تفاوت هایفوتراپی و آر اف فرکشنال چه می باشد؟

در حال حاضر روش های بسیار زیادی برای افزایش زیبایی پوست و شادابی آن وجود دارد که از جدیدترین و موثر ترین آن ها می توان به روش های هایفوتراپی و آر اف فرکشنال اشاره کرد. در کنار شباهت، تفاوت های زیادی نیز در مورد این دو روش وجود دارد که در ادامه شما را با تفاوت هایفوتراپی و آر اف فرکشنال آشنا می کنیم.

تفاوت هایفوتراپی و آر اف فرکشنال شامل موارد مختلفی می شود که باعث می شود افراد بتوانند به راحتی یکی از این دو روش را برای جوانسازی پوست خود انتخاب کنند. سالم بودن و زیبایی پوست تاثیر زیادی روی زیبایی چهره ی افراد دارد به همین سبب مردان و زنان زیادی به آن توجه می کنند و در صورت بروز مشکل سعی می کنند به سرعت آن ها را برطرف کنند.

هایفوتراپی چیست؟

برای آشنایی با تفاوت هایفوتراپی و آر اف فرکشنال، باید ابتدا با هر کدام از آن ها آشنا شوید. یکی از روش های محبوب برای جوانسازی پوست و لیفت صورت، روش هایفوتراپی نام دارد. برای انجام این روش از امواج فراصوت کمک گرفته می شود و آن ها را با دستگاه های مخصوص به پوست صورت می زنند. این کار باعث می شود که کلاژن های پوست تحریک شوند و میزان بیشتری از آن ها تولید شود. در نتیجه ی این امر، پوست شما سفت تر و جوان تر خواهد شد.

 

 

با استفاده از این روش می توان مشکلات مختلفی مانند چین و چروک ، جای زخم و اسکار، تیرگی، لکه پوستی ، افتادگی و شلی پوست و … را از بین برد. هر کدام از این مشکلات می تواند زیبایی صورت شما را تحت تاثیر قرار دهد و آن را با مشکل مواجه کند.

کاربرد های هایفوتراپی

کاربرد های هایفوتراپی شامل موارد بسیار زیادی است که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

کاربرد هایفو

مزایا و عوارض هایفو

روش هایفوتراپی محبوبیت زیادی بین افراد دارد که این امر به دلیل مزایای بی شمار آن می باشد. از مهم ترین مزایای این روش جوانسازی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مزایای هایفوتراپی

 • یکی از مهم ترین مزایای این روش جوانسازی، کارایی بالای آن می باشد و می توان به وسیله ی آن مشکلات مختلفی از پوست را درمان کرد.
 • زمان جلسات این روش بسیار کوتاه است و شما می توانید در کوتاه ترین زمان نتیجه ی آن را مشاهده کنید.
 • این روش غیر تهاجمی است و بدون درد و پانسمان می توان به راحتی آن را انجام داد.
 • یکی از مزایای مهم هایفوتراپی، ماندگاری بالای آن می باشد و شما می توانید تا دو سال از نتایج آن استفاده کنید.
 • این روش دوره ی نقاهت ندارد و شما بعد از انجام آن به سرعت می توانید به زندگی روزمره ی خود رسیدگی کنید.

عوارض هایفو

هایفوتراپی یکی از روش های غیر تهاجمی به شمار می رود به همین سبب با عوارض هایفو مواجه نخواهید شد. اما اگر این کار به وسیله ی یک فرد بی تجربه انجام شود، ممکن است مشکلات کوچک و بزرگی برای افراد به وجود آید، در نتیجه حتما به افراد ماهر و با تجربه مراجعه کنید.

آر اف فرکشنال چیست؟

همانطور که بیان کردیم، برای آشنایی با تفاوت هایفوتراپی و آر اف فرکشنال، باید ابتدا روش آر اف فرکشنال را بشناسید. یکی از بهترین و جدیدترین روش ها برای جوانسازی و افزایش زیبایی پوست، آر اف فرکشنال نام دارد.

لیزر فرکشنال

برای انجام این روش باید از دستگاه لیزر آر اف فرکشنال استفاده کرد و با استفاده از آن بر روی لایه های عمقی و سطحی پوست تاثیر گذاشت. به دلیل تهاجمی نبودن این روش، می توان آن را به عنوان یکی از بهترین روش های جوانسازی پوست انتخاب کرد.

کاربرد های آر اف فرکشنال

روش آر اف فرکشنال کاربرد های بسیار زیادی دارد به همین سبب هر فرد با هر مشکلی روی پوست می تواند از آن استفاده کند. از مهم ترین کاربرد های این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد.

کاربردهای آر اف فرکشنال

 • رفع چین و چروک روی پوست یکی از مهم ترین کاربرد های این روش درمانی و زیبایی می باشد. بدون شک با بالا رفتن سن، خطوط مختلفی روی صورت دیده می شود که می توان با استفاده از آر اف فرکشنال، آن ها را از بین برد.
 • یکی از کاربرد های مهم آر اف فرکشنال، سفت کردن پوست و درمان شلی و افتادگی آن، می باشد. با این روش می توان پوست صورت و گردن را به خوبی سفت کرد تا افتادگی روی آن دیده نمی شود زیرا افتادگی سن افراد را بالاتر نشان می دهد.
 • بر اثر ضربه، حادثه، بیماری و … ممکن است زخم هایی روی صورت به وجود آمده باشد که جای آن ها روی پوست قابل مشاهده است. این جای زخم ها بسیار آزار دهنده هستند و می توان برای از بین بردن جای زخم از این روش استفاده کرد.
 • یکی دیگر از کاربرد های مهم روش آر اف فرکشنال، روشن کردن پوست و رفع لکه از روی پوست می باشد. اگر شما از رنگ پوست خود رضایت ندارید و لکه هایی روی آن مشاهده می کنید، می توانید با استفاده از این روش، روشن شدن پوست خود را به وضوح مشاهده کنید.
 • درمان عرق صورت  و تنگ کردن منافذ پوست صورت، از دیگر کاربرد های این روش می باشد.

مزایا و عوارض آر اف فرکشنال

در این بخش به معرفی کامل مزایا و عوارض آرف اف فرکشنال پرداخته ایم:

مزایای آر اف فرکشنال

این روش جوانسازی پوست دارای مزایای بسیار زیادی است که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مزایا و عوارض لیزر ار اف فرکشنال

 • یکی از مهم ترین مزایای این روش جوانسازی، کارایی بالای آن می باشد و می توان به وسیله ی آن مشکلات زیادی از پوست را درمان کرد.
 • با استفاده از روش آر اف فرکشنال می توان تمامی مشکلات قسمت های گردن و صورت را رفع کرد.
 • یکی از مزایای مهم این روش، قابل کنترل بودن میزان حرارت و میزان عمق نفوذ سوزن ها در دستگاه آر اف فرکشنال می باشد.
 • می توان قدرت دستگاه را در قسمت های حساس پوست، کم کرد تا آسیبی به پوست صورت وارد نشود.

عوارض آر اف فرکشنال

این روش درمانی تهاجمی نیست، به همین سبب عوارض بسیار کمی در مورد آن وجود دارد. از مهم ترین عوارض احتمالی این روش می توان به التهاب پوست، سوزش، سوختگی، قرمزی، میزان کمی کبودی و …. اشاره کرد. البته بیشتر این موارد در صورتی به وجود می آید که اپراتور دستگاه مهارت کافی برای انجام آن نداشته باشد.

آر اف برای چه سنی مناسب است؟

بهترین سن برای استفاده از روش آر اف، بالای 35 سال می باشد زیرا از این سن به بعد مشکلات پوستی برای افراد به وجود می آید و نیاز است از روش های درمانی مختلف استفاده کرد. البته اگر در سنین پایین تر نیز مشکلات حاد و جدی برای پوست به وجود آمد، می توان از لیزر و آر اف استفاده کرد. به طور کلی می توان بیان کرد که نباید از روش آر اف فرکشنال در سنین پایین و جوانی استفاده کرد.

تفاوت عمده آر اف و هایفو

بسیاری از افراد سوال می پرسند که تفاوت هایفوتراپی و آر اف فرکشنال در چیست؟ برای بیان تفاوت هایفوتراپی و آر اف فرکشنال باید به موارد زیر دقت کنید.

تفاوتعمده هایفو و آر اف فرکشنال

 • تفاوت هایفوتراپی و آر اف فرکشنال در تعداد جلسات لازم برای انجام آن ها می باشد. برای انجام روش هایفوتراپی، تنها یک جلسه درمان نیاز است اما برای انجام آر اف فرکشنال به چندین جلسه درمان احتیاج است.
 • مشاهده ی اثر این دو روش با یکدیگر متفاوت است. به طور مثال شما می توانید نتیجه ی روش هایفوتراپی را به سرعت و بعد از انجام آن مشاهده کنید اما برای دیدن نتیجه ی روش فرکشنال، باید دو الی سه ماه صبر کنید. این مورد تفاوت هایفوتراپی و آر اف فرکشنال را نشان می دهد.
 • تفاوت هایفوتراپی و آر اف فرکشنال در میزان ماندگاری نتیجه ی آن ها می باشد. ماندگاری روش هایفوتراپی حدود یک تا دو سال است، در صورتی که ماندگاری آر اف فرکشنال، حدود یک سال می باشد.
 • لیفتینگ صورت در روش هایفوتراپی به خوبی انجام می شود و شما می توانید اثرات آن را روی پوست خود مشاهده کنید. شاید روش فرکشنال نیز کمی باعث لیفت صورت شود، اما اثرات آن به میزان هایفو نمی باشد.

آر اف فرکشنال بهتره یا هایفو؟

با مطالعه ی مطالب بالا و آشنایی با تفاوت هایفوتراپی و آر اف فرکشنال، می توانید بهترین تصمیم را در مورد انتخاب یکی از آن ها بگیرید. بدون شک استفاده از روش هایفوتراپی می تواند اثرات بهتری روی پوست داشته باشد و ماندگاری بالاتری نیز دارد.

در نتیجه استفاده از روش هایفو مناسب تر از روش فرکشنال می باشد. البته بهتر است قبل از انتخاب یکی از روش ها، پوست شما توسط یک متخصص معاینه شود تا او بهترین نظر را در مورد پوست شما بدهد و بگوید استفاده از کدام روش مناسب تر است.

خدمات هایفوتراپی در کلینیک زیبایی گلدن رویال

انجام خدمات هایفوتراپی در کلینیک زیبایی گلدن رویال توسط پزشک متخصص و تیم حرفه ای با بهترین و بروزترین دستگاه هایفو انجام می شود.

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها