تفاوت میکرودرم و هیدرودرم

آیا می دانید تفاوت میکرودرم و هیدرودرم چیست ؟ زیبایی ظاهری فقط به کسانی که دارای ژن خوب هستند محدود نمی شود. کارهایی وجود دارد که می توان برای شفاف ، جوان و شاداب نگه داشتن انجام داد. کارهای خاصی باید روزانه انجام شود. مانند استفاده از ضد آفتاب و حفظ روال تمیز کردن و مرطوب کردن پوست.  با این حال ، درمان های حرفه ای نیز برای بهبود ، اصلاح و پاکسازی صورت شما مفید است.

میکرودرم و هیدرودرم ابریژن دو روشی هستند که نیازی به جراحی یا زمان بهبودی ندارند ، اما تفاوت زیادی در نشاط و ظاهر پوست ایجاد می کنند. نتایج این دو روش مشابه است ، اما چند نکته اساسی درباره تفاوت میکرودرم و هیدرودرم وجود دارد که می تواند بسته به نیاز فردی شما ، یک روش را بهتر از روش دیگر کند.

در اینجا برخی اطلاعات در مورد تفاوت های هیدرودرم و میکرودرم ابریژن که به شما در تصمیم گیری برای اینکه کدام روش برای شما بهتر است ، آورده شده است.

میکرودرم ابریژن چیست؟

در میکرودرم ابریژن ، با استفاده از یک ابزار دستی میکرو کریستال ها را روی صورت اسپری می کنند تا پوست را لایه برداری کند. کریستالهای ساینده ، سلولهای کدر و مرده پوست را از بین می برند و در نتیجه پوست تازه تر و جوانتر می شود.

میکرودرم ابریژن

این روش کم تهاجمی است. خارج از برخی از قرمزی ها و حساسیت به نور خورشید ، عملا هیچ عارضه جانبی به جز پوستی نرم و شاداب ایجاد نمی کند.

هیدرودرم ابریژن چیست؟

هیدرودرم  یک روش جدید است که باعث لایه برداری پوست نیز می شود و تفاوت میکرودرم و هیدروردم در نوع محلولی است که استفاده می شود. زیرا محلول نمک و اکسیژن را به جای میکروکریستال ها به کار می برد. در این روش برای پاکسازی و لایه برداری پوست از اکسیژن و آب استفاده می شود و پوست را مرطوب و سالم می کند. در این روش مایعات فوق العاده آبرسان و سرم های مغذی در عمق پوست نفوذ می کنند و مواد فعال مغذی مورد نیاز برای بازسازی سلولها را تامین می کنند.

هیدرودرم ابریژن

با استفاده از دستگاه هیدرودرم  ، قطرات آب با فشار سریعی روی پوست پاشیده می شود که لایه بالایی پوست را از بین می برد. نتایج حاصل از هیدرودرم مشابه میکرودرم  است ، اما علاوه بر این ، مزایای بهبود گردش خون و آبرسانی به پوست را نیز دارد. این روش همچنین تولید کلاژن را افزایش می دهد که اثر ضد پیری بر روی پوست دارد.

تفاوت میکرودرم و هیدرودرم

تفاوت میکرودرم و هیدرودرم در روش های درمانی آنها می باشد.

هیدرودرم ابریژن

هیدرودرم یک روش درمانی چند مرحله ای است که برای نشاط بخشی به پوست استفاده می شود و برخی آسیب های ناشی از آفتاب و پیری را برطرف می کند. این روش جوانسازی پوست صورت برای درمان مشکلات پوستی مانند بزرگ شدن یا مسدود شدن منافذ پوست ، خطوط ریز ، چین و چروک ، لکه های تیره ، خشکی پوست ، آکنه خفیف و سلول های مرده پوست بکار می رود. این روش ایمن ، ملایم و در تسکین ، رطوبت و احیای پوست کاربرد دارد.

 

هیدرودرم (هیدروفیشیال) شامل پاکسازی و لایه برداری پوست است. در این روش متخصص با استفاده از ابزار مخصوص ناخالصی های ناخواسته و جوش های سرسیاه را از روی پوست پاک و استخراج می کند.

پس از این مرحله ، یک سرم عمیق استفاده می شود و آنتی اکسیدان ها برای آبرسانی و نرم شدن به خورد پوست می رود. این ترکیب بدون درد تولید کلاژن را تحریک می کند و در نتیجه با درمان مشکلات پوستی نامطلوب ، پوست با طراوت تری را می بخشد.

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن روش دیگری است که برای جوانسازی صورت استفاده می شود. این روش بیماری های پوستی مانند آکنه خفیف ، خطوط ریز ، چربی پوست و منافذ بزرگ پوست را هدف قرار می دهد. با استفاده از این روش درمانی ، اپیدرم یا لایه بالایی پوست با استفاده از یک ابزار به منظور لایه برداری از سطح پوست برداشته می شود ، در حالی که همزمان سلولهای ازبین رفته را از سطح پوست با ابزار دیگری پاک می کنند.

میکرودرم ابریژن متشکل از روش های درمانی است که از ابزاری با سایندگی کم برای ساییدن سطح پوست استفاده می کند. این ابزار لایه ضخیم خارجی پوست شما را از بین می برد و تولید کلاژن را تحریک می کند. کلاژن برای داشتن ظاهری سالم کلیدی است و قدرت و خاصیت ارتجاعی ایجاد می کند تا پوست صاف به نظر برسد و نرم شود.

 

بسیاری از افراد طبیعت غیرتهاجمی هیدروفیشیال را مفید می دانند زیرا کمترین زمان برای بهبودی را لازم دارد. اگرچه برخی ممکن است قرمزی جزئی یا احساس گرفتگی داشته باشند ، اما این علائم به طور معمول بیش از یک ساعت طول نمی کشد و به شما امکان می دهد زندگی روزمره خود را طبق روال عادی ادامه دهید.

میکرودرم ابریژن یک روش کم تهاجمی در نظر گرفته می شود. بنابراین ، ممکن است عوارض جانبی بیشتری نسبت به هیدروفیشیال داشته باشد. اگر پوست حساسی دارید ، میکرودرم ممکن است قرمزی ایجاد کند  شبیه آفتاب سوختگی که بسته به عمق درمان شما ممکن است چند ساعت یا بیشتر طول بکشد. همچنین احتمال واکنش های دیگری مانند کبودی جزئی در اطراف چشم ، خشکی پوست و حساسیت به آفتاب وجود دارد.

در حالی که هر دو روش میکرودرم و هیدرودرم لایه برداری پوست را هدف قرار می دهند ، کسانی که به دنبال از بین بردن جوش های سرسیاه هستند متوجه می شوند که هیدروفیشیال در این مورد دقیق تر است.

در سالهای اخیر مردان نیز به سمت مراقبت های زیبایی مانند لیزر موهای زائد آقایان گرایش پیدا کرده اند باید گفت یکی از بهترین گزینه ها برای مراقبت از پوست صورت آقایان هیدرودرم و میکروردم می باشد که بنا به شرایط پوستی آنها توسط متخصص یکی از روشها انتخاب می شود.

مشکلات قابل درمان با هیدرودرم ابریژن و میکرودرم ابریژن

میکرودرم و هیدرودرم می توانند مشکلات زیر را بهبود بخشند:

  • رنگ و بافت ناهموار پوست
  • جای جوش
  • لکه های تیره و قهوه ای
  • خطوط جزئی و ریز
  • منافذ مسدود شده
  • جوش های سرسیاه

تفاوت میکرودرم و هیدرودرم خیلی زیاد نمی باشد اما هر دو روش برای گرفتن نتایج مطلوب باید در یک کلینیک زیبایی معتبر با کادر درمان متخصص انجام شود. اگر چه انجام این دو روش همزمان با روش های دیگر زیبایی روی پوست صورت توصیه نمی شود اما اگر در حال انجام عمل های زیبایی روی دیگر مناطق بدن خود مانند لیزر بیکینی هستید ، هیچ تداخلی با هم ندارند.

هیدرودرم ابریژن بهتر است یا میکرودرم ابریژن؟

تا به اینجا با تفاوت میکرودرم و هیدرودرم آشنا شدید و حال پاسخ این سوال که برای مشکلات پوستی از کدام روش باید استفاده کرد پرداخته ایم.  استفاده از هیدرودرم و یا میکرودرم به مشکلات منحصر به فرد پوستی هر فرد بستگی دارد. افرادی که پوست حساس دارند ممکن است برایشان روش نرمتر هیدرودرم مناسب تر باشد.

همچنین ، برخی از شرایط پوستی مانند آکنه و لکه های پوستی می تواند با میکرودرم ابریژن بدتر شود ، در این صورت هیدرودرم ترجیح داده می شود. با این حال ، میکرودرم نیز درمانی بی خطر و بدون درد برای افرادی است که تمایل به داشتن پوستی صاف و شاداب دارند.

میکرودرم ابریژن بهتر است یا هیدرودرم ابریژن

انتخاب روش هیدروفیشیال یا میکرودرم ابریژن به شرایط پوست ، اهداف مراقبت از پوست و ترجیحات شخصی شما بستگی دارد. مهم نیست که کدام گزینه را امتحان کنید ، متخصصی که درمان را انجام می دهد فشار ، مکش و جریان را متناسب با پوست شما تنظیم می کند.

مراقبت های بعد از میکرودرم و هیدرودرم

از آنجا که هر دو روش شامل مقداری سطح لایه برداری است ، پس از دریافت درمان باید از قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم نور خورشید خودداری کنید. همچنین باید از پاک کننده ها و مرطوب کننده های ملایم استفاده کنید ، مقدار زیادی آب بنوشید و در صورت بروز قرمزی یا تحریک طولانی مدت مراقب باشید.

از انجام این عمل همزمان با دیگر روش های زیبایی مانند بوتاکس پیشانی و یا لیزر موهای زائد خودداری کنید. و اگر در حال انجام آنها هستید حتما یک فاصله زمانی بین آنها ایجاد کنید و نیز به پزشک خود اطلاع دهید.

برخی از افراد برای دستیابی به بهترین نتیجه ممکن است به چندین جلسه درمان احتیاج داشته باشند. اگر در تصمیم گیری بین این دو روش مردد هستید و تفاوت میکرودرم و هیدرودرم را نمی دانید، مشاوره با یک متخصص پوست به شما کمک می کند تا راه حل ایده آل برای نیازهای منحصر به فرد خود را شناسایی کنید.

اگر به دنبال پوستی زیبا و درخشان هستید ، با متخصصان ترمیم پوست در کلینیک زیبایی گلدن رویال ارتباط برقرار کنید. با ایجاد یک برنامه روزمره مراقبت از پوست ، از جمله استفاده منظم از ضد آفتاب ، پاک کننده ها و محصولات مرطوب کننده ، شروع کنید و سپس برای تقویت مراقبت های روزانه خود از متخصصین ما در گلدن رویال برای درمان های دوره ای کمک بگیرید.

خدمات میکرودرم و هیدرودرم در کلینیک زیبایی گلدن رویال

انجام خدمات پوستی میکرودرم و هیدرودرم در کلینیک زیبایی گلدن رویال توسط پزشک متخصص و تیم حرفه ای انجام می شود.

دیگر خدمات گلدن رویال شامل درمان عرق با بوتاکس، مزوتراپی مو ، برداشتن خال ، هایفوتراپی صورت و … در خدمت مشتریان گرامی می باشند. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا مشاوره با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس بگیرید.

برای ویزیت و مشاوره درباره هر کدام از روش ها با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲  تماس بگیرید.

همراهان گرامی متوجه شدید که تفاوت میکرودرم و هیدرودرم در نوع درمان پوستی افراد می باشد برای مثال میکرودرم برای پوست هایی که دارای چین و چروک بیشتری هستند انجام می شود و هیدرودرم برای افرادی که پوست های حساسی دارند بکار می رود.

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها