میکرونیدلینگ به عنوان درمان القایی کلاژن شناخته می شود و شامل استفاده از سوزن های بسیار ریز برای ایجاد صدها زخم کوچک و ریز در پوست و روی لکه های پوست است.میکرونیدلینگ نباید همزمان با درمان هایی نظیر لیزر موهای زائد صورت و بوتاکس انجام شود.

این درمان حداقل تهاجمی، که توسط یک متخصص پوست در کلینیک زیبایی ، یا جراح پلاستیک آموزش دیده و با استفاده از یک دستگاه که دارای سوزن های کوچک نقره ای است، انجام می شود و تقریبا بدون درد و فوق العاده موثر است.

آسیب های کوچکی که توسط این دستگاه با سوزن های ریز ایجاد می کند، باعث تحریک فرآیندهای زخم طبیعی بدن می شود و باعث افزایش گردش خون سلولی و افزایش تولید کلاژن و الاستین می شود، بنابراین باعث برگشت و جلوگیری از نشانه های پیری می باشد و چین و چروک های عمیق را کاهش می دهد.

این روش جزو روشهای نوین ترمیم آسیب های پوست و از بین بردن چین و چروک می باشد.

میکرونیدلینگ فرآیند غلتاندن سوزن های ریز روی پوست است که صدها ترک ریز در پوست ایجاد می کند. این  کار سبب می شود تا پوست با ایجاد کلاژن بیشتر روند بهبود را شروع کند. میکرونیدلینگ به بهبود بافت پوست و به کاهش منافذ ، آکنه و جای جوش ، لکه های تیره و چین و چروک کمک می کند.

میکرونیدلینگ چه مشکلات پوستی را درمان می کند؟

میکرونیدلینگ اغلب بر روی پوست صورت  برای رفع مشکلات زیر استفاده می شود:

 • جای جوش
 • لکه های پیری (که به آنها لکه های ناشی از آفتاب نیز گفته می شود)
 • خطوط و چین و چروک
 • منافذ بزرگ
 • انواع دیگر اسکارها
 • شلی پوست
 • رنگ پوست ناهموار

میکرونیدلینگ

علاوه بر مشکلات پوستی صورت ، از میکرونیدلینگ گاهی اوقات برای درمان علائم افتادگی در سایر نواحی بدن  نیز استفاده می شود. یک مطالعه معتبر نشان داده است که میکرونیدلینگ هنگام ترکیب با مواد پرکننده یا فیلر ها برای رفع افتادگی در ران و ناحیه شکم و اسکارهای سایر نواحی بدن نیز موثر است، با این حال ، میکرونیدلینگ در درجه اول  بر روی پوست صورت استفاده می شود.

آماده شدن برای میکرونیدلینگ

قبل از انجام میکرونیدلینگ ، با پزشک خود در مورد راه های آماده سازی صحبت کنید تا بهترین نتیجه ممکن را داشته باشید. ممکن است لازم باشد مصرف برخی از داروها مانند ایبوپروفن و داروهای درمان آکنه را قبل از شروع درمان قطع کنید.

همچنین ممکن است پزشک توصیه کند که استفاده از رتینوئیدهای موضعی را نیز متوقف کنید. با انجام این کار خطر عوارض جانبی خاص کاهش می یابد.

روش انجام میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ  با غلتکی که معمولاً به عنوان درمارولر یا خودکار برقی (درماپن) شناخته می شود ، انجام داده می شود که شبیه ابزار تاتو است.

اول از همه ، وضعیت پوست شما و ضخامت درم  ارزیابی می شود تا متخصص بداند که برای بازسازی پوست تا چه حد عمیق کار کند. گاهی ممکن است پوست فاقد رطوبت و مواد مغذی باشد و احتمالاً در این موارد تغذیه پوست لازم باشد.

روش انجام میکرونیدلینگ

پس از ارزیابی ، چربی های  اضافی پوست و هر نوع پوست مرده از روی صورت پاکسازی می شود. سپس یک لایه برداری انجام می شود و به دنبال آن از یک سرم اسید هیالورونیک بسیار مرطوب کننده و اولتراسونیک استفاده می شود.

پس از انجام این مراحل، درمان میکرونیدلینگ شروع می شود. اگر احساس نیاز به استراحت کردید و یا خواستید عطسه کنید ، باید پزشکتان را آگاه کنید سوزن های مورد استفاده 0.75 میلی متر طول دارند . نکته این است که با تحریک پوست ، روند بازسازی را فعال شود.

میزان درد میکرونیدلینگ قابل تحمل است. بعد از اتمام کار ،  لکه های خون را روی استخوان گونه ، پیشانی و اطراف بینی خود خواهید دید. پس از اتمام کار با دستگاه میکرونیدلینگ ، تخصص پوستتان را  با یک محلول الکلی ضد عفونی می کند و از یک ماسک کلاژن ساز استفاده می کند.

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ

پس از انجام میکرونیدلینگ حداقل 2-3 روز پوستتان  قرمز خواهد شد .  به مدت  3 روز در معرض آفتاب قرار نگیرید . همچنین ، پوستتان برای احیا به زمان احتیاج دارد بنابراین بین جلسات میکرونیدلینگ فاصله وجود دارد ، 3-4 هفته بهترین فاصله زمانی بین جلسات است.

توصیه می شود از  سرم اسید هیالورونیک و لوسیون مرطوب کننده فاقد چربی استفاده کنید. در مورد استفاده از محصولات  با پزشک خود مشورت کنید.

نتایج میکرونیدلینگ

در روز دوم  پوست کمی کبود است و احساس درد خفیفی می کنید. و پوستتان  بسیار قرمز به نظر می رسد.  پوستتان محکم تر ، جوان تر و براق تر به نظر می رسد ، جای زخم ها نیز تیره تر است.

در روز سوم می بینید که قرمزی بسیار کاهش یافته و قطعاً به چند جلسه دیگر احتیاج دارید. به میزان زیادی جای زخمها و لکه ها از بین رفته اما هنوز نتایج کامل نیست. در روز سوم نتایج آنقدر خوب است که شما خواهید دانست که چرا به میکرونلیدینگ معتاد خواهید شد.

نتایج میکرونیدلینگ

از روز پنجم نتایج عالی شورع به نمایان شدن می کند؛ اما باید بدانید که بازسازی در لایه زیرین ممکن است تا دو ماه طول بکشد.

دو هفته پس از میکرونیدلینگ جای زخمهای عمیق ترتان کم عمق تر و بسیاری از لکه های تیره پوستتان روشن به نظر می رسند.

از نظر تأثیرات روانشناختی ، احساس زیبایی و اعتماد به نفس بیشتری می کنید. پس از چند جلسه میکرونیدلینگ به آنچه که برایتان بسیار دور از دسترس و غیرقابل دسترسی بود، می رسید.  پوستی صاف و بسیار سالم و شفاف.

عوارض میکرونیدلینگ

مانند همه روش های زیبایی پوست ، میکرونیدلینگ نیز بدون عوارض نیست. رایج ترین عارضه جانبی تحریک جزئی پوست است که بلافاصله پس از انجام عمل است. همچنین ممکن است پوستتان برای چند روز قرمز شود. در صورت مشاهده عوارض جانبی شدیدتر مانند خون ریزی ، کبودی پس از چند روز، عفونت به پزشکتان اطلاع دهید اما تا چند روز این عوارض طبیعی است و خود به خود برطرف می شود.

اگر از سلامتی خوبی برخوردار باشید و مشکات پوستی خاصی داشته باشید که به درمان های خانگی یا سایر روش های درمان پوست ، مانند لایه برداری پاسخ نداده اند ، ممکن است میکرونیدلینگ ک گزینه ایده آل برای شما باشد.

اگر شما یکی از شرایط زیر را دارید گزینه مناسبی  برای انجام میکرونیدلینگ نیستید:

 • باردار هستید
 • دارای بیماری های پوستی خاصی مانند پسوریازیس یا اگزما
 • زخم های باز در صورت
 • انجام پرتودرمانی در روزهای اخیر
 • سابقه اسکارهای پوستی

فواید میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ صورت با استفاده از مکانیسم های طبیعی بدن ،نتایج بسیار طبیعی در پوست به وجود می آورد.

و چون مدت زمان ماندگاری اثرات آن بیشتر است ، برای افرادی که سعی در از بین بردن نشانه های پیری و درمان چین و چروک دارند، توصیه می شود.

از جمله مزیت های درمان با این روش، این است که موجب می شود ، نفوذ و جذب مواد دارویی به پوست آسان تر و سریع تر شود ، و پوست سفت شود.

در میکرونیدلینگ صورت ، سوزن به داخل پوست نفوذ می کند و این نفوذ در حدی می باشد که خونریزی کم داخل پوست ایجاد می شود بنابراین پوست در مدت زمان کوتاهی بازسازی می شود در نتیجه دوران نقاهت بسیار کوتاه می باشد.

میکرونیدلینگ را می توان بر روی هر رنگ پوست به کار برد.

میکرونیدلینگ صورت

کلینیک زیبایی گلدن رویال مرکز تخصصی ارئه دهنده انواع خدمات زیبایی پوست و مو از قبیل میکرونیدلینگ، پاکسازی پوست ،  تزریق ژل ، لیزر موهای زائد آقایان و خانمها ، درمان تعریق با بوتاکس ، فرم دهی صورت و … می باشد. لطفا جهت ویزیت و مشاوره رایگان با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس حاصل نمایید.

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments