روشهای مراقبت از مو

همانطوری که می دانیم موهای سالم و زیبا در ظاهر خانم ها و حتی آقایان  تاثیر بسیار زیادی دارد و خیلی از افراد به این منظور به کلینیک زیبایی مراجعه می کنند. اگر می خواهید موهایی زیبا و سالم داشته باشید باید در مورد روش های مراقبت از مو اطلاعات بیشتری را به دست آورید تا همیشه موهای خود را سالم و زیبا نگه دارید.

بر این اساس اگر شما از آن دسته افرادی هستید که مایل می باشند از موهای خود مراقبت کنند باید به خوبی درباره ی روش های مراقبت و نگهداری از مو آشنایی کاملی به دست آورید. شما باید به زیبایی موهایی که در سر خود دارید  بسیار اهمیت بدهید و همچنین برای مراقبت از موی خود تلاش نمایید تا موهایتان را زیباتر نمایید. در ادامه برخی از روش های مراقبت از مو  را بیان می کنیم.

روش های مراقبت از مو

همانطوری که بیان نمودیم  شما باید به خوبی با روش های مراقبت و نگهداری از مو آشنایی داشته باشید تا همیشه موهایی را که دارید را سالم و زیبا در سر خود داشته باشید. برخی از مهمترین روش هایی که در مراقبت از مو اهمیت دارد و باید به آنها توجه داشته باشید عبارت می باشد از :

روش های مراقبت از مو

  1. استفاده کردن از نی به جای اتو

یکی از بهترین روش های مراقبت از مو برای اینکه موهای خود  را در حالت ثابت و زیبا نگه دارید، این است که از نی و یا چنگال برای ثبات نگهداری کردن موهای خود استفاده کنید. البته این روش مراقبت و نگهداری از مو بیشتر برای کسانی مناسب است که می خواهند موهای فر داشته باشند، همچنین برای اینکه موهای خود را در همان حالت فر نگه دارید می توانید از تافت استفاده کنید. بسیاری از افراد برای اینکه موهای خود را فر کنند از روش های دیگری استفاده می کنند، که آنها برای سلامت مو بسیار خطرناک می باشند. استفاده کردن از اتوی مو و وسایل دیگری مانند بابلیس که موها را فر می کند برای سلامتی و زیبایی موهای شما بسیار ضرر دارد.

  1. استفاده کردن از آبلیمو

اگر می خواهید همیشه موهای  روشن و زیبایی داشته باشید، می توانید از آبلیمو می باشد. بر این اساس اگر به دنبال روشی برای روشن تر کردن موهای خود می باشید بهتر است از آبلیمو استفاده کنید. استفاده کردن از آبلیمو برای روشن تر کردن موها چندین سال است که رایج می باشد و توسط افراد زیادی مورد استفاده قرار می گیرد.

این روش به روشن تر شدن موها بسیار کمک می کند و همچنین اگر موهای شما دچار دارای زردی شده باشد، آبلیمو به خوبی می تواند زردی آنها را به طور کلی از بین ببرد. همانگونه که جوانسازی پوست برای مراقبت از پوست صورت انجام می شود، برای مراقبت از مو نیز باید از روشهایی استفاده کرد که آبلیمو یکی از آنهاست.

  1. مخلوط کردن آب با نرم کننده

بسیاری از افراد هستند که از نرم کننده برای زیبایی موهای خود و مراقبت از مو استفاده می کنند، که این دسته از افراد بهتر است نرم کننده خود را با مقداری آب مخلوط کنند. در این مورد باید دقت داشته باشید که نرم کننده با آب داغ مخلوط شود تا  به مواد شیمیایی که در نرم کننده وجود دارد صدمه ای وارد نشود.

بعد از اینکه ترکیب نرم کننده  با آب داغ را به خوبی تهیه کردید آن را روی موهایتان که خیس است بمالید تا به خوبی حالت بگیرد. استفاده از این روش برای مراقبت از مو بسیار مهم است و شما باید برای اینکه موهایتان سالم و زیبا باشد به این روش اهمیت دهید.

روشهای مراقبت از مو

اگر موهای شما به اندازه ای آسیب دیده که با روشهای خانگی قابل درمان نمی باشد، برای ویزیت و اخذ مشاوره از متخصصان کلینیک زیبایی گلدن رویال با شماره 09023194190 تماس بگیرید. کلینیک گلدن رویال کلیه خدمات مربوط به پوست و مو شامل  لیزر موهای زائد ، پاکسازی پوست ، لاغری موضعی ، اصلاح فرم بینی و … را با تضمین کیفیت ارائه می دهد.

  1. مخلوط کردن جوش شیرین با نرم کننده

یکی دیگر از این روش های مراقبت از مو که تاثیر بسیاری در مراقبت و نگهداری از مو دارد، این است که به نرم کننده خودتان که از آن استفاده می کنید مقداری جوش شیرین اضافه نمایید. جوش شیرین یکی از بهترین موادی می باشد که مانند نرم کننده عمل می کند و موها را بسیار درخشان و زیبا می نماید. استفاده از این ماده در گذشته ها هم رایج بوده است و بسیاری از خانم ها از این روش برای مراقبت کردن از موهای خود استفاده می کردند.

مراقبت از مو

  1. تافت زدن روی گل سرها

اگر شما گیره سر ، به سر خود می زنید و  می خواهید گیره روی موهایتان به خوبی باقی بماند، بهتر است دو دقیقه پیش از اینکه از گیره ها استفاده کنید تافت روی گل سرها بزنید. این روش برای مراقبت از مو تاثیر بسیاری دارد و برای اینکه موهای شما در حالت زیبایی باشد می توانید از این روش استفاده کنید، دقت داشته باشید تافت را در این روش نباید روی موهای خود بزنید، چرا که به سلامت موهای شما آسیب جدی وارد می سازد.

  1. قبل از حمام موهای خود را شانه بزنید

یکی دیگر از روش های که برای مراقبت از مو انجام می شود و باید به آن اهمیت بسیاری دهید، این است که اگر می خواهید موهایتان ریزش کمتری داشته باشد بهتر است پیش از اینکه دوش بگیرید و به حمام بروید آنها را به خوبی با برس شانه بزنید. در این صورت شما دیگر در حمام زمانی که موهای خود را شستشو می دهید ریزش زیادی در موهایتان نخواهید داشت.

  1. زیاد آنها در زیر حوله نگه ندارید

یکی دیگر از روش های مراقبت از مو که اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به خوبی به نکات آن دقت داشته باشید این است که موهای خودتان را به طرز صحیح و درست بعد از حمام لای حوله بپیچانید. چگونگی پیچش موهایتان در حوله حمام بسیار اهمیت دارد و شما باید آب موهای خود را با حوله خشک کنید، و یکی از نکاتی که بهتر است آن را به خوبی رعایت کنید، این است که آنها را زیاد زیر حوله حمام خود نگه ندارید.

بعد از اینکه آب موهای خود را به خوبی گرفتید اجازه دهید در فضای آزاد و با هوای بیرون خشک شوند. چرا که اگر  موهای شما مدت زمان زیادی در حوله باقی بمانند ریشه مو دچار آسیب می شود و همچنین موجب می شود که موها حالت بدی به خود بگیرند.

یکی از نکات دیگری که در حمام برای مراقبت از مو خود باید به آن توجه داشته باشید، این است که زیاد موهای خود را با آب داغ شستشو ندهید، چرا که ریشه های شما در این صورت خشک می شود

  1. اکستنشن

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که می خواهید موهای چتری زیبایی داشته باشید تا زیبایی صورت تان بیشتر شود، ولی استرس این مسئله را دارید که آیا این مدل برای صورت شما زیبایی ایجاد می کند و یا اینکه زیبایی در صورت شما ایجاد نمی کند، بهتر است از اکستنشن مو برای مراقبت از مو ی خود استفاده نمایید.

اکستنشن مو اگر به درستی و توسط فردی که در این زمینه حرفه ای است انجام شود در واقع یکی از بهترین روش های مراقبت و نگهداری از موها به شمار می رود.

اکستنشن

  1. موقع خواب آنها را ببندید

یکی دیگر از روش هایی که در مراقبت از مو  اهمیت بسیار زیادی دارد و سلامت موها را تضمین می کند، این است که موهای خود را زمانی که می خواهید بخوابید به خوبی با کش ببندید، چرا که با این روش از ریزش موهای خود جلوگیری می کنید.

بدون شک اگر شما موهای خود را با کش نبندید زمانی که صبح بالش خود را مشاهده کنید چندین تار مو می توانید روی بالش ببینید، به همین دلیل بهتر است موهای خود را به خوبی ببندید.

  1. تقویت موها

شما برای مراقبت از مو باید روش های بسیاری را برای تقویت مو هایتان به کار بگیرید، تا از این طریق موهای سالم و زیبایی داشته باشید. در واقع روش های بسیار زیادی وجود دارد که موهای شما را تقویت می کند و هر یک از این روش ها ویژگی ها و مزیت های خاصی دارند.

شما برای اینکه یکی از این روش ها را انتخاب کنید، بهتر است با پزشک و متخصص مو که در این زمینه تخصص بیشتری دارد مشورت کنید تا یکی از بهترین این روش ها را به شما معرفی کند. استفاده کردن از تخم مرغ، روغن بادام، روغن زیتون و … روش های بسیار متنوعی می باشد که شما به عنوان روش های خانگی برای مراقبت از مو می توانید از آنها استفاده کنید.

با این وجود روش های بسیار دیگری هم در کلینیک های مو و زیبایی وجود دارد که آنها هم در مراقبت و نگهداری از مو نقش دارد و شما می توانید از آنها هم استفاده کنید. مزوتراپی مو یکی روشهای کلینیکی برای افرادی هست که از ریزش مو رنج می برند.

تمامی روش هایی که در بالا برای مراقبت از مو بیان کردیم تاثیر بسیاری در سلامت مو دارد، و اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به سلامت مو اهمیت بسیاری می دهید می توانید یکی از این روش ها را برای خودتان انتخاب کنید و از آن برای زیبایی و سلامت موهای خود استفاده کنید.

اگر شما برای مراقبت و نگهداری از موهای خود با پزشک مشورت کنید بهترین روش ها را به شما معرفی می کند و شما از این طریق می توانید سلامت موهای خود را تضمین کنید.

کلینیک زیبایی گلدن رویال ، همراه با پزشکان مجرب و با بهترین امکانات آسایشی و تجهیزات پزشکی به روز دنیا کلیه خدمات مرتبط با پوست و مو شامل لیزر مو ، لیزر موهای زائد آقایان ، مزوتراپی لاغری ، تزریق ژل لب ، لیزر بیکینی ، بوتاکس  ، بوتاکس دیسپورت و … با تضمین کیفیت ارائه می دهد. لطفا جهت مشاوره و تعیین وقت، با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس حاصل فرمایید

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها