزریق شده، تورم و ورم موقتی ممکن است رخ دهد. این تورم معمولاً در چند روز اول پس از عمل ایجاد می شود و در طول زمان بهبود پیدا می کند.

2- بروز آسیب:

اگر پزشک شما تزریق چربی را به صورت نامناسب انجام دهد، ممکن است عوارضی نظیر کبودی، خراش و یا آسیب دیگری به صورت شما ایجاد شود.

3- بازگشت پس از چند ماه:

بعضی از چربی ها ممکن است با گذر زمان جذب نشوند و باعث بازگشت به وضعیت اولیه شوند. در این صورت، باید اقدام به تزریق مجدد چربی کنید.

4- عدم تطابق رنگ پوست:

اگر رنگ پوست شما با چربی تزریق شده تطابق نداشته باشد، نتیجه نهایی طبیعی و طبیعی به نظر نمی رسد.

5- عفونت:

عفونت نیز ممکن است بعد از تزریق چربی به صورت ایجاد شود.

تمامی موارد بالا جزو عوارض تزریق چربی صورت به حساب می آیند که البته در تمام افراد یکسان نیست.

چه زمانی تزریق چربی صورت انجام می شود؟

شاید این سوال برای شما مطرح شود که چه زمانی تزریق چربی صورت انجام می شود و به نوعی زمان مناسب برای انجام این کار چه زمانی است؟ در جواب باید بگوییم بهترین زمان برای تزریق چربی صورت، زمانی است که چین و چروک های صورت عمیق شده باشند و با روش های دیگر قابل ترمیم نباشند.

ترمیم تزریق چربی صورت چگونه است؟

به طور کلی باید بگوییم بدن انسان تا یک حد مشخصی چربی را به خود جذب می کند و پس از آن دیگر این اتفاق نمی افتد. از آنجایی که ماندگاری چربی در صورت بالا است، معمولا 3 ماه بعد از گذشت اولین تزریق باید برای ترمیم اقدام کنید.

اگر برای بار دوم هم ترمیم انجام دهید، مطمئنا این تزریق با دوام خواهد بود و دیگر نیازی به ترمیم مجدد نخواهد بود. با توجه به جذب چربی در بدن افراد، معمولا ترمیم بین 3 تا 6 ماه بعد از اولین تزریق انجام می شود.

ترمیم تزریق چربی صورت

بعد از تزریق چربی به صورت چه بخوریم؟

تغذیه پس از تزریق چربی صورت به شدت اهمیت دارد. به طوری که ماندگاری چربی در گرو تغذیه مناسب است. همانطور که میدانید اولین تاثیر کاهش وزن بر روی چربی های بدن است.

برای اینکه چربی های تزریق شده به صورت از بین نروند، بهتر است بعد از تزریق پروتئین های بدون چربی، میوه جات و سبزیجات مختلف، غلات سبوس دار و کربوهیدرات های ساده مصرف کنید.

مواد غذایی که دارای فیبر هستند نیز گزینه بسیار مناسبی برای تغذیه بعد از تزریق می باشند. استفاده از روغن های گیاهی مانند روغن زیتون، روغن کنجد و همچنین غذاهای دریایی برای دوران نقاهت بعد از تزریق بسیار مفید هستند. مصرف انواع مغزها و آجیل ها و همچنین دانه های خوراکی مانند دانه سویا، کنجد و… نیز برای بعد از تزریق بسیار مفید هستند.

تزریق چربی صورت بهتر است یا ژل

تزریق چربی به صورت یا تزریق ژل هیالورونیک اسید (HA) به صورت، دو روش متفاوت برای افزایش حجم و جوانسازی صورت هستند. هر دو روش مزایا و معایب خود را دارند و برای تعیین کدام یک برای شما بهتر است، نیاز به مشاوره با پزشک دارید.

تزریق چربی به صورت، از چربی شما خود استفاده می‌کند و به دلیل اینکه چربی شما یک قسمت طبیعی از بدن شماست، برای بسیاری از افراد اولین انتخاب است. تزریق چربی به صورت به دلیل ماندگاری طولانی مدت، نیاز به تزریق دوباره کمتری دارد و می‌تواند جایگزین بسیار خوبی برای ژل هیالورونیک اسید باشد.

در مقابل، ژل هیالورونیک اسید نیز یک روش موثر برای افزایش حجم و جوانسازی صورت است که نتایج سریع‌تری نسبت به تزریق چربی به صورت دارد. همچنین، ژل هیالورونیک اسید می‌تواند برای ایجاد نتایج دقیق‌تر در نواحی خاصی از صورت مورد استفاده قرار گیرد.

در کل، هر دو روش تزریق چربی به صورت و ژل هیالورونیک اسید مزایا و معایب خود را دارند و بستگی به نیاز و ترجیح شما دارد. بهتر است با پزشکتان مشورت کنید و از او برای انتخاب بهترین روش برای شما، راهنمایی بگیرید.

کرم برای بعد از تزریق چربی صورت

بعد از تزریق چربی به صورت، شما در مرحله حساسی قرار دارید و باید حتما مراقبت های لازم از پوستتان را انجام دهید. یکی از بهترین اقداماتی که می توانید برای کوتاه کردن دوره نقاهت انجام دهید، این است که از کرم بروملین استفاده کنید.

البته ناگفته نماند که باید قبل از استفاده از این کرم با پزشکتان مشورت کنید. کرم بروملین یکی از بهترین کرم های موجود در بازار است که برای دوره نقاهت بعد از تزریق چربی بسیار مفید است.

این کرم تورم های ناشی از تزریق را از بین می برد و در کاهش التهابات پوستی بسیار موثر است. این کرم از ماده طبیعی تهیه شده است و برای افرادی که جراحی های سنگین و آثار جراحت را پشت سر گذاشته اند، بسیار مناسب است.

خدمات تزریق چربی صورت در کلینیک زیبایی گلدن رویال

خدمات تزریق چربی به صورت در کلینیک زیبایی گلدن رویال بصورت کاملا حرفه ای و توسط پزشک متخصص انجام می گردد.

 

افزایش یا کاهش وزن بعد از تزریق چربی صورت به چه گونه است؟

اگر بعد از تزریق چربی صورت، افزایش یا کاهش وزن داشته باشید، احتمالاً تغییراتی در حجم چربی تزریق شده در صورت شما رخ خواهد داد.به همین دلیل، پیشنهاد می‌شود که پس از تزریق چربی صورت، سعی کنید وزن خود را در یک محدوده ثابت نگه دارید تا نتایج تزریق چربی در صورت شما دائمی باشد و نیاز به تزریق مجدد چربی کاهش یابد.

چند روز بعد از تزریق چربی صورت به حالت طبیعی باز می گردد؟

بعد از تزریق چربی به صورت، باید حدود چند روز تا یک هفته صبر کرد تا بیماری به طور کامل بهبود یابد و نتایج ظاهری آن روشن شود. در روزهای اول پس از تزریق، ممکن است بیمار احساس درد، تورم، احمرار و کبودی در محل تزریق چربی داشته باشد که به طور طبیعی در مدت چند روز بعدی کاهش می‌یابد.

آیا نتایج تزریق چربی صورت دائمی است؟

در عمل تزریق چربی به صورت، بخشی از چربی‌های تزریق شده ممکن است جذب نشوند و بخشی دیگر نیز ممکن است جذب شود، اما در مجموع، نتایج تزریق چربی به صورت به طور قابل توجهی دوام دارند.

چه مقدار چربی برای تزریق به صورت لازم است؟

پزشک متخصص پلاستیک باید به طور دقیق نیاز فرد را بررسی کرده و میزان چربی مورد نیاز برای تزریق به صورت را تعیین کند. در بعضی از موارد، برای دست‌یابی به نتایج بهتر، ممکن است لازم باشد چربی بیشتری تزریق شود. با این حال، میزان چربی مورد نیاز به طور معمول کمتر از ۵۰ سی سی است.

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها