هایفوتراپی واژینال راهی برای جوانسازی واژن

هایفو واژینال یکی از روش های بسیار جدید و مدرن پزشکی است که امروزه برای برطرف کردن شل شدگی و افتادگی واژن استفاده می شود.

این روش غیر جراحی به ترمیم پوست و بافت واژن کمک می کند. همانطور که می دانید روش های جراحی جزو رایج ترین روش ها برای برطرف کردن مشکلات واژن هستند.

اما چرا هایفوتراپی واژینال؟ در این بخش به طور کامل در خصوص هایفوتراپی واژینال و هر آنچه که باید در مورد آن بدانید، اطلاعات مفیدی در اختیارتان قرار می دهیم.

دلایل افتادگی و شل شدن واژن

واژن به دلایل مختلفی بافت سفت خود و همچنین حالت ارتجاعی اش را از دست می دهد. این موضوع باعث شل شدگی و افتادگی واژن می شود. به طور کلی زمانی که دیواره باریکی که مقعد را از واژن جدا می کند، ضعیف شود واژن حالت طبیعی و ارتجاعی خودش را از دست می دهد. دلایل مختلفی برای این اتفاق وجود دارد که در ادامه آنها را عنوان می کنیم.

یبوست های مزمن

کسانی که دائما یبوست دارند و برای اجابت مزاج زورهای خیلی شدیدی می زنند، ممکن است به افتادگی و شل شدگی واژن مبتلا شوند.

اضافه وزن و چاقی

کسانی که وزن بسیار بالایی دارند، به این مشکل دچار می شوند.

بارداری و زایمان

بارداری فشار بسیار زیادی به واژن خانم ها وارد می کند. گاهی به دلیل وزن سنگین جنین، افتادگی و شل شدگی واژن به وجود می آید. همچنین زایمان سزارین و طبیعی هر دو باعث شل شدگی واژن می شوند، خصوصا زایمان طبیعی.

افزایش سن

با افزایش سن عضلات و بافت های بدن حالت ارتجاعی خودشان را از دست می دهند و افتادگی و شل شدن واژن اتفاق می افتد.

بلند کردن مکرر اجسام سنگین

کسانی که دائما اجسام سنگین را بلند می کنند، به این مشکل دچار می شوند.

روش های ترمیم و بازسازی واژن چیست؟

برای درمان مشکل افتادگی و شل شدگی واژن روش های متعددی در پزشکی وجود دارد. یکی از این روش ها، جراحی است که دوره نقاهت طولانی، درد زیاد، هزینه بالا و به طور کلی دردسرهای زیادی دارد.

روش درمان شل بودن واژن

اما هایفو واژینال یکی از جدیدترین روش های درمان افتادگی و شل شدگی واژن است که در مقایسه با روش جراحی، غیر تهاجمی است، درد ندارد و دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد.

هایفو واژینال چیست ؟

هایفوتراپی واژن چیست؟ همانطور که هایفوتراپی برای سایر قسمت های بدن باعث سفت شدن پوست ، لیفت صورت ، جوانسازی پوست و زیباسازی آن می شود، برای واژینال هم اینگونه عمل می کند. در هایفو واژینال، امواجی که از دستگاه هایفو ساطع می شوند؛ به سفت شدن و زیبا شدن پوست کمک می کنند.

دستگاه هایفو یک هندپیسی مخصوص برای بانوان دارد. زمانی که این هندپیسی را داخل واژن قرار می دهند، امواج اولتراسوند از آن ساطع می شود. این امواج پوست واژن را وادار به تولید کلاژن می کنند. به همین علت بافت و پوست داخل واژن سفت و جمع می شود. در واقع با این کار شل شدگی واژن از بین می رود و پوست حالت سفت و ارتجاعی پیدا می کند.

هایفوتراپی واژینال چیست؟

نحوه عملکرد هندپیس هایفو به این گونه است که اگر تکه ای گوشت را روی آن بگذاریم، پس از ساطع شدن امواج دستگاه، این گوشت بلافاصله سفت و جمع می شود. در واقع این نحوه عملکرد باعث تنگی و سفت شدن پوست واژینال می شود. با کمک هایفو واژینال، زیبایی و جوانی در ناحیه واژن اتفاق می افتد و به دنبال تحریک کلاژن سازی در این ناحیه، پوست حالت ارتجاعی خودش را به دست می آورد.

نحوه انجام هایفو واژینال

دستگاه هایفو دارای انرژی حرارتی است. در واقع در هایفوتراپی، هیچ تزریقی انجام نمی شود و درمان از طریق امواج دستگاه هایفو صورت می گیرد. در هایفو واژینال که بدون بیهوشی و سوزن های پزشکی انجام می شود، یک شی استوانه ای مانند (هندپیسی) را داخل واژن قرار می دهند.

نحوه انجام هایفوتراپی واژینال

هندپیسی داخل واژن حرارت و امواج را تولید می کند و از این طریق جوانسازی و زیباسازی واژن اتفاق می افتد. قبل از شروع هایفو واژینال، از یک ژل مخصوص برای داخل واژن استفاده می شود تا درد موضعی احساس نشود و مراجعه کننده احساس راحتی داشته باشد.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای هایفو واژینال هستند؟

کاندیدای مناسب برای انجام هایفو واژینال خانم هایی هستند که مشکلات و بیماری های خاصی نداشته باشند. به طور کلی این روش درمانی برای همه خانم ها با هر سن و سالی انجام می شود؛ به جز کسانی که شرایط زیر را دارند:

 • خانم های باردار
 • کسانی که بیماری صرع یا دیابت دارند.
 • کسانی که زخم، زگیل یا تبخال در ناحیه تناسلی دارند.
 • کسانی که پروتز یا جسم فلزی در قلبشان دارند.

هایفو واژینال برای این افراد توصیه نمی شود. به غیر از این گروه تمامی خانم ها می توانند از این روش غیر تهاجمی و درمان برای برطرف کردن شل شدگی و افتادگی واژن استفاده کنند.

پیشنهاد مطالعه: تاثیر واکسن گارداسیل در درمان زگیل تناسلی

مزایای استفاده از هایفو واژینال

شما با انجام هایفو واژینال از مزایای زیادی برخوردار می شوید. موارد زیر همگی مزایای استفاده از هایفو واژینال برای برطرف کردن مشکل شل شدگی و افتادگی واژن هستند.

فواید هایفوتراپی واژن

 • کمک به درمان بی اختیاری ادرار در بانوان
 • کمک به بهبود عفونت های واژینال و جلوگیری از ابتلا به عفونت های مکرر
 • درمان شل شدگی واژن
 • کمک به سفت شدن پوست واژن و بازگشت حالت ارتجاعی به واژن
 • زیباسازی و جوانسازی واژن
 • کمک به لیفت شدن و تنگ شدن دهانه واژن
 • جلوگیری از افتادگی واژن
 • برطرف کننده شایع ترین مشکلات واژن مانند خارش، سوزش، التهاب و…
 • غیر تهاجمی بود هایفو واژینال
 • بدون درد و خونریزی
 • سریع ترین روش درمانی بدون نیاز به بستری و دوره نقاهت
 • بدون هیچ عارضه جانبی

معایب استفاده از هایفوتراپی واژینال

به طور کلی هایفو واژینال هیچ عارضه جانبی ندارد. کسانی که تحت درمان با این روش قرار می گیرند، احساس راحتی دارند و بعد از آن با هیچ عارضه جانبی روبرو نشده اند. اما در موارد بسیار نادری ممکن است کمی درد و سوزش پس از درمان در ناحیه تحت درمان ایجاد شود که آن هم بعد از چند ساعت برطرف می شود.

تعداد جلسات هایفوتراپی واژینال

تعداد جلسات مورد نیاز برای هایفو واژینال، به عوامل متعددی بستگی دارد. به طور کلی میزان آسیبی که به بافت های واژن وارد شده است، تعیین کننده تعداد جلسات لازم برای هایفو واژینال است. اما به طور کلی طی 1 تا 3 جلسه درمان صورت می گیرد. هر جلسه درمانی فقط 20 الی 30 دقیقه طول می کشد.

دستگاه هایفو واژینال

به طور کلی هایفو واژینال با چند دستگاه مختلف انجام می شود. هر کدام از این دستگاه ها برای افراد با شرایط جسمی مختلف مناسب هستند.

دستگاه هایفوتراپی دلتا

این دستگاه امواج اولتراسوند را به عمق پوست می رساند و مقاومت بافت واژن را افزایش می دهد.

دستگاه هایفو 3 بعدی

نسل جدیدی از دستگاه های هایفو است که دارای 11 عملکرد مختلف به صورت همزمان می باشد.

دستگاه هایفو 7 بعدی

تحریک کلاژن سازی را به شدت در پوست افزایش می دهد.

دستگاه هایفوتراپی واژینال

دستگاه دابلو

دستگاه هایفو دابلو، شل شدگی را از بین می برد و به لیفت پوست کمک زیادی می کند.

دستگاه اولترا

پیشرفته ترین دستگاه هایفو است که تنظیمات و منوی آن با دلتا یکی است.

مراقبت های قبل و بعد از هایفو واژینال

به طور کلی هایفو واژینال دو الی سه روز بعد از اتمام دوره قاعدگی انجام می شود. قبل از انجام هایفوتراپی واژینال، شما باید توسط پزشک زنان معاینه شوید تا یک سری مشکلات روتین مانند عفونت و ترشحات غیر طبیعی واژن بررسی شود. همچنین قبل از هایفو واژینال حتما باید تست پاپ اسمیر بدهید.

همچنین بخوانید : از تفاوت هایفوتراپی و آر اف فرکشنال چه می دانید؟

پس از درمان با هایفوتراپی شما به مدت 3 الی 5 روز نباید هیچ گونه رابطه جنسی داشته باشید. همچنین به توصیه پزشک باید از آنتی بیوتیک استفاده کنید. از انجام فعالیت های سنگین، ورزش های سنگین و همچنین بلند کردن اجسام سنگین تا یک هفته بعد از درمان با هایفوتراپی خودداری کنید.

دلیل اینکه هایفوتراپی واژینال از عمل جراحی بهتر است چه می باشد؟

همانطور که می دانید عمل جراحی واژن یک عمل تهاجمی و با دوره نقاهت طولانی است. در این روش بیمار درد و خونریزی زیادی را تجربه می کند و به طبع هزینه آن هم بالاتر است. همچنین پس از انجام عمل جراحی، دوره نقاهت و ریکاوری بسیار طولانی است و در صورتی که خانم شاغل باشد، تا چند روز باید مرخصی بگیرد. زیرا پس از عمل نیاز به استراحت مطلق است.

اما هایفو واژینال اینگونه نیست. در این روش درمانی که کاملا غیر تهاجمی است، هیچ درد و خونریزی وجود ندارد. این روش دارای ماندگاری طولانی مدت است و بدون سپری کردن دوره نقاهت، درمان انجام می شود.

شما می توانید بلافاصله پس از درمان با هایفو به محل کار خود بروید و به فعالیت های روزانه تان ادامه دهید. همچنین این روش درمانی در کمتر از 30 دقیقه انجام می شود؛ بدون بیهوشی یا بی حسی موضعی. به همین علت بیمار در این روش درمانی، احساس راحتی دارد.

hifu vagn better than operation min

هایفو واژینال شما را به زحمت نمی اندازد و شما می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن نتیجه آن را ببینید. به خاطر داشته باشید شما 3 الی 5 روز پس از هایفوتراپی واژینال مجاز به رابطه جنسی می باشید. اما پس از عمل جراحی این مدت بسیار طولانی تر خواهد بود.

انجام خدمات هایفوتراپی در کلینیک زیبایی گلدن وریال

خدمات هایفو واژینال و هایفو صورت در کلینیک زیبایی گلدن رویال با دستگاه هایفو 7 بعدی که یکی از جدیدترین و بهترین دستگاه ها می باشد توسط پزشک متخصص انجام می شود.

لیست سایر خدمات کلینیک زیبایی گلدن رویال که در کنار هایفوتراپی واژینال انجام می شود : لیزر موهای زائد ، لیزر بیکینی ، بوتاکس ، پاکسازی پوست ، بوتاکس میگرن ، هایفوتراپی دور چشم و …. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با شماره های ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۳ – ۰۲۱۲۶۱۲۲۰۸۲ تماس حاصل فرمایید.

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها