پاکسازی پوست چرب و جوش دار
پاکسازی پوست چرب و جوش دار

بسیاری از مردم فکر می کنند که با شستشوی بیشتر پوست ، پاکسازی پوست چرب انجام می شود . و این اشتباه است ، زیرا می تواند باعث تحریک بیشتر پوست  و خشکی و شکنندگی پوست می گردد . دوبار در روز پوست خود را بشویید نه بیشتر!

شستشوی در صبح برای این است که پوستتان از باکتری هایی که در طول شب روی پوست ایجاد شده است پاک شود . شستشو در هنگام شب ، باعث پاک شدن آلودگی ها ، گرد و خاک و آرایش است .

اگر در بین روز فکر کردید که نیاز دارید تا پوستتان را بشویید ، فقط پوست خود را با آب ولرم ، آبکشی نمایید و از هیچ گونه پاک کننده ای استفاده کنید .

از یک پاک کننده مخصوص پوست چرب و آکنه ای استفاده کنید . الکل و روغن خودشان میتوانند دلیل ایجاد جوش های جدید بشوند . دقت کنید که شوینده های انتخابی شما حاوی این مواد نباشد.

لزوما همه پوست های آکنه ای چرب نیستند . برخی از افراد پوست های خشک و آکنه ای دارند ، حتما دقت کنید که شوینده شما برای این نوع پوست ها انتخاب شده باشد.

اگر آکنه شما بسیار شدید است ، شما باید از پاک کننده ای استفاده کنید که درمانی باشد و محتوی موادی باشد که باکتری ها را از بین ببرد و عوامل به وجود آورنده آکنه را از بین ببرد و بهتر است محصولی را خرید کنید که حاوی سالیسیلیک اسید ، سدیم سولفاستامید یا بنزیل پراکساید باشد .

از جمله شوینده های مناسب پوست چرب می توان به شوینده کلاریفایینگ مورد ، ژل دتوکس پایو ، ژل شوینده پوست چرب اکتیو پیورنس کامفورت زون ، ژل کلینانس اون ، ژل کرکنیل دوکری ،  ژل شوینده پوست چرب ساسکین ، شوینده تایم ریلیز آکنه کلینزر مورد ، ژل پاپولکس سینکلر ، ژل شوینده روزانه اکسفولیاک نوروا ، ژل شوینده پوست چرب و مختلط دکلره و فوم پاک کننده انار مورد اشاره نمود .

بسیاری از کسانی که پوست آکنه ای دارند ، فکر میکنند که با شستن شدید پوست باعث پاک شدن بهتر آن میشوند ، در صورتی که این اشتباه بسیار بزرگی است .

اگر شما مشکل آکنه دارید ، هرگز پوست خود را در زمان شستشو با فشار مالش ندهید ، زیرا این کار خودش باعث ایجاد زمینه برای آکنه بیشتر می شود . شما می توانید از لایه بردارهای بسیار سبک استفاده کنید و هرگز نباید پوستتان را با هیچ محصول یا وسیله ای برای لایه برداری بسایید .

به جای استفاده از لایه بردار صورت بهتر است از یک لیف حمام نرم و تمیز به آرامی پوست خود را بشویید و هرگز از برس یا سایر محصولات زبر برای شستن صورت استفاده نکنید . از آب گرم به شدت اجتناب کنید ، زیرا میتواند باعث شود پوست شما ملتهب گردد ، همین طور از محیطی که بخار آب گرم درآن باشد دوری کنید زیرا ممکن است مشکل آکنه شما را به شدت تحریک کند .

بعد از شستشو حتما از حوله نرم و تمیز استفاده کنید و به هیچ عنوان از حوله های زبر و خشن استفاده نکنید.

تکمیل پاکسازی پوست چرب و جوش دار :

پوست تمیز را با یک تونر مخصوص پوست چرب پاک کنید ، این محصولات معمولا شامل مواد مات کننده هستند و از برق افتادن پوست جلوگیری می کنند و ترشح چربی پوست را کم میکنند و منافذ را جمع می کنند .

 که از نمونه این تونر ها می توان به   تونر پیوریفیانت پایو ،  تونر کلینانس مت اون ، تونر اکتیو پیورنس کامفورت زون ، تونر کلاریفایینگ مورد ، تونر رادیانت مورد ، تونر ملایم ساسکین ، تونر کرن بری پایو  تونر سبیوم بیودرما اشاره نمود .

مرطوب کردن پوست چرب و جوش دار :

کارتان را با یک مرطوب کننده فاقد چربی تمام کنید . برای پوست های مستعد آکنه از مرطوب کننده هایی استفاده کنید که علاوه بر تنظیم ترشح چربی مواد التیام دهنده نیز داشته باشند،تا تحریکی از شستن پوست ظاهر میشود را از بین ببرند.

 اگر پوستتان خیلی چرب است و نیازی به مرطوب کننده حس نمیکنید ، آن را فقط در ناحیه هایی از پوست که چرب نیستند و پوست های حساس دارند میتوانید استفاده کنید یا بعد از تونر فقط از کرم های دور چشم و بوم لب استفاده کنید ، همان طور که میدانید این مناطق بسیار حساس و مستعد چروک هستند و همیشه نیاز به رطوبت بیشتری دارند.

خدمات زیبایی کلینیک زیبایی گلدن رویال

پاسخی بگذارید

دو × پنج =