مزایا و عوارض مزوتراپی مو چیست؟

مهمترین مزایا و عوارض مزوتراپی مو چیست؟ آیا می توان از مزوتراپی مو برای درمان استفاده کرد؟ در مقاله زیر قصد داریم هر آنچه که راجع به مزوتراپی مو باید بدانید را بررسی کنیم.

امروزه سبک زندگی چنان بر ژنتیک تاثیر گذاشته که بیش از گذشته شاهد ریزش و کاهش مو هم در بانوان و هم در آقایان می‌شویم. راه‌های زیادی وجود دارد تا این افراد بتوانند حجم سابق موی خود را دوباره پیدا نمایند. یکی از بهترین و موثر ترین راه ها مزوتراپی مو است.

ریزش و کاهش حجم مو، دلایل متعددی می‌تواند داشته باشد. ژنتیک، به هم خوردن تعادل هورون‌ها در بدن، کمبود ویتامین‌ها و مواد معدنی و مغذی، رژیم‌های لاغری سفت و سخت که از رسیدن مواد لازم به بدن جلوگیری می‌کند، استرس بالای زندگی و …   همه از مواردی هستند که باعث ریزش شدید موها می‌شوند.

درمان ریزش مو با مزوتراپی

این ریزش مو گاه باعث می شود فرد تا مرز کچلی پیش رود. این مسئله بیش از آقایان، خانم‌ها را دچار لطمات روحی کرده و اعتماد به نفس آن‌ها را نیز از بین می‌برد.

درمان‌های گوناگونی وجود دارد که افراد به آن روی می‌آورند. استفاده از داروها یا کاشت مو درمان‌هایی است که افراد به انجام آن مبادرت می‌ورزند.

پیشنهاد مطالعه: آیا مزوتراپی درد دارد؟

درمان‌های دارویی گاه به طور کامل نیاز افراد را پاسخ نمی‌دهد. درمان‌های کاشت نیز هم هزینه‌ی بالایی دارند هم دوره‌ی نقاهت سخت و دردناکی برای فرد رقم می‌زنند.

مزوتراپی مو چیست و چه کاربردی دارد؟

مزوتراپی مو ، درمانی است که جایگزین کچلی می‌شود. این روش درمانی بیشتر در دسته‌ی درمان‌ های تزریقی قرار می‌گیرد.  باعث می‌شود تا موها مجددا رشد کنند و البته باعث کاهش ریزش مو می‌شود. با کمک این روش درمانی، موهای فردی که تحت درمان قرار می‌گیرد، بیشتر و با کیفیت‌تر رشد می‌کند. مزوتراپی با افزایش ویتامین‌های پوست کف سر انجام می‌شود.

یکی از دلایل کچلی، چه در زنان و چه در مردان، از بین رفتن تعادل هورمونی پوست کف است که در نتیجه دیگر نمی‌تواند مو را بر روی سر نگه دارد. هورمونی که بیشتر باعث به وجود آمدن کچلی می‌شود، هورمون‌های دی‌هیدروتستوسترون هستند که در این روش درمانی این هورمون‌ها کاهش می‌یابند.

 

این روش به این صورت انجام می‌پذیرد که متخصصین محلولی را مستقیما به پوست سر تزریق می‌کنند. این مواد، مواد مغذی مورد نیاز برای پوست سر است.  برخلاف آنچه تصور می‌شود این روش اصلا روشی دردناک نیست.

محلولی که روی پوست سر فرد بیمار تزریق می‌شود، بسته به فرد متفاوت است. این مواد را از طریق آزمایشاتی که انجام می‌دهند و با معاینات بالینی که فرد متخصص انجام می‌دهد تعیین می‌کنند. موادی که تزریق می شود شامل عصاره‌های گیاهی، ویتامین‌ها، آنزیم‌ها، هورمون‌ها و داروهایی است که پوست کف سر بیمار به آن نیاز دارد.

و این مواد که بر روی سر تزریق می شود عوارض ندارد . برخی از افراد از عوارض مزوتراپی مو میترسند و ترجیح میدهند که کچل شوند اما این تزریق انجام نشود اگر برای انجام مزوتراپی مو به بهترین کلینیک درمان ریزش مو مراجعه کنید هیچ عوارضی برای شما نخواهد داشت.

عوارض مزوتراپی مو چیست؟

هر ماده‌ای که کاهش آن باعث ریزش موی فرد بیمار می‌شود، محلولی را که باید تزریق شود تشکیل می‌دهد. این روش، روشی موثر است که باعث می‌شود فولیکول‌ مو که خفته و ضعیف میباشد فعال شود و دوباره فعالیت رشد و نمو خود را از سر گیرند. این روند حتی باعث می‌شود تا نقاطی از سر که اصلا مویی ندارند هم دوباره شاهد رشد مجدد موها بشوند.

در این روش، بیشتر لایه‌‌ی میانی پوست مورد نظر است و برای درمان آن اقدام می‌شود. در واقع این محلول، محلول مورد نیاز این لایه‌ی از پوست است.

مزوتراپی به صورت مکانیکی و نیمه مکانیکی انجام می شود و محلول را با استفاده از دستگاه به سر فرد تزریق می کنند. البته همانطور که پیشتر هم ذکر کردیم خیالتان راحت باشد، این روش جزو روش های تزریقی بدون در محسوب می‌شود.

این روش برای درمان جوانسازی پوست نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. شلی و افتادگی پوست از مسائلی است که با این روش درمان می شود. اما بیشترین استفاده از این روش برای درمان کچلی است.

عوارض مزوتراپی مو چیست؟

آیا مزوتراپی مو عوارض دارد ؟ همانطور که پیشتر هم توضیح دادیم، در این روش، محلولی که تزریق می‌شود، به صورت موضعی عمل می‌کند. به همین دلیل است که عوارض مزوتراپی مو نسبت به سایر روش‌ها بسیار کم‌تر و خطرات محدودتری دارد. اما عوارضی نیز برای این روش برشمرده شده است که به شرح زیر است:

1- بسته به فرد ممکن است واکنش‌های آلرژیک یا حساسیت دارویی در فرد ایجاد شود. این مسئله در پی تزریق موادی است که به پوست می‌رسد. این حساسیت‌ها یا بلافاصله ایجاد می‌شود یا بعد از مدتی خود را نمایان می‌کنند. اما همانطور که گفتیم چون مواد مختلف است این درمان نیز بسته به فرد و محلولی که تزریق می‌شود می‌تواند متفاوت باشد.

2- در محلولی که به سر تزریق می شود گاهی از ماده‌ای به نام لیسیتین استفاده می‌شود. این ماده اغلب باعث التهاب یا ورم موضعی در سر فرد می شود.

3- چنانچه کادر درمانی مناسبی را برای این روش انتخاب نکرده‌ باشید، ممکن است تا در پی استفاده از مواد ضد عفونی نشده و خطای انسانی، دچار عفونت‌های پوستی شوید. البته اگر خودتان هم به بهداشت بعد از اقدام به این روش مبادرت نورزید ممکن است این اتفاقات برای شما رخ دهد.

 • ممکن است در ناحیه‌ای که تزریق انجام می‌شود، لکه‌های تیره یا روشنی را روی پوست خود ببینید.
 • ممکن است شاهد کبودی یا خون مردگی در محل تزریق روی سر خود باشید.
 • ممکن است محلی که تحت درمان قرار گرفته است دچار بدشکلی یا ایجاد زخم بشود.
 • در برخی از موارد چربی زیر پوستی دچار التهاب می شود.

البته توجه داشته باشید عوارض مزوتراپی مو که در بالا گفتیم بسیار نادر است و تعداد بسیار اندکی از این موارد گزارش داده شده است. التهاب نسبت به بقیه‌ی موارد گزارشات بیشتری داشته است که عارضه ای مقطعی است و پس از مدتی رفع می شود.

روش‌های درمانی، همه مزایا و معایبی دارند که در اکثر مواقع نسبت به فرد می تواند متفاوت باشد. عوارض مزوتراپی مو بسیار کم‌ و نادر می باشد.

البته امروزه از مزوتراپی برای درمان‌های پوستی به طور کلی استفاده می‌شود. این روش‌ها از آن جهت برای درمان بیماری‌های پوستی مناسب است که مواد لازم پوست که در بدن کم است را به طور مستقیم به پوست فرد می‌رساند. در نتیجه فرد از نظر پوستی بهبود می‌یابد.

چه کسانی نمی توانند مزوتراپی مو انجام دهند؟

متخصصی که این روش را بر روی سر هر فردی انجام می‌دهد به خوبی می‌داند که ابتدا باید آزمایشات لازم را بر روی فرد انجام دهد. این آزمایشات از آن جهت انجام می‌پذیرند که مشخص شود علت ریزش موی فرد دقیقا چیست.

چه افرادی نمی توانند مزوتراپی مو انجام دهند

افرادی می‌توانند کارت سبز برای ورود به این عمل داشته باشند که شرایط خاصی را داشته باشند. این شرایط شامل موارد زیر می‌شود:

 • تارهای نازک مو
 • موهای کم پشت
 • حساسیت به میانوکسیدول
 • موهای ضعیفی که نیاز به تقویت دارند.
 • موهای خشک و مرده در سر این افراد زیاد است.

افرادی که دلیل قطعی برای ریزش موی آن‌ها پیدا نمی‌شود اصلا مناسب این درمان نیستند. در واقع سایر درمان‌ها نیز روی این افراد به طور قطعی جواب نخواهد داد و ممکن است با عوارض مزوتراپی مو روبرو شوند.

 • بانوان باردار
 • بیماران قلبی- عروقی
 • افراد با سرطان‌ها پیشرفته و متاستاز
 • افراد داری سابقه‌ی حساسیت‌های دارویی
 • افرادی که داروی ضد انعقاد خون مصرف می‌کنند.
 • افراد دیابتی که دیابت کنترل نشده دارند.
 • افراد با بیماری‌های نوروپاتی
 • افرادی داری بیماری‌های پسوریازیس شدید و پیشرفته

مزایای مزوتراپی مو

روش های زیادی برای درمان کچلی وجود دارد. اما مزوتراپی از آنجا که مراقبت‌های آسان‌تری دارد بیشتر مورد استقبال بیماران قرار گرفته است. این درمان نسبت به سایر درمان‌ها حجم مو را افزایش می‌دهد و باعث کاهش ریزش مو می‌شود. آنچه پس از این درمان شاهدش خواهید بود، تار موهایی قوی و تقویت شده است که محکم و براق است.

مزایا و عوارض مزوتراپی مو چیست

مزوتراپی مو مزایای دیگری دارد که در اینجا آن‌ها را به صورت خلاصه در اختیارتان قرار می‌دهیم

 • این درمان نسبت به سایر درمان‌ها از هزینه‌ی مناسب‌تری برخوردارد است.
 • درمانی است که از روش‌های کم تهاجمی در آن استفاده می‌شود و نیازمند اقدامات جراحی نیست.
 • در این روش نیاز نیست تا فرد بیهوش شود. این روش به خودی خود از روش‌های بدون در محسوب می‌شود.
 • پس از این‌که این روش را روی سر خود پیاده کردید، دوران ریکاوری کوتاهی را باید پشت سر بگذارید و پس از آن نیازی به مراقبت خاصی مانند سایر روش‌ها ندارید.
 • نسبت به سایر روش‌های درمان، عوارض مزوتراپی مو کم خطرتر می باشد.

خدمات مزوتراپی مو در کلینیک زیبایی گلدن رویال

خدمات مزوتراپی مو در کلینیک زیبایی گلدن رویال با بهترین برند داروی مزوتراپی توسط پزشک متخصص و تیم حرفه ای انجام می شود.

اگر انجام مزوتراپی مو را در نظر دارید کلینیک زیبایی گلدن رویال از شما دعوت می کند جهت مشاوره با شماره های۰۲۱۲۶۰۰۱۲۲۰۸۲ -۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ تماس حاصل فرمایید.

در کلینیک زیبایی گلدن رویال انجام مزوتراپی مو برای خانم ها توسط پزشک خانم و برای آقایان توسط پزشک آقا صورت میگیرد.

کلینیک زیبایی گلدن رویال ، همراه با تیم حرفه ای و پزشکان مجرب جهت انجام خدمات زیبایی پوست مو شامل لیزر موهای زائد ، پاکسازی صورت ، بوتاکس دیسپورت ، لیزر بیکینی ، برداشتن خال ، بوتاکس میگرن و …در خدمت همه شما عزیزان می باشد.

بخاطر داشته باشید مزایا و عوارض مزوتراپی مو جدا از هم نیستند. البته باید توجه کنید که قبل از هر اقدام پزشکی، با متخصص مشورت نمایید و بهترین روش را که برای شما و با شرایط جسمانی شما مناسب‌تر است را برگزینید. دقت کنید حتما پزشک خود را در جریان تمام بیمار‌ی‌هایی که می توانند در این روش تاثیر داشته باشند قرار دهید.

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها