راههای درمان قطعی سلولیت

سلولیت نوعی عفونت باکتری در لایه های عمیق پوست ، چربی و بافت نرم زیرین آن می باشد. در واقع سلولیت به شکل برآمدگی‌ و گودی‌ بر روی پوست افراد ظاهر می‌شود . در ادامه مقاله بطور کامل درمورد سلولیت و درمان سلولیت توضیح داده شده است . لطفا با ما تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

سلولیت چیست؟

سلولیت یا همان پوست پرتقالی شکل، یکی از مشکلات پوستی است که در اعتماد به نفس افراد تاثیر بسیار منفی می گذارد. این مشکل معمولا بعد از رسیدن به بلوغ در بدن ظاهر می شود و به طور کلی در بانوان بیشتر دیده می شود.

سلولیت چیست؟

این عارضه پوستی در واقع به دلایل مختلفی ظاهر می شود که یکی از آنها شل شدن پوست و افزایش میزان چربی در بدن است. در واقع می توان این مشکل را نوعی تجمع چربی به شکلی متفاوت در زیر پوست دانست. این مشکل پوستی برآمدگی ها و فرورفتگی های متعددی را در سطح پوست ایجاد می کند که کاملا بر ضد زیبایی ظاهری است.

درمان قطعی سلولیت

سلولیت یکی از مشکلات پوستی است که می تواند به شدت فرد را آزار دهد. این مشکل در خانم ها و آقایان به وجود می آید. روش های درمانی بسیار زیادی برای این مشکل پوستی وجود دارد. بسیاری معتقدند با تغذیه صحیح می توان این حفره های پوست پرتقالی را از سطح پوست حذف کرد و بسیاری دیگر بر این باورند که با ورزش می توان این عارضه را برطرف نمود.

درمان قطعی سلولیت

اما کدام یک جزو درمان قطعی این مشکل به حساب می آیند؟ در نظر داشته باشید تنها راه درمان قطعی سلولیت، روش های درمانی پزشکی است. امروزه روش های متعددی برای برطرف کردن این عارضه پوستی وجود دارد. اما اینکه کدام یک برای فرد بیمار مناسب است و به عنوان درمان قطعی به حساب می اید، باید توسط پزشک متخصص تعیین شود.

راه های درمان سلولیت

برای برطرف کردن و درمان قطعی سلولیت ران و درمان سلولیت ران ، دو روش وجود دارد:

 • از بین بردن سلولیت با لیزر
 • از بین بردن سلولیت با مزوتراپی

درمان سلولیت پا و ران بسته به شرایط جسمی و نوع پیشرفت این عارضه پوستی بیمار دارد که، پزشک یکی از این روش ها را برای درمان بیمار انتخاب می کند. به طور کلی سلولیت بیشتر در اطراف ران و باسن ظاهر می شود؛ اما در نواحی دیگری همچون بازو، سینه و قسمت های پایینی شکم نیز می توان این عارضه پوستی را مشاهده کرد. البته با پیشرفت علم و تکنولوژی دیگر نگران وجود این عارضه در سطح پوست خود نباشید، زیرا با مزوتراپی پوست و لیزر قابل درمان است.

درمان سلولیت ران با لیزر

یکی از رایج ترین و بهترین روش های درمان قطعی سلولیت ران پا ، لیزر است. طی جلسات رفع سلولیت با لیزر، شما کمترین درد و کمترین تهاجم را تجربه خواهید کرد و تجمع چربی ها از زیر پوست شما برداشته می شود. به طور کلی پوست نواحی که دچار سلولیت شده است، به مرور زمان نازک و حساس می شود. طی جلسات درمانی با لیزر، پوست شما به حالت اولیه خود باز می گردد و ضخیم تر می شود.

درمان سلولیت ران با لیزر

طی تحقیقاتی که بر روی بیماران انجام شده است، مشاهده شده که روش درمانی با لیزر توانسته تاثیر چشمگیری در کاهش سلولیت ران پا داشته باشد. همچنین انجام لیزر برای درمان این عارضه برای افراد با انواع پوست ها مناسب است. این روش درمانی حالت کشسانی پوست را افزایش می دهد و پوست سفت و محکم تری را به شما هدیه می دهد.

درمان سلولیت ران با مزوتراپی

مزوتراپی یکی از قطعی ترین روش ها برای درمان سلولیت ران پا است. از طریق مزوتراپی تمامی ویتامین ها و آنزیم های لازم به پوست تزریق می شود و این عارضه درمان می شود. طی مزوتراپی جوانسازی پوست و سفت شدن پوست اتفاق می افتد و چربی های اضافه پوست که باعث پوست پرتقالی شدن ران پا می شوند، از بین می روند. در واقع این چربی ها به نوعی چربی اضافه محسوب می شوند که ظاهر ران پا را بد فرم می کنند.

طی مزوتراپی رنگدانه های پوست روشن می شوند و جوانسازی و سفت شدن پوست اتفاق می افتد که در نهایت به رفع سلولیت ختم می شود. به طور کلی هیچ فرمول استانداری برای تزریق مواد به روش مزوتراپی وجود ندارد و پزشکان طبق تشخیص و تجربه خودشان تزریق را در نواحی مختلف ران پا انجام می دهند. طی مزوتراپی شما از پوستی صاف و یکدست برخوردار می شوید و قطعا رضایت بسیار چشمگیری را از این روش درمانی مشاهده خواهید کرد.

درمان سلولیت با مزوتراپی

به طور کلی برای برطرف کردن این عارضه پوستی با مزوتراپی به 10 الی 25 جلسه درمانی نیاز است که تعیین تعداد جلسات، بسته به تجویز پزشک می باشد. تمامی سلول هایی که باعث به وجود آمدن این عارضه پوستی شده اند، طی جلسات مزوتراپی از بین می روند اما ممکن است بعضی از سلول ها بسیار مقاومت کنند و همین موضوع می تواند تعداد جلسات درمانی با مزوتراپی را افزایش دهد.

تزریق به روش مزوتراپی برای رفع سلولیت ران پا در عمق 1 تا 4 میلی متری پوست صورت می گیرد. مزوتراپی را می توان یکی از روش های غیر جراحی و غیر تهاجمی دانست که بدون هیچ گونه جای بخیه و جراحتی، درمان پوست را انجام می دهد.

در این روش درمانی تقریبا بین 20 تا 50 دقیقه زمان لازم است و پس از اتمام تزریق شما می توانید ب فعالیت های روزانه خود ادامه دهید. مزوتراپی می تواند تمامی چربی های اضافه سطح پوست را آب کند و پوستی صاف و لطیف به شما هدیه دهد. بنابراین می توان مزوتراپی را یکی از قطعی ترین روش های درمان سلولیت ران پا دانست.

مزایای درمان سلولیت با مزوتراپی

مزوتراپی برای درمان سلولیت پوستی مزایای خاص خودش را در بر دارد. در این روش درمانی تزریق بر هر سه لایه پوستی تاثیر می گذارد و همین موضوع می تواند باعث تداوم درمان شود. طی مزوتراپی، جوانسازی و سفت شدن پوست اتفاق می افتد.

مزایای درمان سلولیت با مزوتراپی

همچنین رنگ پوست چند درجه روشن تر می شود. شما با درمان از طریق مزوتراپی از پوستی لطیف و یک دست برخوردار می شوید. به طور کلی مزوتراپی قطعی ترین روش برای درمان این عارضه پوستی است.

عوارض درمان سلولیت با مزوتراپی

بسیاری از پزشکان بعد از انجام مزوتراپی، توصیه های خاصی به بیماران خود نمی کنند اما در هر صورت بهتر است تا یک سری اقدامات خاص انجام شود تا از بروز عوارض احتمالی جلوگیری شود. مزوتراپی مانند هر روش پزشکی دیگری دارای عوارض خاص خودش است. ممکن است شما بعد از درمان، دچار تورم، التهاب و کبودی در ناحیه های تزریق شوید.

این قرمزی ممکن است تا دو هفته طول بکشد. همچنین در موارد بسیار کمی، عفونت های پوستی در ناحیه تزریق دیده شده است.  در بعضی شرایط نیز تورم پوستی تا حدی بوده است که شاید بیمار حس کند در زیر پوست خود یک توده تشکیل شده است. بعضی از بیماران نیز دچار حساسیت های پوستی می شوند. در هر صورت بهتر است تا با مشاهده هر گونه عوارض و علائمی، آن را فورا با پزشک در میان بگذارید.

کاندیدای مناسب برای رفع سلولیت با مزوتراپی چه کسانی هستند؟

در مورد کسانی که کاندیدای مناسبی برای انجام مزوتراپی هستند باید بگوییم، افرادی که به سن بلوغ رسیده اند و هیچ گونه سابقه حساسیت پوستی ندارند، می توانند از این روش درمانی کمک بگیرند.

کاندیدای مناسب برای رفع سلولیت با مزوتراپی چه کسانی هستند؟

مزوتراپی برای کسانی که بیماری های خاص دارند و یا باردار هستند، توصیه نمی شود. بهتر است تا اگر مشکل خاصی دارید، از قبل با پزشک در میان بگذارید.

آیا سلولیت با لیزر درمان می شود؟

به طور کلی و طبق تحقیقاتی که بر روی افراد بیمار انجام شده است، مشخص شده تنها روش قطعی از بین بردن سلولیت، مزوتراپی است.

درمان با لیزر نیز مزایای خاص خودش را دارد و نتیجه بخش است اما این روش بیشتر در کاهش سلولیت موثر است تا برطرف نمودن دائمی آن.

قبل از درمان سلولیت چه کارهایی باید انجام دهیم؟

 • بهتر است تا از یک هفته قبل از شروع دوره درمانی، مصرف مشروبات الکلی و استعمال دخانیات را قطع کنید.
 • از داروهای رقیق کننده خون و داروهای ضد حساسیت استفاده نکنید.
 • اگر بیماری خاصی دارید و یا داروی خاصی مصرف می کنید، حتما پزشکتان را از این موضوع مطلع کنید.
 • اگر به بیماری خاصی مبتلا هستید و یا علائمی همچون تب، اسهال و… دارید، حتما به پزشکتان اطلاع دهید.
 • از خاراندن مکرر پوست خود اجتناب کنید و سعی کنید پوستتان دچار آسیب هایی همچون خراشیدگی نشود.

مراقبت های بعد از درمان سلولیت با مزوتراپی

به طور کلی بعضی از پزشکان مراقبت های خاصی را بعد از انجام مزوتراپی لازم نمی بینند. اما در هر حال برای کاهش عوارض احتمالی باید مواردی را رعایت کرد.

مراقبتهای بعداز نجام سلولیت

 • بهتر است بعد از انجام مزوتراپی از لوسیون ها و اسپری های مخصوص بدن استفاده نکنید.
 • از انجام ورزش ها و فعالیت های سنگین خودداری کنید و سعی کنید ناحیه تزریق را با دستتان خیلی فشار ندهید.
 • اگر در منزل خود حیاط دارید، بهتر است تا بدنتان را مستقیما در معرض نور خورشید قرار ندهید تا از بروز حساسیت ها و عوارض احتمالی جلوگیری کنید.
 • از دوش گرفتن با آب داغ خودداری کنید و هرگز داروهای رقیق کننده خون مثل آسپرین استفاده نکنید.

برای درمان سلولیت به چه دکتری مراجعه کنیم؟

در جواب این سوال که برای درمان سلولیت به چه دکتری مراجعه کنیم ? هزینه درمان سلولیت ران با لیزرباید گفت: بهتر است برای درمان این عارضه پوستی به یک پزشک متخصص مراجعه کنید. در صورتی که تجربه پزشک در این زمینه بالا باشد، قطعا نتیجه بهتری از درمان خواهید گرفت. حتما درمان را توسط پزشکان متخصص انجام دهید و به کلینیک زیبایی معتبر مراجعه کنید.

هزینه درمان سلولیت

برای اطلاع از هزینه درمان سلولیت ران با لیزر  بهتر است تا در ابتدا به پزشک مراجعه کنید تا به طور کامل معاینه شوید. هزینه درمان با توجه به عمق سلولیت های بدن شما، متفاوت است. همچنین درمان با لیزر و درمان با مزوتراپی هر کدام دارای هزینه های خاص خودشان می باشند.

خدمات درمان سلولیت در کلینیک زیبایی گلدن رویال

انجام خدمات درمان سلولیت در کلینیک زیبایی گلدن رویال توسط پزشک متخصص انجام می گیرد.

برخی دیگر از خدمات زیبایی پوست و مو در مرکز گلدن رویال عبارتند از : تزریق ژل لب، لیزر بیکینی ، لیزر موهای زائد آقایان ، بوتاکس ، تزریق ژل و …  لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا مشاوره با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس بگیرید.

همراهان گرامی توجه داشته باشید سلولیت در زنان بسیار شایع‌ تر از مردان می باشد و سلولیت در اکثر خانم ها پس از دوران بلوغ ایجاد خواهد شد. دلیل اینکه سلولیت بیشتر در زنان اتفاق می‌افتد این است که بیشتر چربی بدن زنان در نواحی ران، لگن و باسن جمع شده که مستعد‌ترین نقاط برای ایجاد سلولیت‌ می باشند.

نظرات کاربران
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بهاره
بهاره
1400-08-15 11:11

سلام. شما در کلینیکتون درمان سلولیت ساق پا هم انجام میدید؟