بوتاکس میگرن

بر خلاف داروها و سایر روش های درمان میگرن ، از بوتاکس میگرن به عنوان یک روش پیشگیری استفاده می شود. بوتاکس عضله ای را که سبب سردرد می شود ، مهار می کند و بنابراین از درد جلوگیری می کند

برخلاف تصور عموم که فکر می کنند بوتاکس تنها برای رفع چین و چروک استفاده می شود ، در سال های اخیر بوتاکس در درمان میگرن و درمان عرق زیر بغل ، درمان عرق صورت ، کف دست و پا نیز کاربرد پیدا کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی این روش درمان  در ادامه با کلینیک زیبایی گلدن رویال همراه باشید.

 

میگرن چیست؟

میگرن سردردهای مزمن و مکرری است که اغلب تنها یک طرف سر را دربرمی‌گیرد، اما نوع دوطرفه‌ی آن هم وجود دارد. این نوع سردرد، بسیار شدید و اذیت‌کننده است و دراثر تغییرات فیزیولوژی در مغز ایجاد می‌شود. این سردردها در موارد بسیاری از سنین کودکی شروع می‌شوند و گاهی تا مدت زیادی همراه فرد هستند. ازنظر جنسیت، تعداد خانم‌های مبتلا به ویژه بعد از سن بلوغ بیشتر است.

میگرن چیست
این بیماری سومین بیماری رایج جهان است و جزو ناتوان‌کننده‌ترین بیماری ها به حساب می‌آید. بیماری میگرن ابعاد مختلف زندگی انسان را درگیر می‌کند و به علت تعداد دفعات بالای بروز آن، گاهی اختلالات جدی را در زندگی شخصی و اجتماعی افراد ایجاد می‌کند، بنابراین پیداکردن راه‌ حل جهت درمان میگرن ، کاهش شدت و دفعات آن برای این افراد، بسیار حائز اهمیت است.

آیا مبتلا به میگرن هستید یا خیر؟

برای پاسخ به این سوال و تفکیک انواع سردردها از یکدیگر، باید نشانه‌های بیماری خود را با علائم میگرن تطبیق دهید. یکی از مهم‌ترین فاکتورها، طول زمان بیماری است، اگر به طورمتوسط در ماه 15 روز مبتلا به سردرد هستید که معمولا این سردردها بین 24 تا 72 ساعت طول می‌کشد، امکان مبتلا بودن شما به میگرن بسیار زیاد هست.

مشکلات خواب، اذیت شدن دربرابر نور و صدا، داشتن حالت تهوع و استفراغ، سرگیجه، ضعف در یک طرف بدن و… از دیگرعلائم این بیماری است، هرچند که برای دریافت تشخیص قطعی و علت‌یابی علائم، باید به پزشک مراجعه کنید.

درمان میگرن

رایج‌ترین درمان این نوع سردرد معمولا استفاده از درمان‌های دارویی است. مصرف مسکن برای آرام‌ سازی دربین مبتلایان به میگرن بسیار رایج هست. اما درمان‌های گیاهی، تغییر رژیم غذایی، سعی در کنترل استرس و.. هم راه ‌حل های رایجی برای درمان سردرد است. طی سال‌های اخیر، درمان‌ جدیدی تحت عنوان تزریق بوتاکس میگرن ، برای مبتلایان به این بیماری رایج شده است که برخی آن‌ را بهترین روش برای درمان سردرد می‌دانند.

آیا شما میگرن دارید؟

این نوع ژل ، درمان جدیدی است که دربین کشورهای اروپایی و آمریکا درحال حاضر بسیار رایج است و درایران هم طرفداران زیادی پیدا کرده است. این نوع درمان، دارای تاییدیه‌‌ی سازمان غذا و دارو ( FDA ) بوده و همان‌‌طور که اشاره شد، برخی آن را بهترین روش برای درمان میگرن می‌دانند. البته باید اشاره کرد که سابقه درمان میگرن با بوتاکس تقریبا به سال 2010 درآمریکا بر می گردد.

انواع سردرد های میگرنی

انواع سردردهای میگرنی شامل:

میگرن شایع

این نوع سردرد نوعی سردرد میگرنی است که هیچ علامتی ندارد و معمولاً  از شایع‌ترین نوع سردرد در بین  افراد می باشد.

میگرن کلاسیک

میگرن کلاسیک میگرنی می باشد که فرد بیمار از قبل از شروع سردرد دچار یک پیش آمد در ناحیه بیماری مانند جرقه های نورانی می‌شود.

میگرن مزمن

میگرن مزمن همان طور که از اسمش پیداس به سردردی گفته می شود که سردرد بیشتر از  15 روز اتفاق می افتد .

فیلم تزریق بوتاکس برای میگرن

در ادامه توجه شما عزیزان را به مشاهده فیلم از مراجعه کننده عزیز به کلینیک زیبایی گلدن رویال جهت تزریق بوتاکس برای درمان میگرن جلب می کنیم.

نحوه انجام بوتاکس میگرن

بوتاکس در حقیقت، دارویی است که از یک نوع باکتری سمی ایجاد شده و به هیچ وجه نباید به صورت خوراکی مصرف شود، چون سبب بروز مسمومیت های خطرناک می‌شود، اما تزریق بوتاکس ، این عارضه را ندارد و از سال 2000 برای رفع چین و چروک صورت مورد استفاده قرارگرفت.

همان طور که ملاحظه می‌کنید، بین سابقه ی استفاده از بوتاکس جهت رفع چروک با بوتاکس میگرن فاصله زمانی زیادی وجود دارد و جالب است بدانید که، کاربرد بوتاکس برای درمان میگرن به صورت اتفاقی کشف شد.

نحوه انجام بوتاکس میگرن

درواقع بیمارانی که مبتلا به سردردهای مزمن بودند و از بوتاکس پیشانی برای رفع چین و چروک این ناحیه استفاده می کردند، بعد مدتی متوجه شدند که سردردهای آن‌ها بهبود پیداکرده و تعدد این اتفاق باعث انجام پژوهش‌هایی برروی این مساله شد و خوشبختانه این درمان به عرصه‌ی زندگی بشر اضافه گردید، امروزه فواید درمانی دیگر بوتاکس میگرن نیز درحال بررسی است.

البته باید درنظر داشت که هنوز نحوه‌ ی این درمان به طورکامل مشخص نشده است، اما تاحدودی می‌توان گفت که بوتاکس به عنوان مسکن عمل می‌کند و زمانی که وارد سلول‌های عصبی می‌شود، دیگر انتقال‌دهنده‌های عصبی منتقل نمی‌شوند، بنابراین مانع از انتقال پیام درد می‌شود و فرد درد حاصل از میگرن را تجربه نمی‌کند. بنابراین واضح است که این نوع درمان، نمی‌تواند به عنوان یک بازدارنده عمل کند.

علائم میگرن چیست؟نتیجه بوتاکس میگرن
تهوع و استفراغکاهش سردرد شدید
گردن دردبدون عوارض جانبی
سر گیجهنتیجه درمان سریع
اضطراببدون نیاز به استراحت
افسردگیبدون عمل جراحی
صدا دادن گوشماندگاری نتیجه تا 6 ماه
درد فکاز بین بردن خط اخم پیشانی
حساس شدن به نور—————–

هزینه تزریق بوتاکس برای میگرن

در جدول زیر هزینه بوتاکس میگرن که در کلینیک زیبایی گلدن رویال انجام می شود را مشاهده می نمایید.

هزینه انواع بوتاکس

بوتاکس میگرن را چه کسی انجام میدهد؟

بوتاکس میگرن توسط پزشکانی که دوره کامل درمان میگرن با بوتاکس را گذرانده باشند انجام می شود که   بوتاکس میگرن در کلینیک زیبایی گلدن رویال توسط پزشک متخصص انجام می شود.

اثرات بوتاکس برای درمان سردرد

دربالا اشاره شد که ، بوتاکس نوعی مسکن است، در بررسی افرادی که درمان سردرد با بوتاکس را انجام داده اند نتایج به این صورت بود که اکثر افراد، کاهش میزان دفعات ابتلا به سردرد و شدت سردرد را گزارش داده‌اند و درصد افرادی که نتایج امیدوارکننده‌ای از بوتاکس میگرن دریافت کرده‌اند، بالا بوده‌است.

تعداد جلسات درمان میگرن با بوتاکس

تعداد جلسات تزریق بوتاکس برای درمان میگرن، بسیار وابسته به بدن شما و تشخیص پزشک است، اما معمولا هر سه ماه یک بار باید برای تزریق مراجعه کنید، که البته به صورت عموم بین دو تا 5 ماه این زمان متغیر است. تعداد دفعات تزریق وابسته به اثربخشی آن برروی بدن شما هست و نمی‌توان عدد مشخصی برای آن گفت، درباره‌ی مدت زمان لازم برای درمان میگرن با بوتاکس باید با پزشک موردنظر مشورت کنید.

سردرهای بعد از تزریق بوتاکس

دوز تزریق بوتاکس برای درمان میگرن هم متغیر است و حتی ممکن است میزان آن در جلسات مختلف متفاوت باشد.

محل تزریق بوتاکس در میگرن

نقاط تزریق بوتاکس میگرن کجاها می باشد ؟ معمولا محل تزریق بوتاکس برای درمان سردرد شامل، پیشانی، پشت سر، شقیقه‌ها، گردن و دو ناحیه از کمر  می باشد. درنظر داشته باشید که حتما کلیه‌ی مراحل درمان بوتاکس میگرن را زیرنظر پزشک انجام دهید. تخصصی که درباره‌ی این مشکل کارایی دارد، مغز و اعصاب است و باید از همان ابتدا، تا انتها زیرنظر متخصص مغز و اعصاب روند را طی کنید.

چه کسانی می توانند بوتاکس میگرن انجام دهند

اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید که آیا انجام بوتاکس میگرن برای شما مناسب است یا نه؟ باید بدانید که پاسخ دقیق این سوال با مراجعه‌ی شما به پزشک متخصص مشخص می‌شود. اما به طور کلی بوتاکس برای سردردهای مزمن، سردردهای تنشی، سردردهای ناحیه پس سری و سردردهای همراه درد گردن بسیار مفید است. در بین این موارد، بیشترین فایده‌ی بوتاکس میگرن برای بیماران مبتلا به سردردهای مزمن دیده می‌شود.

البته درکنار این موارد، باید درنظر داشت که نباید این ژل را برای بیمارانی که کمتر از 14 بار درماه دچار سردرد شده‌اند، استفاده کرد و بیشتر برای کسانی که متعهد به رعایت اصول زندگی سالم هستند، مورد استفاده قرار می گیرد.

بهترین برند بوتاکس میگرن چیست؟

انواع برندهای بوتاکس در بازار موجود می باشند که بهترین برند بوتاکس حال حاضر در دنیا، بوتاکس زئومین آلمان است.

عوارض بوتاکس میگرن

همان‌طور که گفته شد، بوتاکس اگر به صورت خوراکی مصرف شود، خطرات بسیاری را به همراه دارد اما خطر تزریق آن بسیار کمتر است. با این وجود، خطرات و عوارض هم وجود دارد و حتی اگر جانب احتیاط رعایت نشود و با نظر پزشک انجام نگردد، امکان کشنده بودن هم وجود دارد، هرچند این امکان بسیارکم است.

برخی از افراد پساز تزریق بوتاکس میگرن دچار سردرد کوتاهی می شوند. ما در یک مقاله بطور کامل درمورد سردرد پس از تزریق بوتاکس توضیح داده ایم . به شما پیشنهاد می کنیم حتما مقاله سردرد پس از تزریق بوتاکس را مطالعه نمایید. 

با وجود این‌ که نشان دادن آلرژی به تزریق بوتاکس واقعا نادر است و مصونیت نسبتا خوبی نسبت به حالت خوراکی آن دارد، از عوارضی که در موارد کم دربین مراجعین دیده شده، می‌توان به تنگی نفس، کهیر، احساس موقتی ضعف و سستی، کبودی در ناحیه‌ی تزریق، تورم در پا و… اشاره کرد. باید درنظر داشته باشید که اگر با این موارد، مواجه شدید، هرچه سریع‌تر به پزشک مراجعه کنید.

برخلاف درمان هایی مانند لیزر موهای زائد ، برای پیشگیری از عوارض بوتاکس میگرن ، لازم است که حتما این درمان توسط یک متخصص انجام شود.

مراقبت بعد از بوتاکس میگرن

مراقبت بعد از بوتاکس میگرن در میزان پاسخ‌دهی آن و هم‌چنین بروز عوارض بسیارمهم است. بنابراین حتما نکاتی را که پزشک مربوطه به شما توصیه می‌کند، رعایت کنید و تا حدامکان کلیه‌ی مراقبت‌های لازم را انجام دهید. از جمله مواردی که رعایت آن‌ها بعد از تزریق مهم است، می‌توان به توصیه‌های زیر اشاره کرد:

1- عدم اصابت ضربه

مهم‌ترین نکته‌ای که باید بعد از تزریق بوتاکس رعایت کنید، عدم اصابت دست با ناحیه‌ی مورد نظر است، به علت امکان جابه‌جایی ماده‌ی تزریق شده به هیچ وجه نباید به این ناحیه دست بزنید و حداقل تا 24 ساعت این توصیه را حتما رعایت کنید.

2- دوری از آفتاب

آفتاب یک آسیب زننده‌ی قوی برای کلیه‌ی درمان هایی است که برای پوست انجام می‌دهید، بنابراین بعد از تزریق بوتاکس باید تا حداقل 24 ساعت از درمعرض آفتاب قرارگرفتن اجتناب کنید و به هیچ وجه اقداماتی جهت برنزه شدن انجام ندهید.

3- عدم مصرف الکل

الکل باعث رقیق سازی جریان خون است و اگر بعد از بوتاکس مصرف شود ممکن است کبودی های حاصل را تشدید کند، بنابراین از نوشیدن آن اجتناب کنید.

4- عدم استفاده از مواد آرایشی

از آرایش کردن یا شستن صورت بعد از بوتاکس اکیدا خودداری کنید و سعی کنید هیچ ماده‌ای چه آرایشی چه بهداشتی با پوست شما برخورد نکند. دراین راستا باید اشاره کرد که از خدمات پوستی مثل لایه‌برداری، میکرودرم و.. هم خودداری کنید و این توصیه را حداقل تا 7 روز قبل و بعد بوتاکس میگرن رعایت کنید.

5- کاهش فعالیت فیزیکی

تا چند روز بعد از تزریق بوتاکس برای درمان سردرد، از انجام فعالیت‌های فیزیکی مثل دویدن، پیاده روی طولانی مدت، ورزش و… اجتناب کنید و تا حد امکان از بدن خود زیاد کار نکشید.

تا 48 ساعت بعد از انجام بوتاکس میگرن سفر خصوصا سفر هوایی نداشته باشید. درباره‌ی ماشین هم این نکته را رعایت کنید و از رانندگی خودداری کنید.

6- رعایت نحوه خوابیدن بعد از بوتاکس میگرن

باید بعد از انجام بوتاکس ، برای خواب هم نکاتی را رعایت کنید، برای این مورد، سعی کنید به هیچ وجه صورتتان را روی ناحیه‌ای که بوتاکس شده نگذارید. توصیه می‌شود که سعی کنید روی شکم نخوابید و معمولا برای خواب به پشت بخوابید. این کار را بهتر است تا چند شب بعد از بوتاکس انجام دهید.

7- پرهیز از استحمام با آب گرم

برای استحمام بعد از بوتاکس میگرن مانعی وجود ندارد، اما دمای بالا مضر است، بنابراین از تماس زیاد آب با بدن مثل قرارگیری در وان حمام و برخورد آب گرم یا داغ با صورت خودداری کنید.

درمان سردردهای میگرنی با بوتاکس در کلینیک زیبایی گلدن رویال

گلدن رویال مرکز تخصصی درمان میگرن با بوتاکس می باشد. اگر از سردردهای مزمن رنج می برید جهت اخذ نوبت برای ویزیت توسط متخصصین کلینیک زیبایی گلدن با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس بگیرید.

برخی دیگر از سایر خدمات این مرکز عبارتند از : لیزر موهای زائد آقایان و خانم ها ، تزریق چربی صورت ،پاکسازی پوست ، تزریق ژل ، مزوتراپی مو ، جوانسازی پوست و …

نظرات کاربران
guest
56 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
الهام
الهام
1401-03-05 09:48

سلام. من سردرد شدید دارم بقدری که محل کارم علاوه بر سردرد گردنمم درد میگیره و این کلافه کنندس .
من واقعا نیاز به تزریق بوتاکس میگرن دارم اما اگر من بوتاکس تزریق کنم مراقبت خاصی داره؟ چون من نمیتونم مرخصی بگیرم

محمد رضا
محمد رضا
1401-03-03 09:32

سلام. نقاطی که بوتاکس میگرن تزریق میشه کجاست ؟ یعنی شامل پیشونیم میشه؟

عاطفه
عاطفه
1400-10-22 09:27

سلام . میخواستم بدونم که تزریق ژل بوتاکس برای سلامت ضرر ندارد؟

atiye
atiye
1400-10-20 09:27

سلام من برای سردرد که تزریق رو انجام دادم ائلش عالی بود اما الان احساس میکنم اثر ژل کم شده باز باید برم تمدید کنم؟

آذین
آذین
1400-10-19 09:29

سلام .من سردرد دارم ولی خیلی شدید نیست بیشتر گردنم درد میکنه تزریق این بوتاکس میتونه مشکل منو حل کنه؟

اسفندیاری
اسفندیاری
1400-10-18 09:24

سلام. واقعا بوتاکس برای میگرن خوبه؟

آتنا
آتنا
1400-10-13 09:36

سلام. من میگرن عصبی دارم بوتاکس جوابگوعه؟

سحر
سحر
1400-10-12 09:36

سلام. تزریق بوتاکس دیسپورت برای میگرن عوارض نداره؟

ساغر
ساغر
1400-10-11 09:36

سلام. اثرات تزریق بوتاکس برای درمان کی مشخص میشه ؟

azam
azam
1400-10-09 09:24

سلام من علاوه بر سردرد شدید حالت تهوع هم میگرم بعد از تزریق بوتاکس برای درمان میگرن حالت تهوع هم خوب میشه؟

arezoo
arezoo
1400-10-05 09:28

سلام برای تزریق بوتاکس برای درمان سردرد دیگه بعدش نیاز به مصرف مسکن نیست؟

سپیده
سپیده
1400-09-27 10:11

ببخشید از بوتاکس دیستون برای درمان میگرن میشه استفاده کرد؟ یا بوتاکس برای میگرن مخصوصه؟

کامیار
کامیار
1400-09-18 09:43

ببخشید پشت سرم خیلی درد میکنه وقتی سرم درد میگیره واقعا کلافه میشم و عصبی و شرکت نمیتونم بکارام برسم . نمیدونم بگم میگرنه یا نه . من میتونم بوتاکس کنم تا سردردم خوب بشه؟

abbas
abbas
1400-09-08 10:19

سلام. برای درمان بوتاکس با میگرن ما باید سالی یکبار به کلینیک مراجعه کنیم؟

فرنگیس
فرنگیس
1400-09-03 11:06

سلام. من چقدر خوشحال شدم که برای میگرن درمان هست .زمانی که سردرد میاد سراغم دیگه نمیتونم از جام تکون بخورم. اگر نور ب چشمم بخوره سردردم شدیدتر میشه و کلافه میشم واقعا از دست داروها خسته شدم. این مقاله رو که خوندم متوجه شدم با ی آمپول میشه میگرن و درمان کرد کلی ذوق کردم. من فکر میکردم بوتاکس فقط واسه جوانسازیه و روحمم از بوتاکس میگرن خبر نداشت . واقعا ممنونم ازتون

هانیه
هانیه
1400-09-02 11:33

سلام. من در ماه چند بار سردرد شدید میاد سراغم دکتر ازم نوار مغز گرفت گفت میگرنه . اما دوس ندارم قرص های شیمیایی و اعصاب بخورم . بوتاکس میگرن مشکلی نداره من انجام بدم؟ عکس نوار مغزمم باید بیارم براتون؟

soghra
soghra
1400-08-27 10:24

سام. من میگرن شدید دارم بقدری شدید که وقتی سردرد میاد سراغم لامپها رو باید خاموش کنم تا نورشون رو حس نکنم وگرنه سردردم بدتر میشه و حالت عصبی بهم دست میده. الان ا این شدت سردری که من بهتون توضیح دادم چند جلسه به بوتاکس میگرن احتیاج دارم؟

الیاس قربانی
الیاس قربانی
1400-08-26 21:41

سلام .ببخشید این تزریق بوتاکس میگرن احتیاج به مراقبت خاصی داره؟ من خیلی سردرد دارم میخکام بوتاکس تزریق کنم تا از دست سر درد خلاص بشم.

زهرا
زهرا
1400-08-25 09:45

سلام. من ماه دیگه میخوام اقدام برای بارداری کنم و میگرن فوق العاده شدید دارم اگر بوتاکس برای درمان سردردم انجام بده در اینده عوارضی برای جنین نداره؟ چون فک میکنم یک جلسه بوتاکس برای میگرن کافی نیست

عباس
عباس
1400-08-16 09:32

سلام. اگر بوتاکس میگرن انجم بدیم کی تاثیر خودشو میزاره و از سردرد شدید خلاص میشیم؟

sadra
sadra
1400-08-13 09:30

سلام. برای تزریق بوتاکس میگرن سن خاصی باید داشته باشیم مثلا بالای 25 سال؟ چون من 20 سالمه و سردرد میگرنی دارم کلافه شدم دیگه از دست این سردرد.

اعظم
اعظم
1400-08-12 10:40

سلام. وقتتون بخیر. بهترین نوع بوتاکس برای میگرن چیه؟

سهیلا
سهیلا
1400-08-10 14:29

سلام برای درمان سردرد با بوتاکس باید به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنم؟

ناصر
ناصر
1400-08-09 09:08

سلام. محل تزریق بوتاکس میگرن کجاس؟ از پشت سر تزریق میشه یا پیشونی؟

آخرین ویرایش 11 ماه قبل توسط ناصر
مهدی
مهدی
1400-08-03 09:50

سلام خدمت شما. میخواستم بدونم که بوتاکس میگرن عوارض جانبی دارد؟

ابوالفضل
ابوالفضل
1400-07-26 09:46

سلام . بوتاکس میگرن رو چه کسی انجام میده؟ وقتی برای بوتاکس میگرن به مطبتون بیاییم آزمایش و عکس از سر رو باید بیاریم؟

faezeh
faezeh
1400-07-11 11:10

سلام . وقتتون بخیر . هزینه تزریق بوتاکس برای درمان میگرن چقدره؟

اعظم
اعظم
1400-07-01 08:41

سلام .من میگرن مزمن دارم با بوتاکس میگرن دائمی سردرم خوب میشه؟