روش های مدرن برای درمان جای خم

این روزها درمان جای زخم یکی از دغدغه ها، معضلات و مشکلات موجود در زندگی بشر می باشد زیرا بهبود جای زخم یکی از کارهای بسیار دشوار و سخت محسوب می شود.

به طور کلی می توان گفت زخم ها و جراحات باعث ایجاد لکه های تیره رنگ روی پوست شما می شوند. دلایل مختلف بسیار زیادی ممکن است باعث شوند تا شما با مشکل ترمیم جای زخم و یا لک های پوستی مواجه شوید.

بدون شک وجود لکه های تیره روی پوست شما باعث خواهد شد تا اعتماد به نفس شما تا حد قابل توجهی کاهش یابد و در نهایت روحیه شما نیز تخریب خواهد شد. امروزه روش های کلینیکی مختلف بسیار زیادی برای درمان جای زخم وجود دارند که در ادامه با آن ها آشنا خواهیم شد.

چگونه جای زخم را از بین ببریم؟

برای رهایی از مشکلات پوستی که در اثر زخم ها و جراحات ایجاد می شوند و بهبود جای اسکار بهتر است به یک پزشک متخصص مراجعه نمایید و با در نظر گرفتن شرایط و عمق جراحات بهترین روش درمان جای زخم را انتخاب نمایید.

درمان جای زخم

امروزه برای درمان جای زخم ها روش های مدرن بسیار زیادی وجود دارند که برای سلامت انسان عوارض خاصی به همراه ندارند. با مراجعه به پزشک و کلینیک زیبایی مطمئن و تحقیق در رابطه با روش های مختلف درمان با رفع این مشکل به صورت دائم فاصله زیادی نخواهید داشت.

روش های درمان جای زخم

ترمیم جای زخم امروزه با استفاده از روش های مختلف انجام می گیرد ما در این بخش به روش های مدرن درمان جای زخم اشاره کرده ایم:

1- درمان جای زخم با روش پلکسر

یکی از موثرترین، کارآمدترین، بی خطرترین و جدیدترین روش های از بین بردن جای زخم روش پلکسر می باشد. پلکسر یکی از روش های بدون نیاز به جراحی می باشد از این رو دوره مراقبت بسیار کوتاهی خواهد داشت.

درمان جای زخم با روش پلکسر

برای استفاده از روش پلکسر ابتدا باید به پزشک و کلینیک مراجعه نمایید تا نوع زخم شما مشخص شود و سپس با توجه به تشخیص پزشک شما تعداد جلسات درمان مشخص خواهد شد.

2- لیزر درمانی برای از بین بردن جای زخم

از دیگر روش های مدرن کلینیکی برای درمان جای زخم می توان به لیزر درمانی اشاره کرد. این روش در مقایسه با روش پرتو درمانی عوارض کمتری دارد.

درمان جای زخم با لیزر

در رابطه با استفاده از این روش نتایج رضایت بخشی به دست آمده است. لازم به ذکر است که یکی از روش های موثر برای درمان لک صورت و بدن ، جای زخم ، آکنه و رفع ناهمواری های سطح پوست لیزر درمانی است.

3- درمان جای زخم با استفاده از لیزر ipl

لیزر درمانی ipl در مقایسه با دیگر روش های لیزر درمانی قوی تر می باشد. اساس کار لیزر ipl تابش متمرکز پرتوهای نور به محل مورد نظر می باشد. در این روش درمان ، جای زخم امواج نوری با استفاده از یک دستگاه دستی روی محل مورد نظر تابانده می شوند.

تابانده شدن امواج نوری در این روش رگ های خونی در ناحیه زخم را کوچک می کنند. بر اساس شواهد به دست آمده از این روش در طول دو تا سه جلسه نتایج رضایت بخشی به دست آمده است. توجه کنید که این روش درمان جای زخم حتما باید تحت نظر پزشک متخصص انجام گیرد.

4- درمان جای زخم با استفاده از لیزر فرکشنال

در روش درمان جای زخم با لیزر فرکشنال از یک پرتوی پر انرژی از نور به منظور لایه برداری و ترمیم ناحیه آسیب دیده استفاده می شود. پرتوهای تابشی این نوع لیزر به پرتوهای میکروسکوپی مشهور هستند. لازم به ذکر است که پرتوها بسیار باریک هستند و در این روش تنها نواحی مورد نظر باید در معرض تابش قرار گیرند.

درمان جای زخم با لیزر فرکشنال

در این روش بافت اطراف ناحیه جراحت آسیب نخواهند دید. نخست محل مورد نظر باید توسط پزشک متخصص بی حس شود و سپس پرتوهای co2 با استفاده از دستگاه لیزر دستی به محل جراحت تابیده خواهند شد.

معمولا پس از گذشت 5 تا 7 روز ناحیه آسیب دیده بهبود خواهد یافت. همواره توصیه می شود در طول دوره درمان بهداشت این نواحی به خوبی حفظ شود تا از ایجاد عفونت پیشگیری به عمل آید.

5- درمان جای زخم با لیزر RF

از دیگر روش های موثر برای از بین بردن جای زخم می توان به لیزر RF اشاره کرد. در این روش به منظور ایجاد حرارت در نواحی آسیب دیده و تحریک کلاژن سازی از لیزر RF استفاده می شود.

درمان جای زخم با لیزر RF

کلاژن های تولید شده جدید در روند ترمیم و بهبود پوست تاثیر مستقیم و موثری خواهند داشت. به منظور کسب نتیجه بهتر از این روش درمان به 3 جلسه با استفاده از امواج رادیویی نیاز خواهید داشت. این سه جلسه ، باید در طول چند ماه انجام گیرد.

6- بهبود جای زخم با میکرونیدلینگ

از دیگر روش های مدرن برای ازبین بردن جای زخم و لک های پوست می توان به روش میکرونیدلینگ اشاره کرد. میکرونیدلینگ یکی از روش های مدرن و کم هزینه رفع این مشکل می باشد. در مقایسه با روش های لیزر درمانی از لحاظ اقتصادی به صرفه تر است. در این روش برای درمان جای زخم از سوزن های چرخشی بسیار ریز در ناحیه آسیب دیده استفاده می شود.

میکرونیدلینگ

قبل از انجام این روش درمانی ناحیه مورد نظر باید توسط پزشک متخصص بی حس شود. پس از بی حسی نیز باید اثرات کرم بی حسی به طور کامل از روی صورت پاک شده و سپس مراحل درمانی آغاز شود. در میکرونیدلینگ اغلب از دستگاهی مشابه با قلم لرزان استفاده می شود و سوزن های استریل ریز در سر آن قرار می گیرند.

پس از اتمام روش میکرونیدلینگ ممکن است ناحیه تحت درمان دچار خونریزی شود. از این رو همواره توصیه می شود قبل از آغاز این روش ناحیه مورد نظر را به خوبی ضدعفونی کنید. سوزن های ریز موجود در سری دستگاه باعث خونرسانی و تحریک کلاژن سازی بافت آسیب دیده و در نتیجه بهبود آن خواهد شد.

7- درمان جای زخم با روش میکرودرم و یا لایه برداری

از دیگر روش های درمان جای زخم و از بین بردن بافت آسیب دیده می توان به میکرودرم و یا لایه برداری اشاره کرد. این روش اغلب برای بهبود مواردی که ناحیه زیادی از پوست درگیر جای زخم و یا لک پوستی شده باشد توصیه می شود.

در این روش پزشک متخصص برای درمان جای زخم از دستگاه دستی استفاده می کند. این دستگاه دارای یک بخش ناصاف چرخشی است که از طریق سایش پوست موضع مورد نظر باعث از بین رفتن بافت آسیب دیده خواهد شد. پزشک متخصص قبل از انجام روش در ناحیه جراحت از بی حسی موضعی استفاده می کند.

چگونه جای زخم روی صورت را از بین ببریم؟

درمان جای زخم صورت نیز مانند دیگر قسمت های بدن از میکرودرم ، آر اف فرکشنال ، میکرونیدلینگ و… استفاده می شود و با گذراندن دوره های درمانی به نتیجه مورد نظر خواهید رسید.

از بین بردن جای زخم روی ساق پا

درمان از بین بردن جای زخم روی ساق پا بستگی به نوع زخم دارد مثلا اگر روی پاها زخم قدیمی وجو داشته باشد و برای از بین بردن جای زخم قدیمی خیلی سخت تر درمان می شوند و به زمان بیشتری برای درمان وجود دارند اما با روش های گفته شده که در کلینیک های زیبایی انجام می شود به نتیجه مطلوب خواهید رسید.

بهترین روش درمان جای زخم

بهترین روش ترمیم جای زخم استفاده از روش پلکسر می باشد زیرا این روش نیازی به بستری شدن و یا بیهوشی ندارد، جالب است بدانید در این روش حتی به شما ماده بی حسی تزریق نخواهد شد و به صورت کرم می توانید از آن استفاده نمایید.

بهترین دستگاه برای درمان جای زخم

برای انجام پلکسر مدت زمان مورد نیاز برای حضور در کلینیک بسیار کوتاه است از این رو خسته و کلافه نخواهید شد.

فواید درمان جای زخم با دستگاه پلکسر

 • مشاهده سریع تاثیرات
 • دوره نقاهت راحت و کوتاه
 • مناسب برای انواع پوست
 • بدون بیهوشی
 • غیرتهاجمی

عوارض از بین بردن جای زخم با دستگاه پلکسر

از مهمترین عوارض از بین بردن جای زخم با دستگاه پلکسر می توان به تورم، قرمزی و تغییر رنگ پوست اشاره کرد که مدت زمان کوتاهی پس از درمان رفع خواهند شد و در موارد نادر باعث ایجاد عفونت خواهد شد.

درمان سریع جای زخم

درمان سریع جای زخم به خود زخم و عمق زخم وابسته می شود به عنوان مثال بهترین روش برای درمان جای زخم چاقو روش پلکسر می باشد.

پلکسر دستگاهی مانند لیزر است اما لیزر نیست زیرا پلکسر الکتریکی می باشد و به نوعی اسم آن را روی لیزر گذاشته اند. روش پلکسر پوست اطراف زخم را می سوزاند و آسیب می زند از این رو هرچند پوست زخم را بازسازی می کند اما ناخودآگاه باعث بازسازی خود زخم نیز خواهد شد.

درمان سریع جای زخم

برای سرعت بخشیدن به فرآیند درمان از مزو نیز استفاده می شود. با استفاده از مزوتراپی درمان جای زخم، لک و جوانسازی به سرعت انجام می گیرد. پس از سه جلسه پلکسر لایه برداری نیز انجام می گیرد تا لایه های مرده برداشته شوند و پوست به حالت عادی خود بازگردد. البته لازم به ذکر است که این امر 70 تا 90% به نوع زخم وابسته می باشد و در نهایت پوست ترمیم خواهد شد.

مراقبت های قبل و پس از درمان جای زخم

مراقبت های قبل و بعد از درمان یکی از مهمترین بخش ها می باشند چرا که اگر مراقبت های لازم صورت نگیرد به نتیجه دلخواه نخواهید رسید.

مراقبت های قبل و بعد از درمان جای زخم

 • قبل از تصمیم گرفتن در رابطه با درمان چندین جلسه مشاوره برای شما در نظر گرفته خواهد شد.
 • استفاده از کرم بی حسی موضعی روی ناحیه مورد نظر
 • خودداری از مصرف داروهای رقیق کننده خون همچون ناپروکسن و یا ایبوپروفن قبل از درمان و یک هفته پس از درمان
 • در صورت تجویز شدن آزمایشات قبل از انجام این روش، بهتر است تمامی آن ها را انجام دهید.
 • مصرف داروهای تجویز شده به موقع
 • خودداری از ماساژ دادن محل درمان
 • خودداری از گرم کردن و ایجاد فشار روی محل درمان
 • عدم دستکاری زخم های ایجاد شده
 • مراجعه به پزشک در جلسات مرتب تعیین شده برای بررسی نتایج و عوارض آن
 • خودداری کردن از قرار گرفتن در معرض نور خورشید پس از درمان

آیا جای زخم روی صورت کودک درمان می شود؟

برای درمان جای زخم کودکان می توان از کرم های ترمیم معمولی استفاده نمود. یک جایگزین موثر برای کرم های درمان کننده جای زخم سنتی موجود در بازار ژل سیلیکونی یا رژواسیل می باشد.

هزینه درمان جای زخم

عوامل زیر همگی در تعیین میزان هزینه از بین بردن جای زخم تاثیر دارند:

 • نوع و شدت آسیب
 • محل درمان
 • تعداد جلسات درمانی مورد نیاز
 • میزان تخصص و مهارت پزشک و کلینیک مورد نظر
 • شهر محل زندگی فرد

خدمات درمان جای زخم در کلینیک زیبایی گلدن رویال

خدمات درمان جای زخم با بهترین و بروزترین دستگاه پلکسر توسط پزشک متخصص در کلینیک زیبایی گلدن رویال انجام می شود.

از دیگر خدمات کلینیک گلدن رویال می توان به بوتاکس ، بوتاکس میگرن ، لیزر بیکینی ، هایفوتراپی صورت ، تزریق ژل لب ، مزوتراپی مو و … اشاره کرد. لطفا برای ویزیت و مشاوره با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس بگیرید.

همراهان گرامی توجه داشته باشید که قبل از درمان جای زخم ، تشخیص دهید زخم شما نشات گرفته از چه نوع زخمی می باشد. چرا که با تشخیص اشتباه و یا مراجعه به کلینیک های نامعتبر ممکن است نه تنها زخم شما بهبود نیابد بلکه بدتر هم شود.

نظرات کاربران
guest
4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
اسما
اسما
1401-05-07 22:30

سلام ببخشیدبرای جای بخیه میشه پلکسرومزوتراپی راهمزمان باهم انجام داد؟!یابعدازچندجلسه پلکسرمزوهم انجام میدین؟؟!

الهه
الهه
1400-12-16 11:35

سلام. خسته نباشید شما برای از بین بردن جای بخیه از پلکسر استفاده میکنید؟