برداشتن خال و زگیل با روش‌های مختلفی امکان پذیر است. اول باید پزشک معالج خال و یا زگیل شما را بررسی کند و سپس اقدام به برداشتن آنها کند.  با ما همراه باشید تا با راههای مختلف برداشتن خال و برداشتن زگیل بیشتر آشنا شوید.

برداشتن خال و زگیل
در برطرف کردن مواردی مانند خال، زگیل و ضایعات پوستی نیز گرفتن بهترین نتیجه با انتخاب صحیح متخصص و به‌کارگیری دستگاه استاندارد و به‌روز حاصل خواهد شد. نبود هر یک از این دو عامل، می‌تواند جویندگان خدمات پزشکی و زیبایی را با هزینه‌های بیهوده و حتی در برخی موارد با ضررهای جانی روبرو کند.

روش برداشتن خال و زگیل

در ابتدا اجازه دهید که برای شما دقیقا بگوییم که خال و زگیل چگونه بوجود می آیند.

خال چیست؟

بیش‌تر انواع تغییر رنگ پوست خال نامیده می‌شود. خال‌ها به دو نوع مادرزادی و اکتسابی تقسیم می‌شوند. رنگ خال را سلول‎های رنگدانه‌دار پوستی (ملانوسیت) به‌وجود می‌آورند که تجمع خوش‌خیم سلول‌های ملانوسیتی، خالی به همین نام ایجاد می‌کند. انواع مشهورتر خال عبارتند از:

 • خال بکر Becker
 • خال اسپیلوس Spilus
 • خال آبی
 • خال اسپیتز Spitz
 • خال دیسپلاستیک
 • تعداد خال‌ها تا حدود 30 سالگی در افراد افزایش می‌یابد و به طور میانگین افراد بزرگسال حدود 25 خال در بدن خود دارند.

برداشتن خال و زگیل

زگیل چیست؟

عفونت ویروسی با غشاهای مخاطی در لایه‌ی فوقانی پوست که منجر به رشد غیر سرطانی پوست می‌شود را زگیل می‌نامند.
در یک تقسیم‌بندی کلی انواع زگیل عبارتند از:

 • زگیل معمولی
 • زگیل مسطح
 • زگیل پا (زگیل موزاییکی)
 • زگیل تناسلی

توجه داشته باشید که زگیل می‌تواند به‌طور مستقیم یا از طریق اشیاء آلوده از شخصی به شخص دیگر منتقل شود.

در ارتباط با مواردی هم‌چون رفع خال و زگیل، مرحله‌ی بررسی و تشخیص از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. زیرا به عنوان مثال، تشخیص غلط در مورد یک تومور ریز و تشبیه آن به خال و اقدام به رفع آن می‌تواند موجب عود مجدد و مشکلات بعدی گردد!

برداشتن خال

همچنین در مورد رفع خال و زگیل، قدرت و ظرافت دستگاه مورد استفاده از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، به عنوان مثال سلول‌های موجود در کنار‌ه‌‌های خال، بی‌رنگ بوده و شما قادر به مشاهده‌ی آن نیستید و لازم است که با مهارت و با استفاده از قابلیت دستگاه‌های استاندارد به درستی اقدام به برداشتن مقداری از حاشیه‌ی به ظاهر سالم خال نیز نمود، در غیر این صورت احتمال عود مجدد خال وجود خواهد داشت.

توجه داشته باشید که فقدان مهارت لازم و عدم استفاده از دستگاه باکیفیت، انجام موفقیت‌آمیز برداشتن خال و زگیل را با مشکل روبرو خواهد کرد.

درمان کک و مک پوست صورت و بدن

استفاده از لیزر راه درمان قطعی کک مک است چون بوسیله نور لیزر رنگ دانه های ملانین که موجب بروز کک مک می شوند از بین میروند.کرم های ضد کک مک و لایه بردارهای ضعیف تا حدی در کمرنگ شدن لکه ها موثر است اما باید برای انتخاب هرنوع کرم با پزشک مشورت کنید.

در دوران لیزر درمانی برای انتخاب کرم ضد آفتاب با نظر پزشک معالج این کار را انجام دهید.
لازم به یاد اوری است که علاوه بر نور آفتاب و ژنتیک و نوع پوست فرد تغییرات هورمونی مثل دوران رشد مثلا بلوغ یا در بارداری ، استرس ، بی خوابی ، هم در بروز کک و مک تاثیر دارند.

در ضمن نکته مهم در مورد لیزر درمانی کک ومک و سایر لکه های پوستی لازم است جلسه اول تست درمانی شود بدین معنی که یک منطقه از صورت که دچار لک هست با انرژی های متفاوت لیزر شود و درصورتی که بعد از یک ماه نتیجه لیزر حوب بود سایر مناطق مبتلا هم لیزر شود و نهایتا تعداد جلسات لازم برای لیزر درمانی موثر دو تا سه جلسه ( هر ماه یکبار ) می باشد.

بهترین روش برداشتن خال صورت و زگیل چیست؟

بعضی اوقات برداشتن خال و زگیل اجتناب ناپذیر است. بهترین روش از بین بردن خال و زگیل استفاده از دستگاه پلاسما بن و استفاده از گاز پلاسما می باشد که در کلینیک زیبایی گلدن رویال بصورت کاملا حرفه ای برای از بین بردن لکه های پوستی و از بین بردن بافت های غیر طبیعی و ناخواسته استفاده می شود.

نحوه برداشتن خال صورت

پزشک مورد نظر باید با انواع خال و زگیل آشنایی داشته باشد اگر به یک کلینیک معتبر مراجعه کنید و پزشک متخصص خال صورت شما را معاینه کند به راحتی میتواند برای برداشتن خال شما اقدام کند.

دستگاه پلاسما بن ، نوع خاصی از گاز که دارای انرژی الکتریکی است را برای کار در سراسر پوست از اپیدرم تا عمق درم استفاده می کند. پلاسما فرآیندی به نام تصعید ایجاد می کند که یک ماده جامد را به گاز تبدیل می کند ، بنابراین برای برداشتن خال و زگیل ، برچسب های پوستی در عرض چند دقیقه نتیجه می دهد. هیچ گرمی به بافتهای اطراف منتقل نمی شود و بنابراین هیچ آسیبی به بقیه پوست وارد نمی شود.

 

از پلاسما برای از بین بردن خال ها ، برچسب های پوستی و زگیل هایی استفاده می شود که یا به دلیل مالش لباس و گیر افتادن آنها ناخوشایند است یا از نظر ظاهری و زیبایی ناراحت کننده هستند. خال ها باید قبل از برداشتن توسط G.P بررسی شوند.

پس از مشاوره و توضیح دقیق  ، ناحیه مورد درمان تمیز می شود.  و سپس از بی حس کننده موضعی روی پوست استفاده می شود.

پس از درمان کمی میکرو پوسته قهوه ای تیره در محل درمان دیده می شود که پس از تقریباً 5 روز پوسته پوسته شده و از بین می رود. شما باید آماده باشید تا پوست شما به دلیل گرمای ایجاد شده کمی صورتی شده و در برخی مناطق پف ایجاد می کند. این علائم معمولاً کوتاه مدت هستند.

عکس قبل و بعد از برداشتن خال

در تصویر زیر عکس قبل و بعد برداشتن خال صورت از مراجعه کننده عزیز به کلینیک زیبایی گلدن رویال را مشاهده می کنید.

برداشتن خال و زگیل فوری

مراقبت های پس از برداشتن خال و زگیل با پلاسما پن

برای 48 ساعت اول پس از درمان باید مراحل زیر را انجام دهید تا پوست خود را با دقت درمان کنید و به بهبود آن کمک کنید:

 • به بهداشت توجه ویژه ای داشته باشید و از لمس ناحیه تحت درمان خودداری کنید
 • ناحیه تحت درمان را خشک نگه دارید
 • از کرم و عطر برروی ناحیه استفاده نکنید
 • از ورزش بیش از حد و هر چیزی که باعث تعریق می شود خودداری کنید
 • از پوست خود در برابر آفتاب با ضد آفتاب محافظت کنید و حداقل 48 ساعت از قرار گرفتن در معرض آفتاب جلوگیری کنید
 • از قرار گرفتن در دمای شدید مانند سونا ، اتاق بخار ، تختخواب آفتاب و غیره خودداری کنید.

در این روش درمانی به هیچ وجه از جراحی با تیغ و برش خبری نیست و این عمل با استفاده از دستگاه پلاسما پن تنها قسمت سطحی از پوست مورد نظر توسط پلاسما به سرعت از حالت جامد به گاز تبدیل می گردد و آن قسمت از پوست که دچار افتادگی ، خال و لک و… شده است درمان می گردد .

برداشتن خال و زگیل با لیزر در کلینیک زیبایی گلدن رویال

در صورتیکه به دنبال راه حل اساسی برای از بین بردن خال و یا زگیل خود می گردید، تیم حرفه ای کلینیک زیبایی گلدن رویال در خدمت شما می باشد. لطفا جهت مشاوره و تعیین وقت، با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس حاصل فرمایید

لیست برخی خدمات کلینیک زیبایی گلدن رویال: لیزر موهای زائد ، لیزر بیکینی ،  بوتاکس ، جوانسازی پوست ، اصلاح فرم بینی ، مزوتراپی مو ، هایفوتراپی صورت ، پاکسازی پوست ، لیزر موهای زائد آقایان و …

نظرات کاربران
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
مژده
مژده
1400-04-28 11:48

سلام .عوارض برداشتن خال صورت چیه؟

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  مژده
1400-04-29 15:08

سلام وقت بخیر
هیچگونه عوارضی نداره؛ بعد از یک هفته تا ۱۰ روز کاملا صورت حالت عادی پیدا خواهد کرد. 🌹