You are currently viewing موخوره و درمان آن

موخوره (TRICHOPTLOSIS ) آسيبى است كه برس و سشوار به موى سر وارد مى كنند. در اين آسيب لايه و سطح محافظ مو در انتهاى فيبرهاى مويى نوك مو از بين مى رود. موخوره بيشتر در موهاى خشك و شكننده به وجود مى آيد.

وقتى سطح محافظت كننده مو از بين مى رود و امكان جايگزينى آن به وجود نمى آيد، سر ِ مو چند شاخه مى شود. هرچند سال ها قبل زنان براى مبارزه با موخوره نوك موهاى خود را مى سوزاندند ولى اين كار باعث مى شود، سلول هاى بيشترى نابود شود.در هر حال اين مشكل بسيار رايج است.

موخوره

شامپوهاى اسيدى يا قليايى، فرهاى دائمى، رنگ كردن زياد، دكلره كردن بيش از حد، استفاده از برس هاى نايلونى و فلزى و شانه هايى كه دندانه هايى نوك تيز دارند در به وجود آمدن و تشديد موخوره مؤثر هستند. چنانچه از ریزش مو رنج می برید مزوتراپی مو یک درمان موثر است.

راه های درمان موخوره

1- يك ليوان شيرين بيان را در سه ليوان آب جوشيده بريزيد و بگذاريد 10 دقيقه بجوشد و آرام آرام دم بكشد. بعد از اين كه سرد شد، آن را صاف كنيد و هر روز از اين مايع به موى سرتان بماليد. پس از مدت كوتاهى متوجه خواهيد شد موخوره تان درمان شده است.

2- ريشه كنجد را در آب جوش خيس كنيد و بگذاريد 15 دقيقه به همين حالت بماند. بعد از آن ريشه كنجد را به مدت 30 دقيقه در آب جوش، بجوشانيد؛ مايع صاف شده را به موهايتان بماليد.

3- موهايتان را در آب ِ جوشانده تخم پياز قرار دهيد.

همچنین بخوانید:  روشهای ساده برای تقویت پوست و مو

4- استفاده از جوشانده گل بابونه و گل ختمى به صورت ماهى يكبار، براى درمان موخوره مفيد است.

5- در يك لگن آب چند قطره آمونياك بريزيد و موهايتان را با آن بشوييد.

6- به مقدار مساوى قهوه خام، نخود خام، روناس و زرده تخم مرغ را مخلوط كنيد و به صورت خمير در آوريد و به موهايتان بماليد.

7- صبح موهايتان را بشوييد و با روغن زيتون چرب كنيد.

8- گل ريواس، شاه تره و سدر را به ميزان مساوى در آب خيس كنيد و پس از اين كه 24 ساعت ماند، مايع صاف شده آن را به سر بماليد.

9- نيم كيلو آرد نخود خام را با 200 گرم برگ مورد و نيم كيلو حنا مخلوط کنيد، سپس آن را به پنج قسمت تقسيم كنيد و پنج شب پشت سر هم با زرده تخم مرغ به سر بماليد.

10- روغن بادام و بنفشه و كتيرا براى درمان موخوره مفيد است.

نکاتی مهم جهت جلوگیری از موخوره

1- نوك موها را چند سانتيمتر كوتاه كنيد.

2- از برس ها و شانه هايى از جنس مواد طبيعى ( چوب و …) استفاده كنيد.

3- از روغن هاى گياهى به موهايتان بماليد.

4- از شامپو هاى طبيعى كه اسيدى و قليايى نيستند استفاده كنيد.

5- هنگام شست و شوى موها از آب خيلى گرم استفاده نكنيد.

6- كمتر از سشوار استفاده كنيد.

7- گاهى موهايتان را ببافيد.

اگر قصد انجام خدمات زیبایی پوست و مو از قبیل لیزر موهای زائد ، بوتاکس ، درمان تعریق با بوتاکس ، جوانسازی پوست ، اصلاح فرم بینی و … را دارید برای ویزیت و مشاوره رایگان در کلینیک زیبایی گلدن رویال از طریق شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ اقدام نمایید.

همچنین بخوانید:  روش های مراقبت از مو
نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments