بوتاکس میگرن

بر خلاف داروها و سایر روش های درمان میگرن ، از بوتاکس میگرن به عنوان یک روش پیشگیری استفاده می شود. بوتاکس عضله ای را که سبب سردرد می شود، مهار می کند و بنابراین از درد جلوگیری می کند.

برخلاف تصور عموم که فکر می کنند بوتاکس تنها برای رفع چین و چروک استفاده می شود ، در سال های اخیر تزریق بوتاکس برای  درمان سر درد های شدید و میگرن انجام می شود.

در صورتیکه در مدت 30 روز از ماه شما 15 روز یا بیشتر دچار علائم ناشی از میگرن و سر درد باشید، شما به میگرن مزمن دچار هستید.ممکن است بارها برای بهبود آن اقدام کرده باشید و موفق به درمان نشده باشید، خبر خوب آنکه یکی از راهکارهای موفقیت آمیز، تزریق بوتاکس برای درمان میگرن می باشد.

در ادامه شما ویدیویی در رابطه با تزریق بوتاکس برای میگرن در کلینیک زیبایی گلدن رویال مشاهده میکنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی این روش درمان میگرن با ما همراه باشید.

تزریق بوتاکس برای درمان سردرد های میگرنی

رایج‌ترین درمان این نوع سردرد معمولا استفاده از درمان‌های دارویی است. مصرف مسکن برای آرام‌ سازی در بین مبتلایان به میگرن بسیار رایج هست. اما درمان‌های گیاهی، تغییر رژیم غذایی، سعی در کنترل استرس و.. هم راه ‌حل های رایجی برای درمان سردرد است.

طی سال‌های اخیر، درمان‌ جدیدی تحت عنوان تزریق بوتاکس میگرن ، برای مبتلایان به این بیماری رایج شده است که برخی آن‌ را بهترین روش برای درمان سردرد می‌دانند. و معتقند که بوتاکس میگرن مزمن را درمان میکند.

آیا درمان میگرن با بوتاکس تایید شده است؟

این نوع ژل ، درمان جدیدی است که دربین کشورهای اروپایی و آمریکا درحال حاضر بسیار رایج است و در ایران هم طرفداران زیادی پیدا کرده است. این نوع درمان، دارای تاییدیه‌‌ی سازمان غذا و دارو ( FDA ) بوده و همان‌‌طور که اشاره شد، برخی آن را بهترین روش برای درمان میگرن می‌دانند. البته باید اشاره کرد که سابقه درمان میگرن با بوتاکس تقریبا به سال 2010 درآمریکا بر می گردد.

تزریق بوتاکس موثرترین درمان سردرد میگرنی می باشد و در درمان بیماران مبتلا به سردرد مزمن روزانه (Chronic daily headache) اثر بخش بوده است.

آیا شما میگرن دارید؟

هزینه تزریق بوتاکس برای میگرن

در جدول زیر هزینه بوتاکس برای درمان میگرن که در کلینیک زیبایی گلدن رویال انجام می شود را مشاهده می نمایید.

هزینه انواع بوتاکس

فیلم درمان میگرن با بوتاکس

در ادامه توجه شما عزیزان را به مشاهده فیلم از مراجعه کننده عزیز به کلینیک زیبایی گلدن رویال جهت تزریق بوتاکس برای درمان میگرن جلب می کنیم.

نحوه انجام درمان میگرن با بوتاکس

بوتاکس در حقیقت، دارویی است که از یک نوع باکتری سمی ایجاد شده و به هیچ وجه نباید به صورت خوراکی مصرف شود، چون سبب بروز مسمومیت های خطرناک می‌شود، اما تزریق بوتاکس ، این عارضه را ندارد و از سال 2000 برای رفع چین و چروک صورت مورد استفاده قرارگرفت.

همان طور که ملاحظه می‌کنید، بین سابقه ی استفاده از بوتاکس جهت رفع چروک با بوتاکس میگرن فاصله زمانی زیادی وجود دارد و جالب است بدانید که، کاربرد بوتاکس برای درمان میگرن به صورت اتفاقی کشف شد.

تاثیر بوتاکس در درمان سردرد

درواقع بیمارانی که مبتلا به سردردهای مزمن بودند و از بوتاکس پیشانی برای رفع چین و چروک این ناحیه استفاده می کردند، بعد مدتی متوجه شدند که سردردهای آن‌ها بهبود پیداکرده و تعدد این اتفاق باعث انجام پژوهش‌هایی برروی این مساله شد و خوشبختانه این درمان به عرصه‌ی زندگی بشر اضافه گردید، امروزه فواید درمانی دیگر بوتاکس میگرن نیز درحال بررسی است.

البته باید درنظر داشت که هنوز نحوه‌ ی این درمان به طورکامل مشخص نشده است، اما تاحدودی می‌توان گفت که بوتاکس به عنوان مسکن عمل می‌کند و زمانی که وارد سلول‌های عصبی می‌شود، دیگر انتقال‌دهنده‌های عصبی منتقل نمی‌شوند، بنابراین مانع از انتقال پیام درد می‌شود و فرد درد حاصل از میگرن را تجربه نمی‌کند. بنابراین واضح است که این نوع درمان، نمی‌تواند به عنوان یک بازدارنده عمل کند.

تزریق بوتاکس چگونه از سر درد میگرنی جلوگیری می کند؟

همانگونه که بالاتر توضیح دادیم تزریق بوتاکس با فرایند فلج کردن عضلات موجب شل شدن آنها و جلوگیری از انقباض آنها می شود و در نهایت موجب از بین رفتن سر درد های مزمن میشود.

به تازگی در مطالعات انجام شده مشخص شده که عمل پیشگیری از سردرد بوتاکس با فرآیند دیگری اتفاق می افتد و آن جلوگیری از آزاد شدن سیگنال های درد در پایانه های عصبی سر و گردن می باشد، بنابراین تزریق بوتاکس در کاهش سردرد، بیشتر از آنکه ارتباطی به شل شدن عضلات داشته باشد، نتیجه انتقال سیگنال های درد به نخاع است.

نحوه انجام بوتاکس میگرن

مراقبت بعد از درمان میگرن با بوتاکس

مراقبت بعد از بوتاکس میگرن در میزان پاسخ‌دهی آن و هم‌چنین بروز عوارض بسیارمهم است. بنابراین حتما نکاتی را که پزشک مربوطه به شما توصیه می‌کند، رعایت کنید و تا حدامکان کلیه‌ی مراقبت‌های لازم را انجام دهید. از جمله مواردی که رعایت آن‌ها بعد از تزریق مهم است، می‌توان به توصیه‌های زیر اشاره کرد:

1- عدم اصابت ضربه

مهم‌ترین نکته‌ای که باید بعد از تزریق بوتاکس رعایت کنید، عدم اصابت دست با ناحیه‌ی مورد نظر است، به علت امکان جابه‌جایی ماده‌ی تزریق شده به هیچ وجه نباید به این ناحیه دست بزنید و حداقل تا 24 ساعت این توصیه را حتما رعایت کنید.

2- دوری از آفتاب

آفتاب یک آسیب زننده‌ی قوی برای کلیه‌ی درمان هایی است که برای پوست انجام می‌دهید، بنابراین بعد از تزریق بوتاکس باید تا حداقل 24 ساعت از درمعرض آفتاب قرارگرفتن اجتناب کنید و به هیچ وجه اقداماتی جهت برنزه شدن انجام ندهید.

3- عدم مصرف الکل

الکل باعث رقیق سازی جریان خون است و اگر بعد از بوتاکس مصرف شود ممکن است کبودی های حاصل را تشدید کند، بنابراین از نوشیدن آن اجتناب کنید.

4- عدم استفاده از مواد آرایشی

از آرایش کردن یا شستن صورت بعد از بوتاکس اکیدا خودداری کنید و سعی کنید هیچ ماده‌ای چه آرایشی چه بهداشتی با پوست شما برخورد نکند. دراین راستا باید اشاره کرد که از خدمات پوستی مثل لایه‌برداری، میکرودرم و.. هم خودداری کنید و این توصیه را حداقل تا 7 روز قبل و بعد بوتاکس میگرن رعایت کنید.

5- کاهش فعالیت فیزیکی

تا چند روز بعد از تزریق بوتاکس برای درمان سردرد، از انجام فعالیت‌های فیزیکی مثل دویدن، پیاده روی طولانی مدت، ورزش و… اجتناب کنید و تا حد امکان از بدن خود زیاد کار نکشید.

تا 48 ساعت بعد از انجام بوتاکس میگرن سفر خصوصا سفر هوایی نداشته باشید. درباره‌ی ماشین هم این نکته را رعایت کنید و از رانندگی خودداری کنید.

6- رعایت نحوه خوابیدن بعد از بوتاکس میگرن

باید بعد از انجام بوتاکس ، برای خواب هم نکاتی را رعایت کنید، برای این مورد، سعی کنید به هیچ وجه صورتتان را روی ناحیه‌ای که بوتاکس شده نگذارید. توصیه می‌شود که سعی کنید روی شکم نخوابید و معمولا برای خواب به پشت بخوابید. این کار را بهتر است تا چند شب بعد از بوتاکس انجام دهید.

7- پرهیز از استحمام با آب گرم

برای استحمام بعد از بوتاکس میگرن مانعی وجود ندارد، اما دمای بالا مضر است، بنابراین از تماس زیاد آب با بدن مثل قرارگیری در وان حمام و برخورد آب گرم یا داغ با صورت خودداری کنید.

میگرن چیست

اثرات درمان میگرن با بوتاکس

دربالا اشاره شد که ، بوتاکس نوعی مسکن است، در بررسی افرادی که درمان سردرد با بوتاکس را انجام داده اند نتایج به این صورت بود که اکثر افراد، کاهش میزان دفعات ابتلا به سردرد و شدت سردرد را گزارش داده‌اند و درصد افرادی که نتایج امیدوارکننده‌ای از بوتاکس میگرن دریافت کرده‌اند، بالا بوده‌است.

علائم میگرن چیست؟نتیجه بوتاکس میگرن
تهوع و استفراغکاهش سردرد شدید
گردن دردبدون عوارض جانبی
سر گیجهنتیجه درمان سریع
اضطراببدون نیاز به استراحت
افسردگیبدون عمل جراحی
صدا دادن گوشماندگاری نتیجه تا 6 ماه
درد فکاز بین بردن خط اخم پیشانی
حساس شدن به نور—————–

دوره درمان بوتاکس برای سر درد و ماندگاری آن چقدر است؟

تعداد جلسات تزریق بوتاکس برای درمان میگرن، بسیار وابسته به بدن شما و تشخیص پزشک است، اما معمولا هر سه ماه یک بار باید برای تزریق مراجعه کنید، که البته به صورت عموم بین دو تا 5 ماه این زمان متغیر است.

تعداد دفعات تزریق وابسته به اثربخشی آن برروی بدن شما هست و نمی‌توان عدد مشخصی برای آن گفت، درباره‌ی مدت زمان لازم برای درمان میگرن با بوتاکس باید با پزشک موردنظر مشورت کنید.

دوز تزریق بوتاکس برای درمان میگرن هم متغیر است و حتی ممکن است میزان آن در جلسات مختلف متفاوت باشد.

سردرهای بعد از تزریق بوتاکس

عوارض بوتاکس میگرن

همان‌طور که گفته شد، بوتاکس اگر به صورت خوراکی مصرف شود، خطرات بسیاری را به همراه دارد اما خطر تزریق آن بسیار کمتر است. با این وجود، خطرات و عوارض هم وجود دارد و حتی اگر جانب احتیاط رعایت نشود و با نظر پزشک انجام نگردد، امکان کشنده بودن هم وجود دارد، هرچند این امکان بسیارکم است.

برخی از افراد پساز تزریق بوتاکس میگرن دچار سردرد کوتاهی می شوند. ما در یک مقاله بطور کامل درمورد سردرد پس از تزریق بوتاکس توضیح داده ایم . به شما پیشنهاد می کنیم حتما مقاله سردرد پس از تزریق بوتاکس را مطالعه نمایید.

با وجود این‌ که نشان دادن آلرژی به تزریق بوتاکس واقعا نادر است و مصونیت نسبتا خوبی نسبت به حالت خوراکی آن دارد، از عوارضی که در موارد کم دربین مراجعین دیده شده، می‌توان به تنگی نفس، کهیر، احساس موقتی ضعف و سستی، کبودی در ناحیه‌ی تزریق، تورم در پا و… اشاره کرد. باید درنظر داشته باشید که اگر با این موارد، مواجه شدید، هرچه سریع‌تر به پزشک مراجعه کنید.

محل تزریق بوتاکس در میگرن

نقاط تزریق بوتاکس میگرن کجاها می باشد ؟ معمولا محل تزریق بوتاکس برای درمان سردرد شامل، پیشانی، پشت سر، شقیقه‌ها، گردن و دو ناحیه از کمر  می باشد. درنظر داشته باشید که حتما کلیه‌ی مراحل درمان بوتاکس میگرن را زیرنظر پزشک انجام دهید. تخصصی که درباره‌ی این مشکل کارایی دارد، مغز و اعصاب است و باید از همان ابتدا، تا انتها زیرنظر متخصص مغز و اعصاب روند را طی کنید.

چه کسانی می توانند بوتاکس میگرن انجام دهند

اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید که آیا انجام بوتاکس میگرن برای شما مناسب است یا نه؟ باید بدانید که پاسخ دقیق این سوال با مراجعه‌ی شما به پزشک متخصص مشخص می‌شود. اما به طور کلی بوتاکس برای سردردهای مزمن، سردردهای تنشی، سردردهای ناحیه پس سری و سردردهای همراه درد گردن بسیار مفید است. در بین این موارد، بیشترین فایده‌ی بوتاکس میگرن برای بیماران مبتلا به سردردهای مزمن دیده می‌شود.

البته درکنار این موارد، باید درنظر داشت که نباید این ژل را برای بیمارانی که کمتر از 14 بار درماه دچار سردرد شده‌اند، استفاده کرد و بیشتر برای کسانی که متعهد به رعایت اصول زندگی سالم هستند، مورد استفاده قرار می گیرد.

نظرات در مورد بوتاکس میگرن کسانی که در کلینیک گلدن رویال بوتاکس انجام دادند، از بین رفتن درد های مزمن یا کاهش درد میگرنی پس از 1 الی 2 هفته می باشد.

بهترین مارک بوتاکس برای میگرن چیست؟

انواع برندهای بوتاکس در بازار موجود می باشند که بهترین برند بوتاکس حال حاضر در دنیا، بوتاکس زئومین آلمان است.

 برخلاف درمان هایی مانند لیزر موهای زائد ، برای پیشگیری از عوارض بوتاکس میگرن ، لازم است که حتما این درمان توسط یک متخصص انجام شود.

انواع سردرد های میگرنی با تزریق بوتاکس درمان میشود

انواع سردردهای میگرنی شامل:

میگرن شایع

این نوع سردرد نوعی سردرد میگرنی است که هیچ علامتی ندارد و معمولاً  از شایع‌ترین نوع سردرد در بین  افراد می باشد.

میگرن کلاسیک

میگرن کلاسیک میگرنی می باشد که فرد بیمار از قبل از شروع سردرد دچار یک پیش آمد در ناحیه بیماری مانند جرقه های نورانی می‌شود.

میگرن مزمن

میگرن مزمن همان طور که از اسمش پیداس به سردردی گفته می شود که سردرد بیشتر از  15 روز اتفاق می افتد .

آیا مبتلا به میگرن هستید یا خیر؟

برای پاسخ به این سوال و تفکیک انواع سردردها از یکدیگر، باید نشانه‌های بیماری خود را با علائم میگرن تطبیق دهید. یکی از مهم‌ترین فاکتورها، طول زمان بیماری است، اگر به طورمتوسط در ماه 15 روز مبتلا به سردرد هستید که معمولا این سردردها بین 24 تا 72 ساعت طول می‌کشد، امکان مبتلا بودن شما به میگرن بسیار زیاد هست.

مشکلات خواب، اذیت شدن دربرابر نور و صدا، داشتن حالت تهوع و استفراغ، سرگیجه، ضعف در یک طرف بدن و… از دیگرعلائم این بیماری است، هرچند که برای دریافت تشخیص قطعی و علت‌یابی علائم، باید به پزشک مراجعه کنید.

بوتاکس برای میگرن را چه کسی انجام میدهد؟

بوتاکس میگرن توسط پزشکانی که دوره کامل درمان میگرن با بوتاکس را گذرانده باشند انجام می شود که بوتاکس میگرن در کلینیک زیبایی گلدن رویال توسط پزشک متخصص انجام می شود.

درمان سردردهای میگرنی با بوتاکس در کلینیک زیبایی گلدن رویال

گلدن رویال مرکز تخصصی درمان میگرن با بوتاکس می باشد. اگر از سردردهای مزمن رنج می برید جهت اخذ نوبت برای ویزیت توسط متخصصین کلینیک زیبایی گلدن با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس بگیرید.

برخی دیگر از سایر خدمات این مرکز عبارتند از : لیزر موهای زائد آقایان و خانم ها ، تزریق چربی صورت ،پاکسازی پوست ، تزریق ژل ، مزوتراپی مو ، جوانسازی پوست و …

نظرات کاربران
guest
56 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
الهام
الهام
1401-03-05 09:48

سلام. من سردرد شدید دارم بقدری که محل کارم علاوه بر سردرد گردنمم درد میگیره و این کلافه کنندس .
من واقعا نیاز به تزریق بوتاکس میگرن دارم اما اگر من بوتاکس تزریق کنم مراقبت خاصی داره؟ چون من نمیتونم مرخصی بگیرم

محمد رضا
محمد رضا
1401-03-03 09:32

سلام. نقاطی که بوتاکس میگرن تزریق میشه کجاست ؟ یعنی شامل پیشونیم میشه؟

عاطفه
عاطفه
1400-10-22 09:27

سلام . میخواستم بدونم که تزریق ژل بوتاکس برای سلامت ضرر ندارد؟

atiye
atiye
1400-10-20 09:27

سلام من برای سردرد که تزریق رو انجام دادم ائلش عالی بود اما الان احساس میکنم اثر ژل کم شده باز باید برم تمدید کنم؟

آذین
آذین
1400-10-19 09:29

سلام .من سردرد دارم ولی خیلی شدید نیست بیشتر گردنم درد میکنه تزریق این بوتاکس میتونه مشکل منو حل کنه؟

اسفندیاری
اسفندیاری
1400-10-18 09:24

سلام. واقعا بوتاکس برای میگرن خوبه؟

آتنا
آتنا
1400-10-13 09:36

سلام. من میگرن عصبی دارم بوتاکس جوابگوعه؟

سحر
سحر
1400-10-12 09:36

سلام. تزریق بوتاکس دیسپورت برای میگرن عوارض نداره؟