بهترین سن بوتاکس چند سالگی است؟

قبل از اینکه بخواهیم به بهترین سن بوتاکس اشاره داشته باشیم، بد نیست راجع به خود تزریق بوتاکس و ضرورت انجام آن در سنین بالاتر تا حدودی اشاره کنیم. Botax در حقیقت ماده ای است تزریقی که وارد عضلات پوست شده و به این ترتیب چین و چروک های پوست صورت از بین می روند. این ماده نوعی سم است که باکتری به نام کلستریدیوم تولید می کند.

این سم عضلات را فلج کرده و به این ترتیب چین و چروک ها از بین می روند. با بالا رفتن سن، مشکل پیدایش چین و چروک بر روی پوست هم اضافه می شود و بهترین راه برای خلاصی از آنها تزریق این ماده ی سمی است. البته برخی افراد هستند که در سنین قبل از میانسالی برای پیشگیری، تزریق بوتاکس را انجام می دهند.

همچنین بخوانید: خدمات حرفه ای تزریق بوتاکس در کلینیک زیبایی گلدن رویال

بهترین زمان تزریق بوتاکس در چه سنی است؟

بهترین سن بوتاکس، در هر فردی می تواند متفاوت باشد. شروع پیر شدن پوست و اقدام به جوانسازی آن، در زن و مرد با یکدیگر می تواند متفاوت باشد. سن پیر شدن پوست و شروع ایجاد چین و چروک در برخی افراد می تواند نسبت به بقیه زودتر شروع شود.

البته نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر در سال های جوانی بیشتر به پوست صورت خود اهمیت داده باشید، در سنین میانسالی پوست شما با مشکلات کمتری روبرو خواهد شد و سن پیری پوست شما به تعویق خواهد افتاد.

سن تزریق بوتاکس باید از بالای 18 سال شروع شود. اما اکثرا، مساله جوانسازی و تزریق در سنین بالای 30 سال مطرح می شود. به عبارت دیگر در سنین زیر 18 تا 20 سالگی نباید به فکر تزریق بیفتید. در عوض می توانید از دهه سوم زندگی خود کم کم به فکر برطرف کردن چین و چروک های ریز و کم عمق صورت خود باشید.

بهترین سن تزریق بوتاکس چه سنی است؟

سن تزریق بوتاکس چه اهمیتی دارد؟

شما باید در انتخاب سن مناسب برای تزریق دقت لازم را به خرج دهید. بهترین سن بوتاکس، بعد از سی سالگی خواهد بود. اما چرا این مساله اهمیت بالایی دارد؟

کلاژن سازی یکی از مهمترین فرایندهای پوستی در بدن همه انسانهاست. هر چه سن بالاتر برود، کلاژن سازی در پوست کمتر می شود. به همین دلیل است که در سنین بالا پوست، چروکیده شده و شل می شود و شادابی خود را از دست می دهد.

به همین دلیل بهتر است تا زمانی که پوست حالت طبیعی خود را حفظ کرده و در حقیقت کلاژن سازی صورت می گیرد، اقدام به جوانسازی نکنید.

جوانی و نوجوانی، سنینی هستند که پوست به حالت طبیعی شاداب و سرحال است. اما اگر طی اتفاق و یا بیماری پوست کسی در این سنین دچار مشکلاتی شود، با توجه به توصیه پزشک می توانید اقدامات درمانی داشته باشید.

وقتی تزریق بوتاکس در سنین پایین اتفاق بیفتد، پوست حالت طبیعی خود را از دست میدهد و حتی می تواند عوارضی هم به دنبال داشته باشد.

عوارض تزریق بوتاکس در زیر 20 سال

اگر در سنین زیر بیست سال قصد انجام تزریق را داشته باشید، توصیه ما این است که این کار را انجام ندهید. در سنین پایین تزریق می تواند سبب تحت تاثیر قرار گرفتن عضلات صورت شود.

عضلات به نوعی فلج مصنوعی می شوند و به این ترتیب حرکت زیادی انجام نمی دهند. همین عدم حرکت باعث ضعف شده و به تدریج حجم عضلات کم شده و صورت کوچکتر و لاغرتر می شود. همین امر باعث می شود صورت پیرتر به نظر بیاید.

وجود کلاژن و تحرک بالا در سنین کمتر از بیست سال، خود به خود سبب شادابی پوست می گردد و دیگر نیازی به تزریق مواد اضافه وجود نخواهد داشت.

تزریق بوتاکس دردهه 30 سالگی

تزریق بوتاکس در دهه 30 سالگی

قبلا هم اشاره داشتیم که در دهه 30 می توانید به طور جدی به جوانسازی پوست خود فکر کنید. بهترین سن بوتاکس معمولا از دهه سوم زندگی افراد شروع می شود. البته این مساله به این معنا نیست که در سن 30 سالگی به بعد صورت همه افراد دچار چین و چروک می شود.

بلکه در این سن می توانید با تزریق بوتاکس از پیر شدن جلوگیری می کنید. اگر هم جزو آن دسته از افرادی هستید که در معرض نور آفتاب هستید و یا سیگار می کشید و به طور ارثی زود دچار چین و چروک پوستی می شوید، توصیه ما این است که حتما در شروع دهه سوم زندگی خود با این روش اقدام به پیشگیری کنید.

اگر فقط اخم و خنده در صورت شما خط و خطوط به جا می گذارد، بهتر است هر چه سریعتر اقدام به رفع آنها نمایید. در سنین بالاتر خطوط اخم و خنده معمولا عمیق تر می شوند و برطرف کردن آنها زمانبرتر خواهد بود.

نتایج بوتاکس در دهه 40 سالگی

در دهه چهارم زندگی یعنی از شروع 40 سالگی، چین و چروک های صورت عمق بیشتری پیدا میکند. علاوه بر این میزان چین و چروک ها هم بیشتر شده و ممکن است در نواحی سر و گردن هم این چروک ها پدیدار شوند.

اگر شما در سن 40 سالگی به بعد اقدام به تزریق بوتاکس کنید به طور حتم نتایج درخشانی از آن خواهید دید. این عملیات مثل یک معجزه می تواند چین و چروک های شما را ناپدید کرده و پوست شما را صاف و یکدست نماید.

تزریق بوتاکس در سن بالای 40 سال

آیا بوتاکس برای افراد بالای 40 سال خطرناک است؟

بهترین سن بوتاکس، یعنی دامنه حداقل و حداکثر سن برای انجام این تزریق! حداقل سن را که قبلا گفتیم بیشتر از 18 سال باید باشد.

اما در مورد حداکثر سن برای تزریق، معمولا محدودیتی قادل نمی شویم. به عبارتی با بالارفتن سن، نتیجه این تزریق بهتر هم خواهد بود.

شما اگر در محدوده سنی 60 تا 70 سال هم هستید، می توانید به راحتی از بوتاکس استفاده کنید و از نتایج آن لذت ببرید.

البته لازم به ذکر است که وجود برخی موارد می تواند مانع از تزریق شود اما این موارد به سن ربطی ندارد. این موارد معمولا به شرایط جسمی و وجود یا عدم وجود برخی بیماری ها در فرد بستگی دارد.

بهترین زمان برای تزریق بوتاکس چه فصلی است؟

شاید برای شما جالب باشد، اگر بدانید که برای تزریق ماده بوتاکس، فصلی که در آن به سر می برید هم اهمیت دارد. تزریق این ماده در فصل تابستان می تواند عوارض داشته باشد. دلیل آن هم دمای بالای هواست.

اگر شما در این فصل می خواهید این کار را انجام دهید بهتر است نقاهت طولانی تری داشته باشید. در معرض نور آفتاب قرار نگیرید، سفر و فعالیت های بدنی خود را کم کنید و حتما از کلاه و عینک آفتابی استفاده کنید.

اگر در پاییز و بهار بوتاکس را تزریق کنید، نتایج خوبی می تواند به همراه داشته باشد. البته در بهار چون تعطیلات نوروز وجود دارد، زمان نقاهت بیشتری می توانید داشته باشید. فصل زمستان هم عوارض منفی در پی نخواهد داشت.

عوارض بوتاکس بعد از چند سال چیست؟

عوارض بوتاکس بعد از چند سال چیست؟

عوارض انجام این کار بستگی به مکانی دارد که شما در آنجا تزریق انجام می دهید. استفاده از مواد خوب و با کیفیت عامل اصلی و مهمی در نتیجه آن می تواند باشد. معمولا مواد خوب و باکیفیت و اصل را در کلینیک های به نام و معتبر می توانید پیدا کنید. همچنین وجود پزشکان حاذق و پرستاران با تجربه هم می تواند در عملکرد بالای این تزریق نقش مهمی داشته باشد.

اما اگر هیچکدام از این شرایط را در نظر نگیرید، به طور حت ممکن است عوارض تزریق بوتاکس بعد از چند سال گریبان شما را بگیرد. این عوارض می توانند شامل موارد زیر باشند:

  • .حساسیت و واکنش های الرژیک
  •  تهوع و سردرد و سرگیجه
  • خشکی پوست و خستگی مفرط
  •  در صورت استفاده از مواد بی کیفیت ممکن است در حالت صورت تغییراتی ایجاد شود.
  • در صورت استفاده بیشتر از حد مواد؛ ممکن است افتادگی پلک و ضعف عضلات صورت اتفاق بیفتد.
  • اگر تزریق مواد بی کیفیت در گردن باشد، می تواند منجر به ضعف عضلات گردن و اختلال در بلع صورت بگیرد.

نکته مهم بعدی که در رابطه با عوارض بوتاکس باید در نظر داشته باشید این است که برخی افراد به دلایل پزشکی به طور کلی نباید از این ماده استفاده کنند. مثلا خانم های شیرده و یا افرادی که دچار اختلالات عصبی‌اند. قبل از تزریق باید حتما با پزشک مجرب مشورت نمایید.

نکته مهم دیگر استفاده از بوتاکس تقلبی و بی کیفیت می باشد. اگر شما از مواد بی کیفیت و ارزان برای تزریق استفاده کنید، عوارض جبران ناپذیری برای شما به دنبال خواهد داشت.

خدمات تزریق بوتاکس در سنین مختلف

کلینیک گلدن رویال انواع خدمات زیبایی و جوانسازی پوست را به شما عزیزان به بهترین شکل ممکن ارائه می کند. شما می توانید جوانسازی، تزریق ژل، بوتاکس، لیزر، هایفوتراپی، مزوتراپی اصلاح فرم بینی و زاویه صورت و فک، پی آر پی و… را در این کلینیک مجهز و باکیفیت تجربه کنید.

این مرکز با تعدادی از باتجربه ترین و مجرب ترین پزشکان پوست و موی تهران همکاری داشته و توانسته با استفاده از به روزترین تجهیزات و وسایل پزشکی و متریال اورجینال و باکیفیت، رضایت صددرصدی مراجعین خود را به همراه داشته باشد.

شما عزیزان می توانید با سرویس های رفت و برگشت این مجموعه در زیباترین و مجلل ترین کلینیک تهران در سریعترین زمان ممکن به آنچه که انتظارش را داشتید برسید.

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها