peelinf the whole face min

لایه برداری پوست سبب طراوت پوست شده و چین و چروک های پوست را تا حدودی از بین می‌برد. روش های مختلفی برای لایه برداری  وجود دارد که سبب از بین رفتن جوش و جای جوش و لک های پوستی و همینطور کک و مک خواهد شد.

لایه برداری پوست چیست؟

لایه برداری پوست همانطور که از نامش مشخص است به معنی برداشتن قشر سطحی از روی پوست است، که در واقع به پاکسازی پوست کمک می کند. در این روش یک لایه سطحی از سلول های مرده پوست برداشته شده و کمک می کند تا جوش و جای جوش و همینطور لکه های مختلف روی پوست از بین برود.

لایه برداری پوست چیست؟

 

لایه برداری پوست مشکلات پوستی اعم از منافذ باز، کدر بودن و حتی چروک های ریز را از بین می‌برد و سبب شادابی و طراوت پوست می شود. امروزه پاکسازی پوست یکی از روش‌های بسیار مهم محسوب شده و به طور کلی به واسطه تکنیک‌های مختلف صورت می‌گیرد.

4 روش برای لایه برداری پوست

لایه برداری صورت به روش‌های مختلف صورت می‌گیرد. به این ترتیب چه خوب است اطلاعات کافی در مورد هر یک از روش ها داشته باشیم و بدانیم که درصد پاکسازی هر یک از روش های لایه برداری پوست چقدر است. به طور کلی هر یک از روش ها مخصوص پوست خاصی بوده و افراد باید بتوانند بهترین روش مناسب با پوست خود را پیدا کنند.

1- لایه برداری پوست با دستگاه میکرودرم ابریژن

یکی از روش های لایه برداری پوست صورت استفاده از دستگاه میکرودرم آبریژن است. در این روش از پودر های کریستالی سخت استفاده شده که به آن اکسید آلومینیوم گفته می‌شود. این پودرها به واسطه دستگاهی مخصوص و با فشار مشخصی روی پوست پاشیده می شوند. سپس دستگاه روشن شده و به واسطه فشار منفی به پوست نیرو وارد میکند، دستگاه میکرودرم آبریژن شبیه بادکش عمل می‌کند و به نوعی سبب سفت شدن پوست صورت میشود.

ابریژن

این روش لایه برداری به صورت مکانیکی صورت می گیرد و به طور کلی کسانی که درگیر منافذ باز پوست هستند و یا جوشهای سر سیاه و سر سفید دارند، می‌توانند از روش لایه برداری میکرودرم آبریژن استفاده نمایند.

همینطور در این روش لکه های صورت کمرنگ شده و چین و چروکهای ظریف نیز از بین می‌روند. این روش با رضایت بیش از ۷۵ درصد از مشتریان همراه بوده و می‌تواند سطح پوست را تا حد زیادی شفاف و باطراوت نمایند.

2- لایه برداری پوست با دستگاه هیدرودرم

دستگاه هیدرودرم ابریژن به واسطه یک تکنولوژی بر پایه آب عملیات سم زدایی و آبرسانی مجدد به پوست را انجام داده و نوعی روش غیر تهاجمی محسوب می‌شود.

هیدرودرم ابریژن

بنابراین با هیدروردرم یا آبرسانی پوست می تواند چروک ها و ناهمواری هایی که عمق کمی دارند را از بین ببرد اما برای لایه برداری عمیق مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. این دستگاه سبب رفع خشکی پوست شده و به طور کلی جای زخم و قرمزی و التهاب روی پوست ایجاد نمی کند.

3- لایه برداری صورت با لیزر

یکی دیگر از روش های لایه برداری پوست لیزر درمانی است. لیزر درمانی از درمان های رایج در مطب ها بوده و به طور کلی سطح رضایت و تایید بالایی دارد.

در این روش برای درمان بیماری‌های پوستی از لیزر استفاده می‌شود به طور کلی لایه برداری با لیزر می تواند بیماری هایی اعم از اسکار های مختلف، لکه ها و کک و مک ها، لکه های قهوه ای و همینطور زخم های برجسته را بهبود دهد.

لایه برداری با لیزر

این کار توسط پزشک متخصص پوست و مو صورت گرفته و افراد عادی نمی توانند از دستگاه لیزر استفاده نمایند. به طور کلی لیزر درمانی به دو گروه تقسیم می شود:

لیزرهای لایه بردار co2

دسته اول لیزرهای لایه بردار co2 هستند که می‌توانند یک ناحیه از پوست را به صورت سراسری لایه برداری نمایند.

لیزرهای فراکشنال

دسته دوم لیزرهای فراکشنال بوده که به نسبت نوع اول عوارض کمتری دارند، اما به صورت مرحله‌ای عمل می کنند. یعنی در مرحله اول مقداری از سطح مورد درمان لیزر می‌شود و پوست قسمت مورد نظر ترمیم می گردد و سپس قسمتهای دیگر از پوست لیزر خواهد شد.

این روش لایه برداری برای از بین بردن لکه های پوستی و بهبود چین و چروک صورت بهترین گزینه محسوب می‌شود.

4- لایه برداری پوست با میکرونیدلینگ

لایه برداری پوست با میکرونیدلینگ به واسطه یک ابزار که بسیار مشابه به مداد است، شکل می‌گیرد و دارای غلطک خاصی بوده و همینطور سوزنهای ظریفی به آن متصل است.

میکرونیدلینگ

این دستگاه روی پوست غلتانده شده و سوزن ها به پوست وارد می‌شوند و همینطور زخم‌هایی ریز روی پوست دیده می شود، که در واقع کانال های روی پوست ایجاد خواهد کرد این زخم ها کنترل شده هستند و سبب ساخت کلاژن جدید خواهند شد. این روش پیشرفته بوده و برای ازبین بردن مشکلات عمیق پوستی مورد استفاده قرار می گیرند.

5 – لایه برداری پوست با دستگاه فیس آپ ( فتوشاپ پوست )

لایه برداری پوست با دستگاه فیس آپ یکی از جدیدترین روش ها می باشد که این دستگاه برای از بین بردن لایه های مرده پوست ببرا یاز بین بردن لک صورت نیز بسیار موثر می باشد

 

چه زمانی لایه برداری صورت را باید انجام دهیم؟

سوالی که بسیاری از افراد می پرسند این است که بهترین زمان برای لایه برداری پوست چه زمانی است؟ دقت کنید که در لایه برداری نباید افراط صورت بگیرد چون در این صورت یک سری لکه های قرمز روی پوست متورم باقی می‌ماند. زمان درست برای لایه برداری بر اساس نوع پوست در نظر گرفته می شود.

چه زمانی لایه برداری صورت را باید انجام دهیم؟

پاییز و زمستان بهترین زمان برای انجام پیلینگ پوست است. دقت کنید که در این دوره اشعه خورشید از نفوذ کمتری برخوردار بوده و عملیات بازسازی سلولهای پوستی سریع‌تر انجام می‌شود. البته که در فصل پاییز نیاز به مراقبت پوستی بیشتری خواهد بود و به طور کلی برای جوانی و طراوت پوست بهتر است که عملیات پیلینگ پوست را بین ۳ الی ۶ ماه یکبار انجام دهید. وقتی لایه برداری پوست به صورت منظم صورت بگیرد تعداد سلول های جدید افزایش پیدا کرده و پوست شادابی خود را به دست می‌آورد.

 برای انجام لایه برداری پوست به کجا باید مراجعه کرد؟

لایه برداری پوست اگر با دستگاه های مکانیکی و یا لیزر صورت بگیرد قطعاً می بایست توسط متخصص و پزشک و در مطب انجام شود. در صورتی که لایه برداری به صورت سطحی و با استفاده از کرم های بهداشتی و اسکراب های طبیعی باشد، در آرایشگاه و توسط افراد معتبر انجام پذیر است. اما به طور کلی این روش باید توسط یک شخص متخصص انجام شود.

فواید لایه برداری پوست صورت

لایه برداری پوست صورت سبب از بین رفتن سلولهای مرده پوست شده و همینطور جوشهای سر سیاه و سر سفید را از بین می‌برد.

فواید لایه برداری پوست

کسانی که روی پوست صورت خود لکه های سیاه پوستی دارند می توانند از این روش استفاده کنند و از سوی دیگر لایه برداری صورت سبب بهبود وضعیت ظاهری پوست شده و پوست را شاداب می کند. پیلینگ پوست صورت سبب گردش خون صورت شده و صورت را جوان تر خواهد کرد.

عوارض لایه برداری پوست

اگر لایه برداری به درستی انجام نشود سبب متورم شدن و قرمز شدن پوست صورت شده و به طور کلی استفاده مداوم و افراطی از مواد شیمیایی باعث سرمازدگی پوست می شود از سوی دیگر بسیاری از افراد معتقد هستند که محصولات لایه برداری پوست صورت قیمت بالایی دارند.

دقت کنید که لایه برداری باید با دقت زیادی صورت بگیرد تا مشکلات پوستی را پیچیده‌تر نکند. اما اگر این عمل به درستی انجام شود هیچ مشکلی برای پوست ایجاد نخواهد کرد.

لایه برداری برای انواع پوست

ما در این بخش به لایه برداری انواع پوست اشاره کرده ایم:

لایه برداری پوست حساس

اگر پوست حساسی دارید، پیشنهاد ما به شما این است که از یک لیف نرم و گرم و مرطوب برای لایه برداری استفاده کنید.

لایه برداری پوست حساس

همینطور می توانید یک سری ماسک های ملایم که درصد کمی از مواد فعال دارند را برای پوست خود تست کرده و دو بار در هفته استفاده کنید. معمولاً لایه بردارهای قوی برای پوست های حساس مناسب نیستند و سبب سوختن و یا متورم شدن پوست می شوند.

لایه برداری پوست چرب

افرادی که پوست چرب دارند معمولاً مقاومت و تحمل بیشتری نسبت به ابزارهای لایه برداری خواهند داشت. به این ترتیب می‌توانند تا پنج بار هم از لایه بردارها در هفته استفاده نمایند.

همینطور اگر از دستگاه های پاکسازی صورت استفاده می کنید می توانید در زمان صبح به لایه برداری صورت خود بپردازید. سرم و ماسک های لایه بردار معمولاً در زمان شب مناسب هستند.

لایه برداری پوست معمولی

در صورتی که پوست شما معمولی و مختلط است دست شما برای لایه‌برداری باز است و می‌توانید از روش‌های مختلفی استفاده کنید اما به طور کلی بهتر است لایه برداری نهایتاً سه بار در هفته صورت بگیرد.

لایه برداری پوست خشک

افرادی که پوست خشکی دارند برای لایه برداری بهتر است از روش های غیر شیمیایی و گیاهی استفاده نمایند.

آیا لایه برداری پوست مردان ممکن است؟

لایه برداری برای بانوان و آقایان امکانپذیر بوده و مشکلی در این راستا برای آقایان دیده نمی‌شود. اما نیاز است که نوع پوست آقایان تشخیص داده شده و بهترین روش لایه برداری انتخاب شود.

لایه برداری برای جای جوش

لایه برداری برای جای جوش بستگی به نوع جوش و همین‌طور میزان عمق جوش دارد. به طور کلی یکی از روش‌های لایه برداری، لایه برداری مکانیکی پوستی است که با استفاده از مواد ساینده صورت می‌گیرد به این ترتیب سلولهای مرده از بین می‌رود و تا حد زیادی به نفوذ داروهای پوستی کمک می کند.

لایه برداری برای جای جوش

لایه برداری های عمیق برای کسانی که دارای پوست خشن هستند مناسب بوده و سبب از بین بردن جوش میشود لایه برداری به روش میکرودرم آبریژن نیز برای از بین بردن جای جوش مناسب است و به طور کلی لایه برداری به واسطه لیزر بهترین روش برای از بین بردن جوش و جای جوش است و لکه های ناشی از جوش را بهبود می دهد.

هزینه لایه برداری

هزینه لایه برداری پوست صورت به نوع پوست، میزان مشکلات پوستی و همینطور روش لایه برداری بستگی دارد. معمولا لایه برداری با لیزر قیمت بالاتری دارد اما استفاده از اسکراب های پوستی و یا لایه برداری با مواد شیمیایی سطحی یا متوسط قیمت ارزان‌تری خواهد داشت.

خدمات لایه برداری پوست در کلینیک زیبایی گلدن رویال

خدمات لایه برداری پوست در کلینیک زیبایی گلدن رویال با بهترین و بروزترین دستگاه های لایه برداری توسط پزشک متخصص و تیم حرفه ای انجام می شود.

لیست سایر خدمات کلینیک زیبایی گلدن رویال که در کنار لایه برداری پوست انجام می شود : بوتاکس  ، جوانسازی پوست ، درمان عرق با بوتاکس ، هایفوتراپی صورت و مزوتراپی مو …. لطفا جهت مشاوره با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس حاصل فرمایید.

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها