لیزر ضایعات عروقی

لیزر PDL یا لیزر ضایعات عروقی ویژه درمان ضایعات عروقی ساخته شده است . نور ساتع شده از این دستگاه از سطح پوست عبور می کند و معمولا بدون انکه هیچگونه آسیبی به پوست وارد کند ، جذب هموگلوبین موجود در رگها می شود .

بدین ترتیب رگهای سطحی تخریب می شوند بدون آنکه هیچگونه آسیبی به بافتهای اطراف برسد . امروزه لیزر PDL موثرترین و بهترین درمان برای بر طرف کردن خالهای عروقی مادرزادی واکتسابی در سراسر دنیا می باشد. بسته به نوع خال عروقی و اندازه آن ، یک یا چند جلسه درمان به فواصل 4 تا 6 هفته لازم است. این روش متفاوت از دستگاه لیزر موهای زائد است.

لیزر ضایعات عروقی چیست؟

پس از انجام لیزر پوست کمی رنگ پریده می شود و ممکن است لکه های قرمز رنگ بسیار ریز درروی پوست ظاهر شود . علت بروز این لکه ها خونریزیهای ظریف زیر پوستی به دلیل تخریب رگهای سطحی است و خود بخ خود درعرض یکهفته از بین می رود. مهم است که این درمان را در یک کلینیک زیبایی معتبر انجام دهید.

یکی دیگر از کاربردهای منحصر به فرد لیزر PDL درمان کلوئید (گوشت اضافی) و جای زخمهای قدیمی است .با توجه به آنکه روشهای قدیمی درمان این نوع ضایعات نظیر جراحی یا تزریق آمپولهای کورتون داخل ضایعه با درد زیاد همراه است ، امروزه لیزر PDL به عنوان یکی از بهترین و کم خطرترین درمانهای کلوئید مطرح شده است.

جوش صورت آکنه مقاوم به درمان از مشکلات شایع دیگری است که بسیاری از نوجوانان و جوانان از آن رنج می برند .با یک جلسه درمان با لیزر PDL می توان بهبود قابل توجهی در جوشهای قرمز رنگ و ملتهب صورت و بدن ایجاد کرد . البته اثر این درمان موقت است و باید طبق نظر پزشک تکرار شود .

در حال حاضر لیزر PDL یکی از سریعترین شیوهای درمان جوش صورت به شمار می رود زیرا برخلاف درمانهای دیگر که پس از 3 تا 4 هفته اثر می کنند ، اثر درمان با PDL در عرض چند روز ظاهر می شود.

همچنین لیزر PDL برای درمان بیماری پسوریازیس ، روزاسه ، وریدهای سطحی پا ، زگیل و بسیاری از بیماریهای پوستی دیگر کاربرد دارد. چنانچه در حال انجام دیگر خدمات پوست و مو نظیر بوتاکس و … هستید ، بهتر است که با لیزر pdl همزمان نباشند.

لیزر pdl چیست؟

لیزر PDL اولین دستگاهی است که به طور خاص برای درمان ضایعات عروقی پوست  ، درمان ماه گرفتگی و … طراحی شده است. این دستگاه یکی از بهترین دستگاه های لیزر برای درمان ماه گرفتگی ، درمان ضایعات عروقی، درمان جای اسکار و… شناخته شده است.

کاربردهای لیزر pdl چیست؟

لیزر پی دی ال کاربردهای بسیاری دارد که ما در این بخش به آنها اشاره کرده ایم ،ماه گرفتگی ، خال های قرمز رنگ پوست که در سنین بالا بر روی بدن ایجاد می شود ، گوشت اضافه و جای عمل جراحی و سوختگی های قبلی ، ترک های قرمز رنگ شکم ، مویرگ های زیر جلدی صورت و ساق پا و حتی زگیل های پوستی و جوان سازی صورت به فرم غیر تخریبی به وسیله لیزر PDL قابل درمان است .

درمان ضایعات عروقی

این لیزر برای بهبود و درمان ضایعات عروقی (قرمز رنگ ) پوست طراحی شده است که می تواند بدون گذاردن تاثیر منفی از لایه های سطحی پوست عبور کند و مویرگ های موجود در لایه های عمقی پوست را تحت تاثیر قرار دهد ، طیف وسیعی از ضایعات قرمز عروقی پوست می تواند توسط این لیزر بهبود یابد .

لیزر pdl  برای اسکار و جای جوش

لیزر پی دی ال (pdl) یکی از بهترین روش ها برای درمان اسکار و جای جوش می باشد که در خیلی از کلینیک های زیبایی از این روش استفاده می کنند. 

لیزر pdl  برای درمان ماه گرفتگی 

ماه گرفتگی در پوست برخی از افراد از بدو تولد وجود دارد که یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن ماه گرفتگی لیزر پی دی ال می باشد که بعد از حدود 10 جلسه بطورکامل ماهگرفتگی درمان می شود.

لیزر pdl  برای درمان ماه گرفتگی 

جوانسازی پوست با لیزر pdl

از دیر باز لیزر درمانی در جوانسازی صورت به فرم تراشیدن لایه لایه پوست و همراه با مشکلاتی همچون ترشح و تورم پوست صورت برای چندین روز و قرمزی و دو رنگی پوست برای هفته ها پس از لیزر بوده است اما لیزر PDL می تواند بدون ایجاد هیچ یک از این عوارض به جوان سازی پوست صورت بپردازد .

جوانسازی پوست با لیزر pdl

در واقع لیزر PDL با تحریک عروق زیر پوست صورت ، می تواند در عرض چند ماه تولید کلاژن که عامل قوام و جوانی پوست است ،را افزایش داده و در رفع شلی پوست صورت و بهبود چروک های آن موثر باشدد . بر این اساس جواب نهایی لیزر را می توان از 3 تا 12 ماه بعد از خاتمه جلسات لیزر درمانی مشاهده کرد.

روش انجام لیزر ضایعات عروقی

اشعه ناشی از لیزر PDL، گلبولهای قرمز رنگ خونی را نشانه گیری میکند و چون این گلبولها در درون مویرگها و عروق پوست قرار دارند،حرارت جذب شده به دیواره رگ انتقال داده و سبب تخریب و سوختن این عروق میشود.مواد زائد ناشی از این عمل ظرف 1 تا 5/1 ماه بوسیله سلولهای دفاعی بدن جذب میشود و بدین صورت ضایعه بهبود مییابد .

در جلسه انجام لیزر PDL چه اتفاق می افتد ؟

در جلسه لیزر ابتدا برای بیمار پرونده تشکیل می شود و سپس کرم بی حسی بر روی پوست بیمار مالیده می شود . پس از گذشت زمانی حدود 15 دقیقه تا نیم ساعت که بی حسی مربوطه تاثیر کرد ، بیمار بر روی تخت دراز کشیده و عینک محافظ روی چشمان او قرار می گیرد .

 

 

با انجام لیزر ضایعت عروقی درد و سوزش خفیفی را بیمار حس خواهد کرد و اما وجود کرم بی حسی در تخفیف این سوزش موثر خواهد بود . مدت زمان انجام لیزر وابسته به نوع و وسعت ضایعه تحت درمان است ولی نوعا از 5 تا 20 دقیقه طول خواهد کشید .

تعداد جلسات لیزر پی دی ال (pdl)

بیماران دارای ضایعه ماه گرفتگی نیازمند درمان های متعدد و مکرر می باشند ، 4 تا 10 جلسه لیزر برای بهبود کامل این گروه از بیماران در نظر گرفته می شود ولی بیماران در هر جلسه نسبت به جلسه قبل در هر صورت بهبود می یابند .

برای ضایعاتی مانند خطوط قرمز پوستی یا گوشت های اضافه و جای جراحی و سوختگی معمولاً 3 تا 5 جلسه لیزر PDL نیاز است و برای ضایعاتی همچون مویرگ های زیر جلدی و یا زگیل های پوستی 1 تا 3 جلسه لیزر در نظر گرفته می شود . فواصل بین جلسات لیزر 3 تا 6 هفته است .

عوارض لیزر PDL

این لیزر عروق پوستی را تخریب می کند ، از این رو بلافاصله پس از لیزر درمانی ناحیه تحت درمان کبود می شود که نشانه تخریب همین مویرگ های پوستی است .این کبودی پس از گذشت حداکثر 2 هفته بر طرف شده و نتیجه درمان مشخص خواهد شد با توجه به اثر حرارت این لیزر ممکن است در صدی از افراد با پوست تیره به طور مقطعی تغیرات رنگ پوست به صورت روشن شدن یا تیره شدن پوست رخ دهد که پزشک معالج با تنظیم دقیق دستگاه و دادن کرم ها و توصیه های بعد از لیزر احتمال این عوارض را به حداقل کاهش خواهد داد .

نتایج لیزر PDL

لیزر PDL در اغلب موارد نیازمند جلسات متعدد درمانی است ولی در صورت انجام تکمیل جلسات، کارآیی آن بالاست . پیش از ظهور این لیزر هیچ درمان موثری برای ضایعات آزار دهنده ای مثل ماه گرفتگی و یا مویرگ های زیر جلدی بدن وجود نداشت ولی در حال حاضر و بوسیله این لیزر ضایعات یاد شده کاملاً بهبود می یابند .

پاسخ به درمان با توجه به نوع ضایعه کاملاً متفاوت است و از فرد به فرد دیگر نیز متغیر می باشد و در این باب پزشک متخصص می تواند با معاینه ضایعه ارزیابی دقیق تری از جواب به درمان داشته باشد ولی نوعاً موفقیت این دستگاه از 50% تا 100% در انواع ضایعات عروقی می باشد .

خدمات درمان ضایعات عروقی با pdl  در کلینیک گلدن رویال

درمان ضایعات عروقی با لیزر پی دی ال (pdl)در کلینیک زیبایی گلدن رویال توسط بهترین و بروزترین دستگاه لیزر توسط پزشک متخصص و تیم حرفه ای انجام می شود.

کلینیک زیبایی گلدن رویال انواع خدمات زیبایی از قبیل لیزر موهای زائد آقایان و خانم ها ، بوتاکس ، تزریق ژل ، درمان تعریق با بوتاکس ، لیزر بیکینی ، پاکسازی پوست و … به همراه پزشکان متخصص ارائه می دهد.  لطفا جهت مشاوره و تعیین وقت، با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس حاصل فرمایید.

نظرات کاربران
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
sorena
sorena
1401-05-25 23:24

سلام هزینه حدودی یک جلسه این نوع لیزر برای کلوئئدهای روی بازو حدودا چقدر میشه؟