سفید کردن واژن

برای بانوانی که از تیرگی ناحیه ی تناسلی خود رنج می برند و باعث آزار و اذیت شدن آن ها شده است، بهترین روش درمانی وایتنینگ واژن می باشد. سفید کردن واژن یا وایتنینگ واژینال، به یک روش درمانی گفته می شود که موجب تغییر رنگ در قسمت واژن و معکوس کردن علائم تغییر رنگ پوستی می شود. این امر منجر به جوانسازی واژن شده و پوست ظاهری جوان تر و روشن تر پیدا می کند.

خدمات لیزر وایتنینگ واژن در کلینیک زیبایی گلدن رویال، زیر نظر پزشک متخصص انجام می شود.در کلینیک گلدن رویال از جدیدترین و به روزترین ددستگاه لیزر whitening واژینال استفاده می شود.

خدمات سفیدکردن واژن در کلینیک گلدن رویال

سفید کردن واژن چیست؟

وایتنینگ واژینال به سفید کردن واژن و رفع تیرگی ناحیه ی بیرونی واژن گفته می شود. از آن جایی که یکی از حساس ترین بخش های بدن زنان، واژن می باشد، ممکن است به مرور زمان و به دلیل برخی عوامل این قسمت نسبت به سایر اعضای بدن تیره تر شود.

همین موضوع موجب می شود که بانوان اقدام به سفید کردن و یا روشن سازی واژن خود نمایند. وایتنینگ واژینال موجب روشن شدن رنگ پوست واژن می شود، البته تا جایی که نزدیک به رنگ پوست سایر قسمت های بدن شود.

البته در همین راستا ذکر این موضوع از قاعده مستثنی نمی باشد که نباید بانوانی که دارای تیپ پوستی سبزه ای هستند، در زمان وایتنینگ واژن انتظار واژن بلوری و سفید را داشته باشند.

در افرادی که دارای پوست سبزه و تیره هستند، سفید کردن واژن موجب می شود که رنگ واژن آن ها از قهوه ای، سیاه و یا بنفش تغییر پیدا کرده و به رنگ پوست دیگر نواحی بدن آن ها برگردد.

وایتینگ واژینال

سفید کردن واژن با لیزر چگونه است؟

امروزه از لیزر واژینال برای روشن کردن ناحیه ی تناسلی در اکثر کشورها استفاده می شود. وایتنینگ واژن با لیزر یکی از بهترین و تاثیرگذارترین روش های درمان برای تیرگی ناحیه ی تناسلی می باشد. این روش علاوه بر کاهش تیرگی، موجب نرم تر شدن واژن هم می شود، این روش عوارض بسیار کمی دارد.

در این روش از وایتنینگ واژن، ابتدا ناحیه ی مورد نظر آغشته به بی حسی موضعی می شود. این امر موجب می شود تا مراجعه کننده هیچ گونه دردی را در زمان لیزر احساس نکند. سپس با استفاده از پالس های دستگاه لیزر، سلولی های پوستی تیره از بین می روند.

اشعه های لیزر موجب تحریک رشد سلول های جدید می شود. وایتنینگ یا روشن کردن واژن با لیزر از اثربخشی فوق العاده بالایی برخوردار است. به این صورت که نتیجه و تاثیر آن را نسبت به سایر روش ها خیلی سریع می توان مشاهده کرد.

با توجه به نوع و میزان تیرگی ناحیه ی تناسلی، تعداد جلسه های درمان و مدت زمان هر جلسه در افراد مختلف، متفاوت می باشد. ولی به صورت کلی می توان گفت حداکثر زمانی که برای هر جلسه سفید سازی واژن با لیزر نیاز است، تقریبا نیم ساعت می باشد.

پروسه ی درمانی این روش جوانسازی و روشن سازی واژن در مقایسه با دیگر روش ها خیلی کوتاه تر است. سفید کردن پوست واژن با لیزر نوعی فرایند لایه برداری هم به حساب می آید. در یک تا سه جلسه ی درمانی با فاصله ی 30 روز در میان، تیرگی ناخواسته ی پوست واژن از بین می رود.

علت تیرگی واژن چیست؟

تیرگی واژن به خصوص در لب های مینور و ماژور به عوامل متعدد و زیادی بستگی دارد. علت اصلی تیرگی واژن در ایجاد رنگدانه ی بیش از حد در پوست این ناحیه می باشد. به این صورت که پوست ناحیه ی تناسلی بیشترین تراکم ملانوسیت ها را شامل می شود.

علت تیرگی واژن

از دیگر دلایل تاثیر گذار در تیرگی واژن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

⦁ تراشیدن ناحیه ی تناسلی با استفاده ژیلت و تیغ
⦁ بارداری
⦁ خشک کردن لباس زیر در فضای مرطوب حمام
⦁ تولید بیش از حد ملاتونین
⦁ استفاده از لباس زیرهای خیلی تنگ
⦁ کم کاری و یا پرکاری تیروئید
⦁ کمبود ویتامین
⦁ سندرم تخمدان پلی کیستیک
⦁ مسائل ارثی و ژنتیکی
⦁ عدم تعادل هورمونی
⦁ عدم رعایت نکات بهداشتی
⦁ امکان تهویه نداشتن ناحیه ی تناسلی
⦁ ساییده شدن واژن بر اثر پیاده روی کردن زیاد
⦁ داشتن بیماری هایی مانند سرطان معده، کوشینگ، آکرومگالی
⦁ داشتن رابطه ی جنسی زیاد
⦁ مرطوب ماندن واژن
⦁ عفونت های پوستی و قارچی
⦁ اختلالات پوستی
⦁ استفاده از تیغ های مصرف شده

چه کسانی می توانند وایتنینگ (سفید سازی) واژن انجام دهند؟

کاندیدای مناسب برای وایتنینگ واژن، بانوانی هستند که اعتماد به نفس آن ها به دلیل تیرگی ناحیه ی تناسلیشان از بین رفته است. همین طور بانوانی که به دلیل تیرگی واژن خود از همسرشان خجالت می کشند و این امر موجب می شود تا میل جنسی آن ها برای مقاربت جنسی کاهش پیدا کرده و از رابطه ی جنسی خود لذت کافی نبرند.

بهتر است این روش برای افراد زیر 18 سال صورت نگیرد.

افرادی که از لحاظ ژنتیکی دارای تیپ پوستی تیره رنگی هستند. البته کاندیدای وایتنینگ (سفید سازی) واژن بایستی از نتیجه ی آن انتظارات معقولانه ای داشته باشند.

استفاده ی طولانی مدت از ژیلت های چند بار مصرف موجب تیرگی ناحیه ی واژن شده و تمامی افرادی که دچار تیرگی های پراکنده می شوند، می توانند از روش سفید کردن واژن استفاده نمایند.

بانوانی که در زمان بارداری به دلیل تغییرات هورمونی، ناحیه ی تناسلی آن ها تیره شده است، می توانند اقدام به روشن کردن واژن خود نمایند.

مزایای سفید سازی واژن با لیزر

مزایای سفید سازی واژن با لیزر اسکلپیون

وایتنینگ یا سفید سازی واژن با لیزر اسکلپیون دارای مزیت های زیادی می باشند. از جمله ی این مزایای می توان به غیر تهاجمی بودن آن اشاره کرد.

غیر تهاجمی بودن سفید سازی واژن با لیزر اسکلپیون موجب می شود تا این روش بدون درد خونریزی انجام شود. سفید کردن واژن با لیزر اسکلپیون نیازی به بستری نداشته و به صورت سرپایی انجام می شود.

به همین خاطر کاندیدای وایتنینگ واژن بعد از اتمام لیزر می تواند به امور روزمره ی خود بپردازد. مدت زمان وایتنینگ با لیزر اسکلپیون بسیار کم و کوتاه می باشد و از اثربخشی بسیار بالا و سریع تری نسبت به سایر روش ها برخوردار است. به این صورت که اثربخشی سریع آن را بعد از یک جلسه به وضوح می توان مشاهده کرد.

لیزر اسکلپیون علاوه بر تیرگی موجب جوانسازی و شادابی پوست ناحیه ی تناسلی هم می شود. سفید کردن ناحیه ی تناسلی با لیزر اسکلپیون از نتیجه ی دائمی برخوردار است. سفید کردن ناحیه ی تناسلی متدی بسیار تاثیر گذار است که نتیجه ی آن بلافاصله بعد از انجام آن قابل مشاهده می باشد.

انجام وایتنینگ واژن زمان زیادی را از مراجعه کننده نمی گیرد و به همین خاطر مراجعه کننده بدون صرف زمان زیاد و در مدت زمان خیلی کوتاه می تواند اقدام به روشن کردن ناحیه ی تناسلی خود نماید. هزینه ی وایتنینگ واژن با لیزر اسکلپیون نسبت به سایر روش های سفید سازی ارزان و مقرون به صرفه تر است.

اقدامات لازم قبل از وایتنینگ واژن

قبل از انجام وایتنینگ واژن، مراجعه کننده بایستی به وسیله ی پزشک متخصص برای ارزیابی بیماری های پوستی و عفونت ها معاینه شود.

در زمان مراجعه از پوشیدن لباس های تنگ خودداری به عمل آید، تا جایی که ممکن است مراجعه کننده لباس گشاد تن کند.

به مدت زمان سه روز قبل از وایتنینگ واژینال، نباید هیچ گونه اصلاحی در ناحیه ی تناسلی انجام شود. افرادی که به صورت همزمان با وایتنینگ واژینال، لیزر موهای زائد انجام می دهند، بایستی یک هفته زمان بین لیزر موهای زائد و لیزر وایتنینگ در نظر بگیرند.

مراقبت های پس از انجام وایتنینگ واژن

مراقبت های پس از انجام روشن سازی واژن

بعد از وایتنینگ یا سفید کردن واژن، برخی مراقبت هایی نیاز است که این مراقبت ها به شرح زیر هستند:

  • بعد از انجام وایتنینگ واژن، ناحیه ی تناسلی به مدت 24 ساعت خشک و تمیز نگه داشته شود.
  • دامن و یا لباس های گشاد بعد از سفید کردن واژن بهتر است پوشیده شود.
  • پرهیز از انجام ورزش های سنگین به مدت زمان حداقل دو هفته
  • بعد از شست و شو ناحیه ی مورد نظر با سشوار خشک شود.
  • استفاده ی به موقع و منظم از کرم ها و پماد هایی که پزشک تجویز می کند.
  •  پرهیز از انجام مقاربت جنسی تا چند روز بعد از وایتنینگ واژن ( البته بعد از رفع قرمزی و احساس راحتی، بیماران می توانند فعالیت جنسی خود را شروع کنند. )

آیا دختران باکره می توانند لیزر وایتنینگ انجام دهند؟

هیچ گونه محدودیتی برای انجام وایتنینگ واژن وجود ندارد، به این صورت که بانوان باکره هم می توانند به راحتی اقدام به استفاده از لیزر وایتنینگ کنند. چون پالس های اشعه ی لیزر واژینال در قسمت های بیرونی ناحیه ی تناسلی تابانده می شود و این اشعه ها نمی توانند به پرده ی بکارت نفوذ پیدا کنند. به همین خاطر لیزر وایتنینگ واژن نمی تواند هیچ صدمه ای به پرده ی بکارت وارد کند.

عوارض احتمالی وایتینینگ واژن

با در نظر گرفتن این موضوع که انجام تمامی خدمات درمانی می توانند عوارضی را با خود به همراه داشته باشند، عوارض احتمالی وایتینینگ واژن به شرح زیر است:
⦁ تورم
⦁ احساس خارش و یا سوزش
⦁ قرمزی
عوارض احتمالی سفید کردن واژن به اندازه ای ناچیز است که نمی تواند موجب شود تا کسانی که قصد استفاده از این روش را دارند، از نظر خود صرف نظر شوند.

هزینه سفید سازی واژن

هزینه سفید سازی واژن چقدر است؟

میزان هزینه ی انجام وایتنینگ بستگی به موارد گوناگونی دارد. به این صورت که هزینه ی سفید سازی واژن با توجه به برخی عوامل در افراد متفاوت می باشد.

از جمله عوامل تاثیر گذار در هزینه ی وایتنینگ می توان به شدت تیرگی، وسعت ناحیه ی مورد نظر، محل انجام این خدمات و دستگاه های مورد استفاده، به روز بودن دستگاه ها و تجهیزات مورد استفاده، روش انتخابی، تجربه و مهارت پزشک و تعداد جلسات مورد نظر و … اشاره کرد.

برای تعیین هزینه ی دقیق سفید سازی واژن بایستی کاندیدای وایتنینگ توسط پزشک معالج مورد معاینه قرار بگیرد.

بهترین دستگاه روشن سازی واژن کدام است؟

یکی از بهترین دستگاه های وایتنینگ دستگاه لیزر اسکلپیون می باشد. دستگاه لیزر اسکلپیون از تکنولوژی خاص و منحصر به فردی برخوردار است و به همین خاطر امکان تولید دو طول موج 810 و 940 نانومتر را دارد. این طول موج ها می تواند تاثیر بسیار زیادی را در سفید کردن واژن داشته باشند.

این دستگاه ها برای افرادی که دارای حساسیت های پوستی هستند بسیار مناسب است. چون این دستگاه را می توان بر روی حالت Smooth Pulse تنظیم کرد. در این صورت در طول دوره و تایم مربوط به درمان، فردی که دارای پوستی حساس می باشد، متوجه هیچ دردی نمی شود.

آیا سفید کردن واژن در خانه ممکن است؟

روش های خانگی بسیار زیادی برای سفید کردن واژن وجود دارند. ولی این روش ها نیاز به پروسه ی زمانی زیادی دارند. از همه مهم تر اثربخشی این روش ها در افراد مختلف به دلیل تیپ پوستی متفاوتی که دارند، متفاوت خواهد بود.

به این صورت که این درمان ها نیاز به زمان زیادی دارند و میزان اثربخشی آن در افراد متفاوت خواهد بود. حتی ممکن است برخی از افراد بعد از چند ماه استفاده از این روش ها هم به نتیجه ی دلخواه نرسند.

لیزر ناحیه ی تناسلی یکی از روش های مطمئن برای وایتنینگ واژن می باشد. استفاده از درمان های خانگی به شدت وقت گیر می باشد و نتیجه و اثربخشی آن هم مانند لیزر نخواهد بود.

سفید کردن واژن در خانه

وایتنینگ دیگر نقاط بدن

علاوه بر وایتنینگ واژن، از این دستگاه لیزر برای وایتنینگ دیگر نقاط بدن مانند، قوزک پا و زیر بغل نیز استفاده می شود. تیرگی و سیاهی در هر یک از این نقاط بسیار آزار دهنده می باشد. هم خانم ها و هم آقایان می توانند از وایتنینگ قوزک پا و رفع تیرگی زیر بغل استفاده کنند و نتایج شگفت انگیز آن را ببینند.

نتایج حاصل از وایتنینگ قوزک پا با دستگاه لیزر حیرت کننده است و بعد از 2 الی 3 جلسه لیزر تفاوت آن به صورت کامل قابل مشاهده است.

جمع بندی نهایی روشن سازی واژینال

هدف از وایتنینگ یا سفید کردن واژن به منزله ی رفع تیرگی ناحیه تناسلی بانوان که به دلیل افزایش سن، مشکلات هورمونی، استفاده از تیغ و ژیلت و … ایجاد می شوند، می باشد. سفید کردن واژن موجب روشن شدن پوست این ناحیه می شود. یکی از روش های موثر برای دریافت نتیجه ی مطلوب و رفع تیرگی ناحیه ی تناسلی، لیزر می باشد. دستگاه لیزر بسته به نیاز افراد قابل تنظیم بوده و دوز مناسب آن با توجه به لبه های داخلی و خارجی واژن اعمال می شود.

بهترین راه سفید کردن واژن چیست؟

بهترین و قطعی ترین راه روشن سازی واژن استفاده از دستگاه لیزر وایتنینگ می باشد. چرا که برای همیشه تیرگی واژن را از بین می برد.

آیا لیزر روشن سازی واژن برگشت پذیر است؟

اگر بعد از گذراندن دوره لیزر وایتنینگ، مراقبت های مربوطه را انجام دهید، به هیچ عنوان تیرگی اولیه باز نمیگردد.

آیا لیزر وایتنینگ واژن درد دارد؟

خیر. این روش در کلینیک گلدن رویال زیر نظر پزشک متخصص انجام می شود و کاملا بدون درد بوده و عوارض می باشد.

نظرات کاربران
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها