You are currently viewing بهترین روش درمان ریزش مو

بسیاری از کسانی که ریزش مو دارند، به دنبال بهترین روش درمان ریزش مو هستند تا از ریزش موهای خود جلوگیری کنند. باید بدانیم برای درمان ریزش مو راه های بسیار زیادی وجود دارد که در کلینیک زیبایی و بسیاری از افراد برخی از این راه ها را دنبال کرده اند تا از ریزش موهای خود جلوگیری کنند.

اما دقت داشته باشید که یکی از بهترین روش هایی که برای درمان کردن ریزش مو مورد استفاده قرار می گیرد و بسیاری از پزشکان آن را تایید کرده اند، روش مزوتراپی مو می باشد.

امروزه مزوتراپی به عنوان بهترین روش درمان ریزش مو شناخته می شود و به همین دلیل در بسیاری از کلینیک های مو و زیبایی از این روش استفاده می شود. برخی از افراد با مزایای این روش و ویژگی های آن آشنایی ندارند، به همین دلیل در ادامه برخی از مهمترین ویژگی هایی که در این روش وجود دارد را بیان می کنیم تا آشنایی بیشتری با آن داشته باشید.

درمان ریزش مو

استفاده از مزوتراپی به عنوان یکی از بهترین روش های درمان ریزش مو شناخته می شود که بسیاری از افراد به عملکرد آن اطمینان دارند و از آن استفاده می کنند. مزوتراپی از ریزش مو جلوگیری می کند و همچنین موهای جدید را برای رشد کردن تحریک می کند.

درمان ریزش مو

درمان نمودن ریزش مو با روش مزوتراپی یکی از روش های غیر تهاجمی می باشد که در آن به وسیله سوزن هایی که بسیار ریز هستند موادی به لایه های زیر اپیدرم پوست تزریق می شود. سوراخ هایی که در سطح سر برای استفاده کردن از روش مزوتراپی مو ایجاد می شود بسیار سطحی است و نیازی نیست نگران آن باشید. مکانیزم عمل “درمان ریزش مو ” به وسیله مزوتراپی مکانیکی و شیمیایی می باشد که عملکرد آنها عبارت می باشد از :

مزوتراپی مکانیکی

در  درمان ریزش مو به روش مزوتراپی مکانیکی، سوزن را در درون یک سوراخ که زیر پوست ایجاد کرده اند فرو می کنند تا فرایند التیان از این طریق شروع شود. پوست سر زمانی که این ماده را دریافت کند الاستین و کلاژن زیادی تولید خواهید کرد که این دو عنصر از جمله مهمترین عناصری می باشد که باید در پوست وجود داشته باشد.

این تزریقاتی که روی سر انجام می شود هیچ آسیبی به کلاژن های سطح پوست وارد نمی کند و همچنین آنها را حذف هم نمی کند، در صورتی که کلاژن های جدیدی را می سازد که آنها با دیگر کلاژن های سطح پوست ترکیب می شوند.

مزوتراپی شیمیایی

در این روش مزوتراپی برای درمان ریزش مو ، ترکیباتی که فعال هستند و بر روی اندام های مورد نظر تزریق می شوند، موجب تحریک اندام های سر می گردند. به عنوان مثال اگر شما از آن دسته افرادی هستید که گردش خون ضعیفی داشته باشد از یک مایع گشاد کننده عروق استفاده می کنند، و همچنین در صورتی که التهاب بیش از حدی داشته باشید از داروهایی که ضد التهاب هستند استفاده می نمایند.

همچنین بخوانید:  درمان ریزش مو با پی آر پی PRP

کیفیت ماده ای که برای درمان ریزش مو روی سر تزریق می شود بسیار مهم است و پزشک باید به این مورد توجه بسیار زیادی داشته باشد. برای انجام دادن این روش از لیدوکایین مایع استفاده میشود که پزشک با استفاده از پنبه و یا گاز استریل مایع را روی سر ماساژ می دهد و باعث بی حسی موضعی در ناحیه پوست سر می شود. بعد از 45 دقیقه قطره های کوچکی  دارو و مواد مزوتراپی را به ناحیه های پوست سر تزریق می کنند. برای اینکه شما نتیجه این روش را مشاهده کنید باید 6 الی 8 جلسه به کلینیک مراجعه کنید.

درمان ریزش مو با مزوتراپی

کلینیک زیبایی گلدن رویال، یک مرکز معتبر برای انجام خدمات زیبایی پوست و مو می باشد. این مرکز ارائه دهنده ی خدمات مزوتراپی مو ، لیزر موهای زائد ، جوانسازی پوست ، پاکسازی پوست ، اصلاح فرم بینی ، بوتاکس و … می باشد. برای ویزیت و مشاوره توسط متخصصین گلدن رویال با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس بگیرید.

مراقبت های پس از مزوتراپی مو

شما از هر روشی برای درمان ریزش موی خود استفاده کنید باید روش های مراقبتی از آن را هم به خوبی اجرا کنید تا موهایتان دیگر دچار ریزش نشود. شما با استفاده از روش مزوتراپی مو دیگر نیازی نیست از روش های دیگری که درد دارند و به عنوان جراحی شناخته می شوند استفاده کنید.

تنها برخی از نکات را باید بسیار رعایت کنید که یکی از آنها تغذیه مناسب می باشد. به هیچ عنوان خوراکی هایی که ارزش غذایی ندارند استفاده نکنید و باید خوراکی هایی را در وعده غذایی خود قرار دهید که سالم و مقوی می باشند. ورزش کردن هم اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید به صورت روزانه ورزش کنید.

همچنین مراقبت های دیگری هم برای عملکرد بهتر مزوتراپی وجود دارد که شما باید در مورد آنها با پزشک خود مشورت کنید، چرا که پزشک با تمامی این موارد آشنایی دارد . روشهای مراقبتی ذیل پس از انجام مزوتراپی مو  توصیه می شود:

  • پس از مزوتراپی مو ، به مدت 24 ساعت استفاده از محلولهای موضعی را قطع کنید. همچنین محل را با روشهایی مانند ماساژ و یا شانه زدن  و امثال آن تحریک نکنید.
  • پس از انجام مزوتراپی مو، 24 ساعت از هرگونه آب رسانی به پوست سر پرهیز شود.
  • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید پرهیز شود.
  • 24 ساعت تا حد امکان از تعریق سر جلوگیری کنید. همچنین استفاده از کلاه توصیه نمی شود.
  • همچنین هرگونه ضربه زدن به سر در 24 ساعت اولیه می تواند برای مزوتراپی مو مشکل آفرین باشد.
  • میزانی از درد پس از انجام مزوتراپی مو می تواند طبیعی باشد، می توانید با مشورت پزشک خود از مسکن استفاده کنید.
  • استفاده از کمپرس سرد برای پیشگیری از کبودی و تورم احتمالی موثر است.

چه کسانی می توانند مزوتراپی مو انجام دهند

 شما برای اینکه از روش مزوتراپی برای درمان ریزش موی خود استفاده کنید، باید به خوبی بدانید که برای انجام این عمل کاندید مناسبی می باشید و یا اینکه این روش برای شما مناسب نمی باشد. برخی از افرادی که ریزش موی بسیار پراکنده ای دارند، از جمله بهترین افرادی هستند که برای استفاده از روش مزوتراپی مو کاندید می شوند.

همچنین بخوانید:  مهمترین علت ریزش مو در زنان

این دسته از افراد موهای سرشان کم پشت می باشد و به همین دلیل زیبایی موهای خود را از دست می دهند، که این مشکل بیشتر برای خانم ها به وجود می آید. همچنین باید بدانید طاسی سر درآقایان با انجام مزوتراپی در مراحل اولیه به خوبی جواب می دهد.

چه کسانی می توانند مزوتراپی مو انجام دهند

برخی از افرادی که آلرژی دارند و یا دچار بیماری های پوستی می باشند باید برای درمان ریزش مو با روش مزوتراپی، با پزشک مشورت کنند تا تمامی مراقبت های پیش از عمل را برای آنها مشخص کند. زنانی که باردار هستند و یا شیرده می باشند هم از جمله افرادی هستند که به هیچ عنوان نباید از این روش زیبایی استفاده کنند.

این روش زیبایی و عدم ریزش مو، مزیت های بسیار زیادی دارد که برخی از افراد با آنها آشنایی ندارند و به همین دلیل امکان دارد که از آن استفاده نکنند. شما باید بدانید مزوتراپی به عنوان بهترین روش درمان ریزش مو مزیت های بسیار زیادی دارد که آنها را در ادامه معرفی می کنیم.

مزایای درمان ریزش مو با روش مزوتراپی

 همانطوری که می دانید تمامی روش هایی که برای عدم ریزش مو مورد استفاده قرار می گیرند، دارای مزیت های بسیار زیادی هستند که مزوتراپی هم به عنوان یکی از روش های درمان ریزش مو مزیت های بسیار زیادی دارد. برخی از مهمترین مزیت هایی که در این روش وجود دارد عبارت می باشد از :

این روش درمان ریزش مو یکی از بهترین روش های غیر تهاجمی می باشد که هیچ دردی ندارد و به همین دلیل بسیاری از افرادی که از درد آن نگران می باشند، باید بدانند که این روش هیچگونه درد و یا سوزش ندارد.

بعد از اینکه از این روش درمانی استفاده کنید، نیازی به دوران استراحت ندارید و نیازی نیست که استراحت کند. حتی شما می توانید بعد از مزوتراپی موی خود به محل کارتان بروید و به کارهای روزانه خود رسیدگی کنید.

مزایای درمان ریزش مو با روش مزوتراپی

مزوتراپی سریع ترین روش درمان ریزش مو می باشد. در سایر روش هایی که برای درمان ریزش مو انجام می شود امکان دارد دوران بهبودی آنها بسیار طولانی تر باشد و شما باید مدت زمان زیادی را صبر کنید تا ریزش موهایتان درمان شود. نتیجه روش درمانی مزوتراپی 4 هفته بیشتر زمان نمی برد و شما می توانید بعد از 4 هفته به خوبی مشاهده کنید که دیگر ریزش مویی ندارید.

همچنین بخوانید:  تفاوت مزوتراپی مو و پی آر پی مو

از دیگر مزایای مزوتراپی مو درمان شوره سر می باشد و بعد از یک هفته از انجام مزوتراپی به وضوح قابل مشاهده است.

نتایجی که در این روش وجود دارد بسیار جالب توجه می باشد و به همین دلیل بدون شک بسیاری از افرادی که ریزش مو دارند می توانند از این روش استفاده کنند. طاسی و ریزش موی افراد با استفاده از این روش به طور کامل درمان می شود و مشا دیگر ریزش مویی نخواهید داشت.

روش هایی که برای درمان ریزش مو مورد استفاده قرار می گیرد و در دسته جراحی می باشد، هزینه بیشتری دارد و به همین دلیل بسیاری از افرادی که نمی خواهند هزینه زیادی برای درمان ریزش موهای سر خود پرداخت کنند می توانند از این روش استفاده کنند.

روش های دیگری که برای درمان ریزش مو مورد استفاده قرار می گیرد دقیقا شبیه همین روش می باشد، ولی باید بدانید هزینه مزوتراپی مو بسیار مناسب تر و عالی تر است.

یکی دیگر از مزیت هایی که می توانیم برای مزوتراپی مو به عنوان بهترین روش درمان ریزش مو نام ببریم و بسیار مهم می باشد، این است که این روش هیچ خطری ندارد، بسیاری از روشها هستند که خطرات زیادی دارند و به همین دلیل از آنجایی که عوارض آنها زیاد می باشد بسیاری از افراد از آنها برای ریزش موی خود استفاده نمی کنند. بر این اساس اگر شما به دنبال روش بی خطری می باشید، می توانید از مزوتراپی برای درمان کردن ریزش موهای خود استفاده کنید.

شما برای استفاده کردن از روش مزوتراپی به عنوان بهترین روش درمان ریزش مو باید نزد متخصص که دانش و آگاهی زیادی در این زمینه دارد بروید، چرا که پزشک متخصص با تمامی اصول و قوانین این روش آشنایی دارد و به راحتی می توانید ریزش موهای شما را درمان کند.

خدمات مزوتراپی مو در کلینیک زیبایی گلدن رویال

انجام خدمات مزوترپی مو  توسط بهترین متخصصان زیبایی پوست و مو در کلینیک گلدن رویال انجام میشود

اگر قصد درمان ریزش مو را دارید ، کلینیک زیبایی گلدن رویال یک انتخاب مطمئن برای شماست. علاوه بر این سایر خدمات پوست و مو شامل آبرسانی پوست ، پی آر پی مو ، برداشتن خال و زگیل ، درمان عرق زیر بغل ، لیزر موهای زائد آقایان و خانمها، تزریق ژل لب و … نیز در این مرکز ارائه می شود. لطفا جهت مشاوره با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس حاصل فرمایید.

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments