تفاوت هایفوتراپی صورت و بوتاکس

هایفو بهتره یا بوتاکس؟ افزایش سن و پیری ، یکی از اصلی ترین دلایل پیری و ظاهر شدن چین و چروک های پوستی است. زیبایی و جوانسازی مسئله ای مهم مخصوصا در بین بانوان می باشد.

هر یک از افراد به روش های گوناگونی ، جوانسازی پوست خود را انجام می دهند. برای انجام این اقدامات زیبایی باید کلی تحقیق و بررسی کنید یا مشاورهای لازم را از پزشک متخصص پوست و مو بگیرید.

سوالی که ممکن است ذهن خیلی از کسانی که به دنبال جوانسازی پوست صورت خود هستند را به خود درگیر کرده باشد این موضوع است که هایفو بهتر است یا بوتاکس؟ زیرا که بسیاری از افراد نمیخواهند هر دو روش را امتحان کنند و بر سر این دوراهی که کدام روش را انتخاب کنند مانده اند.

از روش های جوانسازی می توان به هایفوتراپی و بوتاکس اشاره کرد که هر دو مزیت هایی را دارند که سبب جدا شدن آن ها از یکدیگر می شود. ما در این مقاله به تفاوت هایفو و بوتاکس پرداخته ایم . تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

هایفو چیست و چگونه انجام می شود؟

هایفوتراپی صورت یکی از روش های نسبتا جدید جوانسازی پوست است که برای لیفت پوست صورت و زیباسازی آن مورد استفاده قرار می گیرد. درمان در این روش با امواج دستگاه سونوگرافی انجام می شود و شما دیگر از انجام لیفتینگ بی نیاز خواهید شد.

هایفوتراپی صورت چیست؟

در این روش زیباسازی ، امواج دستگاه به لایه های مشخص شده ای از پوست وارد می شود و به نوعی کلاژن سازی را در صورت تحریک می کند. همانطور که میدانید کلاژن وظیفه حفظ استحکام پوست را دارد و این موضوع باعث می شود تا چین و چروک های پوستی دیگر در صورت جایی نداشته باشند. امروزه هایفو صورت جزو یکی از رایج ترین و پرطرفدارترین روش های زیباسازی و جوانسازی پوست به حساب می آید.

فواید هایفوتراپی پیشانی و صورت

اصلی ترین فایده انجام هایفوتراپی صورت، سفت شدن و لیفتینگ پوست صورت است. عوامل بسیار زیادی در شل شدن پوست تاثیر می گذارند و این مورد کاملا بر ضد زیبایی و جوانی چهره است. اگر شما به هر دلیلی خاصیت ارتجاعی و سفتی پوست صورتتان را از دست داده اید، می توانید با هایفو آن را ترمیم کنید.
مورد بعدی، کاهش چین و چروک پوست است.

همانطور که میدانید چین و چروک های پوستی، تاثیر بسیار منفی در جوانی چهره دارند. بنابراین اگر به هر دلیلی پوست صورت شما دچار چین و چروک شده است، می توانید با انجام هایفوتراپی صورت، آنها را برطرف کنید.
از دیگر فواید هایفوتراپی صورت می توان به اصلاح طرح لبخند، لیفت گردن ،از بین بردن غبغب، ابرو ، بهبود وضعیت خط چانه و… اشاره کرد.

عوارض هایفوتراپی صورت

به طور کلی هر روش زیبایی و پزشکی دارای عوارض خاص خودش است. تفاوت هایفو و بوتاکس نیز در عوارض آنهاست. البته باید به این موضوع اشاره داشته باشیم که بعضی از این عوارض، بین هایفو و بوتاکس مشترک هستند اما با این حال شما باید قبل از انجام هر روش درمانی یا زیبایی، از عوارض احتمالی آن باخبر باشید.

به طور کلی بروز این عوارض در تمام افراد دیده نشده و اگر به توصیه های پزشک عمل کنید و مراقبت های پس از درمان را به خوبی انجام دهید، قطعا عوارض بسیار ناچیزی را متحمل می شوید.

 • ایجاد تورم، کبودی و قرمزی در ناحیه تحت درمان
 • احساس سوزن سوزن شدن در ناحیه تحت درمان
 • احساس بی حسی

کاربردهای هایفو

بوتاکس چیست و چگونه انجام می شود؟

تا به اینجا در خصوص هایفوتراپی صورت توضیحاتی دادیم و شما را با این روش زیباسازی و جوانسازی پوست آشنا کردیم. حتما میدانید که هم هایفوتراپی و هم بوتاکس، دو روش درمانی و زیباسازی پوست هستند. اما آیا میدانید فرق هایفو و بوتاکس در چیست و یا کدام یک بهتر هستند؟

بوتاکس

یکی از رایج ترین و نام آشنا ترین روش های درمانی و جوانسازی پوست، تزریق بوتاکس است. بوتاکس نوعی داروی تزریقی است که به نواحی مشخصی از صورت تزریق می شود. به دنبال این تزریق، عضلات صورت و قسمت هایی که دارای چین و چروک عمیق پوستی است، فلج می شوند و به نوعی عصب های آن نواحی غیر فعال می شوند. و در برخی موارد شما دچار سر درد بعد از بوتاکس میشوید.

فواید بوتاکس

شاید بتوانیم بگوییم فرق هایفو و بوتاکس در نحوه درمانی آنها است. بوتاکس فقط به منظور زیباسازی و جوانسازی پوست صورت مورد استفاده قرار نمی گیرد ، بلکه جنبه های درمانی برای مشکلات پوستی نیز دارد. در ادامه به فواید زیبایی و درمانی این ماده تزریقی، اشاره می کنیم.

فواید بوتاکس برای زیبایی

 • بوتاکس دور چشم برای برطرف کردن خط و خطوط و چین و چروک پنجه کلاغی اطراف چشم
 • بوتاکس ابرو برای برطرف کردن خط اخم یا همان خط بین دو ابرو
 • بوتاکس پیشانی برای برطرف کردن خطوط افقی روی پیشانی
 • بالا بردن گوشه های لب ها
 • بالا بردن نوک بینی

فواید بوتاکس برای درمان

عوارض بوتاکس

فرق هایفو و بوتاکس تنها در روش درمانی و چگونگی انجام آن نیست، بلکه این دو روش در عوارض و فواید نیز با یکدیگر تفاوت هایی دارند. به طور کلی عوارض بوتاکس بسیار ناچیز است و همیشه در مورد همه افراد صدق نمی کند. اما در هر صورت باید آن را در نظر گرفت.

برخی از عوارض تزریق بوتاکس عبارتند از:

 • افتادگی پلک یا ابرو
 • سردرد
 • سرگیجه
 • دردها و علائمی مشابه سرماخوردگی
 • ضعف عضلانی
 • ایجاد اختلال در تکلم
 • مشکلات تنفسی
 • دشواری در بلع

تفاوت هایفو و بوتاکس در چیست؟

حال که تا به اینجا با روش های درمانی هایفوتراپی صورت و بوتاکس آشنا شدید، بهتر است تا با تفاوت هایفوتراپی صورت و بوتاکس نیز آشنا شوید. در هر صورت ممکن است برای شما این سوال مطرح شود که کدام روش درمانی و زیباسازی را انجام دهیم؟ بنابراین بهتر است تا به بررسی تفاوت هایفو و بوتاکس بپردازیم.

همچنین بخوانید؟ آیا از تفاوت هایفوتراپی و آر اف فرکشنال چیزی می دانید؟

قبل از هر چیز باید به شما بگوییم هیچ بد یا خوبی وجود ندارد و اینکه شما کدام یک از روش های جوانسازی پوست را انتخاب می کنید، به شرایط جسمی تان بستگی دارد. ادامه در هر صورت فرق هایفو و بوتاکس در موارد زیادی است که قصد داریم برای آگاهی بخشی بیشتر به شما آنها را بررسی کنیم.

برای دانستن تفاوت هایفو و پروفایلو اینجا کلیک کنید

فواید هایفو

اولین تفاوت هایفو و بوتاکس در شیوه درمان است. همانطور که در بخش قبلی به آن اشاره کردیم، هایفو یک روش درمانی است که با کمک امواج دستگاه سونوگرافی، زیباسازی و جوانسازی پوست را انجام می دهد اما بوتاکس تزریق دارو است.

به طور کلی ممکن است بعضی از افراد فقط بخواهند مشکل چین و چروک پوستشان را برطرف کنند. در این صورت انتخاب هایفوتراپی ، قطعا هوشمندانه تر خواهد بود.

اما کسانی که می خواهند علاوه بر رفع چین و چروک صورت ، برجسته سازی بعضی از نواحی صورت را نیز انجام دهند، تزریق بوتاکس را انتخاب می کنند. همچنین افرادی که صورت لاغر و استخوانی دارند، معمولا به سراغ تزریق بوتاکس می روند.

با وجود تفاوت هایفوتراپی صورت و بوتاکس، شما می توانید برای انتخاب مناسب، مزایا و عوارض هر کدام از این روش ها که در بالا به آن اشاره کردیم، به دقت بررسی کنید تا بتوانید با آگاهی کامل از عوارض و فواید آن، یکی از این روش ها را برای درمان و زیبایی انتخاب کنید.

هایفو بهتر است یا بوتاکس

در خصوص این سوال که هایفو تراپی صورت بهتر است یا بوتاکس باید بگوییم هایفو یک روش جدیدی از زیباسازی و جوانسازی پوست است. به طور کلی هر روشی که به تازگی پا به دنیای پزشکی می گذارد، با استقبال زیادی روبرو می شود. هایفو یک روش غیر تهاجمی است و در سریعترین زمان ممکن انجام می شود. معمولا نتایج هایفو طولانی تر و ماندگارتر است.

علاوه بر این موارد نتایج هایفو تقریبا بدون برگشت است و بدون درد و بدون خطر است. این در حالیست که بوتاکس نیاز به تمدید مجدد دارد و در مقایسه با هایفو ماندگاری کمتری دارد.

همچنین بوتاکس یک روش نیمه تهاجمی است و نیاز به تزریق دارو دارد. شاید بسیاری از افراد با این موضوع مشکل داشته باشند. بنابراین هر فرد می تواند با در نظر گرفتن تفاوت های بین بوتاکس و هایفوتراپی یکی از آنها را برای درمان و زیباسازی پوست صورت انتخاب کنید.

آیا هایفوتراپی صورت جایگزین مناسبی برای بوتاکس است؟

اگر بخواهیم در خصوص جایگزینی هایفو با بوتاکس بگوییم در واقع باید به این موضوع اشاره کنیم که هر روش درمانی دارای مزایا و معایب خاص و منحصر به فرد خودش است. بنابراین نمی توان به طور قطعی گفت که آیا می توان روشی را جایگزین روشی دیگر کرد یا خیر.

هایفو تراپی

در روش هایفوتراپی شما پوستتان را برای کلاژن سازی تحریک می کنید اما در تزریق بوتاکس، شما عصب و عضلات صورتتان را فلج می کنید تا زیباسازی و جوانسازی در پوست صورت شما پیاده سازی شود. بنابراین هر روش دارای مزایای منحصر به فرد خودش است و نمی توان هیچ کدام را جایگزین دیگری کرد.

ایا بعد از هایفو میتوان بوتاکس کرد ؟

بسیاری از مراجعه کنندگان این سوال برایشان پیش می آید که آیا می توان از هر دو روش، یعنی هایفوتراپی و تزریق بوتاکس برای درمان و جوانسازی استفاده کرد؟

در جواب باید بگوییم بله. می توان از تزریق بوتاکس به عنوان تکمیل کننده درمان با هایفو استفاده کرد. البته این موضوع بسته به نظر پزشک متخصص شما دارد.

بوتاکس

در صورتی که پزشک تشخیص دهد که شما به استفاده از هر دو روش درمانی نیاز دارید، می توانید این کار را انجام دهید. در واقع فرق هایفو و بوتاکس در موارد بسیار زیادی است و شما می توانید از این دو روش به عنوان مکمل یکدیگر استفاده کنید.

آیا هایفو اثر بوتاکس را از بین میبرد

در پاسخ به این سوال باید گفت بله . هرگز اشتباه انجام هایفو و بوتاکس همزمان را مرتکب نشوید. چرا که اگر بوتاکس تزریق کرده باشید و بطور همزمان هایفوتراپی انجام دهید هایفو اثر بوتاکس و ژل تزریق شده را از بین می برد.

پس در جواب به این سوال که ایا بعد از تزریق ژل میتوان هایفو کردباید بگوییم بله ولی باید حداقل 2 هفته گدشته باشد.

فاصله بین بوتاکس و هایفو

فاصله ای که بین انجام عمل هایفوتراپی و بوتاکس صورت باید وجود داشته باشد حداقل 2 هفته و بیشتر از آن است. زیرا همان طور که توضیح دادیم عمل هایفو تاثیر بوتاکس را خنثی میکند و از بین میبرد. بنابر این برای این که تاثیر بوتاکس توسط هایفو از بین نرود باید یک فاصله ی زمانی 14 روزه بین آن ها باشد.

خدمات هایفوتراپی صورت و بوتاکس در کلینیک گلدن رویال

انجام خدمات هایفوتراپی صورت ( لیفت بدون جراحی ) با بهترین دستگاه هایفو، اولترا آمریکایی که یکی از پیشرفته ترین دستگاه ها می باشد و تزریق بوتاکس با برترین برندها در کلینیک زیبایی گلدن رویال انجام می شود.

همچنین کلینیک زیبایی گلدن رویال خدمات خود را شامل لیزر موهای زائد ، لیزر موهای زائد مردان ، تزریق ژل لب ، مزوتراپی مو و … با تضمین کیفیت ارائه می دهد. لطفا برای ویزیت و مشاوره با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس بگیرید.

همراهان گرامی توجه داشته باشید  اگر قصد انجام یکی از دو روش فوق را دارید پیشنهاد می کنیم تا در این مقاله تفاوت هایفو و بوتاکس را بطور کامل مطالعه کنید تا انتخابی درست و هوشمندانه‌ای داشته باشید.

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها