You are currently viewing بهترین روش پاکسازی پوست چرب

یکی از مهمترین و اصلی ترین نکاتی که در پوست چرب باید رعایت گردد و به آن اهمیت دهید پاکسازی پوست چرب است. در پوست چرب دیرتر چین و چروک ایجاد می شود و مانند همه ی انواع پوست می توان از بوتاکس برای رفع چین و چروک های این نوع پوست نیز استفاده نمود. همچنین برای حذف موهای زائد صورت خود لیزر موهای زائد پیشنهاد می شود.

اگر صورت شما از آن جمله صورت ‌هایی به شمار می رود که آکنه زیادی می زند باید بدانید که شستشوی آن تا حدودی دشوار می باشد و باید به نحوه پاکسازی پوست چرب اهمیت بسیاری دهید.

در برخی از موارد اگر شستشوی صورت خود را با روش‌های دقیق و اصولی انجام ندهید، امکان دارد که پوستتان آکنه و جوش های زیادی بزند.

پاک کننده مناسب برای پوست چرب

یکی از مهمترین اقدامات اولیه که برای پاکسازی پوست چرب باید انجام دهید و به آن دقت زیادی داشته باشید این است بهترین پاک‌کننده هایی که برای صورت چرب می باشند را انتخاب کنید. دقت داشته باشید که این پاک کننده ‌های صورت نباید  زیاد قوی باشند، چرا که پوست به وسیله آنها بیش از حد خشک می شود.

پاک کننده مناسب برای پوست چرب

برای اینکه از انواع پاک‌کننده های پاکسازی پوست چرب اطمینان بیشتری داشته باشید و به بهترین روش های ممکن صورت خود را شستشو دهید، باید پیش از اینکه صورت آرایش شده خود را با آب بشویید صورت را با پاک‌کننده های آرایشی به خوبی پاک کنید.

پاک‌کننده هایی که کیفیت عالی و بی نظیری دارند به بهترین شکل ممکن صورت چرب را تمیز می کنند. از آنجایی که پاک کردن صورت به وسیله تعدادی از پاک کننده‌ ها امکان دارد که پوست جوش های بیشتری بزند، بهتر است از پاک کننده‌ هایی استفاده نمایید که پوست را پاکسازی می‌کنند.

اگر شما به وسیله اسکراب شستشوی صورت خود را انجام می دهید، باید بدانید که رطوبت پوست شما به طور کامل حفظ می گردد و نرمی و طراوتی که در پوست شما وجود دارد دو برابر می شود.

نکات مهم در پاکسازی پوست چرب

شما باید به برخی از نکاتی که اهمیت زیادی دارد توجه داشته باشید و بر اساس آن نکات پوست خود را هر روز یک بار پاکیزه نمایید.

1- پوست چرب خود را بیشتر از دوبار در روز شستشو ندهید، در صورتی شما می‌توانید پوست خود را بیشتر از دو بار شستشو دهید که عرق زیادی در طول روز کرده باشید.

همچنین بخوانید:  هایفو تراپی ( هایفو دابلو ) ، معرفی و مزایا

2- اگر پوست شما عرق زیادی کرده است و می‌خواهید پوست خود را شستشو دهید باید از آب ولرم استفاده نمایید و به هیچ عنوان از آبی که داغ و یا سرد است استفاده نکنید.

شستشوی پوست صورت

3- برای پاکسازی پوست چرب تنها باید از نوک انگشتان دست هایتان استفاده کنید و از لیف و یا دستمال هایی که مخصوص صورت هم می باشند می توانید استفاده کنید.

4- از حوله و دستمال شستشوی  صورت خود را، در دستشویی قرار ندهید، چرا که آلودگی ‌های بسیاری در دستشویی وجود دارد و آن آلودگی‌ها جذب دستمال می شود و بعد از آن به پوست شما نفوذ پیدا می کند.

5- دقت داشته باشید که برای خشک نمودن صورت خود به هیچ عنوان پارچه و حوله را بر روی صورت خود خیلی محکم نکشید، چرا که با این کار چین و چروک‌های بسیاری در پوست شما به وجود خواهد آمد و به همین دلیل زیبایی و جوانی پوست شما بعد از مدتی به طور کلی از بین می رود.

6- بسیاری از افراد می باشند که در مورد پاکسازی پوست چرب و جوش‌دار اطلاعات چندان زیادی ندارند، به همین دلیل شاید جوش‌های صورت آنها از این طریق تحریک شود و افزایش پیدا کند.

7- از آنجایی که بر روی  پوست چرب جوش‌ های زیادی زده می شود باید در مورد پاکسازی صورت  اطلاعات بیشتری به دست آورید.

برای اینکه اطلاعات شما در این زمینه افزایش پیدا کند در ادامه برخی از مهمترین نکات را که در مورد پاکسازی صورت وجود دارد بیان می‌کنیم که این نکات عبارت هستند از :

با پوست خود با ملایمت رفتار کنید 

یکی از نکاتی که در پاکسازی پوست چرب اهمیت بسیار زیاد دارد و باید به آن توجه فراوانی داشته باشید این است که، هر روز پوست چرب خود را با پاک کننده‌ هایی که مواد ملایم درون آنها می باشد و به پوستتان آسیبی وارد نمی‌کند به خوبی شستشو دهید.

برای اینکه بهترین محصولات پاکسازی را برای پوست چرب خود انتخاب کنید، بهتر است به دنبال محصولاتی باشید که مخصوص پوست ‌های حساس و چرب می‌ باشند.

دقت داشته باشید که شما باید از مصرف کردن تعدادی از محصولات که دارای الکل می باشند پرهیز کنید، چرا که الکل آسیب جدی و بسیار خطرناکی به پوست شما وارد می سازد و پوستتان از هیمن طریق تا حد بسیار زیادی خشک می شود.

لیف به صورت خود نزنید

بسیاری از افراد شاید به اشتباه برای پاکسازی پوست چرب خود و از بین بردن جوش‌هایی که روی صورت خود می زنند بر این باور باشند که بهترین روش این است که به صورت خود لیف بزنند.

همچنین بخوانید:  رفع سیاهی قوزک پا با لیزر

عوارض استفاده از لیف برای پوست صورت

این دسته از افراد باید به خوبی بدانند که این روش شستشو و پاکسازی پوست چرب بسیار غلط می باشد، چرا که پوست شما را تا حد بسیار زیادی تحریک می ‌کند و موجب می گردد که شما جوش های بیشتری را در پوست خود مشاهده کنید.

شما باید به خوبی بدانید که نباید لایه‌های محافظتی پوستتان را از بین ببرید تا مبادا به آنها آسیبی وارد شود، در این صورت پوست شما جوانی و زیبایی خود را بعد از مدتی به طور کلی از دست می‌دهد.

استفاده کردن از اسید سالیسیلیک

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که می‌خواهید برای پاکسازی پوست چرب خود بهترین محصول و پاک کننده را را خریداری نمایید، بهتر است به دنبال محصول و پاک کننده ای باشید که اسید سالیسیلیک کافی در درون آن محصول وجود داشته باشد، در شیر پاک‌کن ها و شوینده‌ هایی که برای صورت تولید می شوند این ماده به فراوانی یافت می ‌شود و شما می‌ توانید با مطالعه و تحقیق در مورد محصول آن را خریداری کنید.

یکی از مهمترین و اصلی ترین مزیت‌ هایی که ماده اسید سالیسیلیک دارد این است که، میل ترکیبی آن با چربی  بسیار زیاد می باشد، یعنی در واقع باید بدانید این ماده به درون لایه‌ های چربی که در صورت وجود دارد نفوذ می‌کند، و با وارد شدن به درون جوش‌ هایی که سرسیاه هستند و  مسدود شده اند، آنها را به طور کلی از بین می برد و به عنوان بهترین پاک کننده از آن استفاده کنید.

پاکسازی

شما باید بدانید علاوه بر اینکه برای پاکسازی پوست چرب خود از شوینده های مخصوصی و ویژه ای استفاده می‌کنید، از پاک‌ کننده‌ هایی که خاصیت پاکسازی عمیقی دارند و تاثیر‌گذاری زیادی در از بین بردن آلودگی های پوست دارند هم استفاده کنید.

پاک کننده هایی که برای پاکسازی صورت مورد استفاده قرار می گیرد یکی از مهمترین مزیت‌هایی که دارد این است که، میزان چربی که در پوست چرب وجود دارد را تا حد بسیار زیادی کاهش می‌دهند و نواقص پوستی را  هم که در پوست چرب به وجود می آید را به طور کلی از روی صورت از بین می ‌برد.

پوست‌هایی که بیش از حد جوش می‌ زنند و آکنه‌های بسیاری روی آنها وجود دارد بدون شک باید از این محصولات پاکسازی کننده استفاده کنند.

همچنین بخوانید:  انواع خال و زگیل و روش های برداشتن خال و زگیل

پوست خود را لطیف نگه دارید

بسیاری از افرادی که متخصص پوست و زیبایی می باشند برای پاکسازی پوست چرب توصیه جدی می‌ کنند که باید آنها از مرطوب کننده‌ هایی  که مخصوص پوست چرب می باشند استفاده کنند، آنها باید همیشه پوست خود را لطیف و نرم نگه دارند، چرا که از طریق این مرطوب کننده ها، لطافت و نرمی پوست نگه داشته می شود و به درون پوست چرب هیچ‌ گونه چربی زیادی نفوذ پیدا نمی‌ کند.

پوست خود را لطیف نگه دارید

یکی از نکاتی که اهمیت بسیاری دارد و باید به آن دقت داشته باشید، این است که اگر پوست چرب صورت شما لطیف و زیبا نگهداری نشود بعد از مدتی چین و چروک‌ های بسیار زیادی بر روی صورت به وجود می‌ آید،

بر این اساس به پاکسازی پوست چرب اهمیت بسیاری دهید و نرم کننده های مخصوص پوست را هم از طریق پزشک و یا متخصص پوست و مو که در این زمینه تخصص زیادی دارند راهنمایی ‌های لازم و کافی را دریافت کنید.

هزینه پاکسازی پوست چرب

هزینه انجام پاکسازی پوست صورت بسته به خدمات مورد نیاز برای هر کسی متفاوت است و قیمت آن تقریبا بین 292.000 تومان الی 485.000 تومان می باشد.

نتیجه گیری

به طور کلی باید بدانیم برای پاکسازی پوست چرب روش های بسیار زیادی وجود دارد و هر یک از این روش ها مزیت های بسیاری دارند.

افراد زیادی برای اینکه پوست چرب خود را پاکسازی کنند می توانند به کلینیک هایی که از روش های متعدد پاکسازی پوست و جوان سازی پوست استفاده می نمایند مراجعه کنند، و یا با روش های خانگی پوست چرب خود را پاکسازی نمایند.

پوست چرب قابلیت آکنه و جوش زدن بسیاری دارند و به همین دلیل باید برای پاکسازی آن هرچه زودتر اقدام کنند تا فرصت جوش های روی صورت را به طور کلی از بین ببرند.

بر این اساس شما هم اگر از آن دسته افرادی هستید که پوست چرب دارید باید برای پاکسازی پوست چرب خود اقدام کنید.

کلینیک گلدن رویال مرکز تخصصی ارائه دهنده انواع خدمات تخصصی پوست و مو از قبیل پاکسازی پوست ، لیزر موهای زائد آقایان و خانمها ،جوانسازی پوست ، لیزر بیکینی ،  تزریق ژل ، فرم دهی صورت ، درمان عرق با بوتاکس و … می باشد. لطفا جهت ویزیت و مشاوره رایگان با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس حاصل نمایید.

نظرات کاربران
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
علی
علی
1400-03-11 22:46

متشکرم بابت سایت خوبتون….

کارشناس کلینیک
کارشناس کلینیک
پاسخ به  علی
1400-03-13 10:00

خواهش میکنم ، لطف دارید🙏🌹