هر آنچه که درمورد تزریق چربی صورت باید بدانید

تزریق چربی صورت به منظور بازیابی حجم از دست رفته صورت انجام می شود. روش‌های زیادی برای از بین بردن چین و چروکهای پوست صورت و جواسازی وجود دارد که تزریق چربی یکی از آن‌ روشها می باشد. عوامل بسیار زیادی در خشک شدن پوست تاثیر می گذارند، از جمله ژنتیک، عدم مراقبت صحیح، افزایش سن و… زمانی که این اتفاق رخ می دهد، بهترین راه برای برطرف کردن آن تزریق چربی است.

روش تزریق چربی صورت

معمولا این چربی از نواحی مختلف بدن همچون ران ها و پهلوها که تجمع چربی در این قسمت ها بیشتر است، برداشته و به صورت تزریق می شود. چربی های برداشته شده از طریق سوزن به داخل پوست صورت تزریق می شوند. پس از تزریق چربی به صورت، سلول های چربی به سرعت از طریق خون رسانی جذب پوست صورت می شوند و شما می توانید نتیجه آن را ببینید.

چه زمانی تزریق چربی صورت انجام می شود؟

شاید این سوال برای شما مطرح شود که چه زمانی تزریق چربی صورت انجام می شود و به نوعی زمان مناسب برای انجام این کار چه زمانی است؟ در جواب باید بگوییم بهترین زمان برای تزریق چربی صورت، زمانی است که چین و چروک های صورت عمیق شده باشند و با روش های دیگر قابل ترمیم نباشند.

زمان انجام تزریق چربی

در این صورت شما می توانید نسبت به تزریق چربی به نواحی مختلف صورتتان اقدام کنید. خط لبخند، خطوط پیشانی، خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم، خط گونه و… همگی از نواحی هستند که می توان با تزریق چربی آنها را ترمیم کرد.

مراحل انجام تزریق چربی صورت

به طور کلی مراحل تزریق چربی صورت طی سه مرحله انجام می شود:

1- استخراج چربی از یکی از نواحی بدن

در ابتدا پزشک یکی از نواحی مناسب برای برداشت چربی را انتخاب می کند؛ معمولا از چربی های ران ها و پهلو، چربی برداشته می شود.

2- پالایش و انتقال چربی

سپس در مرحله پالایش، سلول های چربی توسط سرنگ های مخصوص جدا می شوند و به نوعی از سایر بافت ها پالایش می شوند.

3- تزریق چربی پالایش شده به محل مورد نظر

در مرحله آخر توسط سوزن های زیبایی این چربی ها به نواحی مورد نظر تزریق می شوند.

کارهای قبل از تزریق چربی صورت

قبل از اینکه بخواهید نسبت به تزریق چربی صورت اقدام کنید باید یک سری مراقبت های خاص قبل از تزریق  انجام دهید تا بتوانید نتیجه مطلوب تری از تزریق بگیرید.

1- با پزشک متخصص مشورت کنید

قبل از انجام این کار با پزشک متخصص مشورت کنید زیرا پزشک متخصص با معاینه‌ی دقیق  می‌تواند شما را به خوبی راهنمایی کند.

2- از مصرف دخانیات و دارو خودداری کنید

از 6 هفته قبل، از مصرف دخانیات خودداری کنید. بهتر است تا از مصرف داروهای ضد التهابی و داروهایی همچون آسپیرین نیز صرف نظر کنید.سعی کنید بدن خود را هیدراته نگه دارید .

اگر سابقه مصرف داروی خاصی را دارید بهتر است تا آن را با پزشک در میان بگذارید. رعایت تمامی این اقدامات برای نتیجه گیری مطلوب از تزریق لازم و ضروری هستند.

تزریق چربی به صورت لاغر

صورت نقش مهمی در زیبایی چهره دارد. کسانی که صورت آنها به شدت لاغر است، از این موضوع رنج می برند، به همین علت این افراد تصمیم به تزریق چربی صورت می گیرند. صورت زیبا صورتی است که برجستگی ها و فرورفتگی های آن طبیعی و متعادل باشند، بنابراین لاغری بیش از حد اصلا جلوه زیبایی نخواهد داشت.

تزریق چربی به صورت لاغر

افرادی که لاغر هستند نیز می توانند تزریق چربی صورت انجام دهند؛ زیرا به اندازه نیاز در بدن این افراد چربی مفید وجود دارد و می توان تزریق چربی را برای این افراد نیز انجام داد. خیلی از افراد به اشتباه از بوتاکس برای پر شدن صورت خود استفاده می کنند که تفاوت بوتاکس و تزریق چربی در همین می باشد که چربی به نوعی برای پر کردن و تپل نمایش دادن صورت استفاده می شود.

کسانی که تزریق چربی صورت انجام داده اند چه کارهایی را نباید انجام دهند؟

بعد از تزریق چربی به صورت بهتر است تا یک سری از کارها را انجام ندهید تا نتیجه مطلوبی از تزریق بگیرید. بعد از تزریق بهتر است تا 4 هفته هنگام خواب و استراحت سر شما بالاتر از قسمت های دیگر بدنتان باشد.

از انجام ورزش و فعالیت های سنگین به شدت خودداری کنید. مصرف دخانیات را تا 4 هفته ترک کنید و حتما تا 24 ساعت بعد از تزریق از یکی از اعضای خانواده تان بخواهید تا از شما مراقبت کنند. بهتر است در هفته اول از خم و راست شدن بیش از حد خودداری کنید تا نتیجه مطلوبی از تزریق بگیرید.

ماندگاری تزریق چربی صورت چقدر می باشد؟

اگر در مورد ماندگاری چربی میپرسید، باید بگوییم ماندگاری چربی از ژل بسیار بالاتر است. جذب چربی به متابولیسم بدن شما بستگی دارد اما معمولا 30 الی 70 درصد کسانی که چربی به صورتشان تزریق کردند، تا یک سال شاهد دوام آن بوده اند. البته ناگفته نماند که عوامل بسیاری در جذب سریع چربی موثر اند که از جمله آن می توان به تغذیه و فعالیت های روزانه، میزان متابولیسم بدن و… اشاره کرد.

ماندگاری تزریق چربی

به طور کلی تزریق چربی صورت، جزو روش های بسیار ماندگار است که بسته به بدن افراد دوام سالیانه دارد. طی یک سال شما باید بعد از تزریق اولیه طی دو مرحله نسبت به ترمیم تزریق اقدام کنید؛ اما بعد از گذشت این زمان نتیجه ای بین 3 تا 5 سال از تزریق خواهید گرفت. البته باید به این موضوع اشاره داشته باشیم که ماندگاری تزریق به شرایط جسمی و مراقبت هایی که انجام می دهید، بستگی دارد.

فواید تزریق چربی به صورت

فواید تزریق چربی صورت بسیار بیشتر از معایب و عوارض آن است. به موارد زیر توجه کنید:

 • بهبود و ترمیم بافت پوست
 • جوانسازی پوست و زیبایی
 • جذب سریع چربی به نواحی تزریق شده
 • محو کردن و از بین بردن حفره های ناشی از آکنه و جوش و همچنین جای زخم
 • عدم نیاز به تکرار درمان
 • مقرون به صرفه بودن به دلیل ماندگاری بالا
 • استفاده از چربی طبیعی بدن
 • عدم نیاز به استفاده از هر گونه ماده خارجی
 • اصلاح بد فرمی های صورت
 • ماندگاری بالا بین 3 الی 5 سال (البته بسته به متابولیسم بدن افراد)
 • ظاهری زیبا و کاملا طبیعی

عوارض تزریق چربی صورت

هر اقدام پزشکی عوارض خاص خودش را دارد؛ اما بهتر است تا آن را روشی را برای بازیابی زیبایی و جوانی انتخاب کنید که کمترین عوارض ممکن را داشته باشد. به خاطر داشته باشید انجام تزریق چربی صورت، اگر توسط یک پزشک ماهر انجام شود، کمترین و جزئی ترین عوارض ممکن را خواهد داشت.

 • طولانی بودن دوره نقاهت
 • واکنش های آلرژیک
 • باقی ماندن آثار زخم
 • بروز عفونت های پوستی
 • امکان آسیب رسیدن به بافت اصلی بدن

تمامی موارد بالا جزو عوارض تزریق چربی صورت به حساب می آیند که البته در تمام افراد یکسان نیست.

ترمیم تزریق چربی صورت چگونه است؟

به طور کلی باید بگوییم بدن انسان تا یک حد مشخصی چربی را به خود جذب می کند و پس از آن دیگر این اتفاق نمی افتد. از آنجایی که ماندگاری چربی در صورت بالا است، معمولا 3 ماه بعد از گذشت اولین تزریق باید برای ترمیم اقدام کنید.

ترمیم تزریق چربی صورت

اگر برای بار دوم هم ترمیم انجام دهید، مطمئنا این تزریق با دوام خواهد بود و دیگر نیازی به ترمیم مجدد نخواهد بود. با توجه به جذب چربی در بدن افراد، معمولا ترمیم بین 3 تا 6 ماه بعد از اولین تزریق انجام می شود.

بعد از تزریق چربی به صورت چه بخوریم؟

تغذیه پس از تزریق چربی صورت به شدت اهمیت دارد. به طوری که ماندگاری چربی در گرو تغذیه مناسب است. همانطور که میدانید اولین تاثیر کاهش وزن بر روی چربی های بدن است. برای اینکه چربی های تزریق شده به صورت از بین نروند، بهتر است بعد از تزریق پروتئین های بدون چربی، میوه جات و سبزیجات مختلف، غلات سبوس دار و کربوهیدرات های ساده مصرف کنید.

مواد غذایی که دارای فیبر هستند نیز گزینه بسیار مناسبی برای تغذیه بعد از تزریق می باشند. استفاده از روغن های گیاهی مانند روغن زیتون، روغن کنجد و همچنین غذاهای دریایی برای دوران نقاهت بعد از تزریق بسیار مفید هستند. مصرف انواع مغزها و آجیل ها و همچنین دانه های خوراکی مانند دانه سویا، کنجد و… نیز برای بعد از تزریق بسیار مفید هستند.

هزینه تزریق چربی صورت

هزینه تزریق چربی صورت به عوامل متعددی بستگی دارد؛ از جمله روش برداشتن چربی، حجم چربی تزریق شده، محل تزریق چربی، دستمزد پزشک و… اما به طور کلی باید بگوییم هزینه ای بین 2 تا 5 میلیون تومان را برای تزریق چربی به صورت در نظر بگیرید. البته ناگفته نماند همه چیز به شرایط جسمی شما و تشخیص پزشک بستگی دارد.

کرم برای بعد از تزریق چربی صورت

بعد از تزریق چربی به صورت، شما در مرحله حساسی قرار دارید و باید حتما مراقبت های لازم از پوستتان را انجام دهید. یکی از بهترین اقداماتی که می توانید برای کوتاه کردن دوره نقاهت انجام دهید، این است که از کرم بروملین استفاده کنید.

البته ناگفته نماند که باید قبل از استفاده از این کرم با پزشکتان مشورت کنید. کرم بروملین یکی از بهترین کرم های موجود در بازار است که برای دوره نقاهت بعد از تزریق چربی بسیار مفید است.

این کرم تورم های ناشی از تزریق را از بین می برد و در کاهش التهابات پوستی بسیار موثر است. این کرم از ماده طبیعی تهیه شده است و برای افرادی که جراحی های سنگین و آثار جراحت را پشت سر گذاشته اند، بسیار مناسب است.

خدمات تزریق چربی صورت در کلینیک زیبایی گلدن رویال

خدمات تزریق چربی به صورت در کلینیک زیبایی گلدن رویال بصورت کاملا حرفه ای و توسط پزشک متخصص انجام می گردد.

کلینیک زیبایی گلدن رویال خدمات خود را شامل لیزر  موهای زائد ، برداشتن خال و زگیل ، بوتاکس ، هایفوتراپی ، بوتاکس میگرن و … با تضمین کیفیت ارائه می دهد. لطفا برای ویزیت و مشاوره با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس بگیرید.

همراهان گرامی توجه داشته باشید اگر تزریق چربی صورت توسط پزشک متخصص صورت گیرد این کار ایمن می باشد و ماندگاری بالایی خواهد داشت .

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها