انواع پوست و نحوه مراقبت از آن

بدون شک افراد مختلف دارای انواع پوست متفاوتی می باشند و برای مراقبت و شستشوی هر یک از انواع پوست باید از روش های متفاوتی استفاده کرد.

پیش از اینکه با انواع شستشو دهنده های پوست آشنایی لازم را به دست آورید باید در مورد انواع پوست دانش و اطلاعات خود را بیشتر کنید، به همین دلیل در ادامه در مورد هر یک از پوست های صورت اطلاعات بیشتری را ارائه می دهیم تا اطلاعات شما در این زمینه بیشتر شود.

آشنایی با انواع پوست

همانطوری که گفته شد هر فردی دارای نوع پوست متفاوتی می باشد و هر یک از پوست ها دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد. در ادامه همراه کلینیک زیبایی گلدن رویال باشید تا شما را با انواع پوست آشنا کنیم.

پوست چرب

برخی از افراد زمانی که به حمام می روند و صورت خود را شستشو می دهند، ولی بعد از حمام هم هنوز احساس می کنند صورت آنها به خوبی شسته نشده و زیاد تمیز نیست، باید بدانند که آنها دارای جنس پوست چرب می باشند.

این دسته از افراد به طور دائم پوست براق و روشنی دارند، به همین دلیل باید از شستشو دهنده هایی استفاده نمایند که قدرت شستشوی آنها بسیار زیاد است. پاکسازی پوست دوره ای از بهترین روشهای مراقبت از پوست چرب می باشد.

 

افرادی که دارای پوست چرب هستند، جوش های زیادی روی صورت خود می زنند و به همین دلیل باید صابون ها و شستشو دهنده های مخصوص و ویژه ای باید برای پوست خود خریداری کنند، تا پوست خود را به وسیله آنها تمیز کنند و یا برای رهایی از جوش های صورت از لیزر ج.ش استفاده کنند تا از شر جوش های فعال صورت خود رهایی یببند . معمولا افرادی که دارای پوست چرب می باشند همیشه مشکل درمان جوش های صورت خود را دارند . ما در این بخش توجه شما عزیزان را به فیلم درمان جوش صورت جلب می نماییم

 

 

به صورت خود دست نزنید !

بسیاری از افرادی که در بین شناخت انواع پوست دارای پوست چرب می باشند، بیش از حد روی پوستشان جوش می زنند، به همین دلیل این دسته از افراد زیادی به جوش های خود دست می زنند و سعی می کنند درون آنها را خالی کنند. ساده ترین روش برای کمک به جوانسازی پوست دست نزدن به پوست است.

آنها باید بدانند که این روش بسیار غلط می باشد و به هیچ عنوان نباید این کار را انجام دهند، چرا که وضعیت جوش های روی صورت آنها از این طریق بسیار بدتر می شود.

پوست چرب نیاز به محلول های شستشوی قوی دارد، تا بتواند جوش های روی صورت را درمان کند و آنها را تا حدودی از بین ببرد.

در انتخاب محصولات آرایشی و بهداشتی برای پوست چرب باید دقت بسیاری داشته باشید که یکی از بهترین نوع آن را انتخاب نمایید تا به پوست شما آسیب جدی وارد نشود و زیبایی و طراوت خود را داشته باشد.

انواع پوست خشک

پوست خشک

افرادی هستند که بعد از حمام احساس می کنند پوستشان خشک و پوسته پوسته شده است و این افراد باید بدانند که در بین انواع پوست پوست خشک و حساسی دارند و باید به حساسیت خود اهمیت زیادی بدهند.

این افراد باید بسیار مراقب پوست خود باشند زیرا پوست بسیار حساسی دارند. صابون ها و پاک کننده هایی که برای پوست های خشک و حساس مناسب هستند برای آن پوست بسیار مناسب هستند و می توانید از آنها استفاده کنید.

شوینده های مورد استفاده برای انواع پوست به طور ویژه برای متعادل کردن پوست و تسکین پوست خشک طراحی شده اند.

همچنین با استفاده از لیزر موهای زائد ، می توانید پوست صورت خود را برای همیشه از شر موهای زائد خلاص نمایید.

اهمیت نرم کننده برای پوست خشک :

بسیاری از افرادی که پوست خشک دارند بیشتر مستعد ابتلا به انواع مختلف پوست هستند، بنابراین باید به طور مرتب از آن مراقبت کنند تا نرم و لطیف بماند.

بهترین محصولاتی که این دسته از افراد می توانند استفاده کنند کرم های مرطوب کننده هستند زیرا می توانند پوست را نرم و لطیف کنند و با این روش می توان پوست های خشک را درمان کرد. بوتاکس در کاهش و از بین بردن چین و چروک نیز نتایج خوبی به همراه دارد.

کرم های مرطوب کننده پوست در انواع و مارک های مختلفی وجود دارند که می توانید آن ها را بخرید و به میزانی که دارید و می خواهید برای مرطوب کننده خود خرج کنید استفاده کنید.

انواع پوست معمولی

پوست معمولی

هنگام تشخیص انواع پوست بین انواع پوست، باید بدانید که اگر بعد از حمام احساس می‌کنید پوستتان تمیز است و سبومی باقی نمی‌ماند، اما بعد از گذشت چند روز همچنان احساس می‌کنید پوستتان چرب است، باید بدانید که پوست شما نرمال است

انتخاب پاک کننده ها شستشوی صورت برای این نوع پوست برای انواع پوست بسیار آسان است، زیرا این دسته از افراد می توانند از هر نوع پاک کننده ای استفاده کنند.

البته در حالی که ممکن است هر پاک کننده آرایشی را انتخاب کنند، بهتر است برای خرید یک پاک کننده صورت مناسب با یک متخصص پوست مشورت کنند.

انواع پوست مختلط

پوست مختلط

نوع دیگری از پوست که باید بیشتر با آن آشنا شوید، پوست هایی است که چربی زیادی دارند، اما در برخی از قسمت های پوست چربی وجود دارد و در برخی دیگر چربی زیادی وجود ندارد.

باید در مورد این نوع پوست بیشتر بدانید و بدانید که این نوع پوست مختلط است.

هنگام استفاده از پاک کننده پوست برای این نوع پوست، باید با دقت و حساسیت بیشتری خرید کنید، بنابراین اگر شما هم پوست چرب دارید و می خواهید بهترین شوینده را برای پوست خود انتخاب کنید، بهتر است از یک پزشک متخصص آن را خریداری کنید. در لوازم آرایشی و پوست یکی از بهترین ها را معرفی کنیم.

پوست مختلط و استفاده از محصولات طبیعی 

افرادی که انواع پوست مختلط دارند باید از محصولات طبیعی استفاده کنند، در صورت استفاده از محصولات شیمیایی ممکن است پوست آنها آسیب بیشتری ببیند و پوست آنها بسیار خشک شود.

محصولات دارای رایحه به هیچ وجه برای این دسته از افراد مناسب نیستند، بنابراین ارزش دارد که از محصولات بدون الکل برای تمیز و زیبا نگه داشتن پوست خود استفاده کنید.

عکس انواع پوست

پوست حساس

در بین انواع پوست، کسانی که پوست حساس دارند باید بدانند که پوست آنها پوست مختلط نیز نامیده می شود. این افراد نمی توانند از هیچ گونه لوازم آرایشی استفاده کنند زیرا پوست آنها همیشه کمی قرمز و قرمز است.

محصولات با ترکیبات شیمیایی بسیار قوی اصلا برای این دسته از افراد مناسب نیست و باعث التهاب پوست می شود.

پوست حساس در بین انواع پوست نیاز به مراقبت و توجه بیشتری دارد، بنابراین اگر شما هم جزو افرادی هستید که پوست بسیار حساسی دارید، باید در انتخاب مواد آرایشی و شوینده خود بسیار دقت کنید تا بهترین نوع را داشته باشید. پزشک می تواند شما را در این زمینه به خوبی راهنمایی کند.

مراقبت از پوست حساس :

افرادی که پوست حساس تری دارند باید از مواد طبیعی بیشتر، الکل و مواد شیمیایی کمتر استفاده کنند.

محصولات با عصاره آلوئه ورا بهترین لوازم آرایشی برای این دسته از افراد است. برای خرید لوازم آرایشی این نوع پوست باید با پزشک خود مشورت کنید تا یکی از بهترین آنها را معرفی کنید.

شناخت انواع پوست برای پاکسازی

ما در این مقاله بطور کامل درمورد انواع پوست و شناخت انواع پوست برای شما توضیح داده ایم تا زمانیکه برای پاکسازی به کلینیک زیبایی مراجعه کردید به اشتباه از مواد برای پوست های دیگر استفاده نشود. زیرا شناختنوع پوست یکی از مهمترین مسائل برای افرادی که قصد پاکسازی دارند می باشد.

 نتیجه گیری در مورد انواع پوست

همانطور که در بالا توضیح داده شد، شما انواع پوست را به خوبی می شناسید و به خوبی می دانید که اکنون چه نوع پوستی دارید.

اگر در مرکز هر نوع پوستی قرار دارید، باید به زیبایی و لطافت پوست خود توجه زیادی داشته باشید زیرا پوست صورت یکی از مهم ترین و اساسی ترین قسمت های بدن شما است که نقش زیادی در زیبایی شما ایفا می کند.

برخی از افراد با پوست خود مهربان نیستند و به همین دلیل ممکن است آسیب های شدید پوستی به آنها وارد شود، باید نوع پوست خود را به خوبی تشخیص دهند و سعی کنند به روش های مختلف آن را زیبا کنند.

چندین محصول مراقبت از پوست در خانه وجود دارد که می توانید از آنها برای مراقبت از پوست خود استفاده کنید.

همچنین در کلینیک ها، از آنجایی که پزشک می تواند نوع پوست شما را به خوبی تشخیص دهد، می تواند از بهترین روش ها برای زیبا و صاف نگه داشتن پوست شما استفاده کند.

بنابراین یکی از مهم ترین نکاتی که در زیبایی چهره شما نقش دارد، تعیین نوع پوست است و اینکه چه محصولاتی را برای آرایش و پاکسازی انتخاب می کنید نیز بسیار مهم است.

خدمات انواع پاکسازی برای انواع پوست در گلدن رویال

خدمات پاکسازی پوست صورت برای انواع پوست در کلینیک گلدن رویال توسط پزشکت متخصص و تیم مجرب انجام می شود.

کلینیک زیبایی گلدن رویال ، با همکاری چند تن از پزشکان مجرب عرصه پوست و مو افتخار دارد با بهترین امکانات آسایشی ، تجهیزات به روز پزشکی دنیا در خدمت شما عزیزان باشد. برخی خدمات این مرکز شامل لیزر موهای زائد آقایان ، لیزر بیکینی ، پاکسازی پوست ، بوتاکس دیسپورت  و … می باشد. برای ویزیت و مشاوره رایگان با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس بگیرید.

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها