عوارض تزریق ژل در صورت و بدن چیست

فیلر ماده ای ژل مانند است که با پر کردن بافت های نرم زیر پوست باعث بهبود پیری، افتادگی پوست در صورت و قسمت های مختلف بدن و… می‌شود. با این وجود، باید از عوارض تزریق ژل صورت و بدن آگاه باشید. بسته به نوع ژل مورد استفاده و ناحیه تزریق، ممکن است عوارض جانبی متفاوتی در فرد ایجاد شود. بنابراین مراجعه به پزشک متخصص می‌تواند از بروز این مشکلات جلوگیری کند.

این ماده ایده آل ترین روش برای پرکردن لب ها، پر کردن خطوط یا چین و چروک های صورت، تقویت خطوط صورت است.تزریق ژل ظاهری ظریف را ارائه می‌دهد که می‌تواند نیازهای زیبایی شما را برآورده کند.

مزایای تزریق ژل در کلینیک های معتبر

معیار زیبایی ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. برخی چهره های اسکلتی و عده دیگر چهره های پر را دوست دارند. هیچ کس نمی‌تواند زیبایی یکی از این مدل ها را انکار کند.

اما امروزه برای بسیاری از افراد لب‌ها و چهره‌های حجیم جذاب‌تر هستند.اگرچه در بسیاری از موارد لاغر بودن صورت باعث می‌شود تا سن افراد بیشتر به نظر برسد.

مزایای تزریق ژل در کلینیک های معتبر

اما پزشکان معتقدند که لاغری صورت می‌تواند ناشی از بیماری، سوء تغذیه، تغییرات هورمونی و قرار گرفتن در معرض نور خورشید باشد. امروزه روش های زیادی را می توان برای از بین بردن چین و چروک صورت استفاده کرد.

تزریق ژل یکی از مطمئن ترین راه ها برای رسیدن به فرم مطلوب صورت است. اما به این نکته توجه کنید که اگر این عمل زیبایی در یک کلینیک معتبر انجام شود، مشکلات کمتری خواهد داشت.

علت ایجاد عوارض تزریق ژل به صورت و بدن چیست؟

عوارض تزریق ژل صورت کم است به شرطی که توسط افراد کم تجربه و غیرقابل اعتماد انجام نشود. در حال حاضر به غیر از کلینیک های خدمات زیبایی، آرایشگاه ها خدمات زیبایی مانند تزریق فیلر و ژل را نیز به مشتریان ارائه می‌دهند.

اعتماد به هر جایی غیر از کلینیک های معتبر و پزشکان متخصص می‌تواند عواقب جبران ناپذیری را برای شما به همراه داشته باشد.

این عوارض شامل آسیب عصبی، از دست دادن بافت، کبودی و قرمزی شدید و غیر معمول، درد و خونریزی شدید، عدم تقارن و ناهمواری بافت درمان شده، ماندگاری کوتاه مدت، جمع شدن توده های ژل زیر پوست، عفونت، واکنش های آلرژیک می‌باشد.

به یاد داشته باشید که تحقیق و بررسی کلینیک مورد نظر برای تزریق ژل بسیار مهم است. با مراجعه به کلینیک های معتبر می‌توانید از عوارض جدی جلوگیری کرده و روشی مطمئن و مؤثر را برای خود انتخاب کنید.

علت ایجاد عوارض تزریق ژل به صورت و بدن چیست

مشکلات و عوارض تزریق ژل به صورت و بدن

در این قسمت مشکلاتی که بعد از تزریق ژل به صورت و بدن به وجود می آید را بررسی نمودیم

1- عدم تقارن:

یکی دیگر از عوارض تزریق نادرست ژل به صورت ایجاد ناهمواری است. تجربه پزشک معالج یکی از مهم ترین موارد برای پیشگیری از این عارضه است.

2- عفونت:

عفونت یکی از خطرناک ترین عوارض تزریق ژل صورت است که گاهی اوقات می‌تواند عوارض جبران ناپذیری به دنبال داشته باشد.

یکی از علل عفونت بعد از تزریق ژل استفاده از مواد بی کیفیت است. از دیگر عوامل عفونت سرنگ ها و آلودگی محیطی را می توان عنوان کرد.

این مشکل اغلب در افرادی دیده می‌شود که در اثر بی احتیاطی و بی توجهی، امور خود را به دست افراد غیر متخصص و سودجو می‌سپارند.

یکی از دلایل این مشکل کسانی هستند که بدون اجازه و بدون رعایت قوانین اقدام به تزریق ژل در سالن های زیبایی می‌کنند.

3- ایجاد حساسیت و آلرژی:

برخی افراد پس از تزریق ژل، واکنش های آلرژیک و سایر عوارض جانبی را تجربه می‌کنند. این واکنش می‌تواند ناشی از واکنش آلرژیک به مواد جذب شده توسط پوست و بافت انسان باشد.

قبل از تزریق، پزشک باید تایید کند که هیچ حساسیتی نسبت به تزریق وجود ندارد. در واقع آلودگی محیطی یا سرنگ را نیز می توان عامل ایجاد آلرژی دانست.

4- نتایج غیر طبیعی:

قبل از تزریق ژل، کسب اطلاعات کامل در مورد روش کار پزشک انتخابی و نتایج مثبت او لازم است. حتماً به نظرات مشتریان قبلی توجه کنید. هر گونه نتیجه نامطلوب یک هشدار برای شما است.

البته موضوع سلیقه هم به این موضوع مربوط می‌شود. سلیقه افراد در انتخاب پزشک تأثیر زیادی دارد. به عنوان مثال در تزریق ژل لب، برخی افراد به لب های بسیار پر و حجیم علاقه دارند. اما برخی دیگر شکل کاملاً طبیعی را می‌پسندند.

5- جا به جا شدن:

جابجایی ژل در بدن یکی از عوارض دیگر ژل های غیر استاندارد است که توسط فرد غیر متخصص انجام می‌شود.

در صورتی که با این مشکل روبرو شدید سریعا با یک پزشک متخصص موضوع را در میان بگذارید و برای رفع مشکل خود از او کمک بخواهید.

عوارض تزریق ژل به بدن

یکی از درمان های زیبایی تزریق ژل است که باید با رعایت توصیه های بهداشتی و زیر نظر پزشک متخصص انجام شود. متاسفانه این روزها عده ای سودجو در سالن های زیبایی ژل تزریق می‌کنند.

اولین عارضه احتمالی پس از چنین روش تزریق ژل به بدن، بروز عفونت های جدی است. زیبایی و سلامتی هرگز شوخی نیست. نواحی مختلف بدن تزریق شده دارای رفتارها و پیچیدگی های متفاوتی هستند.

عوارض تزریق ژل به بدن

گاهی اوقات در مورد عوارض تزریق ژل بدن مانند تورم پس از تزریق ژل، میزان بالای عفونت، آسیب عروق خونی و آسیب بافتی می‌شنوید.

این عوارض جانبی تنها زمانی رخ می‌دهد که تزریق به جای یک مرکز معتبر در یک مرکز بدون مجوز انجام شود.

اگر فردی که این تزریق را انجام می‌دهد تجربه و مهارت کافی نداشته باشد و میزان صحیح ژل تزریقی را انتخاب نکند، عوارض جانبی زیادی ممکن است رخ دهد.

عوارض تزریق ژل پیشانی

یکی از مهم ترین عوارض تزریق ژل پیشانی عفونت است. اگر سوزن تزریق با زاویه صحیح وارد بافت پوست نشود، می‌توانند عفونت های جدی پوست را ایجاد کند.

اگر روش تزریق ژل به درستی انجام نشود عوارض جدی و صدمات جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت.

همچنین در برخی موارد مشاهده شد که مقدار ژل تزریق شده به پوست بیش از حد بوده و باعث برجسته شدن پیشانی می‌شود. به این ترتیب به جای رفع چین و چروک های پوست، برآمدگی زشتی روی پیشانی ایجاد می‌شود.

عوارض جانبی این روش در برخی موارد، خونریزی شدید پس از تزریق ژل است. همچنین در برخی موارد عوارضی مانند تورم، لک و عدم تقارن پیشانی دیده می‌شود.

توجه داشته باشید که این عوارض زمانی رخ می‌دهد که ژل به درستی تزریق نشود. بنابراین در انتخاب پزشک مناسب نهایت دقت را به خرج دهید تا دچار چنین مشکلاتی نشوید.

عوارض تزریق ژل پیشانی

پیشگیری از ایجاد عوارض تزریق ژل

برای جلوگیری از عوارض تزریق ژل صورت، قبل از انجام هر کاری نکات زیر را رعایت کنید. این نکات احتمال بروز هر مشکلی را به حداقل می‌رساند.

  1. برای تزریق ژل فقط به پزشک متخصص مراجعه کنید. توجه داشته باشید که پزشک قبل از تزریق مواد را از یک بطری با برچسب و مهر مناسب خارج می‌کند.
  2. از پزشک خود بخواهید که فقط از ژل های تزریقی مورد تایید FDA استفاده کند. به یاد داشته باشید که از ژل های غیرمجاز استفاده نکنید و همچنین در محیط های غیرمجاز مانند آرایشگاه ها یا خانه های شخصی به خاطر پایین بودن مبلغ این کار را انجام ندهید.
  3. همیشه اطلاعات برچسب ژل ها و پرکننده های تزریقی را مشاهده کنید.قبل از تزریق، مطمئن شوید قوطی حاوی ژل دربسته است و تاریخ انقضا دارد.
  4. قبل از رفتن به مطب بهتر است از نوع محصولی که قرار است تزریق شود و عوارض جانبی احتمالی آن اطلاعات کامل داشته باشید.
  5. هر ژل را می توان فقط برای تزریق در یک منطقه خاص استفاده کرد. بنابراین قبل از تزریق اطلاعات لازم را کسب کنید. اگر در مورد هر یک از محصولات سوالی دارید، حتماً از پزشک متخصص خود بپرسید.
  6. هرگز فیلرهای پوستی و ژل های تزریقی را آنلاین نخرید. ممکن است جعلی، آلوده یا مضر باشند.
  7. هرگز از فیلرها یا سیلیکون مایع برای مراقبت از بدن استفاده نکنید. البته، هرگز نباید از پروتز سینه، پرکننده‌های «لوله‌ای» یا پرکننده‌های سینه حاوی سیلیکون استفاده کنید. این محصولات خطرناک هستند و می‌توانند باعث آسیب جدی یا حتی مرگ شوند.
  8. ایمنی این محصولات برای استفاده توسط زنان باردار، زنان شیرده یا نوجوانان و کودکان زیر 18 سال مشخص نیست. به همین دلیل تزریق برای این گروه ها ممنوع است.

عوارض تزریق ژل در دراز مدت

امروزه یکی از رایج ترین روش هایی که افراد انجام می‌دهند تزریق ژل در صورت و بدن است. افراد ناحیه مورد نظر را با ژل شکل می‌دهند تا زیبایی خود را هر چه بیشتر تکمیل کنند.

با این حال، مشکل این است که تزریق ژل گاهی اوقات عوارض جانبی ایجاد می‌کند.
توصیه می‌شود قبل از اینکه با مشکلات غیر قابل جبران روبرو شوید از عوارض تزریق ژل صورت و بدن مطلع شده و بعد تصمیم به انجام این کار بگیرید.

عوارض تزریق ژل در دراز مدت

چندین نوع ژل برای تزریق استفاده می‌شود و همه تاییدیه لازم را از سازمان غذا و داروی آمریکا دریافت کرده اند.

با این حال، برخی از آنها از کیفیت بالاتر و محبوبیت بیشتری برخوردار هستند، در حالی که برخی دیگر به نظر کیفیت پایینی دارند. به طور کلی ژل های مورد استفاده برای تزریق به دو دسته دائمی و موقت تقسیم می‌شوند.

ژل های موقتی ساختاری مشابه با مواد موجود در پوست و بدن دارند، بنابراین پوست پس از مدت کوتاهی به راحتی آنها را جذب می‌کند.
اگرچه ژل های دائمی به دلیل ساختاری که دارند اغلب مشکل جدی برای فرد ایجاد می‌کنند. این موضوع باعث می‌شود که بدن این جسم را خارجی تشخیص دهد و به آن واکنش نشان دهد. بنابراین، بسیاری از پزشکان تزریق مداوم ژل را توصیه نمی‌کنند.

سخن آخر

همه جراحی ها و روش های درمانی عوارض خود را دارند. حقیقت این است که هیچ کس از عوارض تزریق ژل و بوتاکس مصون نیست. اما تجربه پزشک، تکنیک تزریق و کیفیت مواد در کاهش و حتی پیشگیری از عوارض تزریق ژل صورت تأثیر بسزایی دارد.

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها