You are currently viewing انواع پوست و نحوه مراقبت از آن

بدون شک افراد مختلف دارای انواع پوست متفاوتی می باشند و برای مراقبت و شستشوی هر یک از انواع پوست باید از روش های متفاوتی استفاده کرد.

پیش از اینکه با انواع شستشو دهنده های پوست آشنایی لازم را به دست آورید باید در مورد انواع پوست دانش و اطلاعات خود را بیشتر کنید، به همین دلیل در ادامه در مورد هر یک از پوست های صورت اطلاعات بیشتری را ارائه می دهیم تا اطلاعات شما در این زمینه بیشتر شود.

آشنایی با انواع پوست

همانطوری که گفته شد هر فردی دارای انواع پوست متفاوت می باشد و هر یک از پوست ها دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد. در ادامه همراه کلینیک زیبایی گلدن رویال باشید تا شما را با انواع پوست آشنا کنیم.

پوست چرب

برخی از افرادی زمانی که به حمام می روند و صورت خود را شستشو می دهند، ولی بعد از حمام هم هنوز احساس می کنند صورت آنها به خوبی شسته نشده و زیاد تمیز نیست، باید بدانند که آنها در بین انواع پوست، دارای پوست چرب می باشند.

این دسته از افراد به طور دائم پوست براق و روشنی دارند، به همین دلیل باید از شستشو دهنده هایی استفاده نمایند که قدرت شستشوی آنها بسیار زیاد است. پاکسازی پوست دوره ای از بهترین روشهای مراقبت از پوست چرب می باشد.

افرادی که دارای پوست چرب هستند، جوش های زیادی روی صورت خود می زنند و به همین دلیل باید صابون ها و شستشو دهنده های مخصوص و ویژه ای باید برای پوست خود خریداری کنند، تا پوست خود را به وسیله آنها تمیز کنند.

به صورت خود دست نزنید

بسیاری از افرادی که در بین انواع پوست دارای پوست چرب می باشند، بیش از حد روی پوستشان جوش می زنند، به همین دلیل این دسته از افراد زیادی به جوش های خود دست می زنند و سعی می کنند درون آنها را خالی کنند. ساده ترین روش برای کمک به جوانسازی پوست دست نزدن به پوست است.

آنها باید بدانند که این روش بسیار غلط می باشد و به هیچ عنوان نباید این کار را انجام دهند، چرا که وضعیت جوش های روی صورت آنها از این طریق بسیار بدتر می شود.

پوست چرب نیاز به محلول های شستشوی قوی دارد، تا بتواند جوش های روی صورت را درمان کند و آنها را تا حدودی از بین ببرد.

در انتخاب محصولات آرایشی و بهداشتی برای پوست چرب باید دقت بسیاری داشته باشید که یکی از بهترین نوع آن را انتخاب نمایید تا به پوست شما آسیب جدی وارد نشود و زیبایی و طراوت خود را داشته باشد.

همچنین بخوانید:  درمان لک صورت با مزوتراپی صورت

انواع پوست خشک

پوست خشک

افرادی هم هستند که بعد از حمام کردن احساس می نمایند که پوستشان خشکه زده و پوسته پوسته شده است، این دسته از افراد باید بدانند که در بین انواع پوست دارای پوست خشک و حساسی هستند و باید به حساسیت آن توجه بسیار زیادی داشته باشند.

این دسته از افراد به این دلیل که پوست های بسیار حساسی دارند باید مراقب زیادی از پوست خود داشته باشند. صابون ها و محلول های شستشو که مناسب پوست های خشک و حساس می باشد، برای این پوست ها بسیار مناسب است و شما می توانید از آنها استفاده کنید.

مواد شوینده ای که برای انواع پوست مورد استفاده قرار می گیرد فرمولاسیون خاص و ویژه ای دارد، چرا که پوست را درمان می کند و خشک بودن پوست را از بین می برد تا آن را به حالت تعادل برساند.

همچنین با استفاده از لیزر موهای زائد ، می توانید پوست صورت خود را برای همیشه از شر موهای زائد خلاص نمایید.

اهمیت نرم کننده برای پوست خشک :

بسیاری از کسانی که دارای پوست خشک هستند، در بین انواع پوست آسیب بیشتری می بینند، به همین دلیل آنها باید به طور دائم از پوست خود مراقبت کنند تا پوستشان نرمی و لطافت داشته باشد.

بهترین محصولی که این دسته از افراد می توانند از آن استفاده کنند، کرم های مرطوب کننده می باشد، چرا که آنها می توانند پوست را نرم و لطیف سازند و خشکی پوست از این طریق درمان می شود. برای کاهش و حذف چین و چروک ها نیز بوتاکس نتایج خوبی ارائه می دهد.

کرم های پوستی مرطوب کننده در انواع مختلف و برندهای متفاوت هستند که شما می توانید نسبت به مبلغی که دارید و می خواهید برای کرم مرطوب کننده هزینه کنید، یکی از آنها را خریداری نمایید و مورد استفاده قرار دهید.

انواع پوست معمولی

پوست معمولی

در شناخت انواع پوست در بین پوست های متفاوت، باید بدانید که اگر شما بعد از حمام احساس می کنید پوستتان به خوبی تمیز شده  و دیگر روی آن چربی وجود ندارد ولی بعد از چند روز باز هم احساس می کنید پوستتان چرب شده است، باید بدانید که پوست شما معمولی می باشد.

انتخاب کردن شوینده ها شستشوی صورت برای این نوع از پوست ها در بین انواع پوست بسیار آسان می باشد، چرا که این دسته از افراد هر نوع شوینده ای را می توانند استفاده کنند.

همچنین بخوانید:  میکرودرم ابریژن چیست ؟

البته با اینکه آنها هر شوینده ای را می توانند انتخاب کنند، بهتر است با متخصص پوست در مورد خرید انتخاب کردن نوع شوینده مناسب برای شستشوی صورت خود مشورت نمایند.

انواع پوست مختلط

پوست مختلط

یکی دیگر از انواع پوست که باید با آن آشنایی بیشتری داشته باشید، پوستی می باشد که چربی زیادی دارد ولی این چربی در برخی از نقاط پوست می باشد و در دیگر نقاط چربی زیادی وجود ندارد.

شما باید در مورد این نوع پوست ها اطلاعات خود را بیشتر کنید و بدانید که این نوع از پوست ها مختلط می باشند.

استفاده کردن از شوینده پوست برای این نوع از پوست ها باید با دقت و حساسیت بیشتری خریداری شود، به همین دلیل اگر شما هم دارای پوست چرب می باشید و می خواهید بهترین شوینده را برای پوست خود انتخاب نمایید، بهتر است در مورد خرید آن با پزشک متخصص که در زمینه زیبایی و پوست تخصص زیادی دارد مشورت کنید، تا یکی از بهترین آنها را به شما معرفی کند.

پوست مختلط و استفاده از محصولات طبیعی :

افرادی که بین انواع پوست دارای پوست ترکیبی و مختلط می باشند، باید از محصولاتی که طبیعی هستند استفاده کنند، این دسته از افراد اگر از محصولات شیمیایی استفاده کنند امکان دارد که پوست آنها آسیب بیشتری ببیند و پوست آنها را بسیار خشک تر کند.

محصولاتی که عطر و رایحه هم دارند برای این دسته از افراد به هیچ عنوان مناسب نمی باشند، به همین دلیل باید از محصولاتی که الکل ندارند استفاده نمایند تا پوست آنها همیشه تمیز و زیبا باقی بماند.

اگر شما در انتخاب محصولاتی مناسب برای پوست ترکیبی اطلاعات زیادی ندارید، می توانید با متخصص پوست و زیبایی در یک کلینیک زیبایی مشورت کنید تا یکی از بهترین آنها را به شما معرفی کند.

کلینیک زیبایی گلدن رویال ، با همکاری چند تن از پزشکان مجرب عرصه پوست و مو افتخار دارد با بهترین امکانات آسایشی ، تجهیزات به روز پزشکی دنیا در خدمت شما عزیزان باشد. برخی خدمات این مرکز شامل لیزر موهای زائد آقایان و خانمها ، لیزر بیکینی ، پاکسازی پوست ، اصلاح فرم بینی ، درمان عرق با بوتاکس ، بوتاکس دیسپورت  و … می باشد. برای ویزیت و مشاوره رایگان با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس بگیرید.

انواع پوست حساس

پوست حساس

در بین انواع پوست کسانی که دارای پوست حساس می باشد، باید بدانند که پوست آنها ترکیبی هم نامیده می شود. این دسته از افراد از هر لوازم آرایشی نمی توانند استفاده کنند، چرا که پوست آنها همیشه تا حدودی ملتهب و قرمز می باشد.

همچنین بخوانید:  20 پیشنهاد شگفت انگیز برای شفافیت پوست

محصولاتی که ترکیبات شیمیایی بسیار قوی دارند برای این دسته از افراد به هیچ عنوان مناسب نمی باشد و پوست آنها را ملتهب تر می سازد.

پوست حساس در بین انواع پوست نیاز به مراقبت و دقت بیشتری دارد، به همین دلیل اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که پوستتان حساسیت زیادی دارد، باید در انتخاب لوازم آرایشی و شوینده های صورت خود دقت بسیاری داشته باشید تا بهترین نوع آن را خریداری نمایید. در این زمینه پزشک به خوبی می تواند شما را راهنمایی کنید.

مراقبت از پوست حساس :

این دسته از افراد که در بین انواع پوست دارای پوست حساس تری می باشند، باید از موادی استفاده کنند که طبیعی تر می باشد و الکل و مواد شیمیایی کمی در آنها به کار برده شده است.

محصولاتی که عصاره های آلوئه ورا دارند، بهترین محصولات آرایشی و بهداشتی برای این دسته از افراد به شمار می رود. شما برای خرید محصولات آرایشی و بهداشتی برای این نوع از پوست ها باید با پزشک مشورت کنید تا یکی از بهترین آنها را به شما معرفی کند.

 نتیجه گیری در مورد انواع پوست

طبق توضیحاتی که در بالا ارائه نمودیم شما به خوبی با انواع پوست آشنایی های لازم را به دست آوردید و به خوبی می دانید که اکنون دارای چه نوع پوستی هستید.

شما اگر در بین هر یک از انواع پوست قرار گرفته باشید، باید به زیبایی و لطافت پوست خود اهمیت بسیار زیادی دهید، چرا که پوست صورت شما از جمله مهمترین و اساسی ترین قسمت بدن تان به شمار می رود که در زیبایی شما نقش بسیاری دارد.

برخی از افراد با پوست خود مهربان نیستند و به همین دلیل امکان دارد که آسیب جدی به پوست شان وارد کنند، آنها باید به خوبی نوع پوست خود را شناسایی نمایند و با استفاده از روش های متنوع در زیبایی آن تلاش کنند.

روش های متعدد خانگی هم برای نگهداری و مراقبت از انواع پوست وجود دارد که شما از آنها هم می توانید برای مراقبت از پوست خود استفاده کنید.

در کلینیک ها هم از آنجایی که پزشک به خوبی نوع پوست را تشخیص می دهد، می تواند با استفاده از بهترین روش ها پوست شما را زیبا و لطیف کند.

بنابراین یکی از مهمترین نکاتی که در زیبایی صورت شما نقش دارد شناسایی نوع پوست تان می باشد و اینکه چه نوع محصولی را برای آرایش و شستشوی آن انتخاب کنید هم دارای اهمیت زیادی می باشد.

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها