زیبایی و جوانی با مزوژل

 مزوژل یکی از بهترین روش‌های درمان برای برطرف کردن مشکلات پوستی و جوانسازی می‌باشد. سن که بالا میرود ، اطراف چشم دیگر جذابیت روزهای جوانی را ندارد. تزریق مزوژل یک تیر و چند نشان است.

کاربردهای مزوژل

ما در این بخش به کاربردهای مزوژل برای شما عزیزان اشاره کرده ایم.

 1-  تزریق مزوژل برای جوانسازی صورت

وقتی سن انسان بالا می رسد، هیالورونیک اسید در بدن انسان کاهش می یابد و این موضوع باعث کاهش شادابی پوست شده و طراوت پوست را کم می کند. در درمان توسط مزوژل، هدف اصلی احیای هیالورونیک اسید طبیعی موجود در پوست است تا جوانسازی به سبک دیگری دنبال شود.

تزریق مزوژل برای جوانسازی

همه مواد به کار رفته در این درمان به صورتی است که سطح کلاژن در پوست را افزایش داده و سبب خون رسانی بهتر به ارگان ها و بافت های پوست می شود و همینطور میزان مواد معدنی و آنتی اکسیدانی که در این موضوع وجود دارد بافت پوست را ترمیم کرده و سبب تقویت و جوانسازی پوست می شود.

2-  تزریق مزوژل زیر چشم برای از بین بردن چین و چروک

 تزریق مزوژل زیر چشم به واسطه کوآنزیم، مواد معدنی، آمینواسیدها و ویتامین های موجود، اثربخشی سریعی خواهد داشت. اصلی ترین عنصری که در این درمان استفاده شده هیالورونیک اسید است.

تزریق مزوژل برای از بین بردن چین و چروک زیر چشم

این ماده نوعی قند محسوب شده و در بدن به طور کامل یافت می شود. این ماده در پوست بدن انسان جذب شده و سبب احیای پوست دهیراته شده می شود.

3- تزریق مزوژل برای از بین بردن جای جوش

کسانی که از جوش و جای جوش خسته هستند و به فکر درمان جوش صورت و جای جوش می باشند به کمک مزوژل می توانند موقعیت جوش صورت خود را بررسی کنند و تا حد زیادی به بازسازی بافت پوست خود کمک کنند.

مزوژل ها جای جوش را بهبود می دهند و سبب می شود که چهره شما بدون جای جوش باشد. از سوی دیگر این ماده به لایه های میانی پوست ورود کرده و سبب می شود که خاصیت کشسانی برای پوست ایجاد شود و در این زمینه موقعیت جوش صورت سنجیده می شود. دقت داشته باشید که جوش صورت به طور کلی صورت را دهیدراته می کند و سبب می شود تا پوست طراوت نداشته باشد.

مزوژل برای چه افرادی مناسب نمی باشد؟

روش مزوژل مورد تایید است اما هر روشی یک سری ممنوعیت ها دارد پس چه خوب است افرادی که کاندیدای این روش درمانی نیستند مشخص شوند.

 1. کسانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند مثلاً افرادی که مدتهاست به دیابت مبتلا هستند و یا درگیر سرطان و لوپوس هستند معمولاً در این روش ممنوعیت دارند.
 2. بانوان باردار و یا شیرده نمی توانند از این روش درمانی برای زیباسازی پوست استفاده نمایند.
 3. در صورتی که داروی خاصی مصرف می کنید باید با پزشک خود صحبت کنید تا شرایط داروی شما مشخص شود.
 4. افرادی که درگیر پوست شل و افتاده هستند نیز معمولاً از روش مزوژل نتیجه خوبی نمی گیرند مگر اینکه پزشک متخصص تشخیص دهد که پوست هنوز برای احیا و بازسازی مناسب است.

 تفاوت ژل با مزوژل در چیست؟

ژل ها نوعی ماده پر کننده حاوی هیالورونیک اسید هستند و در داخل لایه درم پوست قرار می گیرد و سبب می شود تا ناحیه مورد نظر پر شود. مزوژل یک متد جدید در راستای جوانسازی پوست محسوب می شود و در آن از مواد ویتامینه و معدنی استفاده شده که سبب رشد بافت و کوآنزیم ها می شود و در ساخت کلاژن اثر بخشی بیشتری دارد.

این ماده به نسبت ژل ها خاصیت پر کنندگی ندارد بنابراین نباید از آن انتظار حجم دهی زیاد باشد. رفع چین و چروک صورت و جوانسازی پوست توسط این محصول به خوبی صورت می گیرد و پوست صورت را از خستگی و بی روحی نجات می دهد.

تفاوت مزوژل با جالپرو در چیست؟

جالپرو نوعی محلول تزریقی است که به عنوان یک ماده احیا کننده شناسایی می شود و سبب شده تا بافت پوست بهبود یابد و تا حدی می تواند چین و چروک پوست را کاهش دهد این ماده نقش کمکی را ایفا می کند و برای لایه برداری پوست و فرکانس رادیوییی و سایر بخش ها استفاده می شود. 

در این ماده روش های ذاتی یا خارجی مطرح است که خطوط ظریف و چین و چروک های پوستی را از بین می برد و به نوبه خود درمان پوستی محسوب می شود.

تفاوت مزوژل و جالپرو

در مقابل ژل پروفایلو وجود دارد که برای بازسازی پوست مناسب است و فرمولاسیون هیالورونیک اسیدی که در آن به کار رفته است بسیار خاص و ویژه است. این ماده در بدن انسان به صورت طبیعی یافت می شود و مسئولیت اصلی آن حفظ رطوبت و ساختار در پوست انسان است. برای دانستن تفاوت مزوژل و پروفایلو اینجا کلیک کنید.

مزوژل برای درمان سستی پوست استفاده می شود که سطح غلظت هیالورونیک قابل قبولی را شامل شده است. وقتی تحریک پوست به خوبی صورت بگیرد سطح کلاژن و الاستین پوست به شکل روتین دنبال می شود و سبب تحریک پوست صورت می گیرد و در نهایت اثرات سفت کنندگی و کششی قابل توجهی دارد.

تفاوت مزوژل با مزوتراپی

اینکه تصور کنید مزوژل همان مزوتراپی است در اشتباه هستید. موضوع اصلی که تفاوت این روش را مشخص می کند غلظت هیالورونیک اسید موجود در آنها است به طوری که سطح هیالورونیک اسید موجود در مزو ژل 15 درصد بوده در صورتی که غلظت هیالورونیک اسیدی که در مزوتراپی استفاده می شود بین 1 الی 3 درصد ارزیابی شده است.

غلظت بالا هیالورونیک اسید باعث می شود که آب بین سلولی بیشتر شود و در نهایت پس از اینکه پروسه تزریق مزوژل صورت گرفت پوست شفاف تر شده و جوان تر به نظر می رسد البته که موقعیت هیالورونیک اسید برای برخی از پوست ها نیاز به بررسی بیشتر دارد.

شاید بتوان مزوژل را زیر مجموعه ای از مزوتراپی در نظر گرفت چون سبب حفظ کلاژن پوست می شود و به نوبه خود پوست را پر می کند و اثر بخشی خوبی دارد.

نحوه تزریق مزوژل

برای تزریق مزوژل در ابتدا می بایست پلک و سایر بخش های صورت کاملاً ضدعفونی شود و این کار توسط پاک کننده های مخصوصی صورت می گیرد. در واقع پوست باید از هر نوع آرایشی پاک باشد بنابراین بسیار مهم است که ناحیه ای که دریافت کننده تزریق است بی حس شود.

نحوه تزریق مزوژل

پس از این بخش نیاز به استفاده از میکروکانولا ها بوده که معمولاً دارای نوک گرد با یک سوزن کوچک هستند و سبب می شود که مزوژل بین پوست استخوان تزریق شود و در نهایت اجازه داده می شود که پخش در محل مورد نظر صورت بگیرد. این فرایند معمولاً نیاز به 30 الی 60 دقیقه زمان دارد زمانی که تزریق به طور دقیق صورت گرفت مقداری تورم و کبودی در محل تزریق صورت می گیرد که به زودی از بین خواهد رفت.

 معرفی بهترین برند مزوژل

جالپرو یکی از برندهای مشهور برای مزوژل است که توانسته رتبه خوبی در سلامت کسب نماید. این محصول یک محصول مشترک مربوط به ایتالیا و سوئیس بوده و توانسته تاییدیه CE را دریافت نماید.

این برند توانسته یک محصول ترکیبی درمانی و تزریقی اجرا نماید که سطح ایمنی خوبی برای بدن ایجاد می کند و سبب تحریک سلول های فیبروبلاست پوست می شود تا فرآیند کلاژن سازی به خوبی صورت بگیرد.

بهترین برند مزوژل

از دیگر مزایای این برند می تواند به افزایش حجم پوست اشاره کرد به طوری که پوست خاصیت ارتجاعی به خود می گیرد و به طور دقیق اجرا می شود. تزریق این ماده تا 6 ماه ماندگاری دارد و پس از آن نیز پروسه درمان باید به واسطه ترمیم تکمیل شود.

برند فرانسوی رویتاکر نیز از دیگر برندهای مشهور است که به نوبه خود توانسته سطح رضایت بالایی را کسب نماید و با عنوان رویتاکر 715 شناسایی می شود و نسبتاً قیمت بالایی دارد.

مزایای تزریق مزوژل

 • درمان چین و چروک های صورت
 • آبرسانی به اطراف چشم
 • از بین بردن پف اطراف چشم
 • افزایش شادابی پوست

عوارض تزریق مزوژل

 • بروز عفونت در نواحی تحت تزریق ژل
 • افتادگی پلک بر اثر تزریق اشتباه
 • بروز هرگونه آلرژی و حساسیت
 • ایجاد قرمزی و التهاب در پوست
 • خارش پوست

نکات مراقبتی قبل از تزریق مزوژل

 • حداقل 24 ساعت قبل از تزریق مزوژل نباید نوشیدنی های الکلی مصرف کنید و همینطور تا دو هفته پیش از تزریق نیز اجازه استفاده از داروهای ضد التهاب و رقیق کننده خون ندارید.
 • معمولاً کبودی پس از درمان وجود دارد بنابراین پزشکان پیشنهاد می کنند که تا 5 روز پیش از درمان تا حد زیادی قطره آرنیکا استفاده کنید.
 • دقت داشته باشید که پیش از تزریق حق استفاده از مکمل ها و ویتامین و روغن ماهی را ندارید و باید دقت داشته باشید که موقعیت تزریق برای شما به چه صورت است.
 • بهتر است یک هفته پیش از تزریق از آرایش سنگین خودداری کنید چون پروسه ضدعفونی کردن پوست شما به مشکل بر می خورد و در این زمینه بهتر است بدانید موقعیت پوست خود را بسنجید

نکات مراقبتی بعد از تزریق مزوژل

 • پس از درمان باید روی محل درمان یخ بگذارید و یادتان باشد که در هفته اول پس از درمان در معرض نور خورشید قرار نگیرید.
 • بهتر است هر روز از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید و البته که باید اس پی اف این کرم ها 30 یا بالاتر باشد تا اثر بخش شود.
 • پس از درمان اجازه استفاده از سونا را ندارید.
 • دقت داشته باشید که پس از درمان تا دو هفته درمان های پوستی و یبایی در سالن های زیبایی نباید صورت بگیرد و بهتر است که در این زمینه صبور باشید.
 • نباید سخت ورزش کنید و همینطور بهتر است که رو به بالا بخوابید.

هزینه مزوژل

هزینه ای که برای تزریق مزوژل در نظر گرفته می شود بر اساس قیمت دلار سنجیده می شود چون این محصول وارداتی است. از سوی دیگر سطح تخصص و مهارت پزشک نیز روی قیمت اثرگذار است.

اینکه قرار است تزریق در کلان شهر و در یک کلینیک زیبایی حرفه ای صورت بگیرد قطعاً روی هزینه تاثیر می گذارد. گاه موقعیت پوست صورت شخص به صورتی است که باید یک سری مواد پیش زمینه ای تزریق شود که بخشی از هزینه به این بخش اختصاص می یابد.

خدمات تزریق مزوژل در کلینیک زیبایی گلدن رویال

خدمات تزریق مزوژل در کلینیک زیبایی گلدن رویال بصورت کاملا حرفه ای و توسط پزشک متخصص انجام می گردد.

کلینیک زیبایی گلدن رویال خدمات خود را شامل درمان ضایعات عروقی ، لیزر موهای زائد ، لیزر بیکینی ،پی آر پی مو ، بوتاکس و … با تضمین کیفیت ارائه می دهد. لطفا بری ویزیت و مشاوره با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس بگیرید.

همراهان گرامی در پایان توجه داشته باشید همه ی مواد اولیه و عناصری که در مزوژل استفاده میشود سبب تحریک کلاژن در پوست می شود و در نهایت فرایند خونرسانی به بافت های پوست را افزایش می دهد و باعث ترمیم بافت پوست میشود.

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها