You are currently viewing 5 روش معجزه آسا برای درمان جوش صورت

دغدغه خیلی از افراد درمان جوش صورت می باشد اگر شما نیز جز آن دسته از افراد هستید که از جوش صورت خود خسته شده اید و دنبال درمان جوش صورت خود هستید خواندن این مطالب را از دست ندهید.

اگر نگران موهای زائد صورتتان هستید مطلب لیزر موهای زائد را بخوانید و اگر نگران چین و چروک هایتان هستید به صفحه بوتاکس مراجعه نمایید.

چرا صورتم همش جوش میزنه ؟

برای اکثر مردم جوش‌ تنها نشانه ای از مشکلات پوستی است که در نتیجه ی اختلال بخش های تولید‌کننده ی چربی پوست به وجود آمده‌ است. به طور کلی این بخش ها به دلایلی بیش فعال می شوند و شروع به تولید مقدار زیادی چربی می کنند که در نتیجه ی آن این بخش ها در چربی غوطه ور می شوند.

ارگانیسم های زنده ی میکروسکوپی که به طور معمول روی پوست وجود دارند در این حجم زیاد چربی به دام می افتند و باعث ایجاد آلودگی و تولید ترشحات بعدی می شوند.

این اتفاقی است که نقطه ی برآمده ی روی پوست که آن را جوش می نامیم ایجاد می کند.

علت بوجود آمدن جوش صورت ، چانه ، پیشانی و اطراف بینی چیست؟

اگر در طول هفته یا ماه جوش‌ هایی در نواحی خاصی از صورت‌تان ظاهر می‌شود، یقین داشته باشید که بدن شما در حال تلاش است تا چیزی به شما بگوید.

ظاهر شدن جوش در قسمت‌های مختلف صورت می‌تواند نشان دهنده مشکلی در بدن باشد. از مهم‌ترین قسمت‌های صورت که شاهد پدیدار شدن جوش در آن هستیم عبارتست از:

1- جوش پیشانی

اگر در قسمت پیشانی خود شاهد پدیدار شدن جوش هستید، نگاهی به سیستم گوارش خود داشته باشید. ممکن است در طول هفته از غذاهای ناسالم مانند فست فود‌های پرچرب، مواد غذایی شکردار و مواردی از این قبیل مصرف کرده باشید. میزان سوخت و ساخت بدن شما نیز ضعیف بوده که به همین دلیل در ناحیه پیشانی شاهد وجود جوش‌ هستید.

برای رهایی از جوش‌ های این قسمت از صورت باید مواد غذایی سالم و تازه را وارد رژیم غذایی خود کرده و در کنار آن نیز به صورت منظم ورزش کنید.

درمان جوش پیشانی

2- جوش چانه

در بانوان پدیدار شدن جوش‌ های به همراه رشد مو می‌تواند نشان دهنده عدم تعادل هورمون‌ها باشد. استرس نیز از دیگر علائم جوش در چانه است که با انجام روش‌هایی مانند گوش دادن به موسیقی و انجام مدیتیشن می‌توان از بروز چنین جوش‌ هایی جلوگیری به عمل آورد.

3- جوش های اطراف بینی

وجود جوش در اطراف بینی می‌تواند به دلیل فشار خون بالا باشد که برای رهایی از آن باید از مصرف غذاهای تند و چرب خودداری کنید، صورت خود را با لایه بردار شستشو دهید، ورزش کنید و از مواد غذایی سالم و تازه مانند انواع میوه‌ها و سبزی‌ها استفاده کنید.

4- جوش صورت

ظاهر شدن جوش در سایر قسمت‌های صورت نیز به عوامل مختلفی مانند هورمون‌ها، داروهای خاص، رژیم غذایی، استرس و استفاده مکرر از لواز آرایشی وابسته است که با توجه به نوع جوش و محل دقیق آن باید از روش‌های درمانی مناسبی برای از بین بردن و همچنین جلوگیری از ایجاد آن‌ها استفاده شود.

علت بوجود آمدن جوشهای زیر پوستی چیست؟

جوش‌های زیر پوستی معمولا به دلیل بسته شدن دهانه خروجی غدد چربی ساز پوست به وجود می‌آیند. علت به وجود آمدن جوش‌های زیر پوستی می‌تواند به دلایل مختلفی مانند اختلالات هورمونی، عادت به مصرف غذاهای خاص، تغییر ماهیت و PH غدد سباسه پوست که باعث ایجاد محیطی مناسب برای رشد باکتری‌های بیماری‌زا می‌شود، باشد.

همچنین دلایلی مانند ژنتیک و ارث نیز در به وجود آمدن جوش‌ های زیر پوستی موثر است. محدوده سنی که جوش‌ های زیر پوستی نمایان می‌شوند، در پسرها معمولا از دوران بلوغ آغاز می‌شوند و ممکن است تا پنج سال ادامه داشته باشد.

به طور کلی جوش‌ های 95 درصد از افراد تا سی سالگی درمان می‌شود ولی 5 درصد از افراد در تمام عمر خود با این جوش‌ ها درگیر هستند.

علت تبدیل شدن جوش به لک چیست؟

برای بسیاری از ما این مسئله رخ داده که پس از مدتی از پدیدار شدن یک جوش روی صورت یا نواحی مختلف بدن شاهد تبدیل شدن آن به لک و ماندگاری آن هستیم.

دلیل تبدیل جوش به لک

ماندگاری جوش‌ ها و تبدیل شدن آن‌ها به لک دلایل مختلفی دارد که از جمله آن‌ها عبارتند از:

  1. عدم استفاده از کرم ضد آفتاب
  2. دستکاری جوش‌ ها
  3. عدم استفاده از روش صحیح برای درمان جوش صورت
  4. استفاده از لیف برای شستشوی صورت
  5. استفاده مداوم از محصولات آرایشی

آشنایی با انواع جوش

به طور کلی جوش‌ ها به دو دسته التهابی و غیر التهابی تقسیم می‌شوند که جوش‌ های سرسفید و سرسیاه در دسته جوش‌ های غیرالتهابی قرار می‌گیرند و انواع جوش‌ های دیگر مانند جوش‌ های چرکی، کیستی و … در دسته جوش‌ های التهابی قرار خواهند گرفت.

1- جوش‌ های سرسفید

جوش‌ های سر سفید رایج‌ترین نوع از جوش‌ هایی هستند که معمولا به دلیل مسدود شدن منافذ پوستی ظاهر می‌شوند.

مسدود شدن منافذ پوست می‌تواند به دلایل مختلفی مانند چرب شدن بیش از اندازه پوست، افزایش سلول‌های مرده پوستی، تغییرات هورمونی و وجود باکتری‌ها رخ دهد و باعث پدیدار شدن جوش‌ های سرسفید در نقاط مختلف بدن و به ویژه صورت شود. جوش‌ های سر سفید معمولا کمی دردناک هستند و در اطراف آن‌ها کمی قرمز می‌شود.

نکته مهم درباره جوش‌ های سر سفید آن است که راه حل مناسب برای از بین بردن آن‌ها فشار دادن آن‌ها نیست زیرا در مواردی باعث ماندگاری اثر آن‌ها روی پوست می‌شود.

2- جوش‌ های سرسیاه

جوش‌ های سر سیاه جوش‌ هایی هستند که به دلیل مسدود شدن فولیکول مو ، چربی یا سلول‌های مرده پوست ایجاد می‌شوند. دانه‌های این نوع جوش روی سطح پوست باز بوده و پوست اطراف آن معمولا هم رنگ پوست بوده و دردی به همراه نخواهند داشت. این جوش‌ ها با فشار دادن از بین می‌روند ولی در مواردی ممکن است باعث زخم شدن پوست شوند.

3- جوش‌ های چرکی

جوش‌ های بزرگ و قرمزی که مرکز آن‌ها سفید یا زرد است، جوش‌ های چرکی هستند که با نام پاسچول نیز شناخته می‌شوند. این جوش‌ ها معمولا در کمر، صورت یا قفسه سینه ظاهر می‌شوند و علت بروز آن‌ها آلوده شدن منافذ بسته پوست در اثر جمع شدن سلول‌های ایمنی و باکتری است.

این جوش‌ ها حالتی زیر پوستی دارند ولی سر چرکین آن‌ها از پوست بیرون زده که باید از فشار دادن آن‌ها جلوگیری شود زیرا آسیب به وجود آمده تشدید می‌شود. برای درمان جوش صورت چرکی بهتر است به پزشک متخصص مراجعه شود تا باعث ایجاد لک یا زخم روی پوست نشود.

جوش های چرکی

4- جوش‌ های کیستی

جوش‌ های کیستی شدیدترین نوع از جوش‌ هایی هستند که با عفونت همراه هستند. این نوع از جوش‌ ها معمولا بسیار بزرگ، قرمز، دردناک و ملتهب هستند و چرک زیادی دارند.

جوش‌ های کیستی ممکن روی پوست به رنگ سفید دیده شوند و آسیب زیادی وارد کنند که برای تخلیه کردن آن‌ها باید از پزشک متخصص کمک گرفت.

درمان خانگی جوش ها

در فرایند ساخت ماسکهای خانگی از هیچ ماده شیمیایی استفاده نشده است . این ماسکها را می توان به راحتی در منزل تهیه کرد.

برخی از رایج ترین درمانهای خانگی که برای درمان جوش صورت می توان به آنها اشاره کرد : ماسک سیب و عسل –  استفاده از یخ – استفاده از ماست – استفاده از آبلیمو  و… می باشد .

بخاطر داشته باشید این درمانهای خانگی چون قدرتمند نیستند پس تاثیرات دائمی و شگفت انگیزی را بر روی  پوست شما ایجاد نمی کنند. اگر پس از انجام درمانهای خانگی جوشهای صورت شما بدتر شدن حتما به یک کلینیک زیبایی  مراجعه کنید.

بهترین روش های درمان جوش صورت

برای از بین بردن جوشهای صورت چندین روش وجود دارد.

1- مزونیدلینگ 

یکی دیگر از روشهای از بین بردن جوش صورت استفاده از خدمات مزونیدلینگ کلینیک زیبایی گلدن رویال می باشد. لک های پوستی و جاهای جوش با این روش از بین می روند که بدلیل تسهیل نفوذ محلول های مزوتراپی به لایه مزودرم می باشد.

مزونیدلینگ - درمان جوش صورت

2- میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن به معنای برداشتن قسمتی از پوست (درم) به وسیله ی تکه های بسیار ریز (میکرو) تراش دهنده (ابریژن) می باشد. این روش همانند پرداخت کردن یک چوب بوسیله یک کاغذ سمباده ظریف می باشد تا سطح آن صاف و صیقلی شود.

میکرودرم ابریژن چیست

3- پکیج گلدن اسکین (Golden skin)

پکیج گلدن اسکین شامل 5 جلسه مزونیدلینگ و میکرودرم می باشد. جلسه اول پزشک متخصص معاینه را انجام می دهد و بعداز معاینه درمان جوش صورت شروع می شود.

پکیج گلدن اسکین شامل 5 جلسه می باشد که ممکن است طبق نظر پزشک جلسه اول مزونیدلینگ انجام شود وجلسه دوم میکرودرم  جلسه سوم میکزونیدلینگ و… باشد.

4- پاکسازی پوست یا فیشیال

پاکسازی پوست یا فیشیال برداشتن سلول‌های مرده و نیز آلودگی‌هایی است که روی پوست تجمع پیدا کرده است. این کار می‌تواند سبب ایجاد شادابی و طراوت در پوست شود و به سلامت پوست کمک می‌کند.

با این کار سلول‌های لایه‌های سطحی پوست و نیز چربی‌ها و ذراتی که بر اثر آلودگی‌های هوا روی پوست نشسته است، برداشته می‌شود.

پاکسازی پوست

گاهی بیمارانی که برای درمان جوش صورت به کلینیک گلدن رویال مراجعه می کنند خواستار انجام پکیج گلدن رویال می باشند اما پزشک متخصص بعداز معاینه بیمار برای شروع درمان انجام 2 جلسه فیشیال را توصیه می کند.

5-گلدن لیزر (استفاده از دستگاه لیزر اسکلپیون)

در کلینیک زیبایی گلدن رویال برای درمان جوش صورت و محدود کردن آکنه از دستگاه اسکلیپیون استفاده می شود.

بعضی جوشها و آکنه ها را می توان با لیزر درمان کرد که دستگاه لیزر اسکپیون بهترین نوع دستگاه لیزر برای درمان جوش صورت می باشد.

این دستگاه عروق خونی تغذیه رسان به نقاط زیر پوست را غیر فعال می کند و با تابش نور لیزر ساختار تشکیل دهنده جوش را می توان هدف گرفت و جوشها را از بین برد.لیزر جوش معمولا برای افرادی که جوشهای فعال دارند استفاده می شود.

صورتم همش میزن

درمان جوش صورت و جای جوش در کلینیک زیبایی گلدن رویال

خدمات درمان جوش صورت و رفع جای جوش صورت در کلینیک زیبایی گلدن رویال بصورت حرفه ای و با پزشک متبحر انجام می گردد. همراهان گرامی بخاطر داشته باشید که همیشه بهترین راه حل، روشی است که پزشک متخصص پوست به شما پیشنهاد می کند که چه درمانی برای پوست شما مناسب می باشد.

جوانسازی و رفع جای جوش

در کلینیک زیبایی گلدن رویال انجام خدمات پوست برای خانم ها توسط پزشک متخصص خانم و برای آقایان توسط پزشک متخصص آقا انجام می گیرد.

کلینیک زیبایی گلدن رویال خدمات خود را شامل درمان جوش صورت ، لیزر موهای زائد آقایان و خانمها، لیزر بیکینی ، درمان تعریق با بوتاکس ،  جوانسازی پوست ، بوتاکس پیشانی و … با تضمین کیفیت ارائه می دهد. لطفا بری ویزیت و مشاوره با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس بگیرید.

همراهان گرامی توجه داشته باشید که  رژیم غذایی یکی از مهمترین دلایل جوش زدن در صورت افراد می باشد. زمانی که مصرف زیاد غذاهای چرب و شیرین در رژیم غذایی شما باشد، احتمال ایجاد جوش در صورت شما بیشتر خواهد بود.

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments