تزریق فیلر چست؟

تزریق فیلر یا پرکننده های پوستی به تزریق مواد بیولوژیکی یا مصنوعی در محفظه های پوست اشاره دارد. از پرکننده های پوستی برای اهداف زیبایی و بیشتر به منظور حجم دهی پوست استفاده می شود در صورت تزریق صحیح فیلر، این مواد می توانند رایج ترین علائم پیری مانند چین و چروک صورت و چین های پوست را کاهش می دهند و منجر به جوانسازی پوست می شوند.

فیلر چیست؟

در پاسخ به این سوال که فیلر چیه؟ باید بگوییم فیلرها را پرکننده های پوستی می نامند و برای رفع عیوب و زیبایی لب، چانه، گونه، زیر چشم و… و سایر نواحی به صورت موضعی زیر پوست تزریق می شوند. فیلرها یا چربی هایی هستند که از بدن انسان خارج شده و به ناحیه ای که باید حجم آن افزایش یابد تزریق می شود یا اینکه می توان آن را توسط پزشک تهیه و به سادگی تزریق کرد.

فیلر زیر چشم چیست؟

سیاهی زیر چشم یکی از شایع ترین عوارض پوستی است. هدف از تزریق فیلر زیر چشم رفع گودی زیر چشم و چین و چروک این ناحیه از صورت است.

فیلر زیر چشم چیست؟

با افزایش سن، پوست برخی از مواد خوب مانند اسید هیالورونیک را از دست می دهد و در نهایت منجر به ایجاد گودی در نواحی نامطلوب می شود. با فیلر زیر چشم (هیالورونیک) باعث آبرسانی به پوست شده و با تولید کلاژن باعث بهبود کیفیت وضعیت پوست می شود.

فیلر بینی چیست؟

یکی از روش های فرم دهی بینی و یا اصلاح فرم بینی ، تزریق فیلر است که امروزه طرفداران خود را پیدا کرده است و برای افرادی که تصمیم به تغییر فرم بینی خود دارند بهترین گزینه می باشد.

یکی از دغدغه های افرادی که تصمیم به اصلاح فرم بینی خود دارند، سختی عمل جراحی و دوران نقاهت بعد از جراحی است. به همین دلیل به دنبال روش هایی غیر از جراحی هستند.

فیلر بینی چیست؟

از آنجایی که جراحی بینی با فیلر هم مقرون به صرفه تر است و هم برای کسانی که فکر می کنند نیازی به جراحی بینی در مواقعی که ممکن است به دلیل تغییرات کوچکی که نیاز به اصلاح دارند لازم نیست به اتاق عمل مراجعه کنند، این اصلاح را در کمتر از ده دقیقه انجام داد.

انواع مواد فیلر چیست؟ و ماندگاری آنها چقدر است؟

مدت زمان ماندگاری نتایج تزریق فیلر به عواملی مانند نوع چین و چروک و نوع ماده پرکننده مورد استفاده بستگی دارد. متداول ترین مواد پرکننده صورت و ماندگاری آنها عبارتند از:

اسید هیالورونیک

این ماده که بصورت طبیعی در بدن انسان وجود دارد متداول ترین ماده پر کننده برای از بین بردن چین و چروک ها است. اسید هیالورونیک آب را به ناحیه تحت درمان می کشاند. نتایج این مواد به طور معمول حدود شش ماه تا یک سال ماندگاری دارد

هیدروکسیلاپاتیت کلسیم

از این ماده پرکننده برای زاویه سازی فک ، بازگرداندن حجم گونه ها و درمان چین و چروک های عمیق پوستی استفاده می شود. هیدروکسیلاپاتیت کلسیم یک ماده معدنی و یک جز اصلی استخوان است و نتایج این مواد در صورت استفاده برای کانتورینگ حداکثر تا یک سال و برای پر کردن چین و چروک ها سه سال به طول می انجامد.

تزریق چربی

از طریق لیپوساکشن ، سلولهای چربی از قسمت زیرین شکم یا سایر نواحی بدن برداشته می شود و سپس از طریق برش های کوچک به گونه ، شقیقه ، لب ها یا پیشانی شما تزریق می شود. ممکن است اثرات آن دائمی باشد. اما دستیابی به نتایج مطلوب معمولاً به بیش از یک جلسه تزریق نیاز داشته باشد.

اسید پلی-ال- لاکتیک

یک ماده مصنوعی قابل تجزیه و سازگار با زیست بدن انسان است. این محصول برای بازگرداندن حجم صورت از دست رفته به دلیل افزایش سن یا بیماری استفاده می شود. معمولاً دو یا سه جلسه تزریق لازم است. اثرات تزریق این مواد تا دوسال می تواند دوام داشته باشد.

تزریق فیلر

FDA فقط یک پرکننده چین و چروک دائمی را تأیید کرده است که حاوی مهره های “پلی متیل متاکریلات” است. این ذرات ریز ، توسط بدن جذب نمی شوند و  فقط برای اصلاح بافت صورت در اطراف دهان مورد تأیید است.

اکثر فیلرهای مورد تأیید FDA موقتی هستند و بدن در نهایت آنها را جذب می کند و نتایج آن در اکثر افراد حدود شش ماه یا بیشتر ماندگاری دارد.

آیا تزریق فیلر دائمی می باشد؟

فیلر دائمی (بافت نرم یا آرتفیل) یک فیلر دائمی می باشد که از این ماده پرکننده برای صاف شدن چین و چروک های عمیق اطراف دهان استفاده می شود.

بدن نمی تواند این نوع فیلر را جذب کند ، بنابراین نیازی به تزریق مجدد ندارد. اگر اولین بار است اقدام به تزریق فیلر می کنید ، تزریق فیلر دائمی برای بازیابی حجم از دست رفته صورت توصیه نمی شود.

نحوه تزریق فیلر صورت چگونه است؟

تزریق فیلر صورت به طور کلی یک روش سرپایی است که تحت بی حسی موضعی انجام می شود. این روش تا یک ساعت طول می کشد.

برای تزریق فیلر ابتدا پوست شما با یک بی حس کننده موضعی بی حس می شود. سپس یک متخصص پوست با استفاده از یک سوزن مواد فیلر را در زیر پوست تزریق می کند. یک جلسه درمان حدود نیم تا یک ساعت دقیقه طول می کشد. تزریق برخی از مواد پرکننده در طی چند جلسه با فاصله چند هفته تکرار می شود.

نحوه تزریق فیلر

پس از تزریق فیلر ، انتظار کمی درد ، قرمزی ، تورم و احتمالاً خارش را داشته باشید. تورم ممکن است تا 36 ساعت طول بکشد. اگر علائم 1 تا 3 روز پس از درمان بدتر شد ، با پزشک خود تماس بگیرید . مراجعه به موقع به پزشک برای پیشگیری از عوارض احتمالی مهم است چون ممکن است دچار عفونت شده باشید.

بسته به ناحیه تحت درمان ، پرکننده و واکنش بدن در برابر پرکننده ممکن است عمل تزریق یک یا چند بار دیگر تکرار شود.

اشتباها بعضی از افراد تصور می کنند کاربردهای بوتاکس با فیلر یکسان است. اما تفاوت بوتاکس و فیلر نسبتا زیاد است. با این که هر دو روش در کاهش و درمان چین و چروک ها کاربرد دارند اما هر کدام در زمینه های دیگری نیز بکار می روند. به عنوان مثال بوتاکس در درمان عرق زیر بغل ، کف دست و … نیز کاربرد دارد.

کاربردهای تزریق فیلر چیست ؟

پرکننده های قابل جذب (موقت) برای چین و چروک های کم تا متوسط  صورت ، مانند چین های اطراف بینی (خطوطی که از کناره های بینی تا لبه های دهان ظاهر می شوند) و چین و چروک های کوچک در پوست اطراف دهان و لب ها

 • افزایش حجم لب ها ، گونه ها ، چانه و پشت دست
 • رفع چین و چروک
 • برطرف نمودن زخم های آکنه
 • درمان گودی  زیر چشم
 • درمان تیرگی زیر چشم
 • ترمیم و اصلاح علائم از دست دادن چربی صورت (لیپواتروفی) در افراد مبتلا به ویروس اچ آی وی.
 • مواد فیلر دائمی که غیر قابل جذب هستند ، فقط برای چین خوردگی های بینی و زخم های گونه تأیید می شوند.

تزریق فیلر برای موارد زیر توصیه نمی شود:

 • افزایش حجم سینه
 • افزایش حج باسن
 • تزریق در پا
 • تزریق در استخوان ، تاندون ، رباط یا عضله
 • تزریق درناحیه بین ابروها ، بینی ، ناحیه اطراف چشم ، پیشانی یا گردن

این موارد برای پرکننده های پوستی توسط FDA تأیید نشده اند.

فیلر در چه مناطقی تزریق می شود؟

فیلر در مناطقی مانند : لب ، چانه ، گونه ، بینی ، زیر چشم، خط پیشانی ، خط خنده ، مادلینگ صورت و… تزریق می شود .

تعداد جلسات تزریق فیلر صورت چقدر می باشد؟

از آنجا که برخی از پرکننده های پوستی به مرور زمان بصورت طبیعی جذب بدن می شوند ، بیماران ممکن است پس از مدتی نیاز به تکرار تزریق داشته باشند تا اثر مطلوب آن را حفظ کنند. نتایج موفقیت آمیز به ساختار بافتی و حجم و نوع فیلر مورد استفاده بستگی دارد.  در مورد تعداد جلسات مورد نیاز برای گرفتن بهترین نتیجه ، متخصص پوست با شما صحبت خواهد نمود.

تعداد جلسات تزریق فیلر

تزریق فیلر بینی

تزریق فیلر بینی یکی راهای آسان ، بدون درد و بدون خونریزی می باشد که جهت فرم دهی بینی کاربرد بسیاری دارد . بدلیل اینکه فیلر بینی جهت فرم ئهی بینی نیازی به جراحی ، بستری شدن و دوره نقاهت ندارد طرفداران بسیاری دارد و بسیار به سرعت به نتیجه مورد نظر می رسید

فیلر بیولوژیک چیست؟ سن مناسب تزرق آن

فیلر بیولوژیک همان فیلر تزریقی به پوست است. FDA  تزریق مواد پرکننده پوستی را در بزرگسالان بالای 21 سال تائید کرده است.

مزایای تزریق فیلر چیست؟

عدم نیاز به بیهوشی

فرم دهی صورت

در صورت رضایت نداشتن از فرم صورت می توان فیلر را تخلیه کرد

نتایج پس از پایان تزریق قابل مشاهده ست

برطرف کردن چین و چروک صورت

برطرف کردن خط خنده

و…

عوارض فیلر چیست؟

مانند هر روش پزشکی ، استفاده از مواد پرکننده پوستی نیز خطراتی را به همراه دارد. درک محدودیت ها و خطرات احتمالی آنها مهم است. هر ماده پرکننده پوستی می تواند باعث عوارض جانبی موقتی ، عوارض جانبی دائمی یا هر دو شود.

بیشتر عوارض جانبی مرتبط با پرکننده های پوستی اندکی پس از تزریق رخ می دهد و در عرض چند هفته برطرف می شوند. تورم و درد پس از درمان دست ممکن است یک ماه یا بیشتر طول بکشد. در بعضی موارد ، ممکن است عوارض جانبی ناشی از تزریق ماده پرکننده پوست هفته ها ، ماه ها یا سال ها بعد از تزریق ظاهر شود. به همین دلیل انتخاب پزشک متخصص و مراجعه به یک کلینیک زیبایی معتبر و دارای مجوز به شدت توصیه می شود.

تزریق فیلر اگر توسط متخصص انجام نشود می تواند منجر به مشکلاتی شود. برخی عوارض احتمالی نیز وجود دارد که در صورت تزریق موفق نیز ممکن است رخ بدهند که ماندگاری آنها ممولا بیشتر از دو روز نمی باشد. این عوارض احتمالی عبارتند از:

عفونت

اگر بعد از روز اول قرمزی ، تورم یا درد احساس کردید با پزشک خود تماس بگیرید. ممکن است فوراً به آنتی بیوتیک نیاز داشته باشید.

خونریزی یا کبودی

قبل از تزریق فیلر، از مصرف الکل خودداری کنید و مصرف هر داروی رقیق کننده خون را متوقف کنید. این داروها شامل آسپیرین ، هر نوع داروی ضد التهاب غیراستروئیدی یا ویتامین E می باشد.

واکنش آلرژیک

مانند بثورات پوستی ، کهیر ، تورم یا علائم شبیه آنفولانزا.

سطح پوست برجسته بعد از درمان.

مهمترین خطر مرتبط با استفاده از مواد پرکننده پوستی ، تزریق ناخواسته در رگ خونی است که منجر به انسداد رگهای خونی و خون رسانی ضعیف به بافتها می شود. در حالی که احتمال این اتفاق کم است ، اما اگر این اتفاق بیفتد ، عوارض ناشی از آن می تواند جدی باشد و ممکن است دائمی باشد. عوارض جبران ناپذیر این اشتباه می تواند شامل نکروز (مرگ بافت) ، ناهنجاری های بینایی و سکته مغزی است. به همین دلیل بسیار و بسیار مهم است که تزریق فیلر را در یک کلینیک زیبایی معتبر و دارای مجوز انجام دهید.

همچنین بیماران باید قبل از تزریق فیلر های ساخته شده با مواد خاص ، به ویژه مواد مشتق شده از حیوانات (به عنوان مثال ، گاو یا شانه خروس) از نظر آلرژی آزمایش شوند.

چناچه در حال مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین یا هر نوع داروی دیگری و یا اگر در چند هفته گذشته روی صورت خود عمل دیگر زیبایی نظیر لیزر موهای زائد ، پاکسازی پوست و … را انجام داده اید حتما این موارد را به پزشک خود اطلاع دهید.

فیلر بهتر است یا بوتاکس؟

در این پاسخ به این سوال که فیلر بهتر است یا بوتاکس باید گفت به طور کلی تزریق بوتاکس ظاهری زیبا و طبیعی به فرد می بخشد و عضلات ناحیه تحت درمان را به نوعی فلج می کند تا چین و چروک های پوستی ظاهر نشوند.

این در حالیست که تزریق فیلر با مواد طبیعی انجام می شود و علاوه بر از بین بردن چین و چروک، برجسته سازی نیز انجام می شود. تزریق فیلر بیشتر به کار کسانی می آید که چربی و حجم عضلانی قسمت هایی از بدن خود را از دست داده اند؛ مانند کاهش حجم دست ها، لب ها و…

تزریق ژل بهتره یا بوتاکس؟

بنابراین شما می توانید با توجه به شدت چین و چروک هایتان و خواسته ای که دارد و همچنین نظر پزشک متخصص یکی از این روش ها را برای زیباسازی و جوانسازی چهره خود انتخاب کنید.

قیمت فیلر

هزینه تزریق فیلر بسته به نوع پرکننده متفاوت است. پیش از موعد با پزشک خود در مورد تعداد تزریق ، مواد فیلر و و هزینه تزریق فیلر صحبت کنید.

خدمات تزریق فیلر در کلینیک زیبایی گلدن رویال

خدمات تزریق فیلر در کلینیک زیبایی گلدن رویال با بهترین برند فیلر ، بدون هیچگونه عوارض، توسط پزشک متخصص و تیم حرفه ای انجام می شود.

گلدن رویال یک کلینیک تخصصی در زمینه خدمات زیبایی مو و جوانسازی پوست می باشد که علاوه بر تزریق فیلر خدمات دیگری از جمله : تزریق ژل ، لیزر موهای زائد آقایان و خانم ها ، لیزر بیکینی  ، آبرسانی پوست ، مزوتراپی مو ، لاغری موضعی ، بوتاکس دیسپورت و دیگر خدمات مرتبط  همراه با پزشکان مجرب و با بهترین امکانات آسایشی و تجهیزات پزشکی به روز دنیا ارائه می دهد. برای ویزیت و مشاوره با ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس بگیرید.

نظرات کاربران
guest
4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حسنیه
حسنیه
1400-12-08 11:31

سلام. انجام فیلر سن خاصی داره؟

سمیه
سمیه
1400-09-22 10:38

سلام. فیلر رو دقیقا به کدوم قسمتهای بدن تزریق میکنن؟