هر آنچه که در رابطه با بوتاکس مردان باید بدانید

امروزه بوتاکس مردان یکی از راه حل‌های مناسب، برای از بین بردن خطوط و  چین و چروک پوستی می‌باشد. این روش کاملا بی خطر و تاثیر‌گذار است. مزایای ویژه این روش سبب شده تا افراد زیادی، برای انجام دادن بوتاکس به کلینیک‌ها مراجعه کنند. بوتاکس در واقع داروی تزریقی است؛ که همواره با فلج کردن برخی از عضلات، موجب از بین رفتن چین و چروک صورت می‌شود.

بوتاکس آقایان، روشی کاملا غیر تهاجمی است؛ که طبق آمار به دست آمده، یکی از محبوب‌ترین روش‌ها برای جوانسازی پوست می‌باشد.

بوتاکس آقایان

در حال حاضر، بوتاکس تنها مختص به خانم‌ها نیست؛ بلکه برای پوست آقایان نیز مناسب می‌باشد. در گذشته مردان،  توجه چندانی به این قضیه نداشتند و چنین فعالیت‌هایی را برای خود نمی پسندیدند. اما به مرور زمان با پیشرفت علم و گرفتن نتیجه عالی از تزریق‌ها و عمل زیبایی،  آقایان هم به بوتاکس روی آوردند.

تزریق بوتاکس صورت مردانه، نواقص و چین و چروک‌های ریز و درشت را به طور کامل از بین برده، که برای آقایان بسیار کاربردی و مفید می‌باشد. با استفاده از این روش می‌توان، مشکلات و بیماری های پوستی از جمله سردرد، تنبلی چشم و اسپاسم را به راحتی از بین برد.

بوتاکس

با وجود اینکه بوتاکس برای مرد و زن مناسب می‌باشد؛ اما باید توجه داشته باشید که، نوع و روش بوتاکس مردان با خانم‌ها متفاوت است. به دلیل ساختار محکم و قدرت عضلانی مردان، برای انجام دادن تزریق بوتاکس مردان، باید از قبل برنامه ریزی کرد.

با بهره‌گیری از این روش، برای همیشه پوستی شاداب و جوان خواهید داشت‌. با گذشت زمان این روش در میان مردان افزایش یافته که جایگزین خوبی برای بهبودی صورت، بدون نیاز به ریکاوری است.

آیا مردان می‌توانند بوتاکس تزریق کنند؟

امروزه تاثیر بوتاکس در خانم‌ها و آقایان برابر است. در این میان تنها تفاوت می تواند، سبک زندگی افراد و تاثیرات آن بر روی نتایج نهایی باشد. این تاثیرات در برخی از افراد سطحی و جزئی بوده و در برخی دیگر شدید و عمیق‌تر است.

بنابراین برای انجام تزریق بوتاکس، فرقی میان خانم‌ها و آقایان وجود ندارد. بنابراین آقایان نیز می‌توانند از این روش برای جوانسازی و رفع نواقص خود بهره گرفته و بوتاکس مردان را انجام دهند.

بوتاکس

 

در حال حاضر این روش روز به روز در میان مردان رو به افزایش می‌باشد. در واقع این افراد جزو کسانی هستند که، به دلایل مختلف از جمله عدم مراقبت از پوست خود، شرایط جوی و تغذیه ناسالم دچار آسیب در بافت‌های پوستی خود شده‌اند. در نتیجه، تزریق بوتاکس به صورت مردان، می‌تواند موجب شادابی، جوانی و افزایش اعتماد به نفس در آن‌ها شود.

نواحی تزریق بوتاکس آقایان

 

ناحیه تزریقمحدوده دوز توصیه شده
خطوط پیشانی10-20 واحد
خطوط بین ابرویی20-30 واحد
خطوط پایانی چشم (چشم بلبلی)12-24 واحد برای هر سمت
خطوط کنار بینی (خطوط نسلی)2-4 واحد برای هر سمت
خطوط لب سیگاری (Smoker’s lines)2-4 واحد برای هر سمت
خطوط کوچک دهان2-4 واحد برای هر سمت
خطوط زیر لب1-2 واحد برای هر سمت

بوتاکس آقایان، با بوتاکس زنان چه تفاوتی دارد؟

همواره با افزایش سن، پوست انسان، دچار تغییرات عمقی می‌شود. در نگاهی اجمالی متوجه می‌شوید که میزان چین و چروک، در صورت آقایان بیشتر از خانم‌ها می‌باشد. ترمیم تمامی این خطوط در صورت، تقریبا غیر ممکن است؛ ولی با استفاده از تزریق بوتاکس آقایان، می‌توان میزان چین و چروک و خطوط را کاهش داد. بنابراین تفاوت اول، در میزان بوتاکس مردانه و زنانه بوده که صورت آقایان، نیاز به بوتاکس بیشتری دارد.

همچنین بخوانید : بوتاکس بهتره یا تزریق چربی ؟

زیرا ماهیچه صورت آقایان به خصوص در بخش پیشانی و بین ابرو، بسیار قوی تر از ماهیچه صورت بانوان می‌‌باشد. به همین خاطر برای متوقف کردن این رویه در آقایان، نیاز به بوتاکس بیشتری داریم.

یکی از ویژگی‌های مهم برای طبیعی نشان دادن بوتاکس، مدل ابروها می‌باشد. در این میان به دلیل معمولی بودن ابروهای مردان، رسیدن به نتیجه ایده‌ال سخت‌تر است.

بوتاکس مردان، با بوتاکس زنان چه تفاوتی دارد؟

به طور کلی برای رسیدن به نتیجه دلخواه و طی مراحل اصولی، خانم‌ها به ۳۰تا ۵۰ و آقایان به ۵۰ تا ۸۰ واحد بوتاکس نیاز دارند. در نهایت بوتاکس مردان در مقایسه با خانم‌ها بسیار حساس و سخت‌تر می‌باشد. در این میان علاوه بر رسیدن به نتیجه دلخواه باید، خصوصیات مردانه به خوبی حفظ شود به همین خاطر متخصصان در این زمینه از راهکارهای مناسب، برای تزریق بوتاکس آقایان استفاده می‌کنند.

فواید بوتاکس برای مردان

یکی از عوامل موثر در عصبی نشان دادن آقایان، خطوط اطراف ابرو و چشم می‌باشد. بوتاکس در اصل، از تحریک اعصاب جلوگیری کرده؛ که موجب غیر فعال شدن آن‌ها می‌شود. از جمله فواید این تزریق برای آقایان عبارتند از:

1- روش مطمئن و دارای تاییدیه سازمان جهانی دارو

تزریق بوتاکس، برای از بین بردن خطوط سطحی و عمیق، برای خانم‌ها و آقایان توسط سازمان ADA تایید شده و دارای تاییدیه رسمی می‌باشد.

2- بوتاکس اقایان نیازی به استراحت و دوره نقاهت ندارد

بوتاکس مرد یکی از روش‌های بدون نقاهت است. شما در زمانی کوتاه می‌توانید، بوتاکس خود را انجام داده و به خانه برگردید. به همین خاطر بعد از انجام این عمل نیازی به استراحت ندارید و به راحتی می‌توانید، به کار‌های خود ادامه دهید. فقط امکان تورم یا کبودی خفیف وجود داشته که مشکلی ایجاد نمی‌کند.

3- انجام مراحل جوانسازی پوست به بهترین شکل

این روش از افزایش چین و چروک جلوگیری می‌کند. با تزریق بوتاکس چین و چروک‌ها از بین رفته که موجب شادابی و سرزندگی پوست می‌شود

4- افزایش اعتماد به نفس با بوتاکس اقایان

بهره‌گیری از روش تزریق بوتاکس آقایان، سن افراد را از حد طبیعی خود جوانتر نشان می‌دهد. در نتیجه بوتاکس، نشانه‌های افزایش سن را از بین برده که موجب افزایش اعتماد به نفس در مردان شده و کیفیت زندگی آن‌ها را در محیط‌های مختلف افزایش می‌دهد.

5- روشی غیر تهاجمی برای تزریق بوتاکس برای مردان

بوتاکس روشی کاملا غیر تهاجمی و مناسب است. این روش نیازی به تجهیزات عمل و همچنین بیهوشی و بی حسی نداشته که ظرف چند دقیقه انجام می‌شود. بوتاکس در مقایسه با سایر روش‌ها، بسیار کاربردی و ساده است.

عوارض بوتاکس برای مردان

با توجه به اینکه، بوتاکس روشی کاملا بی خطر بوده و توسط FDA تایید شده؛ اما برای برخی از افراد دارای عوارض جانبی می‌باشد. برای جلوگیری از وقوع عوارض بوتاکس باید در انتخاب مرکز و نوع مواد بوتاکس، دقت کنید و به خاطر هزینه کم به مراکز بی‌تجربه و غیر متخصص مراجعه نکنید.

در غیر این صورت با مشکلاتی مواجه خواهید شد؛ زیرا بوتاکس مردان بسیار حساس می‌باشد. از جمله این عوارض عبارتند از:

 • علائم مشابه به آنفولانزا
 • تورم و کبودی در محل تزریق بوتاکس
 • افتادگی پلک صورت موقف
 • مشکلات تنفسی، سردرد و سرگیجه
 • اشک‌ریزی زیاد یا بالعکس خشکی چشم
 • اثرگذاری بر عضلات دیگر، بر اثر تزریق بیش از حد
 • ایجاد مشکل در صحبت کردن و بلع غذا
 • از دست دادن کنترل عضلات
 • ایجاد مشکلات بینایی و از دست دادن کنترل ادرار

چه قسمت‌هایی از صورت آقایان نیاز به بوتاکس دارد؟

امروزه بوتاکس مردان، با هدف از بین بردن  خطوط عمیق پیشانی و چروک دور چشم انجام می‌شود؛ که در اصطلاح به چروک‌های دور چشم، پنجه کلاغی نیز می‌گویند.

چه قسمت‌هایی از صورت آقایان نیاز به بوتاکس دارد؟

در اطراف دهان با هدف رفع خطوط خنده ، در صورت مردان تزریق بوتاکس در عضله بوستر، که در امتداد خطوط فک وجود داشته، که با انجام دادن بوتاکس از فرو رفتگی و افزایش چروک، در این ناحیه جلوگیری می‌شود. بنابراین صورت نازک‌تر و زیباتر به نظر می‌رسد.

یکی از قسمت‌هایی که به صورت متداول توسط مردان، بوتاکس می‌شود؛ قسمت زیر بغل می‌باشد. این روش میزان تعریق را تا ۹۰ درصد کاهش می‌دهد.

بوتاکس پیشانی مردان برای چه کسانی مناسب نیست؟

 • آقایانی که زیر ۲۱ سال سن دارند؛ مجاز به انجام بوتاکس نمی‌باشند.
 • افرادی که بدنشان به ماده بوتاکس یا بی حسی واکنش نشان می‌دهد.
 • افرادی که پوستشان خونی بوده یا زخم‌های باز دارند.
 • آقایانی که در قسمت تزریق خود دچار عفونت می‌باشند؛ زیرا موجب ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن می شود.
 • آقایانی که دچار مشکلات پوستی حاد هستند.
 • افرادی که بیماری خاص دارند؛ و دارو مصرف می‌کنند، باید قبل از تزریق بوتاکس با پزشک خود مشورت کنند.
 • افرادی که به انواع بیماری ها از جمله دیستروفی و یا بیماری میاستنی لامبرت – ایتون دچار هستند؛ دارای ضعف عضلانی می‌باشند. این افراد پس از تزریق احساس سوزن سوزن شدن و خستگی و خشکی دهان می‌کنند.

در نهایت افراد نباید به طور سرخود، اقدام به تزریق بوتاکس کنند. زیرا امکان به وجود آمدن مشکلات متعدد بعد از تزریق وجود دارد؛ که ناشی از نداشتن آگاهی کامل می‌باشد. پس برای اطمینان خاطر و رسیدن به نتیجه‌ دلخواه خود، بهتر است؛  قبل از انجام با پزشک مشورت کنید و تحت نظر پزشک انتخابی خود مراحل را به سلامت طی کنید.

آیا تزریق بوتاکس صورت مردان دائمی است؟

به طور قطعی نمی‌توان گفت؛ بوتاکس یک روش کاملا دائمی می‌باشد. زیرا برای نتیجه‌گیری مناسب، باید دو بار در سال، به طور مجدد بوتاکس تزریق کنید؛ تا مواد  تمدید شود. موادی که از روش بوتاکس به پوست شما تزریق می‌شود؛ از پروتئین ساخته شده که از باکتری کلستریدیوم بوتولینوم می باشد.

آیا تزریق بوتاکس آقایان دائمی است؟

اندازه دوز تزریق بوتاکس صورت مردانه، در این روش بسیار مهم بوده که نقش پررنگی در افزایش زیبایی و میزان ماندگاری دارد. البته تمامی نکات گفته شده، باید طبق استاندارد باشد؛ زیرا استفاده بیش از حد بوتاکس، عواقب بدی روی عضلات داشته و باعث فلج شدن آن‌ها می‌شود.

مراقبت‌های لازم بعد از تزریق بوتاکس به صورت مردان

مراقبت بعد از بوتاکس یکی از مهمترین کارهایی می باشد که پس از تزریق بوتاکس باید انجام داد تا به نتیجه مورد نظر رسید

 • چند ساعت اول باید سر خود را بالا نگه داشته و به صورت نشسته استراحت کنید.
 • از هرگونه ماساژ دادن در ناحیه تزریق بوتاکس خودداری کرده و هیچ گونه فشاری به این قسمت وارد نکنید.
 • بعد از گذشت ۲۴ ساعتی می‌توانید استحمام کنید. به شرطی که به طور مستقیم زیر آب گرم قرار نگیرید. زیرا بخار آب، بر روی تزریق بوتاکس آقایان تاثیرگذار می‌باشد.
 • تا حدود یک هفته از مصرف مکمل‌های مختلف از جمله ویتامین E و چای سبز خودداری کنید. همچنین برای جلوگیری از هرگونه مشکل توصیه می‌شود؛ از داروهای رقیق کننده خون، دخانیات و الکل قبل از تزریق استفاده نکنید.

هزینه بوتاکس صورت مردان

هزینه بوتاکس مردان، با توجه به عوامل مختلف متغیر می‌‌باشد. معمولا برای تعیین هزینه بوتاکس مردان، باید یک‌سری آزمایشات اولیه و معاینه انجام شود.

1- تعداد نواحی درمان و نوع آن

میزان دوز تزریقی، در نواحی مختلف بدن متفاوت بوده که هر چه اندازه دوز مصرفی بیشتر باشد؛ به همان اندازه هزینه نیز افزایش می‌یابد. برای نمونه میزان دوز مصرفی، برای از بین بردن چروک دور چشم با خطوط خنده متفاوت می‌باشد

2- برند بوتاکس انتخابی

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر روی هزینه تزریق بوتاکس آقایان، مارک و برند بوتاکس می‌باشد؛ که قیمت برند انتخابی شما با توجه به نوسانات ارز متغیر است. برند بوتاکس دیسپورت در ایران در جایگاه نخست قرار دارد.

3- میزان خطوط و چین و چروک

هر چه عمق چین و چروک بیشتر باشد؛ به همان اندازه صورت شما نیاز به دوز بیشتری برای تزریق دارد. بر عکس این داستان هم وجود دارد؛ در صورت سطحی بودن چین و چروک، از دوز کمتری استفاده می‌شود که نیاز به هزینه کمتری دارد.

4- تعداد جلسات و تعرفه‌های کلینیک‌ها

تعرفه‌های کلینیک های زیبایی  بر اساس نوع تجهیزات خود و کیفیت ابزارهای مقاومتی، متفاوت می‌باشد. علاوه بر این با توجه به اعتبار و تجربه پزشکان، میزان دستمزد آن‌‌ها نیز متغیر است.

در این میان باید توجه داشته باشید که طبق قوانین وزارت بهداشت، هزینه‌هایی که شامل عمل زیبایی و خدمات پوستی هستند؛ شامل بیمه نمی‌شود. به عنوان مثال برای بوتاکس مردان، باید از هزینه شخصی خود، دستمزد را پرداخت کنید‌. اما داروهای تجویز شده توسط پزشک مجاز و مورد تایید وزارت بهداشت بوده و با استفاده از بیمه می‌توانید داروهای خود را خریداری کنید.

خدمات تزریق بوتاکس در کلینیک گلدن رویال

خدمات تزریق بوتاکس در کلینیک گلدن رویال با بهترین مواد توسط پزشک متخصص و تیم حرفه ای انجام می شود.

بوتاکس

لیست سایر خدمات کلینیک زیبایی گلدن رویال که در کنار بوتاکس مردان انجام می شود : لیزر موهای زائد ، هایفوتراپی صورت ، مزوتراپی مو و …

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها