تفاوت میکرودرم و مزونیدلینگ چیست

میکرودرم و میکرونیدلینگ دو روش پرطرفدار برای درمان عارضههای پوستی و زیبایی می باشند. در واقع میکرودرم و میکرونیدلینگ برای پاکسازی پوست ، ترمیم و شاداب نمودن پوست صورت بکار می روند.

با گذر عمر، اولین عضوی از بدن که بیشتر از سایر اعضا آسیب ها را نشان می دهد، پوست است. پوست یکی از مهمترین اجزای صورت است که می تواند زمینه ای برای زیبایی سایر اعضای صورت باشد. پیشرفت علم و تکنولوژی جای هر گونه نگرانی در مورد آسیب های پوستی را پر کرده است. شما می توانید با استفاده از روش های میکرودرم و میکرونیدلینگ نسبت به درمان مشکلات و عارضه های پوستی خود اقدام کنید.

پاکسازی صورت با میکروئرم و مزونیدلینگ

هر کدام از این روش ها مزایا و معایب خاص خودشان را دارند که شما می توانید با بررسی آن نسبت به بازسازی و ترمیم پوست خود اقدام کنید. نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که هر دوی این روش ها برای ترمیم و بازسازی پوست هستند و در واقع هدف هر دو روش مشترک است.

در این نوشتار قصد ما بر این است که این دو روش را مورد بررسی قرار دهیم تا شما بتوانید به سهولت یکی از این روش ها را که بیشترین تناسب با مشکلات پوستی شما دارد، انتخاب کنید و برای درمان اقدام نمایید. با ما همراه باشید.

بررسی تفاوت میکرودرم و روش میکرونیدلینگ

همانطور که گفتیم هر دو روش میکرودرم و میکرونیدلینگ با هدف ترمیم بازسازی پوست انجام می شوند، اما خوب است تا به طور کلی اهداف این دو روش را مورد بررسی قرار دهیم تا شما آشنایی بیشتری با این خدمات زیبایی پیدا کنید.

 1. از بین بردن جای جوش و اسکار
 2. تغییر رنگ پوست ناهموار یا هایپرپیگمنتیشن
 3. رفع چین و چروک
 4. رفع لکه های خورشید یا ملاسما
 5. از بین بردن لکه های پیری
 6. برطرف کردن کسلی چهره و بازگرداندن شادابی و نشاط به چهره

روش انجام میکرودرم و مزونیدلینگ

اهداف کلی روش های جوانسازی و بازسازی پوست در موارد بالا خلاصه می شود. طبیعی است که مراقبت های نادرست و افزایش سن دلیل اصلی به وجود آمدن مشکلات و عارضه های پوستی است.

از آن جایی که زیبایی چهره و صورت اهمیت بسیار زیادی دارد، بهتر است تا از علم و تکنولوژی به نفع زیبایی خود استفاده کنید و از آن لذت ببرید.

حال که با اهداف کلی این دو روش زیباسازی و جوانسازی پوست آشنا شدید، بهتر است تا تفاوت ها، مزایا و معایب این روش ها را به صورت مجزا مورد بررسی قرار دهیم تا اطلاعات شما از این روش ها فقط در حد یک نام نباشد.

بررسی کامل روش میکرودرم

میکرودرم به نوعی یکی از به روزترین روش های بازسازی و ترمیم پوست به حساب می آید. شما می توانید با استفاده از این روش، علاوه بر پوست صورت، پوست سایر قسمت های بدن را نیز ترمیم کنید. طی این روش سلول های مرده از سطح پوست شما برداشته می شوند و به نوعی پوست شما لایه برداری می شود.

در بین روش های بازسازی و ترمیم پوست، میکرودرم را می توان یک روش غیر تهاجمی دانست که با استفاده از دستگاه های مخصوص، پوست لایه برداری می شود. علاوه بر لایه برداری دستگاه میکرودرم می تواند گردش خون را تحریک کند و به شما یک پوست زیبا و لطیف هدیه دهد.

میکرودرم ابریژن چیست

11 مورد از مزایای میکرودرم

 1. تحریک سلول های میکروبلاست و افزایش تولید کلاژن پوست
 2. ایمن بودن و غیر تهاجمی بودن این روش
 3. بدون نیاز به بیهوشی
 4. بدون دوره نقاهت
 5. در مقایسه با سایر روش های زیباسازی پوست، مقرون به صرفه بودن
 6. بهبود منافذ باز پوست
 7. شادابی و لطافت پوست
 8. از بین بردن چین و چروک و خطوط پوستی
 9. رفع جای جوش، زخم، آکنه و حتی آبله مرغان
 10. بدون درد و عوارض جانبی و با نتیجه فوری
 11. قابل اجرا بر روی انواع پوست با رنگ های مختلف

3 مورد از عوارض میکرودرم

 1. بعد از انجام آن پوست شما به آفتاب بسیار حساس می شود
 2. احتمال به وجود آمدن زخم و خراش وجود دارد (البته در این صورت پوست مجدد ترمیم و بازسازی می شود)
 3. مشاهده قرمزی و تورم در پوست به مدت یک هفته

به طور کلی روش میکرودرم عوارض چندانی ندارد و این موارد ذکر شده در مورد همه صدق نمی کند؛ بلکه در شرایطی خاص این عوارض بروز پیدا می کند.

بررسی کامل روش میکرونیدلینگ

روش میکرونیدلینگ را می توان یکی از آخرین و جدیدترین روش های ترمیم و بازسازی پوست دانست. این روش بیشتر یک روش درمانی به حساب می آید و برای از بین بردن و برطرف کردن جراحت های پوستی مورد استفاده قرار می گیرد.

میکرونیدلینگ مانند روش میکرودرم یکی از روش های غیر تهاجمی محسوب می شود که طی انجام آن، پوست به زیبایی و طراوت دلخواه می رسد.

میکرونیدلینگ صورت

9 مورد از مزایای میکرونیدلینگ

 1. بازسازی پوست و رفع جای زخم از روی پوست
 2. تحریک کلاژن سازی در پوست و کمک به زیبایی و جوانسازی پوست
 3. روشن کننده پوست
 4. هزینه بسیار پایین و مقرون به صرفه
 5. قابلیت اجرا بر روی نواحی حساس مانند دور چشم، گردن و…
 6. قابلیت استفاده بر روی هر رنگ پوست
 7. رفع چین و چروک و خطوط روی پوست
 8. درمان کننده و برطرف کننده جای جوش و آکنه
 9. کاهش دهنده ترک های ناشی از حاملگی و یا چاقی و لاغری

3 مورد از عوارض میکرونیدلینگ

 1. حساسیت پوستی
 2. التهاب و ورم بسیار خفیف
 3. قرمزی و تورم

مواردی که به آن اشاره کردیم، می تواند شما را در انتخاب روش زیباسازی و جوانسازی پوست یاری کند.

تفاوت اصلی میکرودرم و میکرونیدلینگ

تا به اینجا دو روش میکرودرم و میکرونیدلینگ را به طور کامل بررسی کردیم و مزایا و عوارض آن را برای شما عنوان کردیم تا بتوانید با داشتن اطلاعات کامل نسبت به انجام یکی از این دو روش اقدام کنید.

از آنجایی که هر دو روش میکرودرم و میکرونیدلینگ جزو روش های جدید و به روز بازسازی و زیباسازی پوست هستند، بهتر است تا آنها را با یکدیگر مقایسه کنیم تا یک نتیجه نهایی در مورد این دو روش بگیریم.

هر دو روش برای درمان و بازسازی عارضه های پوستی انجام می شوند اما روش کار در هر کدام از این روش های بازسازی پوست متفاوت است. اصلی ترین تفاوت روش میکرودرم با روش میکرونیدلینگ در عملکرد آن بر روی پوست است.

عکس تفاوت میکرودرم و میکرونیدلینگ

مقایسه میکرودرم و میکرونیدلینگ

در روش میکرودرم لایه های سطحی پوست، لایه برداری می شوند و درمان و زیباسازی در این لایه صورت می گیرد؛ اما در روش میکرونیدلینگ این چنین نیست؛ در روش میکرونیدلینگ لایه های زیرین پوست تحت درمان قرار می گیرند. اگر بخواهیم این دو روش را در همین ابتدای کار مقایسه کنیم، باید بگوییم روش اول یعنی روش میکرودرم ایمن تر از روش میکرونیدلینگ است.

موضوعی که در مورد هر دو روش صدق می کند، انجام کار توسط پرسنل مجرب و آموزش دیده در کلینیک های تخصصی و معتبر است. هرگز به خاطر هزینه های پایین تر در مورد زیبایی خود ریسک نکنید و شادابی و لطافت صورتتان را به دست افراد غیر حرفه ای نسپارید.

یکی دیگر از عمده ترین تفاوت های این دو روش با یکدیگر در نتیجه گیری آن است. شما در روش میکرودرم نتیجه جوانسازی و زیباسازی پوست را به طور آنی مشاهده خواهید کرد؛ اما در روش میکرونیدلینگ این چنین نیست.

ممکن است شما حتی تا چند هفته و یا چند ماه بعد از انجام میکرونیدلینگ نتیجه آن را مشاهده نکنید. از آنجایی که این روش بازسازی و جوانسازی را از لایه های زیرین پوست و در واقع از عمق پوست آغاز می کند، بنابراین نتیجه آن هم از عمق پوست شروع می شود و تا به سطح پوست برسد، به زمان بیشتری نیاز دارد.

بعد از انجام میکرودرم و میکرونیدلینگ چه کارهایی را نباید انجام دهیم؟

از آنجایی که بعد از انجام روش های زیباسازی و جوانسازی پوست، حساسیت پوست نسبت به عوامل بیرونی بیشتر می شود، باید یک سری مراقبت های خاص در این مورد انجام دهید. فرقی ندارد که شما از روش میکرودرم استفاده کردید یا از روش میکرونیدلینگ، در هر دو صورت شما باید این نبایدها را رعایت کنید تا از پوست خود مراقبت کرده باشید.

 1. دست کم تا 2 ساعت بعد از انجام درمان از موادی که به عنوان فرآورده فعال پوست استفاده می شوند، استفاده نکنید. مانند ویتامین ث، ویتامین آ، بتا هیدروکسی اسید و…
 2. بعد از درمان به هیچ عنوان دوش آب داغ نگیرید. آب داغ می تواند آسیب های جدی به پوست شما وارد کند.
 3. به مدت 24 ساعت از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید. پس از درمان پوست شما بسیار حساس و آسیب پذیر می شود.
 4. به مدت 24 ساعت از انجام ورزش و فعالیت های سنگین خودداری کنید. تعریق به خصوص در محیط هایی که باکتری زیاد است مثل باشگاه ها، می تواند نتیجه منفی در درمان شما بگذارد.
 5. به مدت 24 ساعت بعد از درمان از شنا خودداری کنید.
 6. از پاک کننده های بسیار قوی و انواع داروهای ضد جوش و آکنه استفاده نکنید.
 7. از مصرف مرطوب کننده های معطر پرهیز کنید.
 8. به هیچ عنوان از کرم ها و ماسک های لایه بردار برای پوست استفاده نکنید.
 9. پوست شما تحت درمان است پس سعی کنید در دوره درمان آرایش نکنید و از کرم های سنگین برای آرایش پوست استفاده نکنید.

خدمات میکرودرم و میکرونیدلینگ در کلینیک زیبایی گلدن رویال

انجام خدمات میکرودرم و میکرونیدلینگ توسط تیم حرفه ای و متخصصین مجرب در کلینیک زیبایی گلدن رویال انجام می شود.

همراهان گرامی شما می توانید با رعایت نکاتی که دراین مقاله در مورد تفاوت میکرودرم و میکرونیدلینگ به شما گفته شد از پوست تان مراقبت کنید. توجه داشته باشید که اگر این موارد را در نظر نگیرید و رعایت نکنید هرگز نتیجه مطلوب از درمان را نخواهید گرفت. زیبایی و جوانی حق شماست!

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها