موخوره و درمان آن

موخوره چیست ؟ موخوره ( TRICHOPTLOSIS ) آسيبى است كه برس و سشوار به موى سر وارد مى كنند. در اين آسيب لايه و سطح محافظ مو در انتهاى فيبرهاى مويى نوك مو از بين مى رود. موخوره بيشتر در موهاى خشك و شكننده به وجود مى آيد.

وقتى سطح محافظت كننده مو از بين مى رود و امكان جايگزينى آن به وجود نمى آيد، سر ِ مو چند شاخه مى شود. هرچند سال ها قبل زنان براى مبارزه با موخوره نوك موهاى خود را مى سوزاندند ولى اين كار باعث مى شود، سلول هاى بيشترى نابود شود.در هر حال اين مشكل بسيار رايج است.

موخوره

شامپوهاى اسيدى يا قليايى، فرهاى دائمى، رنگ كردن زياد، دكلره كردن بيش از حد، استفاده از برس هاى نايلونى و فلزى و شانه هايى كه دندانه هايى نوك تيز دارند در به وجود آمدن و تشديد موخوره مؤثر هستند. چنانچه از ریزش مو رنج می برید مزوتراپی مو یک درمان موثر است.

راه های درمان موخوره

1- يك ليوان شيرين بيان را در سه ليوان آب جوشيده بريزيد و بگذاريد 10 دقيقه بجوشد و آرام آرام دم بكشد. بعد از اين كه سرد شد، آن را صاف كنيد و هر روز از اين مايع به موى سرتان بماليد. پس از مدت كوتاهى متوجه خواهيد شد موخوره تان درمان شده است.

2- ريشه كنجد را در آب جوش خيس كنيد و بگذاريد 15 دقيقه به همين حالت بماند. بعد از آن ريشه كنجد را به مدت 30 دقيقه در آب جوش، بجوشانيد؛ مايع صاف شده را به موهايتان بماليد.

3- موهايتان را در آب ِ جوشانده تخم پياز قرار دهيد.

4- استفاده از جوشانده گل بابونه و گل ختمى به صورت ماهى يكبار، براى درمان موخوره مفيد است.

5- در يك لگن آب چند قطره آمونياك بريزيد و موهايتان را با آن بشوييد.

6- به مقدار مساوى قهوه خام، نخود خام، روناس و زرده تخم مرغ را مخلوط كنيد و به صورت خمير در آوريد و به موهايتان بماليد.

7- صبح موهايتان را بشوييد و با روغن زيتون چرب كنيد.

8- گل ريواس، شاه تره و سدر را به ميزان مساوى در آب خيس كنيد و پس از اين كه 24 ساعت ماند، مايع صاف شده آن را به سر بماليد.

9- نيم كيلو آرد نخود خام را با 200 گرم برگ مورد و نيم كيلو حنا مخلوط کنيد، سپس آن را به پنج قسمت تقسيم كنيد و پنج شب پشت سر هم با زرده تخم مرغ به سر بماليد.

10- روغن بادام و بنفشه و كتيرا براى درمان موخوره مفيد است.

نکاتی مهم جهت جلوگیری از موخوره

1- نوك موها را چند سانتيمتر كوتاه كنيد.

2- از برس ها و شانه هايى از جنس مواد طبيعى ( چوب و …) استفاده كنيد.

3- از روغن هاى گياهى به موهايتان بماليد.

4- از شامپو هاى طبيعى كه اسيدى و قليايى نيستند استفاده كنيد.

5- هنگام شست و شوى موها از آب خيلى گرم استفاده نكنيد.

6- كمتر از سشوار استفاده كنيد.

7- گاهى موهايتان را ببافيد.

درمان صد در صد موخوره

از کودکی به ما گفته اند که برای درمان صد در صد موخوره باید موها را کوتاه کرد اما این روش روش درستی نیست چرا که زمانیکه مو موخوره بیوفت از خشکی ریشه مو و یا استفاده از شامپوهای نامرغوب می باشد که برای درمان باید از ریشه مو سالم شود . مزوتراپی مو یکی از بهترین روش ها برای زنده و سرحال کردن مو می باشد که به راحتی می توان با این روش از موخوره رهایی یافت.

درمان سریع موخوره شدید بدون کوتاهی

همانطور که در بخش قبل راجع به درمان صد در صد مو خوره صحبت شد می توان بدون کوتاهی با روش درمانی مزوتراپی مو از موخوره رهایی یابید . در برخی از مقالات به درمان موخوری با وازلین اشاره شده که باید گفت این روش درمان دائمی نیست

خدمات زیبایی پوست و مو در کلینیک گلدن رویال

خدمات زیبایی پوست و مو ( مزوتراپی مو ، پی آر پی مو ، مزونیدلینگ مو ) در کلینیک زیبایی گلدن رویال توسط پزشک متخصص و تیم حرفه ای انجام می شود.

اگر قصد انجام خدمات زیبایی پوست و مو از قبیل لیزر موهای زائد ، بوتاکس ، جوانسازی پوست و … را دارید برای ویزیت و مشاوره در کلینیک زیبایی گلدن رویال از طریق شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ اقدام نمایید.

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها