You are currently viewing بوتاکس میگرن ، روشی نوین برای درمان میگرن

بر خلاف داروها و سایر روش های درمان میگرن ، از بوتاکس میگرن به عنوان یک روش پیشگیری استفاده می شود. بوتاکس عضله ای را که سبب سردرد می شود ، مهار می کند و بنابراین از درد جلوگیری می کند

برخلاف تصور عموم که فکر می کنند بوتاکس تنها برای رفع چین و چروک استفاده می شود ، در سالهای اخیر بوتاکس در درمان میگرن و درمان عرق زیر بغل ، درمان عرق صورت ، کف دست و پا نیز کاربرد پیدا کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی بوتاکس میگرن  در ادامه با کلینیک زیبایی گلدن رویال همراه باشید.

.

میگرن چیست؟

میگرن سردردهای مزمن و مکرری است که اغلب تنها یک طرف سر را دربرمی‌گیرد، اما نوع دوطرفه‌ی آن هم وجود دارد. این نوع سردرد، بسیار شدید و اذیت‌کننده است و دراثر تغییرات فیزیولوژی در مغز ایجاد می‌شود. این سردردها در موارد بسیاری از سنین کودکی شروع می‌شوند و گاهی تا مدت زیادی همراه فرد هستند. ازنظر جنسیت، تعداد خانم‌های مبتلا به ویژه بعد از سن بلوغ بیشتر است.

میگرن چیست
این بیماری سومین بیماری رایج جهان است و جزو ناتوان‌کننده‌ترین بیماری ها به حساب می‌آید. بیماری میگرن ابعاد مختلف زندگی انسان را درگیر می‌کند و به علت تعداد دفعات بالای بروز آن، گاهی اختلالات جدی را در زندگی شخصی و اجتماعی افراد ایجاد می‌کند، بنابراین پیداکردن راه‌ حل جهت درمان میگرن ، کاهش شدت و دفعات آن برای این افراد، بسیار حائز اهمیت است.

آیا مبتلا به میگرن هستید یا خیر؟

برای پاسخ به این سوال و تفکیک میگرن از انواع سردرد دیگر، باید نشانه‌های بیماری خود را با علائم میگرن تطبیق دهید. یکی از مهم‌ترین فاکتورها، طول زمان بیماری است، اگر به طورمتوسط در ماه 15 روز مبتلا به سردرد هستید که معمولا این سردردها بین 24 تا 72 ساعت طول می‌کشد، امکان مبتلا بودن شما به میگرن بسیار زیاد هست.

مشکلات خواب، اذیت شدن دربرابر نور و صدا، داشتن حالت تهوع و استفراغ، سرگیجه، ضعف در یک طرف بدن و… از دیگرعلائم این بیماری است، هرچند که برای دریافت تشخیص قطعی و علت‌یابی علائم، باید به پزشک مراجعه کنید.

درمان میگرن

رایج‌ترین درمان میگرن معمولا استفاده از درمان‌های دارویی است. مصرف مسکن برای آرام‌سازی دربین مبتلایان به میگرن بسیار رایج هست. اما درمان‌های گیاهی، تغییر رژیم غذایی، سعی در کنترل استرس و.. هم راه ‌حل های رایجی برای درمان میگرن است. طی سال‌های اخیر، درمان‌ جدیدی تحت عنوان تزریق بوتاکس میگرن ، برای مبتلایان به این بیماری رایج شده است که برخی آن‌ را بهترین روش برای درمان میگرن می‌دانند.

آیا شما میگرن دارید؟

بوتاکس میگرن، درمان جدیدی است که دربین کشورهای اروپایی و آمریکا درحال حاضر بسیار رایج است و درایران هم طرفداران زیادی پیدا کرده است. این نوع درمان، دارای تاییدیه‌‌ی سازمان غذا و دارو ( FDA ) بوده و همان‌‌طور که اشاره شد، برخی آن را بهترین روش برای درمان میگرن می‌دانند. البته باید اشاره کرد که سابقه درمان میگرن با بوتاکس تقریبا به سال 2010 درآمریکا بر می گردد.

همچنین بخوانید:  آشنایی با بوتاکس دیسپورت انگلیسی

انواع سردرد های میگرنی

انواع سردردهای میگرنی شامل:

میگرن شایع

میگرن شایع نوعی سردرد میگرنی است که هیچ علامتی ندارد و معمولاً  از شایع‌ترین نوع سردرد در بین  افراد می باشد.

میگرن کلاسیک

میگرن کلاسیک میگرنی می باشد که فرد بیمار از قبل از شروع سردرد دچار یک پیش آمد در ناحیه بیماری مانند جرقه های نورانی می‌شود.

میگرن مزمن

میگرن مزمن همان طور که از اسمش پیداس به میگرنی گفته می شود که سردرد بیشتر از  15 روز اتفاق می افتد .

فیلم تزریق بوتاکس برای میگرن

در ادامه توجه شما عزیزان را به مشاهده فیلم از مراجعه کننده عزیز به کلینیک زیبایی گلدن رویال جهت تزریق بوتاکس برای درمان میگرن جلب می کنیم.

نحوه انجام بوتاکس میگرن

بوتاکس در حقیقت، دارویی است که از یک نوع باکتری سمی ایجاد شده و به هیچ وجه نباید به صورت خوراکی مصرف شود، چون سبب بروز مسمومیت های خطرناک می‌شود، اما تزریق بوتاکس ، این عارضه را ندارد و از سال 2000 برای رفع چین و چروک صورت مورد استفاده قرارگرفت.

همان طور که ملاحظه می‌کنید، بین سابقه ی استفاده از بوتاکس جهت رفع چروک با بوتاکس میگرن فاصله زمانی زیادی وجود دارد و جالب است بدانید که، کاربرد بوتاکس برای درمان میگرن به صورت اتفاقی کشف شد.

نحوه انجام بوتاکس میگرن

درواقع بیمارانی که مبتلا به میگرن بودند و از بوتاکس پیشانی برای رفع چین و چروک این ناحیه استفاده می کردند، بعد مدتی متوجه شدند که میگرن آن‌ها بهبود پیداکرده و تعدد این اتفاق باعث انجام پژوهش‌هایی برروی این مساله شد و خوشبختانه این درمان به عرصه‌ی زندگی بشر اضافه گردید، امروزه فواید درمانی دیگر بوتاکس میگرن نیز درحال بررسی است.

البته باید درنظر داشت که هنوز نحوه‌ ی بوتاکس میگرن به طورکامل مشخص نشده است، اما تاحدودی می‌توان گفت که بوتاکس به عنوان مسکن عمل می‌کند و زمانی که وارد سلول‌های عصبی می‌شود، دیگر انتقال‌دهنده‌های عصبی منتقل نمی‌شوند، بنابراین مانع از انتقال پیام درد می‌شود و فرد درد حاصل از میگرن را تجربه نمی‌کند. بنابراین واضح است که این نوع درمان، نمی‌تواند به عنوان یک بازدارنده عمل کند.

علائم میگرن چیست؟ نتیجه بوتاکس میگرن
تهوع و استفراغ کاهش سردرد شدید
گردن درد بدون عوارض جانبی
سر گیجه نتیجه درمان سریع
اضطراب بدون نیاز به استراحت
افسردگی بدون عمل جراحی
صدا دادن گوش ماندگاری نتیجه تا 6 ماه
درد فک از بین بردن خط اخم پیشانی
حساس شدن به نور —————–

بوتاکس میگرن را چه کسی انجام میدهد؟

بوتاکس میگرن توسط پزشکانی که دوره کامل درمان میگرن با بوتاکس را گذرانده باشند انجام می شود که   بوتاکس میگرن در کلینیک زیبایی گلدن رویال توسط پزشک متخصص انجام می شود.

اثرات بوتاکس میگرن

دربالا اشاره شد که ، بوتاکس نوعی مسکن است، در بررسی افرادی که درمان میگرن با بوتاکس را انجام داده اند نتایج به این صورت بود که اکثر افراد، کاهش میزان دفعات ابتلا به سردرد و شدت سردرد را گزارش داده‌اند و درصد افرادی که نتایج امیدوارکننده‌ای از بوتاکس میگرن دریافت کرده‌اند، بالا بوده‌است.

تعداد جلسات درمان میگرن با بوتاکس

تعداد جلسات تزریق بوتاکس برای درمان میگرن، بسیار وابسته به بدن شما و تشخیص پزشک است، اما معمولا هر سه ماه یک بار باید برای تزریق مراجعه کنید، که البته به صورت عموم بین دو تا 5 ماه این زمان متغیر است. تعداد دفعات تزریق وابسته به اثربخشی آن برروی بدن شما هست و نمی‌توان عدد مشخصی برای آن گفت، درباره‌ی مدت زمان لازم برای درمان میگرن با بوتاکس باید با پزشک موردنظر مشورت کنید.

همچنین بخوانید:  آیا تفاوت هایفوتراپی و بوتاکس را می دانید؟

سردرهای بعد از تزریق بوتاکس

دوز تزریق بوتاکس برای درمان میگرن هم متغیر است و حتی ممکن است میزان آن در جلسات مختلف متفاوت باشد.

محل تزریق بوتاکس در میگرن

معمولا محل تزریق بوتاکس میگرن شامل، پیشانی، پشت سر، شقیقه‌ها، گردن و دو ناحیه از کمر  می باشد. درنظر داشته باشید که حتما کلیه‌ی مراحل درمان بوتاکس میگرن را زیرنظر پزشک انجام دهید. تخصصی که درباره‌ی این مشکل کارایی دارد، مغز و اعصاب است و باید از همان ابتدا، تا انتها زیرنظر متخصص مغز و اعصاب روند را طی کنید.

چه کسانی می توانند بوتاکس میگرن انجام دهند

اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید که آیا انجام بوتاکس میگرن برای شما مناسب است یا نه؟ باید بدانید که پاسخ دقیق این سوال با مراجعه‌ی شما به پزشک متخصص مشخص می‌شود. اما به طور کلی بوتاکس برای میگرن‌های مزمن، سردردهای تنشی، سردردهای ناحیه پس سری و سردردهای همراه درد گردن بسیار مفید است. دربین این موارد، بیشترین فایده‌ی بوتاکس میگرن برای بیماران مبتلا به میگرن مزمن دیده می‌شود.

البته درکنار این موارد، باید درنظر داشت که نباید بوتاکس میگرن را برای بیمارانی که کمتر از 14 بار درماه دچار سردرد شده‌اند، استفاده کرد و بیشتر برای کسانی که متعهد به رعایت اصول زندگی سالم هستند، مورد استفاده قرار می گیرد.

بهترین برند بوتاکس میگرن چیست؟

انواع برندهای بوتاکس در بازار موجود می باشند که بهترین برند بوتاکس حال حاضر در دنیا، بوتاکس زئومین آلمان است.

عوارض بوتاکس میگرن

همان‌طور که گفته شد، بوتاکس اگر به صورت خوراکی مصرف شود، خطرات بسیاری را به همراه دارد اما خطر تزریق آن بسیار کمتر است. با این وجود، خطرات و عوارض بوتاکس میگرن هم وجود دارد و حتی اگر جانب احتیاط رعایت نشود و با نظر پزشک انجام نگردد، امکان کشنده بودن هم وجود دارد، هرچند این امکان بسیارکم است.

با وجود این‌ که نشان دادن آلرژی به تزریق بوتاکس واقعا نادر است و مصونیت نسبتا خوبی نسبت به حالت خوراکی آن دارد، از عوارضی که در موارد کم دربین مراجعین دیده شده، می‌توان به تنگی نفس، کهیر، احساس موقتی ضعف و سستی، کبودی در ناحیه‌ی تزریق، تورم در پا و… اشاره کرد. باید درنظر داشته باشید که اگر با این موارد، مواجه شدید، هرچه سریع‌تر به پزشک مراجعه کنید.

برخلاف درمان هایی مانند لیزر موهای زائد ، برای پیشگیری از عوارض بوتاکس میگرن ، لازم است که حتما این درمان توسط یک متخصص انجام شود.

مراقبت های بعد از بوتاکس میگرن

مراقبت بعد از بوتاکس میگرن در میزان پاسخ‌دهی آن و هم‌چنین بروز عوارض بسیارمهم است. بنابراین حتما نکاتی را که پزشک مربوطه به شما توصیه می‌کند، رعایت کنید و تا حدامکان کلیه‌ی مراقبت‌های لازم را انجام دهید. از جمله مواردی که رعایت آن‌ها بعد از انجام بوتاکس میگرن مهم است، می‌توان به توصیه‌های زیر اشاره کرد:

1- عدم اصابت ضربه

مهم‌ترین نکته‌ای که باید بعد از تزریق بوتاکس رعایت کنید، عدم اصابت دست با ناحیه‌ی مورد نظر است، به علت امکان جابه‌جایی ماده‌ی تزریق شده به هیچ وجه نباید به این ناحیه دست بزنید و حداقل تا 24 ساعت این توصیه را حتما رعایت کنید.

همچنین بخوانید:  آیا از عوارض بوتاکس چیزی می دانید؟

2- دوری از آفتاب

آفتاب یک آسیب زننده‌ی قوی برای کلیه‌ی درمان هایی است که برای پوست انجام می‌دهید، بنابراین بعد از تزریق بوتاکس باید تا حداقل 24 ساعت از درمعرض آفتاب قرارگرفتن اجتناب کنید و به هیچ وجه اقداماتی جهت برنزه شدن انجام ندهید.

3- عدم مصرف الکل

الکل باعث رقیق سازی جریان خون است و اگر بعد از بوتاکس مصرف شود ممکن است کبودی های حاصل را تشدید کند، بنابراین از نوشیدن آن اجتناب کنید.

4- عدم استفاده از مواد آرایشی

از آرایش کردن یا شستن صورت بعد از بوتاکس اکیدا خودداری کنید و سعی کنید هیچ ماده‌ای چه آرایشی چه بهداشتی با پوست شما برخورد نکند. دراین راستا باید اشاره کرد که از خدمات پوستی مثل لایه‌برداری، میکرودرم و.. هم خودداری کنید و این توصیه را حداقل تا 7 روز قبل و بعد بوتاکس میگرن رعایت کنید.

5- کاهش فعالیت فیزیکی

تا چند روز بعد از تزریق بوتاکس میگرن، از انجام فعالیت‌های فیزیکی مثل دویدن، پیاده روی طولانی مدت، ورزش و… اجتناب کنید و تا حد امکان از بدن خود زیاد کار نکشید.

تا 48 ساعت بعد از انجام بوتاکس میگرن سفر خصوصا سفر هوایی نداشته باشید. درباره‌ی ماشین هم این نکته را رعایت کنید و از رانندگی خودداری کنید.

6- رعایت نحوه خوابیدن بعد از بوتاکس میگرن

باید بعد از انجام بوتاکس میگرن، برای خواب هم نکاتی را رعایت کنید، برای این مورد، سعی کنید به هیچ وجه صورتتان را روی ناحیه‌ای که بوتاکس شده نگذارید. توصیه می‌شود که سعی کنید روی شکم نخوابید و معمولا برای خواب به پشت بخوابید. این کار را بهتر است تا چند شب بعد از بوتاکس انجام دهید.

7- پرهیز از استحمام با آب گرم

برای استحمام بعد از بوتاکس میگرن مانعی وجود ندارد، اما دمای بالا مضر است، بنابراین از تماس زیاد آب با بدن مثل قرارگیری در وان حمام و برخورد آب گرم یا داغ با صورت خودداری کنید.

هزینه تزریق بوتاکس برای میگرن

هزینه‌ بوتاکس میگرن بستگی به شرایط درمانی افراد متفاوت است. برای هرفردی تعداد دفعات تزریق و محل‌هایی که برای تزریق لازم است، متفاوت و بستگی به این موضوع قیمت بوتاکس میگرن نیز می‌تواند متفاوت باشد. باید درنظر گرفت که بوتاکس میگرن درمان ارزانی نیست ولی به علت بازدهی بالای آن درمان مناسبی است.

درمان سردرهای میگرنی با بوتاکس در کلینیک زیبایی گلدن رویال

گلدن رویال مرکز تخصصی درمان میگرن با بوتاکس می باشد. اگر از بیماری میگرن رنج می برید جهت اخذ نوبت برای ویزیت توسط متخصصین کلینیک زیبایی گلدن با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس بگیرید. برخی دیگر از سایر خدمات این مرکز عبارتند از : لیزر موهای زائد آقایان و خانم ها ، تزریق چربی صورت ،پاکسازی پوست ، تزریق ژل ، مزوتراپی مو ، جوانسازی پوست و …

همراهان گرامی توجه داشته باشید در  تحقیقی که انجام شده نشان می دهد که، تقریبا نیمی از افرادی که تزریق بوتاکس میگرن انجام داده اند، تعداد روزهایی که در ماه سردردهای میگرنی دارند به نصف رسیده است.

نظرات کاربران
guest
30 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
abbas
abbas
1400-09-08 10:19

سلام. برای درمان بوتاکس با میگرن ما باید سالی یکبار به کلینیک مراجعه کنیم؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  abbas
1400-09-08 14:32

سلام وقت بخیر
۶ الی ۹ ماه یکبار باید انجام بشه.

فرنگیس
فرنگیس
1400-09-03 11:06

سلام. من چقدر خوشحال شدم که برای میگرن درمان هست .زمانی که سردرد میاد سراغم دیگه نمیتونم از جام تکون بخورم. اگر نور ب چشمم بخوره سردردم شدیدتر میشه و کلافه میشم واقعا از دست داروها خسته شدم. این مقاله رو که خوندم متوجه شدم با ی آمپول میشه میگرن و درمان کرد کلی ذوق کردم. من فکر میکردم بوتاکس فقط واسه جوانسازیه و روحمم از بوتاکس میگرن خبر نداشت . واقعا ممنونم ازتون

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  فرنگیس
1400-09-06 10:50

سلام وقت بخیر
سلامت باشید٬ بله با تنها دوبار تزریق در سال درد رو رو کامل از بین ببرید.

هانیه
هانیه
1400-09-02 11:33

سلام. من در ماه چند بار سردرد شدید میاد سراغم دکتر ازم نوار مغز گرفت گفت میگرنه . اما دوس ندارم قرص های شیمیایی و اعصاب بخورم . بوتاکس میگرن مشکلی نداره من انجام بدم؟ عکس نوار مغزمم باید بیارم براتون؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  هانیه
1400-09-06 10:32

سلام وقت بخیر
بوتاکس میگرن فوق العاده هستش . با انجام تنها دوبار در سال درد کاملا از بین میره و هیچ عارضه ای نداره.

soghra
soghra
1400-08-27 10:24

سام. من میگرن شدید دارم بقدری شدید که وقتی سردرد میاد سراغم لامپها رو باید خاموش کنم تا نورشون رو حس نکنم وگرنه سردردم بدتر میشه و حالت عصبی بهم دست میده. الان ا این شدت سردری که من بهتون توضیح دادم چند جلسه به بوتاکس میگرن احتیاج دارم؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  soghra
1400-08-29 12:07

سلام وقت بخیر
با یک جلسه درمان انجام میشه . فقط هر ۶ ماه الی ۹ ماه یکبار نیاز هست که دوباره انجام بشه.

الیاس قربانی
الیاس قربانی
1400-08-26 21:41

سلام .ببخشید این تزریق بوتاکس میگرن احتیاج به مراقبت خاصی داره؟ من خیلی سردرد دارم میخکام بوتاکس تزریق کنم تا از دست سر درد خلاص بشم.

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  الیاس قربانی
1400-08-29 12:04

سلام وقت بخیر
هیچ مراقبت خاصی نیاز نداره. فقط تا چند ساعت نباید دوش بگیرید بعد از تزریقش .
روش امن٬ راحت بدون درد سر

زهرا
زهرا
1400-08-25 09:45

سلام. من ماه دیگه میخوام اقدام برای بارداری کنم و میگرن فوق العاده شدید دارم اگر بوتاکس برای درمان سردردم انجام بده در اینده عوارضی برای جنین نداره؟ چون فک میکنم یک جلسه بوتاکس برای میگرن کافی نیست

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  زهرا
1400-08-25 13:50

سلام وقت بخیر
مقاله خاصی برای این موضوع وجود نداره ولی بهتره انجام ندید.

عباس
عباس
1400-08-16 09:32

سلام. اگر بوتاکس میگرن انجم بدیم کی تاثیر خودشو میزاره و از سردرد شدید خلاص میشیم؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  عباس
1400-08-17 13:10

سلام وقت بخیر
بسته به برند مورد استفاده نیاز به ۳ الی ۱۴ روز زمان هست تا تاثیر بوتاکس کامل شود.

sadra
sadra
1400-08-13 09:30

سلام. برای تزریق بوتاکس میگرن سن خاصی باید داشته باشیم مثلا بالای 25 سال؟ چون من 20 سالمه و سردرد میگرنی دارم کلافه شدم دیگه از دست این سردرد.

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  sadra
1400-08-13 11:08

سلام وقت بخیر
از سن ۱۸ سال به بالا انجام میشه و مشکلی نداره.

اعظم
اعظم
1400-08-12 10:40

سلام. وقتتون بخیر. بهترین نوع بوتاکس برای میگرن چیه؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  اعظم
1400-08-13 11:05

سلام وقت بخیر
بهترین برند بوتاکس حال حاضر دنیا زئومین آلمان هستش.

سهیلا
سهیلا
1400-08-10 14:29

سلام برای درمان سردرد با بوتاکس باید به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنم؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  سهیلا
1400-08-11 11:36

سلام وقت بخیر
پزشک هایی که دوره کامل درمان میگرن با بوتاکس دیده باشن هم این نوع درمان انجام میدن . در مجموعه ما هم انجام میشه.

ناصر
ناصر
1400-08-09 09:08

سلام. محل تزریق بوتاکس میگرن کجاس؟ از پشت سر تزریق میشه یا پیشونی؟

آخرین ویرایش1 ماه قبل توسط ناصر
کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  ناصر
1400-08-10 13:43

سلام وقت بخیر
پشت سر٬ پیشانی و دو ناحیه از کمر.

مهدی
مهدی
1400-08-03 09:50

سلام خدمت شما. میخواستم بدونم که بوتاکس میگرن عوارض جانبی دارد؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  مهدی
1400-08-06 08:55

سلام وقت بخیر
هیچگونه عوارض جانبی نداره.

ابوالفضل
ابوالفضل
1400-07-26 09:46

سلام . بوتاکس میگرن رو چه کسی انجام میده؟ وقتی برای بوتاکس میگرن به مطبتون بیاییم آزمایش و عکس از سر رو باید بیاریم؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  ابوالفضل
1400-07-26 23:35

سلام وقت بخیر
پزشک انجام میدن. اگر نیاز باشه پزشک بعد از ویزیت بهتون دستور کار رو میدن.

faezeh
faezeh
1400-07-11 11:10

سلام . وقتتون بخیر . هزینه تزریق بوتاکس برای درمان میگرن چقدره؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  faezeh
1400-07-20 11:55

سلام وقت بخیر
جهت اطلاع از هزینه ها لطفا با مجموعه تماس حاصل فرمایید.

اعظم
اعظم
1400-07-01 08:41

سلام .من میگرن مزمن دارم با بوتاکس میگرن دائمی سردرم خوب میشه؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  اعظم
1400-07-01 09:50

سلام وقت بخیر
درمان میگرن با بوتاکس در صورتی که هر ۶ ماه تزریق داشته باشید بله دائمی هستش.
همچنین جهت اطلاعات بیشتر میتونین با مشاوران زیبایی ما در مجموعه با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.
۰۲۱-۲۶۱۲۲۰۸۲
۰۲۱-۲۶۱۲۲۰۸۳
۰۹۰۲۳۱۹۴۱۹۰