7 تا از رایج ترین مدل های تزریق ژل لب

 این روزها شاهد مدل های تزریق ژل لب هستیم که هر کدام از این مدلها دارای زیبایی های منحصر به فردی می باشد. در واقع حجیم بودن لب ها می تواند در زیبایی چهره افراد تاثیر بسیار مطلوبی بگذارد.

با پیشرفت علم و دانش پزشکی امروزه انواع مدل های تزریق ژل در کلینیک های تخصصی و توسط پزشک انجام می شود.

نه تنها قشر جوان بلکه افراد مسنی که بر اثر افزایش سن حجم لب های خود را از دست داده اند، می توانند با تزریق ژل به لب ها زیبایی خود را مجددا به دست آورند. مدل های تزریق ژل برای لب بر اساس ویژگی های طبیعی لب هر فرد متفاوت خواهد بود.

تزریق ژل لب

با استفاده از روش های مختلف حجیم سازی و تزریق ژل انجام می شود. علاوه بر اینکه شما باید تزریق این ژل را به دست یک پزشک ماهر و متخصص بسپارید، باید هنر و سلیقه پزشک را نیز در نظر بگیرید.

در کنار حرفه، هنر نیز بسیار مهم است؛ به خصوص در مورد عضو مهم صورت که لب می باشد. شما می توانید با مشورت پزشک و تصمیم گیری در مورد مدل های تزریق ژل برای لب، یک مدل را انتخاب کنید و به نتیجه دلخواه برسید. در این مقاله قصد داریم تا شما را با جزییات تزریق ژل لب و انواع مدل های تزریق آشنا کنیم. این حق مسلم شماست که قبل از انجام هرگونه اقدامی برای چهره تان اطلاعات کافی در مورد جزییات آن داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید.

 

 

چرا تزریق ژل لب باید انجام داد؟ 

تزریق ژل به خصوص فیلرهای هیالورونیک اسید، برای حجم دهی لب ها استفاده می شوند. در گذشته، از فیلرهای کلاژنی نیز استفاده می شد.

بطور طبیعی حجم و اندازه لب پایین نسبت به لب بالا لب بیشتر است و  تقارن در دو طرف لبها  از نظر زیبایی بسیار مهم می باشد. ممکن است با افزایش سن در فرم لب ها از لحاظ حجم ، برجستگی و ارتفاع آن تغییراتی رخ دهد و زیبایی آن را کاهش دهد. ژل لب می تواند برای رفع تغییرات ایجاد شده و بازیابی زیبایی لب کاربرد داشته باشد.

عکس قبل و بعد تزریق ژل لب در کلینیک گلدن رویال

677b7c8f 39de 4544 83e9 3a16a8ef34e7

647aae9f 7c29 485d a7bd 616ce45820a9

55606e2e 2755 4622 9fff e7e26d713d32 1

 

ac47d712 b48c 458a 9d0b 6ff2e6f9fe14

 

تزریق ژل لب

در تزریق ژل به لب به حجم و برجستگی قسمت های حاشیه لب حجم بصورت قرینه افزوده می شود. تزریق ژل ، سبب آبرسانی بافت لب نیز می شود و علاوه بر زیباسازی لب، اثر احیایی نیز بر آن دارد. افرادی که از موهای زائد پشت لب ناراضی هستند می توانند از لیزر موهای زائد برای حذف آنها استفاده نمایند.

نحوه تزریق ژل به لب

پزشک معالج باید اولا” شناخت دقیق و کافی‌ از ساختمان پوست و اجزای صورت داشته باشد. ثانیا به تکنیک این روش که شامل محل مناسب، مقدار تزریق و قرار دادن این مواد در لایه های‌ مناسب پوستی است کاملا آشنا باشد.

اندازه ژل تزریقی و عمقی که ژل در آن تزریق می شود به نوع ماده مورد استفاده ، نتایج مورد نظر و نیز عمق و محل چین ناحیه مورد نظر بستگی دارد.
به دلیل اینکه ترکیبات هیالورونیک اسید مقدار زیادی آب در اطراف خود جذب می کند، به میزان کمی ژل برای اصلاح چین و چروک و فرورفتگی ها نیاز است. زیرا جذب آب توسط این ماده ، خود سبب افزایش حجم می شود.

مدل ژل لب

ابتدا ناحیه مورد نظر بی حس می شود و سپس محل تزریق با محلول ضد میکروب و یا الکل تمیز می شود. سپس با یک سرنگ مخصوص و سوزن‌های ظریف میزان دقیقی‌ از دارو با زاویه‌ صحیح در یکی‌ از لایه‌های پوستی و یا زیرپوستی در لب ها تزریق می شود.

برای گرفتن نتیجه ی بهتر،  تزریق ژل لب حتما باید توسط یک متخصص انجام شود. مهارت ناکافی در تزریق می تواند شما را درگیر مشکلات متعددی نماید. شما می تواند ضمانت یک نتیجه ی عالی را از متخصصین کلینیک زیبایی گلدن رویال دریافت نمایید.

در شکل زیر نواحی تزریق در این مدل لب نشان داده شده است

نواحی تزریق ژل به لب

فرآیند تزریق ژل برای لب

امروزه تزریق ژل به لب را می توان یکی از محبوب ترین اقدامات زیبایی برای صورت دانست. لب های خوش فرم و برجسته تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی چهره دارند.

بسیاری از کسانی که قصد دارند تزریق ژل لب انجام دهند، همواره این استرس و نگرانی را دارند که طی فرآیند تزریق ژل چه اتفاقی می افتد؟ و یا این ژل دقیقا چیست و چه کاری در بدن انجام می دهد؟ به طور کلی این سوالات در ذهن تمام افرادی که قصد انجام این کار را دارند، نقش می بندد.

منظور از ژل لب، یک ماده خاص و طبیعی به نام هیالورونیک اسید (HA) است. اصلا جای هیچ گونه نگرانی نیست زیرا این ماده به طور طبیعی در بدن نیز یافت می شود.

مدل های ژل لب با استفاده از هیالورونیک اسید بسیار طبیعی تر خواهند بود. علاوه بر آن مزیت هیالورونیک اسید این است که باعث می شود جذب آب بیشتری در بدن به وجود بیاید، حتی بیشتر از وزن هیالورونیک اسید.

فرایند تزریق ژل لب

شاید این سوال برای شما مطرح شود که چرا با افزایش سن حجم لب ها کاهش پیدا می کند؟ به طور طبیعی زمانی که سن رو به افزایش است، هیالورونیک اسید طبیعی موجود در بدن توانایی اتصال خود با آب را از دست می دهد و در نتیجه جذب آب کمتری در بدن اتفاق می افتد و لبها فرم طبیعی خود را از دست می دهند.

دقیقا علت کاهش حجم لب در سنین بالا همین موضوع است. بنابراین با توجه به وجود چنین فرآیندی در بدن افراد سالخورده تزریق هیالورونیک اسید به لب های این افراد امکان پذیر نیست و فقط برای قشر جوان توصیه می شود. تزریق هیالورونیک اسید باعث برجسته سازی و فرم دهی لب های افراد جوان می شود.

فیلم تزریق ژل لب (فیلر)

در این بخش دو فیلم از طریقه تزریق فیلر لب را که توسط پزشک متخصص در کلینیک زیبایی گلدن رویال انجام می شود را برای شما قرار داده ایم تا شما عزیزان با روند انجام کار در این کلینیک آشنا شوید.

 

 

توصیه هایی بسیار مهم قبل از حجیم سازی لب با ژل

اخیرا تعداد مراجعینی که قبلا تزریق ژل لب انجام داده اند و ناراضی هستند زیاد شده است.

 1. قبل از هر گونه تزریقی باید لب معاینه شود تا اگر اختلال عملکردی وجود دارد مورد توجه قرار گیرد.
 2. فرم لب بایستی به سایز اولیه لب، ابعاد صورت و میمیک و دینامیک لب انتخاب شود و در حیطه طبیعی باشد.
 3. تزریق دوطرف لب بدون در نظر گرفتن قسمت مرکزی لبها صحیح نمی باشد.
 4. طبق اصول زیبایی شناسی، لب بالا بایستی بیست درصد کوچکتر و عقب تر از لب پایین باشد.
 5. در برخی مراجعین قبل از تزریق لب نیاز به اصلاحات دیگری مانند افزایش حجم سایز چانه وجود دارد.
 6. بهترین انتخاب برای افزایش حجم لب استفاده از ژل های هیالورونیک اسید می باشد البته مارک ژل و کیفیت برند آن هم بسیار مهم است.
 7. تبحر و تکنیک پزشک در تزریق بسیار حائز اهمیت است.
 8. تزریق در لب را می‌توان برحسب نیاز بیمار فقط در خطوط دور لب انجام داده و یا اینکه حجم خود لب‌ها را نیز افزایش داد. در هر یک از این موارد باید میزان مصرف ژل و هزینه بیمار را مدنظر قرار دهیم.

 

تزریق ژل لب عروسکی

عکس قبل و بعد تزریق ژل لب

تزریق ژل لب آقایان

انواع تزریق ژل لب

تزریق ژل به لب ها می تواند فرم و شکل ظاهری لب شما را به شدت تغییر دهد. با توجه به ویژگی های طبیعی لب، یکی از مدلهای ژل لب برای فرد انتخاب می شود.

شما می توانید با مشورت پزشک و تصمیم گیری در مورد فرم لب دلخواهتان یکی از این مدل ها را انتخاب کنید.

قبل از انتخاب و تصمیم گیری در مورد مدل تزریق، باید توجه داشته باشید که چه مدل تزریق ژل برای لب های شما مناسب است و با چهره شما بیشترین تناسب را دارد. ما در این بخش به 9 مدل تزریق فیلر لب اشاره کرده ایم:

1-تزریق ژل لب مدل قلبی

مدل لب قلبی یکی از تکنیک های پرطرفدار ژل لب است. در این مدل فرم زیبا و زنانه ای به لب ها داده می شود. به طور کلی تزریق ژل به لب به روش قلبی کمی حرفه ای تر و دقیق تر از سایر روش ها انجام می شود.

تزریق ژل لب مدل قلبی

مدل قلبی با برجسته سازی و فرم دهی خاصی که برای لب ها ایجاد می کند، امروزه طرفداران بسیار زیادی دارد. اکثر خانم هایی که فرم لب های آنها بیضی شکل است می توانند با تزریق ژل به روش قلبی فرم زیبا و بسیار طبیعی به لب های خود بدهند. از مزایای تزریق ژل به روش قلبی می توان به فرم طبیعی و لبخندهای بسیار زیبا پس از تزریق اشاره کرد.

2- تزریق ژل لب مدل روسی

در مدل روسی قسمت بالایی لب ها دقیقا مانند قلب به یکدیگر نزدیک می شوند و فرم عروسکی شکلی به خود می گیرند. در این روش حجیم سازی و برجسته سازی لب فقط قسمت بالایی و مرکز لب حجیم می شود و سایر قسمت های لب به مقدار کمی حجیم می شوند. مدل روسی یکی دیگر از مدل های پرطرفدار است.

زیرا در این مدل لب ها فرم غیر عادی و غیر طبیعی به خود نمی گیرند و بیش از اندازه حجیم نمی شوند. در مقایسه با مدل قلبی باید بگوییم لب های روسی حجم کمتری دارند و طبیعی تر هستند.

مدل ژل لب روسی

نکته ای که جالب است بدانید این است که در تکنیک روسی برخلاف سایر تکنیک ها مدل تزریق ژل به لب بطور عمودی و از قسمت بالای لب انجام می شود. در این روش تزریق از داخل به بیرون انجام می شود.

3- تزریق ژل لب مدل عروسکی یا باربی

حتی نام ژل لب عروسکی نیز جذب کننده است. مدل عروسکی یا باربی از لب های شما یک لب عروسکی شکل می سازد. این مدل تزریق به این صورت است که لب های پایینی از لب های بالایی حجیم تر خواهند بود و قسمت بالایی و 7 شکل لب شما مقداری حجیم می شود.

مدل ژل لب عروسکی یکی از مدل های بسیار جذاب و خیره کننده است. پس از تزریق ژل لب به تکنیک عروسکی چهره شما دقیقا مانند یک عروسک جذاب و خیره کننده می شود و شادابی و جوانی بیشتری در چهره شما ایجاد می شود.

تزریق ژل لب مدل عروسکی

4- تزریق ژل لب مدل طبیعی

مدل های عروسکی، روسی و یا قلبی تغییر بسیار زیادی در چهره افراد به وجود می آورد. در این میان کسانی هستند که از فرم لب های خود و نازکی آنها ناراضی اند، اما در عین حال نمی خواهند چهره شان از فرم طبیعی خود خارج شود.

تزریق ژل لب مدل طبیعی

تزریق این مدل ژل لب کاملا مناسب این افراد است زیرا تغییر زیادی در فرم لب هایشان ایجاد نمی کند اما در عین حال باعث خوش فرم شدن لب ها می شود. برای کسب اطلاعات کامل در مورد تزریق ژل مدل نچرال اینجا کلیک کنید.

5- تزریق ژل لب مدل فانتزی

در تزریق ژل لب مدل فانتزی ،  لب ها به طور کلی از حالت طبیعی و عادی خود خارج می شوند و فرم فانتزی به خود می گیرند. در تکنیک فانتزی لب ها به طرز چشمگیری حجیم می شوند. اکثر کسانی که تزریق به روش فانتزی را انتخاب می کنند، سایر اعضای صورتشان مانند گونه و چانه را نیز به فرم فانتزی در می آورند.

تزریق ژل لب مدل فانتزی

تزریق ژل لب مدل فانتزی

6- تزریق ژل لب مدل چاک دار

در مدل چاک دار، در قسمت مرکزی لب پایین چاک و یا خط ایجاد می کنند تا حجم دو طرف لب پایین بیشتر دیده شود. از مزیت تزریق ژل مدل چاک دار می توان به لبخندهای بسیار زیبا اشاره کرد. این روش فرم و ظاهر بسیار خاص و متفاوت به لب ها می بخشد.

تزریق ژل لب مدل چاکدار

7- تزریق ژل لب مدل هالیوودی

مدل لب هالیوودی یکی از مدل های پرطرفدار است. در این مدل که الهام گرفته از ستاره های سینما و هالیوود است، هر دو لب بالا و پایین به یک اندازه حجیم می شوند.

نمونه مدل تزریق ژل به لب ها

پس از تزریق ژل به روش هالیوودی تمام تمرکز و توجه به سمت لب های شما خواهد بود. در این روش فقط برجسته سازی و حجیم سازی لب ها مد نظر است و به طور کلی فرم لب از سایر اجزای صورت جذب کننده تر است.

8- تزریق ژل لب مدل گرد

اگر دوست دارید که چین و چروک های بر روی لب از بین بره و ظاهری صاف برای لب شما ایجاد شود بهترین مدل برای شما تزریق ژل لب مدل گرد می باشد. در این مدل، لب پایین به طور یکنواخت، حجم بیشتری پیدا میکند و لب بالا هم پرحجم می شود.

تزریق ژل لب مدل گرد

9- تزریق ژل لب مدل قلوه ای

تزریق ژل لب مدل قلوه ای زمانی مورد استفاده قرار خواهد گرفت که مقدار ژل لب را پزشک متخصص بصورت یکنواخت در تمامی قسمتهای لب تزریق کند. همچنین میزان برجستگی لبها نباید بیش از حد باشد .

آیا تزریق ژل لب دائمی می باشد؟

فکر می کنید تزریق ژل به لب با ماندگاری بلند مدت یا دائمی واقعیت داشته باشد؟ بگذارید با شما روراست باشیم تا به امروز هیچ کمپانی نتوانسته ثابت کند که می تواند ژل لب دائمی تولید کند. منظور از دائمی اینکه یک بار ژل تزریق شود و دیگر نیازی به تمدید و تزریق نباشد.

برخی از کمپانی ها توانسته اند عمر ژل را به دو سال افزایش دهند که سبب شده برندهای قابل قبولی باشند. مثلاً تزریق ژل با برند Radiesse و Sculptra به واسطه مدت زمان دوام بیشتری که دارد مشهور به ژل دائمی است اما نه به این معنی که تا آخر عمر خود دیگر نیاز به تمدید ژل نداشته باشید.

آیا تزریق ژل به لب دائمی می باشد؟

دقت کنید که مواد موجود در ژل های دائمی کمی برای بدن خطرناک هستند و عوارض تزریق ژل لب افزایش پیدا می کند و نیاز است که موقعیت بدن و سلامت بدن سنجیده شود اما ژل های موقت دارای ماده ای به نام هیالورونیک اسید بوده که هیچ خطری برای بدن ایجاد نمی کنند و خاصیت نیمه دائمی دارند و معمولاً رضایت بالایی را به خود اختصاص داده اند.

مزایای تزریق ژل به لب ها

مزایای تزریق ژل لب که قبل از انجام تزریق ژل باید بدانید:

کبودی کمتر

کبودی و ورم  تزریق فیلر  اسید هیالورونیک از بقیه فیلرها کمتر است.

ماندگاری قابل قبول نتایج 

هرچند نتایج تزریق ژل به لب ها دائمی نیست، اما ماندگاری رضایت‌بخشی، حدود ۶ ماه دارد.

کنترل آسان حجم لب  

متخصص به خوبی می‌تواند حجم ژل را کنترل کند و نتیجه دلخواه را به دست دهد.

سهولت در از بین بردن و رفع برآمدگی ها 

اگر حرکت لب‌ها یا صحبت کردن باعث ایجاد توده یا برآمدگی شود، توده به راحتی حل و مشکل برطرف می‌شود.

پایین بودن احتمال بروز واکنش آلرژیک 

چون مواد به کار رفته در ژل‌های تزریقی مشابه موادی است که در بدن وجود دارد، بعید است که باعث حساسیت شود. اما اگر به لیدوکائین حساسیت دارید، حتماً قبل از درمان موضوع را به پزشک اطلاع دهید.

تزریق فیلر لب سریع ترین روشی است که سریع ترین نتیجه را نشان می دهد. درهمین خصوص مزایای زیادی نسبت به بقیه روش ها به خود اختصاص داده است.

عکس ژل لب

از دیگر فواید دریافت ژل لب ، می توان به این مورد اشاره کرد،که هرگاه متقاضی بعد از تزریق فیلر بر لب از حجیم کردن لب های خود به هر دلیلی پشیمان شد و خواست لبان خود را به حالت اول بازگرداند ،تزریق فیلر این امکان را به او می دهد که فیلر را بدون هیچ مشکلی تخلیه کند .

تزریق فیلر، ظاهری صد در صد طبیعی برای لب ایجاد می کند ، و به گونه ایی لب را نشان می دهد که انگار لب مادر زادی همینقدر خوش فرم و حجیم بوده است و به هیچ وجه برای هیچکس احتمال تشخیص نم یگذارد.

تزریق فیلر طبیعی ترین ظاهر را برای افراد ایجاد می کند و در فرم دهی صورت نقش بسزایی دارد.، همه افراد هم به دنبال راهی برای طبیعی نشان دادن زیبایی های خود می باشند به از همین رو تزریق فیلر را برای لبان خود انتخاب می کنند.

عوارض تزریق ژل لب

با توجه به گرایش روزافزون خانم ها به سمت حجیم سازی لب ، یافتن یک کلینیک زیبایی معتبر برای انجام این عمل زیبایی کمی دشوار است. اگر تزریق فیلر لب توسط یک متخصص انجام نشود ، می تواند عوارض و مشکلات جبران ناپذیر به همراه داشته باشد.

بدلیل خونرسانی زیاد در لب احتمال خون مردگی بعد از تزریق وجود دارد که استفاده از کمپرس یخ و مصرف نکردن داروهای ضد انعقاد خون ، امگا۳ ، ویتامین ایی و مسکن های مثل آسپرین ، ژلوفن، ناپروکسن، دی پیریدامول، چند روز قبل از تزریق از این عارضه جلوگیری می کند.

بدلیل شبکه عصبی قوی در لب از بلوک عصب سه قلو برای کنترل درد استفاده می شود بی حسی در این ناحیه ممکن است تا ۴۵ دقیقه باقی بماند و خوردن غذا در طی این مدت ممکن است موجب گاز گرفتگی لب و آسیب به آن شود .

بنابراین تا زمان برگشت کامل حس لب خوردن و آشامیدن ممنوع می باشد. در ۲۴ ساعت اول بعد از تزریق گرمای شدید ، ورزش های سنگین و مصرف نوشیدنی های الکلی ممنوع می باشد تا از بروز تورم ، خون مردگی و التهاب بیشتر جلوگیری شود.

اگردر هنگام تزریق ژل برای لب دچار سرماخوردگی هستید ویا دچاراختلالات عصبی وفشارهای شدید هستید انتظاردست یابی به یک نتیجه دلخواه رانداشته باشید.درمورد اینکه چگونه به اهداف خود درمورد زیبایی خواهید رسید با پزشک مشورت کنیدتا بهترین راه حل ها را دراختیارتان قراردهد.

بروز ناراحتی های خفیف

این ناراحتی ها بسیار طبیعی میباشد و به خاطر تزریق سوزنی است که در لب انجام شده است.

کبودی

کبودی که روند طبیعی بدن میباشد،بعضی از افراد بیشتر ازافراد دیگر دچار این کبودی میشوند،میزان کبودی درافراد ژنتیکی میباشد همچنین سیگارکشیدن واستفاده از داروهایی مانند آسپیرین میزان این کبودی را افزایش میدهد.این کبودی ها درحدود 1 هفته بهبود میابد البته بستگی به فرد دارد. کبودی میتواند درحدود2 تا 10 روز باقی بماند.

قرمزشدن

قرمزشدن پوست برای هر بیمار متفاوت میباشد اما حدود 12 تا 24 ساعت این قرمزی ها ازبین خواهد رفت .

تورم

تورم ،سوزش وقرمزی درناحیه ای که سوزن تزریق شده است. تورم در صورت کاملا طبیعی میباشد وبرای هربیمار متفاوت است به دلیل اینکه لب ها یکی ازحساسترین ناحیه ها درصورت میباشد هرگونه تورم روی آن کاملا طبیعی است

طبیعی نبودن حالت لب ها

این مورد با ازبین رفتن تورم بهبود می یابد. پزشک برای ازبین رفتن این حالت ها به شما ماساژدادن مدل های لب را آموزش میدهد .

عکس قبل و بعد تزریق انواع مدل ژل لب

در تصاویر زیر برخی از نمونه کارهای تزریق فیلر لب که در کلینیک زیبایی گلدن رویال با بهترین ژل لب برای مراجعه کنندگان عزیز انجام شده را مشاهده می کنید.

عکس ژل لب

عکس ژل

تزریق ژل لب مدل نچرال

قبل و بعد از تزریق ژل به لب

راهنمای کامل شستن صورت بعد از تزریق ژل به لب

شستن صورت بعد از تزریق ژل یکی از مهمترین  بخش های مراقبتی می باشد. شستن لب بعد از تزریق با آب سرد در ساعات اولیه باعث جمع شدن و یا گلوله شدن لب‌ها می‌شود .

همچنین استفاده از آب گرم برای شستشو صورت بعد از تزریق ژل باعث تغییر در در ساختار ژل و یا پارگی لب ها می‌شود. توجه داشته باشید برای شستن صورت بعد از تزریق ژل به لب از مواد  شوینده‌ قوی استفاده نکنید .

ماندگاری ژل لب چقدر است؟

تقریبا برای تزریق ژل برای لب 30 الی 45 دقیقه زمان لازم است و پس از تزریق تقریبا بین 12 الی 18 ماه ماندگاری دارد. طی این مدت شما باید هر 6 الی 9 ماه یکبار برای ترمیم به پزشک مراجعه کنید.

تزریق ژل لب طبیعی

مراقبت بعد از تزریق ژل لب

 • نکاتی که در مورد مراقبت بعد از تزریق ژل لب باید رعایت شود تا به نتیجه دلخواه برسید عبارتند از:
 •  در طول ۲۴ ساعت اول پس از تزریق ، از انجام ورزش هایی پر تحرک مانند ایروبیک پرهیز کنید
 • از قرار گرفتن بیش از حد در معرض آفتابو یا گرمای شدید و مصرف مشروبات الکلی پرهیز کنید.
 •  پس از تزریق، تا ۷۲ ساعت از ماساژ ناحیه تزریق شده پرهیز نمایید.

آیا تزریق ژل لب درد دارد؟

بسیاری از افرادی که علاقه به تزریق ژل به لب دارند از درد آن می ترسند. اما سوال اینجاست که آیا واقعا این روش درد آور است؟

به جرات خواهیم گفت که تزریق ژل به لب هرگز فرایند دردناکی نخواهد بود. درد یا سوزشی که احساس می شود بسیار جزئی بوده و هر کسی می تواند آن را تحمل کند. تزریق در زمان کوتاهی صورت می گیرد و از مواد بی حس کننده استفاده می شود و هیچ درد بالایی در ناحیه لب احساس نخواهد شد. نوع ژلی که استفاده می شود کاملاً درجه یک است و اجرای قابل قبولی دارد.

حال سوال اینجاست که چرا عده ای از تجربه بد تزریق ژل به لب ها می گویند و از دردناک بودن آن گله دارند؟ فقط در صورتی می توان گفت که تزریق ژل برای لب دردناک است که استانداردهای لازم برای آن لحاظ نشده باشد.

آیا تزریق ژل به لب درد دارد؟

یعنی اگر کلینیک زیبایی غیر معتبری انتخاب کنید و از کیفیت ژلی که وجود دارد اطمینان نداشته باشید احتمال اینکه تجربه تلخی برای شما ایجاد شود وجود دارد. مثلاً در برخی از کلینیک ها از سوزن های بزرگ استفاده می شود و کمبود امکانات سبب بروز حس ناخوشایند و درد در شخص می شود. افرادی که سیگار می کشند و یا داروهای خاصی استفاده می کنند معمولاً دچار درد در زمان تزریق هستند.

ورم بعد از تزریق فیلر لب

ورمی که پس از تزریق ژل به لب ایجاد می شود بستگی به نوع ژل دارد. برخی از ژل ها آب کمتری جذب می کنند و این موضوع باعث می شود که به سختی ورم نمایند این مدل از ژل ها برای خطوط لب بهترین گزینه محسوب می شوند. اما اگر قرار به افزایش حجم کلی لب باشد باید نوع دیگری از ژل تزریق شود که شاید مقداری تورم به همراه داشته باشد.

این ورم موقتی است و نگران آن نباشید می توانید از ایبوپروفن استفاده کنید تا کبودی لب از بین برود و همینطور از کیسه یخ استفاده نمایید تا ورم ایجاد شده سریعتر از بین برود. دقت کنید که برای درمان سریع ورم لب بعد از تزریق یک سری مکمل ها وجود دارد، مثلاً مکمل بروملین و آرنیکا دو پیشنهاد خوب در این راستا هستند و اثر بخشی مناسبی به همراه خواهند داشت.

 • برای رهایی از ورم لب پس از تزریق باید تا 72 ساعت ناحیه مورد نظر را دستکاری نکنید. در دو هفته اول می بایست از حمام با حرارت بالا و سونا خودداری کنید.
 • اجازه استفاده از هیچ نوع مواد آرایشی تا 24 ساعت نخواهید داشت.
 • همینطور نباید ورزش های پر تحرک داشته باشید. ورم در برخی از افراد بیشتر و در برخی کمتر است و بستگی به شرایط بدنی شخص دارد اما به طور کلی در کمتر از چند روز برطرف می شود و مشکلی نخواهد داشت.

خشکی لب بعد از تزریق ژل به لب

خشکی لب پس از تزریق ژل موضوع نگران کننده ای نیست اما تا حدودی آزار دهنده است. یکی از دلایلی که شخص درگیر خشکی پس از تزریق ژل می شود حساسیت شخص به کرم های بی حسی است چون در این کرم ها ترکیبات قوی وجود دارد که سبب خشکی لب پس از تزریق ژل می شود.

بارها دیده شده که شخص پس از تزریق ژل به لب مدام با زبان خود لب ها را مرطوب می کند این حالت اگر بیش از تعداد تکرار شود سبب خشکی پوست می شود.

دلیل خشک شدن لب بعد از تزریق ژل

همانطور که اشاره شد نباید پس از تزریق ژل به لب از لوازم آرایشی استفاده شود بنابراین کسانی که از رژ  و سایر موارد آرایشی استفاده می کنند معمولاً با خشکی لب یا پوسته پوسته شدن روبرو می شوند. در صورتی که پوست دچار تورم شود احتمالاً با خشکی همراه است و این موضوع باعث می شود که لایه بالایی پوست نیز خشک شود. برای درمان خشکی پوست می بایست از بالم لب حاوی مرطوب کننده استفاده کنید .

نحوه غذا خوردن بعد از تزریق فیلر لب چگونه است؟

پس از تزریق ژل نباید از ساندویچ و مواد غذایی با بافت سخت استفاده کنید. در واقع نباید بافت غذا به صورتی باشد که فشار زیادی به لب و ناحیه اطراف آن وارد شود. رژیم غذایی نرم بهترین گزینه پس از تزریق ژل به لب است. شما تا 24 ساعت اول باید از غذاهایی استفاده نمایید که بسیار نرم هستند.

بهتر است که غذا بسیار سرد یا بسیار داغ نباشد چون ممکن است لب خود را بسوزانید و یا لب را گاز بگیرید. استفاده از مواد غذایی که بافت سختی دارند نیاز به جویدن بیشتر و شدیدتر هستند و این موضوع باعث می شود که لب نیز درگیر شود و مشکلات زیادی ایجاد کند.

به طور کلی ممنوعیت غذایی پس از تزریق دیده نمی شود یعنی اینطور نیست که غذای خاصی برای شما حساسیت زا باشد اما بهتر است از مواد غذایی استفاده کنید که نیاز به تلاش زیاد برای جویدن نداشته باشد در این صورت بافت پوست لب شما موقعیت استراحت خواهد داشت و حالت اجرایی بهتری به خود می گیرد. البته که لب ها از نظر سبک و مدل با هم فرق دارند و برخی از افراد بدون رعایت غذایی نیز نتیجه می گیرند.

قیمت تزریق ژل لب

قیمت تزریق ژل لب بستگی به مقدار حجمی که استفاده می شود دارد اما به صورت تقریبی هزینه ژل لب به ازای هر سی سی 3/500/000 تومان می‌باشد. ( پاییز 1400)

توجه داشته باشید به علت نواسانات قیمت  ژل ها ، این هزینه تقریبی می باشد .از شما خواهشمندیم یک روز قبل از مراجعه به  کلینیک زیبایی گلدن رویال ، با این مجموعه تماس گرفته و قیمت ها را استعلام بفرمایید.

خدمات تزریق ژل لب در کلینیک زیبایی گلدن رویال

کلینیک زیبایی گلدن رویال برای تزریق ژل لب از با کیفیت ترین برندهای ژل استفاده می کند تا احتمال بروز عوارض تزریق فیلر لب را به حداقل برساند. لطفا جهت مشاوره و تعیین وقت با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس حاصل فرمایید.

انواع مدل تزریق ژل لب  که  در این مقاله به آن اشاره شد، زیبایی خاص خود را دارند. شما باید با انتخاب یک کلینیک زیبایی حرفه ای و توسط پزشک متخصص انواع مدل های ژل لب را انجام دهید. این نکته را مد نظر داشته باشید که هر مدل تزریق لب مناسب چهره شما نیست . تصمیم گیری در این خصوص را به عهده پزشک بگذارید تا نتیجه نهایی برای شما مطلوب و خوشایند باشد.

نظرات کاربران
guest
46 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
المیرا
المیرا
1400-08-24 10:47

سلام . وقت بخیر . از فیلر لب فقط برای حجم دهی لب استفاده می کنند؟ یا فیلر لب هم مثل ژل عمل میکننه و برای فرم دهی استفاده میشه ازش؟

ثریا
ثریا
1400-08-15 09:33

سلام. ببخشید من تزریق ژل لب که انجام دادم الان از فرم لبام راضی نیستم. میخواستم بدونم میشه بدن تخلیه ژل فرم لبامو تغییر بدم؟

مریم
مریم
1400-08-02 12:22

سلام. قیمت تزریق ژل لب چقدره؟