You are currently viewing بهترین ماسک صورت برای انواع پوست

چگونه نوع پوست خود را مشخص کنیم و اینکه بهترین ماسک صورت چیست؟ در حال حاضر ، انواع ماسک های صورت به وفور در بازار موجود هستند. این ماسکها با توجه به میزان کارایی آنها و در صورت استفاده از ماده متناسب با نوع پوست ، قطعاً نتایج خوبی دارند.

مهمترین نکته انتخاب ماسک صورتی است که پوست شما را بدون تحریک و آسیب رسانی به پوست تغذیه کند. بنابراین حتما کاربرد و هدف ماسک مورد نظر  را با دقت بخوانید و ترکیب مواد را بررسی کنید.  همه محصولات مراقبت از پوست برای همه افراد مناسب نیستند. باید پوست خود را بشناسید تا بتوانید محصولی مناسب برای آن انتخاب کنید.

انواع ماسک صورت

انوع ماسک صورت برای هر نوع مشکل پوستی  وجود دارد. اولین قدم برای داشتن چهره ای بی عیب و نقص  با مراقبت از پوست شروع می شود ، نه آرایش. تلاش برای فهمیدن اینکه چه نوع ماسک پوست برای شما بهتر است بسیار گیج کننده است! ما در این مقاله انواع مختلف ماسک های صورت ، کارهایی که آنها انجام می دهند و نوع پوستی که برای آنها مناسب است را توضیح می دهیم.

  • ماسک صورت حاوی آنزیم

آناناس ، پاپایا و بلوبری فقط برای اسموتی صبحانه شما نیستند. این میوه ها (و بسیاری موارد دیگر) حاوی آنزیم هایی هستند که نیاز شما برای درخشش پوست را برآورده می کنند. ماسک های حاوی آنزیم سلولهای مرده پوست را در خارجی ترین لایه پوست تجزیه می کنند و پوست تازه و شبیه کودک را  به نمایش می گذارند.

ماسک صورت حاوری آنزیم

این نوع ماسک صورت برای انواع پوست ، از جمله پوست حساس توصیه می شود.

  • ماسک های ضد باکتری

ماسکهای ضد باکتری خاصیت سم زدایی و شفاف سازی دارند. این ماسک های ضد باکتری با جذب چربی اضافی و از بین بردن منافذ پوست به پاکسازی پوست کمک می کنند. قابل استفاده برای انواع پوست بجز پوست خشک و حساس.

  • ماسک صورت ژله ای

ماسک های ژله ای با مواد فوق العاده آبرسان همراه هستند که باعث می شود پوست نرم و مغذی شود. آنها زیر آرایش و همچنین به عنوان یک ماسک شبانه عالی کار می کنند! بهترین نوع ماسک برای پوست های خشک و کم آب هستند.

  • ماسک صورت لایه بردار

لایه بردارهای شیمیایی مانند اسیدهای هیدروکسی آلفا و اسیدهای هیدروکسی بتا در انواع مختلف وجود دارد. اسیدهای آلفا هیدروکسی لایه خارجی پوست را لایه برداری می کنند. آنها همچنین با تحریک تولید کلاژن پوست را محکم و جوان تر می کنند.

سالیسیلیک اسید در مبارزه با لکه های پوستی مستعد آکنه عالی است. اسید هیدروکسی بتا منافذ را از بین می بردو تمام آلودگی ها را بیرون می آورد. اگر کم خوابی دارید ماسک های لایه بردار باعث می شوند اثرات کم خوابی در پوست دیده نشود. این نوع ماسک برای پوستهای مختلط و چربی توصیه می شود.

  • ماسک صورت ورقه ای

ماسکهای ورقه ای درست مانند شکل صورت هستند که دوز غلیظی مواد مغذی را به پوست می رسانند. احتمالاً این نوع ماسک هم به دلیل راحتی استفاده و هم به دلیل تاثیراتش محبوب ترین ماسک حال حاضر می باشد. ماسک صورت ورقه ای ، پوست را مجبور به جذب مواد ماسک می کند بدون اینکه این مواد تبخیر شوند یا از روی پوست بلغزند.

ماسک صورت ورقه ای

  • ماسک صورت سفالی

این نوع ماسک صورت را نباید با ماسک های آبکی اشتباه گرفت. ماسک های سفالی خشک تر هستند و از یک ماده معدنی خاص ساخته می شوند. به طور سنتی ، این ماسک های تمیز کننده عمیق تمام چربی اضافی پوست را جذب می کنند. امروزه ، طیف ماسک های سفالی وجود دارد و برخی از آنها با رسهای ملایم و مواد مرطوب کننده نیز ترکیب شده اند. این نوع ماسک برای پوست های چرب و مستعد آکنه توصیه می شود.

  • ماسک صورت آبرسان

ماسک های آبرسان ، میزان آبرسانی را به حداکثر می رسانند. همچنین می توانید آنها را برای لب و زیر چشم استفاده کنید. این نوع ماسک برای انواع پوست مخصوصاً پوستهای حساس توصیه می شود.

  • ماسک صورت زغالی

ماسک صورت زغالی می تواند به بیرون کشیدن باکتری ها ، کثیفی و چربی اضافی پوست کمک کند. اگر زیاد در فضاهای باز و محیط بیرون خانه هستید؟ زغال چوب می تواند به از بین بردن آلودگی هایی که در منافذ قرار می گیرد کمک کند. این نوع ماسک به از بین بردن جوش های سرسیاه کمک می کنند و از ظهور جوش های جدید جلوگیری می کنند.

ماسک صورت برای پوست چرب

هدف از پوست چرب ، از بین بردن چربی اضافی و متعادل سازی چربی های موجود در پوست است. منافذ مسدود شده چیزی است که به طور طبیعی برای کسانی که پوست چرب دارند وجود دارد. به دلیل اینکه منافذ مسدود شده به پوست آسیب می رسانند  حتما باید به فکر درمان آنها باشید.

افرادی که پوست چربی دارند باید به دنبال موادی باشند که به بیرون کشیدن ناخالصی های پوست کمک کرده و از شر چربی های اضافی که پوست  تولید می کند ، خلاص شوند. درمان پوست چرب هرگز نباید با این هدف باشد که  تمام چربی های طبیعی صورت از بین برود. از بین رفتن چرب طبیعی صورت فقط باعث تحریک و خشکی بیشتر می شود.

از ماسکهایی که شامل مواد مسدود کننده منافذ مانند کره کاکائو و موم است ، دوری کنید. فردی با پوست چرب باید از ماسکی که شامل مواد: جوجوبا ، روغن درخت چای ، خاک رس ، اسید گلیکولیک است ، استفاده کند.

ماسک صورت برای پوست خشک و کدر

بر خلاف کسانی که پوست چرب دارند ، کسانی که پوست خشک دارند رنگ پوستشان بسیار کدراست. در بیشتر موارد ، شما باید به دنبال ماسک صورت هایی باشید لطافت پوست را بدون خشک شدن یا تحریک بیشتر به آن برگرداند.

برای پوست خشک به دنبال ماسکی باشید که باعث آبرسانی پوست و رطوبت رسانی می شود. همچنین به دنبال موادی مانند آنتی اکسیدان ها و روغن های مغذی باشید.

ماسک صورت برای پوست خشک

ماسک صورت با ترکیب مواد روشن کننده و مرطوب کننده نتیجه ای عالی ایجاد می کند. فرمول این نوع ماسک پوست اگر با کیفیت باشد به عمق پوست نفوذ می کند و سبب دخشان تر شدن پوست می شود.

ماسک صورت برای پوست حساس

کسانی که پوست حساس دارند ، بهتر است برای مقابله با حساسیت از محصولاتی استفاده کنند که کاربردشان تسکین و آرامش پوست است.

پوست حساس بدنبال مواد آرام بخشی است که باعث تسکین و التیام شود. مواد لازم برای ماسک صورت مناسب پوست حساس شامل آنتی اکسیدان ها ، چای سبز و اسطوخودوس است.

ماسک صورت با کاربرد بازیابی رطوبت پوست، برای تسکین و مقابله با مشکلات پوست حساس بسیار مناسب می باشد. این نوع ماسک صورت آنتی اکسیدان و ویتامین های مورد نیاز پوست را برای مقابله با حساسیت فراهم می کند و یک پوست مرطوب برای شما ایجاد می کند.

همیشه قبل از خرید و استفاده از ماسک صورت ، به مواد تشکیل دهنده آن دقت کنید. اگر نمیدانید ترکیبات آن چه کاربردی دارد با تایپ کردن هر یک از ترکیبات آن در یک موتور جستجو اطلاعات کافی بدست می آورید که  آیا این محصول واقعاً مفید است یا خیر.

گزینه دیگر این است که از متخصص پوست در مورد محصولاتی که در نظر دارید سوال کنید. متخصصین پوست درباره اینکه چرا بعضی از مواد مضر هستند و چرا برخی دیگر مضر نیستند ، توضیحات دقیقی ارائه میی دهند. ماسکهایی با مواد تشکیل دهنده شیمیایی ، فقط بثورات ، قرمزی و آکنه بیشتری ایجاد می کند.

ماسک صورت برای پوست مستعد آکنه

اگر پوستی مستعد آکنه دارید ، استفاده از محصولات مملو از مواد ممکن است باعث تحریک بیشتر پوست شما شود. حتماً از یک متخصص پوست بپرسید کدام محصولات برای مقابله با برافروختگی آکنه بهترین عملکرد را دارد. چندین محصول و داروی جوش و آکنه وجود دارد ، اگرچه این داروها برای فردی که با آکنه دست و پنجه نرم می کند بسیار مفید است ، اما استفاده بیش از حد از این نوع محصولات نیز ایده خوبی نیست.

استفاده بیش از حد از محصولات ضد آکنه باعث تحریک و خشکی پوست می شود. حتماً دستورالعمل های محصول را بخوانید و به آنها عمل کنید و همچنین با متخصص پوست در مورد این محصولات صحبت کنید. در صورت استفاده از ماسک مسدود کننده منافذ ، این نوع پوست می تواند بیشتر آسیب ببیند.

گاهی به دلیل عدم تعادل در رطوبت و البته مسدود شدن منافذ، پوست مستعد آکنه می شود. بهتر است از ماسک صورت هایی استفاده کنید که هیچ ماده خشن ندارند. بدنبال موادی مانند گل رز ، خاک رس ، ذغال فعال ، اسید سالیسیلیک باشید.

چند بار باید از ماسک صورت استفاده کنید؟

نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که هر ماسک صورت یک مشکل پوستی متفاوت را هدف قرار می دهد. اگر ماسک صورت به لایه برداری ، ضد پیری یا ضد آکنه کمک می کند ، احتمالاً حاوی موادی است که فقط با استفاده یک یا دو بار در هفته ، بیشتر مفید واقع می شوند. در غیر این صورت ، ممکن است پوست شما تحریک شودو آسیب ببیند. هنگام استفاده از ماسکی که مخصوص مشکل است بهتر است با آگاهی از دستورالعمل ها پیروی کنید.

کلینیک زیبایی گلدن رویال خدمات فیشیال و پاکسازی پوست را با ماسک صورت و مواد تغذیه رسان پوست ژاپنی متناسب با همه انواع پوست ارائه می دهد. برای ویزیت و مشاوره رایگان با شماره های تماس بگیرید. برخی دیگر از سایر خدمات این مرکز عبارتند از : لیزر موهای زائد ، لیزر بیکینی ، بوتاکس ، بوتاکس دیسپورت ، مزوتراپی مو ، مزوتراپی صورت ، تزریق ژل و …

 

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments